Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

19 Mayis Büyük Buluşma - Ata ' Ya Saygi

Motovento
    REKLAM ALANI
    gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    bu şerefsiz hırsızlardan korkulur. polis molis dinlemezler valla. tedbir almak lazım diye düşünmekteyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mozaik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bugün ( salı ) hürriyet ankara ekinde en arka sayfada haberimizi ve afişimizi yayınlattım.

haberiniz olsun
    :roll:

Tenere600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200
    Mozaik,tebrikler abi

1000 motorla 19 Mayısda Anıtkabir'deyiz Etkinliği için İstanbul'dan geleceklere yol tarifi:

Ankara'ya otoban çıkışındaki gişelerden giriyoruz:

Karşılaşacağınız ilk tabela budur. Devam ediyoruz...

Sağ taraftan Ankara tabelasını takip ediyoruz...

Yine sağ taraftan Ankara tabelasını takip ediyoruz...

Yine sağ taraftan Ankara tabelasını takip ediyoruz...

Yine sağ tarafı takip ederek çevre yolundan çıkıp şehre giriyoruz...

Bu yolda hiçbiryere sapmadan dümdüz devam ediyoruz, birkaç köprünün altından geçtikten sonra AnkaMall'a geliyoruz.

AnkaMall'ın tabelası:

AnkaMall'ı geçtikten sonra AKM sağımızda kalıyor ve giriş kapısana ulaşmak için tekrar sağa dönüyoruz...

ve AKM...

grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    terene 600 daha size ne yapsın...
    hadi istanbul'lular uyanın ve cuma çıkın yola. buluşalım kaynaşalım eğlenelim...

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Cuma günü Ankara'da pırıl pırıl güneşli bir gün olacak.
    Hadi bi cesaret düşün yollara,
    Hepberaber çıkalım Ata'mızın huzuruna,
    Herkesi bekliyoruz bu dev organizasyona!

Zorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Bence bu topik yalnış yere açılmış. duyurular bölümünde olması sanırım ilgisizliğe neden olmuş.
    geziler buluşmalarda açılması gerekti diye düşünüyorum.belki o zaman bir ses bir nefes duyardık.
    ANKARA KALE GURUBU

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    >Hakan abi Topic'in sabitlenmesi gerekir aslında yerinde sorun yok bir mod arkadasımız sabitlerse iyi olur....
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Motosikleti
    Caponord 1200
    Bu kadar ilgisizliğe pes gerçekden

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Arkadaşlar 19 Mayıs bir tatil günü değil.
    Bağımsızlığın,Ata'mıza saygının,gençliğin bayramı.
    Üzerinde yaşadığımız,nimetlerinden faydalandığımız toprağı bize bahşeden atalarımıza minnetimizi göstermenin bayramı.
    Gelin hepberaber sahip çıkalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı Tenere600 adlı üyeden alıntı
    Bu kadar ilgisizliğe pes gerçekden

motorum yokki olsa annında uçucam..
    Böle bi fırsat kaçarmı ya..Başka ortamlarda "vatan, millet, bayrak vs.." atıp tutanlar nerdeeee
    Atatürkçüler olarak en çok tepki vermemiz, en çok sesimizi yükseltmemiz gereken günler geldide geçio bile..
    Bu fırsat kaçmaz...
    S&S

Motosikleti
    Caponord 1200
    zuhtupasa demiş ki:

motorum yokki olsa annında uçucam
    Dostum, saat 06.00'da Mehmetçik Vakfı Opet'den otobüs kalkacak.Gidiş geliş 40 YTL

Ayrıntılar için tıklayınız

http://www.ikiteker.org/modules.php?...5658&start=420

Bu etkinliğin kısa bir özetini yaparsak......

Bazılarınızın bildiği gibi "1000 Motorla 19 Mayısta Anıtkabir'deyiz" organizasyonu düzenlenmiştir.
    Bu etkinlik hiçbir gurup,kulüp ve dernek adına yapılmamaktadır.Etkinlik değişik motor guruplarında, ortaya konulduktan sonra, sivil toplum hareketi olarak gelişmiştir.Her motosikletli bireyin katılımına acık, guruplar ustu bir Milli Bayram Kutlama organizasyonudur.

Özellikle son günlerde yaşanan olaylar ve birtakım dayatmalar göz önüne alındığında bu etkinliğin önemi bir kere daha ortaya çıkmaktadır.Bu nedenle bu "özel" gün bir tatil günü olarak algılamamalı ve bir bayram özelliğinde kutlanmalıdır.
    Bu nedenle tüm dostlarımızı, bu etkinliğe katılmaya çağırıyorum.

Organizasyon Ankara Valiliği’nin resmi Bayram kutlama programlarına dahil edilmiş olup. Motosikletli yürüyüş korteji saat 14.00 de AKM 'den hareket edecektir. Ulus-Opera-Sıhiyye-Kızılay-Maltepe-Tandoğan-Beşevler güzergahından Anıtkabir’e varacaktır.Motorlar Anıtpark'a park edilerek Anıtkabir ziyareti yay olarak gerçekleştirilecektir.

Korteje katılım için resmi kurumların motorize birimleride davet edilmiştir.Özellikle Ankara Emniyet Müdürlüğü Yunuslar ve Şahinler de kortejde bizimle olacaklardır.Ayrıca PTT motorize dağıtıcılarıda 17 motosikletle aramızda olacağını bildirmiştir.

Ankara Valiliği, ve Milli Eğitim Müdürlüğü bizlerin bu etkinliği,afiş ve ilanlarla halka duyurmuştur.

Organizasyona Ankara dışından da geniş bir katılım beklenmektedir.Özellikle İstanbul’dan katılım için büyük bir organizasyon yapılmaktadır.Arkadaşlar, Opet-Mehmetçik Vakfından sabah 06.00 dan itibaren guruplar halinde yola çıkacaklardır.

Esengül kardeşler tamir münibüsü ile teknik destek, Medline ‘da motorize ekipleriyle sağlık desteği vereceklerdir.Ankara'daki kortejde teknik destek için Başkent Motosiklet'in aracı ve sağlık desteği içinde Akay Hastanesi'nin bir ambülansı korteje katılacaktır.

Ayrıca İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yunuslar-asayiş ekibinde 3 motosikletle 6 polis memuru konvoya eşlik edecektir.

Anıtkabir ziyareti sonrası katılımcılara serbest zaman uygulanacak,isteyenler AKM alanına geri dönüp, burada çadırlarını kurarak kamp yapacaklardır. Akşam düzenlenecek Bayram şenliği ile kutlamaya devam edeceklerdir.

Yiyecek firmalarının da stand açacağı bu alanda kamp ateşi yakılacak ve Uludağ İnşaat Şirketinin sponsorluğunda, seyyar sahne kurulacak, ses ve ışık sistemi eşliğinde, "Karakedi" gurubu rock konseri verecektir.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş-Yunuslar ekibi de bu şenlikte katılımcılara gösteri yapacaklardır.

Tüm motosiklet kullanıcılarını ve motosiklete gönül vermiş dostlarımızı bu etkinlik çerçevesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak üzere Ankara'da düzenlenecek bu motosiklet kortejine davet ediyoruz.

Motorlarımıza bayraklarımızı, Atatürk resimlerimizi asalım ve 19 Mayıs Cuma günü saat 14.00 de hareket edecek kortejde yer almak üzere AKM’ de olalım.

Unutmayalım...............

marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Dostlar Danıştay nezninde Laik Türkiye ye saldırıların yoğunlaştığı bu günlerde 19 Mayıs etkinliği bizler için birleştirici bir unsur olmalıdır.Kendine Vatansever diyen tüm dostlar bu etkinliğe katılmalıdır.Artan gerici saldırılara karşı motorcuların da söyleyecek sözleri var ve bunu yarın söyleyecegiz.
    ´Gerçekci ol imkansızı iste´ CHE

Motosikleti
    Caponord 1200
    Vatansever diyen tüm dostlar bu etkinliğe katılmalıdır
    Kesinlikle çok doğru

Motosikleti
    KAWASAKI Z750 S / SUZUKI GS500
    Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı

Atatürkçüler olarak en çok tepki vermemiz, en çok sesimizi yükseltmemiz gereken günler geldide geçio bile..
    Bu fırsat kaçmaz...
    S&S

Motosikleti
    KAWASAKI Z750 S / SUZUKI GS500
    yaklaşık 500 motorla Atamızın huzurundaydık bugün .. Bu anlamlı günde işlerini güçlerini , ailelerini bırakıp Ankara'ya gelen ( özellikle istanbul, zonguldak ,adapazarı , izmit , konya dan) bütün motorcu dostların ellerine , kollarına ve YÜREKLERİNE sağlık helal olsun sizlere
    Not : MT den kimse yoktu

VOYAGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 , HONDA BEAT , HONDA TODAY
    tum katılan arkadasları kutluyorum.
    gelemesekte gonullerımız sızınleydı.

donus yolunda kazasız surusler dılıyorum herkese.

Mozaik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kawa jawa hawa jiwa neden üyeliği silindi ki ?

Hakan abi ve Grave kardeşimin hoşgörüsüne sığınarak onlardan izin almamama rağmen resimleri buraya aktarıyorum.

Mehmet Binli abimize sonsuz teşekkürler !!
    sayesinde böyle bir organizasyondan bulunmaktan, görev almaktan , izlemekten sonsuz mutluluk duydum.
    " Bir olay varsa, ya oradasın, ya da değilsin"
    Bazı şeyler bir kere olur.
    Ben o "an"da orada idim.
    orada olmaktan da mutlu idim. !!
    Herkese teşekkürler.

şimdi fotolara geçelim

( Bu fotoları başka sitelerde yayınlamak için sizlerden görüş soruyorum, ben kararsız kaldım da ? )

sabah toplanıldı TV8 binasına gittik, Erkan TAN'ın programına katıldık.
    Program öncesi bahçede sohbet-muhabbet ederken

Bu resimde beyaz pardesülü arkadaş, garibinize gitmesin , kendisi klasik bir motora bindiğinden böyle bir kıyafet seçmiş.Çok hoş bir tamamlama olmuştu.

Buradan sonra TV8 programı bitti, sabah sabah durum ne alemde diye bakmak üzere AKM ( Atatürk Kültür Merkezi sahasına gidiyoruz)
    daha pek kimse gelmemiş gibi

Bu resimde görülen 1947 Model bir Harley-Davidson, Motosiklet ve sahibi daha dimdik ayakta , ve birazdan Atatürkün yanına gitmeye hazırlanıyor.

Yol yardım aracımız da konvoya eşlik etti

Burada da Korteje katılan Yunus ekibini AKM alanında görüyoruz.

Sıhhıyede necatibey caddesinde bir grup parkederek, Danıştay üyelerine yapılan saldırıyı kınamak amacı ile Danıştay Binasına gittiler.

Türkiye Motosiklet Federasyon Başkanı Danıştay Önünde , 19 Mayıs organizasyonu düzenleyicisi Mehmet Binli ile birlikta saldırıyı kınayan açıklamayı yaparken

Ben Kortej de görevli olduğum içini konvoy ve Anıtkabir sırasında çekim yapamadım.Diğer arkadaşların çekimleri var sonrasında AKM alanında ateş etrafında çekilen resimleri yayınlayabilirim.

sahnede karakedi grubu

Gece Bitiminde Beykoz Lokantasında Çorba içimi

Tüm etkinlik boyunca hiçbir kaza yaşanmaması sevindirici idi.
    Alana gelen sağlık ekipleri boşa gelmemiş olsun diye ufak bir kaza atlatan cihangir kardeşimiz, yarasını basına gösterdi.

Bunu da başka bir arkadaş çekmiş

okram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sky Team
    Katılım yapabilen arkadaşlara ve paylaşımlara
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler