Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

29 nisan pazar karamürsel,de buluşalım ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    havada yağışlı bu arada irfanım beni unutmuş. :(
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havada yağışlı bu arada irfanım beni unutmuş. :(
    görkem bi şey anladıysam arap olayım kanka idare et kusurum olursa
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Masallah masallah, süper olacak insallah, katılım harika, pazarı heyecanla bekliyoruz.
    Bu arada yeni aldığım kask kamerası ile toplu sürüşumuzu kaydedecegim
    HONDA Hayat ONDA

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Bu arada istanbul avrupa tayfası, kgs kartlarımızı yanımıza almayı unutmayalım

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada istanbul avrupa tayfası, kgs kartlarımızı yanımıza almayı unutmayalım
    bende ogs var ama gelip gelemeyeceğim kesin değil iş yeri sürpriz yapmasın diye dua ediyorum
    İkincilik kaybedenler içindir...

Pyanst_yigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SHADOW VT 750 C4
    şu an sapancada deli gibi yağış var millet...
    Tüm Dostlar...Lütfen Gözünüzü Bir Saniye Bile Yoldan Ayırmayın...İnanın Bir Saniyede Çok Şey Değişebiliyor !!!

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Beyler, bi Karamürsel' li olarak Balık Adasında saat kaçta buluşulacak bunu bilmiyorum. Ne ayıp bana yaw Yazılmış olabilir ama herhalde baya geçmişte kaldı. Tekrar güncelleyebilirmiyiz.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben by-alp hariç bir kaç misafir motosikletli arkadaş ile birlikte gelebilirim
    piyanist_irf bunu beğendi.

endrucu52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    selamın aleyküm hyırlı sabahlar arkadaşlar bu konu açıldıgından buyana mesajları konuşmaları takip ediyorum ne yalan söylim kıskandım maşallah herkes birbirini tanıyor biz iseyeni oldugumuz için maalesef kimseyi tanımıyoruz herkesin oldugu biryerde ör karamürselde kısa bir tanışma yapılırsa çok memnun olurum saygılarımla ismail erat.
    SEN BENİM YAŞADIKLARIMI HAYAL BİLE EDEMEZSİN

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Aleykum selam tanısırız kardeşim
    www.erkakurye.com

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben gelemeyeceğim.. doktorum rüzgar yasak dedi.. arabada tuzluya maal olack... zaten çok fena girdi 2 aydan beri bana.. hostalık zor iş.. askeriye ilaçlarında bir kısmını karşılamıyor.. hele andozol 200 diye bir ilaç var haftada 2 paket gün ayda 8 paket...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bu havaya noldu böyle soğumuş bu sabah yaa yarında böyle olmasa bari.....

Motosikleti
    ben karda tipide denizliden geld,m.. bu kadar soğuk bişey yapmaz adama...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler, bi Karamürsel' li olarak Balık Adasında saat kaçta buluşulacak bunu bilmiyorum. Ne ayıp bana yaw Yazılmış olabilir ama herhalde baya geçmişte kaldı. Tekrar güncelleyebilirmiyiz.
    ethemcim en geç 10:45 te topçulara teker döner konuyu dtaylıca güncelleyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Alıntı endrucu52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleyküm hyırlı sabahlar arkadaşlar bu konu açıldıgından buyana mesajları konuşmaları takip ediyorum ne yalan söylim kıskandım maşallah herkes birbirini tanıyor biz iseyeni oldugumuz için maalesef kimseyi tanımıyoruz herkesin oldugu biryerde ör karamürselde kısa bir tanışma yapılırsa çok memnun olurum saygılarımla ismail erat.
    üstadım o yönden sıkıntı olmasın bize emanetsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gelemeyeceğim.. doktorum rüzgar yasak dedi.. arabada tuzluya maal olack... zaten çok fena girdi 2 aydan beri bana.. hostalık zor iş.. askeriye ilaçlarında bir kısmını karşılamıyor.. hele andozol 200 diye bir ilaç var haftada 2 paket gün ayda 8 paket...
    ramço beni oraya getirme bi amelliyatta ben yaparım sana olm neden sıkıntı yapıyorsun kendine relax ol önce sağlık şekerim önce bir iyileş sen gelemiyorsan biz geliriz dostum yapmadığımız iş mi ?

Motosikleti
    irfan içim gidiyor ama yapacak bişey yok.. neyse bir organizede bana özel olur.....

Motosikleti
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu havaya noldu böyle soğumuş bu sabah yaa yarında böyle olmasa bari.....
    hava raporlarını günü gününe saati saatine takip ediyorum pazar sıkıntı yok açık ,bulutsuz bir gün bizi beklemekte allah,ın işini bilemeyiz 29 nisan pazar günü açık ,bulutsuz 25 derece olacak motosiklete binmek için -4 dereceleri saymazsak süper gün olacak inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan içim gidiyor ama yapacak bişey yok.. neyse bir organizede bana özel olur.....
    dükkan senin kanka biliyorsun teker hertürlü döner hele senin için ......hiç karıştırma oraları şimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    misafirlere kapı açık erkin abi tek temennim kazasız kedersiz buraya gelip gitmeniz aman dikkat edin

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişe anlamadım erkin abi ne içtinde yazdın
    bu kawasaki bir başka dostummm

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Bursa'dan gelecekler:

Özcan1980
    Batuhan (sedici)
    Murat_112
    Zafer
    İsmet+eşi

(Kesin olmayıp "gelebilirim" diyenleri eklemedim,kendiniz ekleyin)

Saat: 10:00 Yalova Yolu Özdilek'te buluşma
    Saat: 10:15 Hareket
    Saat: 10:45 Gemlik İmam Tesisleri Mola (Gemlik'ten geleceklerle burada buluşuruz)
    Saat: 11:00 Hareket
    Saat: 11:20 Orhangazi-İznik yolu ( Orhangazi'den katılacak arkadaşlar detaylı buluşma noktası belirtsin lütfen)
    Saat: 12:00 Kızderbent Köyü Giriş (Karşılayacak biri olsa hiç te fena olmaz )
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti

selam arkadaşlar pazar gününün yaklaşmasıyla birlikte bilgilendirme yapılmasında fayda var liste şu an itibari ile en güncel durumdadır. önce güvenlil diyoruz

kocaeli-sakarya ve civarından gelecek arkadaşlar sabah saat en geç 10:45 te , karamürsel, balık adasından hareket edeceğiz , ben aracımla geleceğim , saat tahminen 12 gibi istanbul gurubu topçulara geçiş yapacaklar, ve istanbul gurubuyla birleşip oradan kızderbent köyüne hareket edeceğiz , arada 10 yada 20 dakikalık geçikmeler yaşanabilir bu yol güzergahını mümkün olduğunca kısa ve düzgün güzergahı kullanmaya çalıştım , büyük cc racın makinaların sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum, lakin hız yapamazsınız zaten gurupta hızlı gitmenin anlamı olmaz

yol durumu çoğunlukla asfalt olup sıkıntı yaratacak cinsten değildir
    yine altınova ayazma, valideköprü, güzergahını kullanarak kız derbente geçeceğiz , tahmini varış saatı maxımum ,topçulardan kızderbente gurup olduğu için 40 dk dır.

ve altınovadan giriş yaptığımız andan itibaren fermuar düzeninmde gidilecek ve mümkün olduğu kadar sollamaya yada birbirinizi geçmeye çalışmazsanız sıkıntı olmayacaktır ,

öte yandan istanbul gurubuyla toıpçularda birleştiğimiz zaman komple gurup 12 şerli kümelere ayrılacak ve her kümenin yanında coğrafyayı bilen, yolu tanıyan, yolda önlerine başka bir araç çıkmasıyla geride kalan , vs, guruptan kopan küme yada arkadaşlara sıkıntı olmaması açısından sevgili piyyanist yiğit, piyanist ercan, kardeşim erhan bu kümelerin yanında bulunacaktır ,

güvenli sürüş ve sağlığımız açısından bunlar bana mantıklı gelen şeyler lakin 50 motosiklet karadüzen zaman zaman virajlanan yolda sıkıntı yaşama olasılığı daha yüksek .

MT ETKİNLİK

29 nisan 2012 pazar- 1-İstanbul avrupa yakası buluşma .
    saat:08:30 levent bp
    hareket :09.00 2.köprü yolundan gidilecektir.

2-Anadolu yakası ile buluşma :
    anadolu yakası tem gişe den sonra saat:09:30 da olacaktır.
    hareket:09:45 ( teker döner )
    istikamet eskihisar feribot iskelesi
    buluşma saat:11.00
    hareket 11:15

3-Karamürsel grubuyla topçular iskelesinde buluşulacaktır.
    ve orda grubun liderliği irfan da olacaktır.

Not:İstanbul mt olarak tek grup halinde gerekirse 2 grup halinde yola devam edilecektir.Hız yapmak ve sürüş kurallarına aykırı davrananlar uyarılacaktır.
    İstanbul yakasında buluşamayanlar direk eskihisara gelebilirler

BURSA GURUBU
    Bursa'dan gelecekler:

Özcan1980
    Batuhan (sedici)
    Murat_112
    Zafer
    İsmet+eşi

(Kesin olmayıp "gelebilirim" diyenleri eklemedim,kendiniz ekleyin)

Saat: 10:00 Yalova Yolu Özdilek'te buluşma
    Saat: 10:15 Hareket
    Saat: 10:45 Gemlik İmam Tesisleri Mola (Gemlik'ten geleceklerle burada buluşuruz)
    Saat: 11:00 Hareket
    Saat: 11:20 Orhangazi-İznik yolu ( Orhangazi'den katılacak arkadaşlar detaylı buluşma noktası belirtsin lütfen)
    Saat: 12:00 Kızderbent Köyü Giriş (Karşılayacak biri olsa hiç te fena olmaz )

GURUP HALİNDE GEZİ VE SÜRÜŞ KURALLARI

Grup sürüşlerin arttığı şu günlerde arşivden bir hatırlatma,

Herkes grupla birlikte bir yerlere gitmekten hoşlanır. Eğer grubunuzun motosikleti arkadaşlarınızdan oluşuyorsa bu motosiklet grubu içinde motorunuzu kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Bu kurallara uyarak hem kendi güvenliğinizi hemde gruptaki diğerlerinin güvenliğini sağlamış olursunuz. Tabii yalnızca siz değil, gruptaki herkes bu kurallara uyarsa güvenli yolculuk edebilirsiniz.

Kimlerle Motosiklet Kullanıyorsunuz?
    Birlikte motosiklet kullandığınız insanları yeterince tanımanız size yararlı olacaktır. Çünki herkesin kendine göre bir stili vardır. Gruptakileri yeteri kadar iyi tanıyorsanız hangi şartlarda nasıl tepki vereceklerini de tahmin edebilir ve siz de kendinizi güvenceye almış olursunuz. Aynı zamanda tehlikeli haraketler yaparak becerilerini sergilemek isteyenleri'de uyarmalısınız. Çünkü bu tip gösteriler bir grupla yolculuk yaparken tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Üstelik bunun faturasını da yalnızca gösteri yapan değil gruptakilerden birkaç kişi de ödeyebilir. Tehlikesiz güvenli ve keyifli bir grup yolculuğu yapmak istiyorsanız motosikletinizi kurallara uyarak kullanmalısınız, unutmayın ki bir tehlike durumunda yalnızca siz değil, başkalarıda zarar görebilir.

Ani Hareketler Yapmayın
    Çevrenizdeki diğer motosikletli arkadaşlarınızı düşünün. Manevralarınızın sonuçlarından diğerleride etkileneceklerdir. 100% Emin olmadıkca ani fren yapmayın, unutmayın ki arkanızda başka motorlarda var ve böyle ani bir frenlemenin sonucu bir faciaya dönüşebilir. Yalnızca tehlikeli bir durumdan nasıl kurtulabilirim diye düşünerek yapacağınız bir fren size yardımcı olmayacaktır, aksine arkanızdaki size hızla çarpabilir ve siz kendinizi korumak isterken daha büyük bir faciaya yol açmış olursunuz.

Gidiş Düzeni
    Bir grupla yola çıkmadan önce mutlaka bir gidiş düzeni yapmalısınız. Kimin önde kimin arkada gideceği yani herkesin gidiş pozisyonu ayarlı olmalıdır. Yola çıkıldığındada bu gidiş düzenine eğer herhangi bir aksilik olmassa mutlaka uyulmalıdır. Gruptaki hiç kimse ani hızlanmalar bir diğerini geçmeye çalışmamalıdır.Eğer arkanızdakinin yüzünü aynanızdan görebiliyorsanız, gerçekten arkanızdaki kişi ile uyumlu bir şekilde gidiyorsunuz demektir.
    Yeterli Boşluk Bırakın
    Eğer grubun önünde gidiyorsanız arkanızda birinin daha olduğunu unutmayın. Arkanızdakilere aranızda bırakmanız gereken mesafeyi ayarlayın. Hız yaparak gruptan kopmayın. Durduğunuz zaman arkanızdakilerin'de size çarpmadan rahatlıkla durabileceği mesafeyi korumaya çalışın. Eğer önde giden siz değilseniz, öndeki kişi ile aranızdaki güvenlik mesafesini korumaya gayret edin.

Karar Verin
    Grup içinde motor kullanan insanlar için en büyük tehlike öndeki binicinin çeşitli durumlardaki tavırlarını iyi anlayamamalarıdır. Bu tehlike durumunda önde giden arkadaşınızın reaksiyonunu hiçe sayıp bağımsız olarak hareket etmeye kalkışırsanız tehlikenin boyutları'da çok daha büyüyecektir. Bu tip durumlarla karşılaştığınızda ne zaman hızlanacağınıza yada yavaşlayacağınıza iyi karar verin.

Aynı Hızda Gidin
    Grup içinde herkesin hızı yaklaşık olarak birbirleri ile aynı olmalıdır. Bu hız sürüş konforunuzu bozmayacak şekilde ayarlanmalıdır. Aşırı hızlı gitmenin yada çok yavaş gitmenin bir anlamı yoktur. Herkes birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Düz yolda giderken bu uyumu sağlamak zor değildir. Asıl problem virajları alırken çıkabilir. Çünkü herkes virajı aynı hızla alamayabilir, yada herkesin viraj alma tekniği aynı olmayabilir. Virajı aldıktan sonra aradaki mesafelerde açılma olmuşsa bir an önce eski haline getirilmelidir. Kimse grupdan kopmadan sürüş devam etmemelidir.
    Rotanıza Karar Verin
    Yola çıkmadan önce mutlaka gideceğiniz yere ve buraya ulaşmak için izleyeceğiniz rota hakkında konuşun ve ortak karar alın. Böylece her kavşakta durup ne tarafa gideceğinizi tartışmak zorunda kalmazsınız, ve mutlaka duracağınız yeri belirleyin. Çünkü gruptaki motorlardan birinde yada birkaçında sorun çıkabilir. Böyle bir durumda buluşma noktasında tekrar bir araya gelmiş olursunuz.

Yarışmayın

Bir grup halinde giderken asla birbirinizle yarışmaya kalkmayın. Özellikle şehir içi yollarda buna asla teşebbüs etmeyin. Unutmayın ki yolda sizden başka taşıtlarda var. Yarışmak tehlikeli sonuçları da beraberinde getirir. Ani hızlanmalardan ani frenler, özellikle grupla giderken tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Unutmayın ki kimin ne kadar hız yapacağını ne zaman fren yapacağını tahmin edemezsiniz. Yarış durumunda bütün bunlar bir dezavantaj haline gelir ve durup dururken sırf heyecan uğruna canınızdan olabilirsiniz...
    kaynak: www.motosiklet.net

şu an itibariyle gözlemlediğim en güncel listedir 28 nisan cumartesi

1-piyanist_irf+3
    2-f54 +1
    3-cbr100xx
    4-Onur Y. + 1
    5-siyahatmaca
    6-furkanmg
    7-motoseyyah
    8-atilla_hakan
    9-vmax
    10-acayüp
    11-cenk şenver
    12-jackal_64
    13-alikmlarc
    14-özcan1980
    15-Seckin_
    16-koray-
    18-speedy2--gelemediği için yerini aytaç dolduracak
    19-bpk
    20-victorist
    21-Djan
    22-baysalorhun+1
    23-ERROR88+1
    24-Ahmet N.
    25-mzci
    26-nadrov
    27-ethemm76
    28-poseidon
    29-piyanist_yıgıt
    30-eray_uluyazı
    31-ümit_150_zc
    32-aparat
    33-ghostcorc
    34-esirci
    35-sedici -- Batuhan
    36-murat_112
    37-engin_deniz+1
    38-piyanist ercan (cbf 150)
    39-erhan karaman (kardeşim)(cbf 150)
    40-serhat (dr 600)
    41-Raphae1 +1
    42-binbaki
    43-Aragorn78 +1
    44-Murat_112 'nin ekürüsü -- Zafer
    45- pasaa+1
    46- lycantrophic
    47- endurucu52+1
    48-halit_bayrak+1
    49-halepli
    50-haydarBıçak
    51-mezit (piyanist_irf, benimle gelecek )
    52- crossçu 41
    53-tr100a
    54-by-alp+1
    55- İsmet + 1
    56-barış
    57-okan
    58-ÜmitDURA

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    aga motorla niye gelmiyon.. hem moto mt toplaşma diyon,hemide 4 tekere piniyon..
    ne oldu motor sonunda yatak mı sardı

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)