Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Arttırılan Motosiklet ÖTV Oranları VATANDAŞI VURDU

Motovento
    REKLAM ALANI

nerden koparacak larını şaşırdılar....

Türkiyede insanlar motorsikleti zengin aracı olarak düşündükçe motorlara karşı bi antipati olacak.Ama kimse düşünmez arabaya binemeyen yada araba alacak parası olmayan insanların motorsiklet alıp yol ihtiyaçlarını karşıladığını....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    ben ne zaman soluduğumuz havadan vergi alacaklar onu merak ediyorum. allah'ın havasından vergi de alırlar yakında.
    May the Force be with McLaren Mercedes

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    ya arkadaşlar bende fuarda verdim siparişi bakalım haftaya gelio inşallah ötv den yırtarız ama benzinden yırtamadık %5 zamlandı

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Bunaaar waryaaa

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    ben bir şeyi anlamadım.
    bugün herkesin ağzından farklı bir şeyler duydum.(ateş olmayan yerden duman çıkmaz bu arada)
    bugün bu ötv haberini duydum arkasından motosikletlerin satışlarının durdurulduğunu duydum.
    ben burda duyduklarımın gerçekçiliğini tartışmak istemiyorum ve şunu soruyorum;
    ötv haberinden sonra motosiklet satışlarını durduran devlet mi yoksa firmalar mı?
    eğer firmalarsa firmalar niye böyle bir şey yapıyo? haftaya ötv'li fiattan mal satamamak için mi? gerçi bu onların derdi. onlar düşünsün ama ben merak ettim.

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    anlaşıldı kendi motorumuzu kendimiz yapacaz!
    buyrun ben bir tane yaptım ama sadece Lego'dan
    artık bununla idare edecez...
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu tür zamlara köprü geçişleri benzeri durumlara muhalif bi topluluk olarak tepki gösterirsek etkili olabiliriz
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    Bir de şöyle düşünsek nasıl olur acaba:
    Çin motorları çok ucuz gelince ben dahil birçok yeni motor alanın,O fiyatlarının ucuzlamasından dolayı 2.el fiyatları çok düşmüştü!Şimdi bu düşüşün önüne otomatikman geçilmiş oldu!

Yanlış anlaşılmasın,ben de ÖTV.zammına elbetteki karşıyım!
    Sadece benim bakış açımdan bir görüş bu!

freakmaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125, Yamaha FZ6 Fazer
    ah arkadaşlar ah çok cahilsiniz yani kusura bakmayın, hiç gazete okumuyorsunuz veya haber takip etmiyorsunuz dimi??? Türkiye'de ithalatın seyrini koruması ama ihracatın hız kaybetmesinden dolayı oluşan açık sonucunda, türkiye nin kendini hancerlememesi için yapılan bir önlemdir bu. Bu işin suclusu devlet değildir, ucuz motosikleti ulkemize sokup butcesi kısıtlı insanlara bolca satmaları sonucu köşe olan ithalatcı motosiklet firmalarının hatasıdır bu. boşuna geri kaldık falan diye laf sokmayın, geri kaliyorsak bir nedeni vardır bununda. ülkenin kalkınması için ihracat sarttır, ve ellerinde imkan varken tesis kurmayıp üretimi türiyede yapmayan, ithalatı secip ulkeyi söğüşleyen ucuz marka ithalatcılarına kızın siz... bu kanun geri donmez, ister kendinizi kesin ister ithalatcılar ayaklansın. Bende yeni bir motor alacaktım, alacagım motorun fiyatı 5000 tl farketti... sizlerin ki gibi 300 500 tl gibi kucuk meblalarda bir oynama olmadı yani anlayacagınız.. bende motor alamiyorum ama devletede camur atmiyorum herkez işini yapsaydı bu hale gelmezdik... yeni motor alanlara vergiden yırtanlara hayırlı olsun.. yeni bir kriz olmaması için gereken buydu beklenilmeyen oldu belki ama bence cok da iyi oldu...

yrossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İthalatı yavaslatmak icin alınan onlemlerden bi tanesi bence. Cunku motosiklet ithalati cok buyuk seviyelere ulasti. Habere bi bakin isterseniz.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/4...asp?m=1&gid=69

mertbirincioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150 mi desem land cruiser 250 mi desem bilemedim.tam bir ikizler burcuyum
    Ö-T-V
    A-R-T-M-A-Y-A-C-A-K

BU TARİHİ DE BİR KENARA NOT EDİN.
    MERT KARDEŞİNİZ SÖLEDİ DERSİNİZ
    [B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Lime"]*****NE SENLE NE DE SENSİZ*****[/COLOR][/FONT][/B]

hakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 KTM DUKE 200 ve 2000 APRİLİA SR 50
    bugün yine fuara gittim.morallar bozuk inanınki bu unkakıtan denen insan degil burada yazamayacagım yatacak yeri yok.iyikide oy vermemişim bunlara ama oy verenlerle aynı cezayı cekiyorum.cumhurbaskanımız bu deli saçması tasarıya prim vermeyeceginden eminim.rezillikleri diz boyu öylede birgünde yaptılar ki cuma son işgünü ve herkesin eli kolu baglandı.aykondaki murat bile ne sansın varmış be dedi .600 ytl yazmıyacam cunkü bunuda kabul etmiyorum.600 milyon fark edecekmiş bu ne iş ya.bunlar cesitli ürünlerin kdv sini %18 den %8 e indiriyor gerci onlarda bir işe yaramazya.burada tasıtlara motorlara ek ötv koyuyor yarın arabalarada cıkarsa şaşmasın kimse bir eylem yapmalıyız ama kanun cercevesinde cop yemeden kısaca somut bir eylem motorlu motorsuz ben aldım bana ne demeden bu olay sanki bankadan para cekip yolda parayı ÇALDIRMAK gibi bir sey off offf içim yanıyor.ben inat ettim alacagım ayın 4 ünde ama bunları allaha havale ediyorum
    motociklet

sedatungor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar soygun bununla bitmiyor. ÖTV % 37 + KDV % 18 = % 55 yapar di mi? hayır yanılıyorsunuz % 61.66 yapar neden mi çünkü vergisi hesaplanırken önce ötv sonra bunun üzerine kdv ekleniyor yani verginin vergisi alınıyor. Gelin bir örnek yapalım.
    Almak istediğimiz motorun fiyatı 10.000 YTL olsun.
    Buna önce % 37 Ötv ekleyin, ne yaptı, 13.700, şimdi bulduğunuz rakama bir de % 18 KDV ekleyin şimdi ne yaptı? 16.166 YTL
    Şimdi hesaba bir kez daha göz atalım; 10.000 YTL idi biz ona 16.166 YTL verdik. Neden? Çünkü devlet bizden % 61,66 oranında faiz aldı da ondan, hemde kendi koyduğu verginin, vergisini de üzerine ekledi. İnsanın aklına haber bültenlerinde her gün çıkan soygun haberleri geliyor? Sahi bu da haber olur mu acaba, soyguncu da belli üstelik!

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    madem ithalattan dolayı böyle bir uygulama konuluyo o zaman uygulama şöyle olması lazım;
    motosiklet itahalatını patlatanlar çin malları değil mi
    çin malları genellikle en fazla 250 cc değil mi
    e o zaman sen %37'yi 250cc altına hatta %37 yerine %50 gibi bir şey koyacaksın
    600cc üstüne de devam edeceksin %8'den, olacak bitcek.
    ya da çin malına kota koyacaksın.

puma007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt 250R,Kawa er6F
    bir hikaye___
    bakan kemoş ile zotor birgün karşılaşırlar ve kemoş altında siyah MB yazılı plakalı devletin mercedesi ile zotora(parası ancak scooter almaya yeten motorcu gence) alırım motorunu varmısın yarışa der..gururlu zotor kabul eder yenilcceğini bilerek çünkü alışmıştır bu ülkede bi bakana BAKA KALMAK! yarışırlar ve kemoş kazanır zotora der ki motorunun hakkını ver hakkınııııııııı
    işte o hak ÖTV dir....bizimkisi de MİLLET AĞLADIIII SENDEN BEEEEEEEEEE der
    motor-suzluk su-suzluktur. harley davidson..

cenngiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T
    Alıntı hakinen adlı üyeden alıntı
    bir eylem yapmalıyız ama kanun cercevesinde cop yemeden kısaca somut bir eylem motorlu motorsuz ben aldım bana ne demeden bu olay sanki bankadan para cekip yolda parayı ÇALDIRMAK gibi bir sey off offf içim yanıyor.ben inat ettim alacagım ayın 4 ünde ama bunları allaha havale ediyorum
    aabiler ben de diyorum
    eylem yapalım ama kendimizi de koruyalım. malum ortalık karışık biraz bizi başkalarıyla karıştırmasınlar. bi de kontrollü olmak lasım. çıkalım yola bi taksim levent yapalım. bi beşiktaşa gidelim bi bostancıya geçelim olay bitsin. ses yok slogan yok. takalım bayraklarımızı da fıstık gibi motorumuza. bizim değil motorlarımızın sesi çıkasın.

seviyemizi herkese bir kez daha kanıtlayalım. sonunda bişey kazanmasak ta halkta saygı uyandıralım.
    [B]GÜÇ[/B] bir [B]ATEŞ[/B]tir, [B]ISINMAK[/B] ya da [B]YANMAK[/B] senin elinde...
    ZS200GY-A Mavi

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    verginin vergisi bildiğim kadarıyla dünyada sadece türkiye'de mevcut. ve bu duruma koyun meraya bakar gibi bakan tek halk da türkiye'de mevcut.
    May the Force be with McLaren Mercedes

transalp650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    02 SONRA 06 ENSON YİNE TRANSALP 650 2008
    Alıntı pazer adlı üyeden alıntı
    Honda aynen fiyatlara yansıtırsa TA'nın fiyatı 15,498 oluyor.
    Bu arada bizim yani tüketiciler zaten toplam talebi azaltarak firmaların elde ettiği toplam geliri dşüreceklerdir.Bunun üzerine büyük firmalar hükümet nezdinde ötv oranlarının indirilmesi konusunda baskı yapacaklardır.Firmaların toplam gelirleri azaldıkça,baskının oranı da artacaktır.Ve sonnda hükümet ötv oranlarını düşürecektir,zira bu hem firmaların toplam gelirini hem de hükümetin motosikletlerden aldığı toplam ötv miktarını arttıracaktır yani bir anlamda hkümet sürümden kazanacaktır.Bize boyle ogrettiler ama ne bilim ya bu ulkede hiçbir şey belli olmaz.
    En iyisi Sayın Sezer'e dilekçe gönermek,veto etsin diye yasayı.Hem sanırım yasa henüz mecliste kabul edilmemiş sadece yasa teklifi halinde.
    cumhur başkanımız n. sezer imzalamış bugün fuarda hondanın parakende satış ilanında yazan ötv&kdv yansımaları aynen yansıyacaktır yazıyodu sanıyomusunuzki bu firmalar bu fiatlarını böyle aşagı çekti ikinci el motorunu satan çaresizdi bi arkadaşım dün r1 i 18 e satıyodu bugün direk arttı fiatı ne dieyim kimi kar güdüyo kazanıyo kimi zarar bu ülkede hep bu oluyo birilerinin karı için üç beşi kar ederken zararı hep vatandaşa yazıkk bee..
    Neye Nasıl Bakarsan Onu Öyle Görürsün.

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    hakkaten ötvye kdv kesiyorlar

puma007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt 250R,Kawa er6F
    Alıntı sedatungor adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar soygun bununla bitmiyor. ÖTV % 37 + KDV % 18 = % 55 yapar di mi? hayır yanılıyorsunuz % 61.66 yapar neden mi çünkü vergisi hesaplanırken önce ötv sonra bunun üzerine kdv ekleniyor yani verginin vergisi alınıyor. Gelin bir örnek yapalım.
    Almak istediğimiz motorun fiyatı 10.000 YTL olsun.
    Buna önce % 37 Ötv ekleyin, ne yaptı, 13.700, şimdi bulduğunuz rakama bir de % 18 KDV ekleyin şimdi ne yaptı? 16.166 YTL
    Şimdi hesaba bir kez daha göz atalım; 10.000 YTL idi biz ona 16.166 YTL verdik. Neden? Çünkü devlet bizden % 61,66 oranında faiz aldı da ondan, hemde kendi koyduğu verginin, vergisini de üzerine ekledi. İnsanın aklına haber bültenlerinde her gün çıkan soygun haberleri geliyor? Sahi bu da haber olur mu acaba, soyguncu da belli üstelik!
    verginin üzerinden vergi hesaplanmaz böyle bişi yok
    toplam %55tir yani 1000lirada 550 ytl vergi alacak devlet o kadar
    motor-suzluk su-suzluktur. harley davidson..

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler