Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosikletlerin arkasında bulunan taşıma cantaları hakkında tepki dilekçesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    sabah başıma gelen bir polis cevirmesi olayını paylaşayım..
    seyir halindeyken arkadan gelen bir motosikletli trafik polisi dur bakalım demesiyle durdum..
    ehliyet ve ruhsatı sordu .. bana baktı.. hayırdır noldu dedim motosiklet hırsızlıgı cok oluyor yaz aylarında dedi .. onun için gözümüze kestirdiklerimizi durduruyoruz dedi
    neyse ki herşeyim tam oldugu için sorun cıkmadı
    arkasından memur bey bu çanta için bir duyum aldık aslı astarı nedir diye sordum..
    bize bildirilen genelge de çanta ile ilgili bir bildirim var fakat ticari amaç dışında kullananlara esnek davranın deniyor dedi
    pizzacılara ve damacana su taşıyanlardan bahsetti
    ama yine de polis sana bunu ceza olarak yazabilir.. (gıcık olursa ) dedi
    ama ben kimseye sen neden arkaya çanta taktın diye durduk yerde ben sana ceza yazmam vicdansızlık olur
    milletin ehliyeti bile yok daha dedi..
    iyi günler diyerek sonra yoluma devam ettim
    olay balıkesir de gerçekleştğini bildireyim..
    piyanist_irf, jackal_64 ve ahmetusta61 bunu beğendiler.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    teşekkür ederim emeklerine ustam,
    bende gönderdim hemen şimdi emailimi......
    ahmetusta61 bunu beğendi.
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Henüz motor sahibi olamasam da bende maili atmış bulunmaktayım. Umarım bu durum düzeltilebilir.
    ahmetusta61 bunu beğendi.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende attım

Motosikleti
    HONDA XL650 v Transalp
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah başıma gelen bir polis cevirmesi olayını paylaşayım..
    seyir halindeyken arkadan gelen bir motosikletli trafik polisi dur bakalım demesiyle durdum..
    ehliyet ve ruhsatı sordu .. bana baktı.. hayırdır noldu dedim motosiklet hırsızlıgı cok oluyor yaz aylarında dedi .. onun için gözümüze kestirdiklerimizi durduruyoruz dedi
    neyse ki herşeyim tam oldugu için sorun cıkmadı
    arkasından memur bey bu çanta için bir duyum aldık aslı astarı nedir diye sordum..
    bize bildirilen genelge de çanta ile ilgili bir bildirim var fakat ticari amaç dışında kullananlara esnek davranın deniyor dedi
    pizzacılara ve damacana su taşıyanlardan bahsetti
    ama yine de polis sana bunu ceza olarak yazabilir.. (gıcık olursa ) dedi
    ama ben kimseye sen neden arkaya çanta taktın diye durduk yerde ben sana ceza yazmam vicdansızlık olur
    milletin ehliyeti bile yok daha dedi..
    iyi günler diyerek sonra yoluma devam ettim
    olay balıkesir de gerçekleştğini bildireyim..
    polis güzel cevap vermiş ve doğru, çok kişinin (teslimatçıların özellikler) ehliyeti yok ve ortalıkta inanın hiç kurallara uymadan geziniyorlar. onlar için bence ciddi bir denetim gerekir.

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gönderdim. umarım faydası olur
    Aldığım cevabı sizinle paylaşmak istedim...

14.09.2012 tarihli başvurunuz incelenmiştir.
    Konu ile ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan 01.08.2012 tarih ve 1783 sayılı yazıda; AİTM Yönetmeliği kapsamında Türk Standardları Enstitüsünden alınan görüşler ve Bakanlıklarınca yapılan değerlendirmeler neticesinde, söz konusu motosikletlerin arka şasisi üzerinde yer alan taşıma kutularının aracın niteliğini değiştirmesinden dolayı, ilgili mevzuata göre tadilat projelerinin hazırlanarak onaylanması ve bu tadilatların araç tescil belgelerine işlenilmesi gerektiği bildirilmiştir.
    Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan görüş yazısı doğrultusunda hareket edilmesi için 17.08.2012 tarih ve 160093 sayılı yazımızla 81 İl Emniyet Müdürlüğüne talimat verilmiştir.

Araçların üzerinde, Araçların İmal, Tadil ve Montajı hakkındaki Yönetmelikte (AİTM) belirtilen şekillerde yapılan her türlü değişikliğin, tescil belgesine işlenebilmesi için, yetkili makine mühendisi tarafından tanzim edilip TSE tarafından onaylanan tadilat projesinin ibrazı ve aracın fenni muayenesinin yaptırılması zorunludur.

Üzerinde teknik değişiklik yapılan motosikletin kullanım amacı ne olursa olsun (hususi veya ticari) değişikliğin belgelerine işletilmesi zorunludur.

İyi günler dileriz.
    2069
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    YBR 125

Konu ile ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan 01.08.2012 tarih ve 1783 sayılı yazıda; AİTM Yönetmeliği kapsamında Türk Standardları Enstitüsünden alınan görüşler ve Bakanlıklarınca yapılan değerlendirmeler neticesinde, söz konusu motosikletlerin arka şasisi üzerinde yer alan taşıma kutularının aracın niteliğini değiştirmesinden dolayı, ilgili mevzuata göre tadilat projelerinin hazırlanarak onaylanması ve bu tadilatların araç tescil belgelerine işlenilmesi gerektiği bildirilmiştir.
    Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan görüş yazısı doğrultusunda hareket edilmesi için 17.08.2012 tarih ve 160093 sayılı yazımızla 81 İl Emniyet Müdürlüğüne talimat verilmiştir.

Araçların üzerinde, Araçların İmal, Tadil ve Montajı hakkındaki Yönetmelikte (AİTM) belirtilen şekillerde yapılan her türlü değişikliğin, tescil belgesine işlenebilmesi için, yetkili makine mühendisi tarafından tanzim edilip TSE tarafından onaylanan tadilat projesinin ibrazı ve aracın fenni muayenesinin yaptırılması zorunludur.

Üzerinde teknik değişiklik yapılan motosikletin kullanım amacı ne olursa olsun (hususi veya ticari) değişikliğin belgelerine işletilmesi zorunludur.

İyi günler dileriz.
    2069
    bu mesaj standart heralde kim mail gönderse aynı yanıtı alıyor okumadan copy/paste yapıp gönderiyorlar heralde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    gelen cevap

14.09.2012 tarihli dilekçeniz incelenmiştir.

İyi günler dileriz.
    2069

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Evet arkadaşlar aynı cevap bana da mesaj yolu ile iletildi...

''Yönetmelikte (AİTM) belirtilen şekillerde yapılan her türlü değişikliğin'' diyor.

İşte bu kısım bizi kurtarır sanırım. Kask, mont gibi şahsi eşyalarımızı koymak için taktığımız topcase'lerin konunun dışında tutulması için ya bizler uğraş vereceğiz, ya da trafik polislerine yukarıdan ''biraz esnek davranın'' komutu geldiğine göre sorun çıkmayacaktır diye düşünüyorum...
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    mail yolladım!

bence işi polisin vicdanına bırakacaklar gibi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı ahmetusta61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6) Motosikletinize çanta taktırdığınız da 2 kişi olarak sürüş yaparken yokuş yukarı yapılan kalkışlarda motorunuzun ön lastiğinin havalanma ihtimalinden dolayı A.i.T.M.'ye göre araçlarınız yolcu taşıyamayacaktır ve 1 kişilik olarak tescil edilecektir.
    Elin Gavur'u 100 küsür senedir motosiklet üretir,Üreteceği bir motoru aylar yıllar boyu test eder dener,eklenecek aksesuarlar keza aynı yoldan gider, Zira MEDENİ bir ülkede imalat veya tasarım hatasından bir kaza olursa adamın burnundan fitil fitil getirirler,şirketin imajı yerle bir olur.Lakin hepsi AHMAK olduğu için bu "6." maddeyi düşünemezler.Ammaa bizim kül yutmaz mühendislerimiz , yetkili yetkisiz büyüklerimiz bu tehlikeyi derhal fark edip tedbirleri alırlar. Zaten bizim hanım'da arkadan koşarak gelir,fitness'a falan para vermekten de kurtulurum.

Ah bide motor almış olsaydım amma kızardım bu yönetmeliğe.

Bu arada hala yeni kasa Transalp arıyorum sahibinden deki fiyatlar epey uçuk kaçık.

ahmetusta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400
    çektğimi dilekce ye cevap geldi aşağıda sizlede paylaşayım dedim

Kimden: Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Baskanligi (tuddb@egm.gov.tr)
    Gönderme tarihi: 20 Eylül 2012 Perşembe 06:08:13
    Kime: ahmetusta61@hotmail.com (ahmetusta61@hotmail.com)

Sayın Ahmet usta
    08.09.2012 tarihli başvurunuz incelenmiştir.Konu ile ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan 01.08.2012 tarih ve 1783 sayılı yazıda; AİTM Yönetmeliği kapsamında Türk Standardları Enstitüsünden alınan görüşler ve Bakanlıklarınca yapılan değerlendirmeler neticesinde, söz konusu motosikletlerin arka şasisi üzerinde yer alan taşıma kutularının aracın niteliğini değiştirmesinden dolayı, ilgili mevzuata göre tadilat projelerinin hazırlanarak onaylanması ve bu tadilatların araç tescil belgelerine işlenilmesi gerektiği bildirilmiştir.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan görüş yazısı doğrultusunda hareket edilmesi için 17.08.2012 tarih ve 160093 sayılı yazımızla 81 İl Emniyet Müdürlüğüne talimat verilmiştir. Araçların üzerinde, Araçların İmal, Tadil ve Montajı hakkındaki Yönetmelikte (AİTM) belirtilen şekillerde yapılan her türlü değişikliğin, tescil belgesine işlenebilmesi için, yetkili makine mühendisi tarafından tanzim edilip TSE tarafından onaylanan tadilat projesinin ibrazı ve aracın fenni muayenesinin yaptırılması zorunludur. Üzerinde teknik değişiklik yapılan motosikletin kullanım amacı ne olursa olsun (hususi veya ticari) değişikliğin belgelerine işletilmesi zorunludur.
    İyi günler dileriz.2069
    www.ahmetusta61.blogspot.com
    ÇILGIN MOTORCU

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    bana gelen cevap da alt satır eklenmiş,
    Sayın Levent ÇUBUKÇU

Ayrıca, fabrikasyon olan ve takma aparatı ile satılan çantalar için tadilat gerekip gerekmediği hakkında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından görüş alınması uygun olacaktır.

İyi günler dileriz.
    2069
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından görüş alınması için bir dilekçe de onlara mı yazsak acaba?

Bizler Emniyet Genel Müdürlüğüne durumun tesbiti için soruyoruz. Onlar da bize görüş alınması uygun olacaktır diye cevap yazıyorlar.

Görüşü biz mi alacağız? Diyelim ki aldık ve sonuç lehimize, yani ticari amaç içermeyen ve montaj demiri ile beraber gelen motosikletlere taktığımız şahsi kullanım çantaları serbest.

Bu cevabı Emniyet'e biz bildireceğiz demekki... Devlet daireleri arasındaki yazışmaları vatandaş mı üstlenmiş olacak
    ?
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    aynı dilekçenin cevabı banada aynı şekilde geldi , büyük ihtimal kopyala yapıştır yapıyorlar
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Yazmış olduğumuz dilekcelere bir cevap verme zorunluluğu var, onun için ellerinde bulunan resmi yazışmaya göre cevap veriyorlar. Bence bizler yanlış yere dilekçe gönderdik. Kararı değiştirebilecek yere göndermemiz gerekiyor (AİTM) uygun bir dilekçe göndersek nasıl olur
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    Demir At
    Yazmış olduğumuz dilekcelere bir cevap verme zorunluluğu var, onun için ellerinde bulunan resmi yazışmaya göre cevap veriyorlar. Bence bizler yanlış yere dilekçe gönderdik. Kararı değiştirebilecek yere göndermemiz gerekiyor (AİTM) uygun bir dilekçe göndersek nasıl olur
    benimde aklıma geldi bu
    dilekçeyi yönetmeliği değiştirebilecek bir yere gönderelim
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    HONDA XL650 v Transalp

İyi günler dileriz.
    2069
    ARKADAŞLAR AYNI CEVABI KOPYALA YAPIŞTIR YAPIP GÖNDERİYORLAR, EN AZINDAN BUNU YAPIYORLAR BANADA BU CEVABIN NOKTASI VİRGÜLÜNE KADAR AYNII
    YOK ARKADAŞIM BU ÜLKEDE GERÇEKLERİ EN İYİ HALİYLE GÖREN AZİZ NESİN "YAŞAR NE YAŞAR NE YAŞAMAZ" ROMANI İLE SİZ ALACAKLI OLDUĞUNUZDA YAŞAMAZSINIZ AMA DEVLET SİZDEN ALACAKLI OLDUĞUNDA YAŞARSINIZ, BUNUN NE İLGİSİ VAR DEMEYİN ARKADAŞLAR BU ÜLKEDE DEMOKRASİ VE ADALETİN GÖZÜ TAMAMİYLE KÖR,
    BU ŞAHISLAR TUTUYOR BİZE BU MOTORA TAKILI OLAN ÇANTAYI RUHSATA İŞLETİN DİYOR AMA KOCA MOTORUN MÜHENDİSLİK RAPORUNDAN SONRA TEK KİŞİLİĞE DÜŞÜYOR VE KESİNLİKLE MOTOR PERT OLANA KADAR BU DEĞİŞTİRİLEMİYOR, NE YAPTIKLARI NEDE YAPACAKLARININ BİR MANTIĞI YOK.....
    BENCE GÜZELCE SESİMİZİ DUYURABİLECEĞİMİZ BİR PROTESTO KORTEJİ YAPIP BU YANLIŞIN DUYULMASINI SAĞLAMALIYIZ....

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı chaosbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR AYNI CEVABI KOPYALA YAPIŞTIR YAPIP GÖNDERİYORLAR, EN AZINDAN BUNU YAPIYORLAR BANADA BU CEVABIN NOKTASI VİRGÜLÜNE KADAR AYNII
    YOK ARKADAŞIM BU ÜLKEDE GERÇEKLERİ EN İYİ HALİYLE GÖREN AZİZ NESİN "YAŞAR NE YAŞAR NE YAŞAMAZ" ROMANI İLE SİZ ALACAKLI OLDUĞUNUZDA YAŞAMAZSINIZ AMA DEVLET SİZDEN ALACAKLI OLDUĞUNDA YAŞARSINIZ, BUNUN NE İLGİSİ VAR DEMEYİN ARKADAŞLAR BU ÜLKEDE DEMOKRASİ VE ADALETİN GÖZÜ TAMAMİYLE KÖR,
    BU ŞAHISLAR TUTUYOR BİZE BU MOTORA TAKILI OLAN ÇANTAYI RUHSATA İŞLETİN DİYOR AMA KOCA MOTORUN MÜHENDİSLİK RAPORUNDAN SONRA TEK KİŞİLİĞE DÜŞÜYOR VE KESİNLİKLE MOTOR PERT OLANA KADAR BU DEĞİŞTİRİLEMİYOR, NE YAPTIKLARI NEDE YAPACAKLARININ BİR MANTIĞI YOK.....
    BENCE GÜZELCE SESİMİZİ DUYURABİLECEĞİMİZ BİR PROTESTO KORTEJİ YAPIP BU YANLIŞIN DUYULMASINI SAĞLAMALIYIZ....
    avukat yok mu aramızda
    şuna bi dava acsak yanlış yönetmelik diye
    nerede bu motosiklet fedarasyonu başkanı ya?
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    HONDA XL650 v Transalp
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avukat yok mu aramızda
    şuna bi dava acsak yanlış yönetmelik diye
    nerede bu motosiklet fedarasyonu başkanı ya?
    varda çok para isterler ülkemizde de demokrasi ve adalet parayla

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)