Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

29 nisan pazar karamürsel,de buluşalım ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Aragorn78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özcan1980 , 43. sıradaki adımı silme hakkını kim sana verdi !!!?
    dostum öncelikle sanal ortamda sıkça karşılaştığımız durumlardan birini gözlemlediğimi hissettiğimi söylemek isterim ben topiği gündüz çalıştığım için akşam geç saatlere kadar takip etmekteyim lakin sanırım yanlış anlaşılma olmuş ve nıclerle,değilde isimlerle yazılmış olması , olası yanlışlığa davetiye çıkarmış , ortada bir yanlışlık olduğu belli , bunlar takıntı yapılacak şeyler değil dostum

seni mutlu edecekse kendimi listenin en dibine yazar senide en yukarı ilk sıraya yazayım sorun yok geçmiş sayfalarda yoğunluğumdan dolayı arkadaşların listeyi güncellemesini zaten beyan etmiştim , bu işler böyledir

neyse küçük şeylere canınızı sıkmayın lakin burada birbirine saygısızlık yapacak aşşağılayacak insanların bulunmadığını düşünmekteyim 29 nisan pazar günü görüşmek üzre kalın sağlıcakla
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    binbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suça ortak olma!!! kap birini gel ya da ben hanımı bırakıp senle geleyim
    yok, bu geziye yalnız katılacağım..

-shı sevgiliye ne gerek var ya hediye alacaksın falan bissürü masraf, böylesi daha iyi olum; tek tabanca, yalnız kovboy hesabı, ıssız adam kafası, uzaktaki yabancı, puslu gözler, gizemli kişilik, sisli deilkanlı, tozlu raflar, paslı demir, küflü pirinç...
    -abi sen iyi misin
    *olum çok yalnızım ya :((

piyanist_irf, Ahmet N. ve esirci bunu beğendiler.
    temel taşları şu ulu sıra dağlar olan tapınaklarda en sofu müminlerin, en bilgin mollaların bilmediği ve onların hakikat, erdem ve onur üzerine verdikleri tüm vaazları aşan dualar öğrenelim.

endrucu52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    sa arkadaşlar şu n için geliyorum ama ben 3 işle ugraşıyorum bir degişiklik olursa kusuruma bakmayın +1 yapalım 9. sıra benim olsun saygılarımla..
    SEN BENİM YAŞADIKLARIMI HAYAL BİLE EDEMEZSİN

Motosikleti
    şu an itibari ile gözlemlediğim en güncel liste arkadaşlar görkemcim teşekkür ederim bu arada

1-piyanist_irf+1
    2-f54 +1
    3-cbr100xx
    4-onurY
    5-siyahatmaca
    6-furkanmg
    7-motoseyyah
    8-atilla_hakan
    9-vmax
    10-acayüp
    11-cenk şenver
    12-jackal_64
    13-alikmlarc
    14-özcan1980
    15-Seckin_
    16-koray-ekürüm
    17-u.ak
    18-speedy 2
    19-bpk
    20-victorist
    21-Djan
    22-baysalorhun+1
    23-ERROR88+1
    24-Ahmet N.
    25-mzci
    26-nadrov
    27-ethemm76
    28-poseidon
    29-piyanist_yıgıt
    30-eray_uluyazı
    31-ümit_150_zc
    32-aparat
    33-ghostcorc
    34-esirci
    35-sedici
    36-murat_112
    37-engin_deniz+1
    38-piyanist ercan (cbf 150)
    39-erhan karaman (kardeşim)(cbf 150)
    40-serhat (dr 600)
    41-Raphae1 +1
    42-binbaki
    43-Aragorn78 +1
    44-Murat_112 'nin ekürüsü
    45- absolit
    46- lycantrophic
    47- endurucu52+1
    48-?
    49-?
    Raphae1 bunu beğendi.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana bak yine o keçiboklu yoldan gitmeyelim allahıma bu sefer en öne geçerim haaa
    abi 20-25 km keçi boklu yol var, sen düşünme Tünal abi düşünsün

Motosikleti
    Arkadaş o arabalı vapuruna 12 TL vermem o paraya depoya benzin atar ben basarım geze geze körfezi dolaşır gelirim benim gibi düşünenler varsa bana katılabilir hep beraber gideriz E-5 ten geze geze bana bilgi verin yok sa bastırıp gideceğim benim için sorun değil yani!

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

paralıyolda sorun var özellikle izmit batı girişi yakınında yol çok kötü hem para veriyorsun hemde rezilliğini çekiyorsun E-5 yeni asfaltlandı ve paralı yoldan daha güzel

abi ben yıllardır o baysettiğin güzergahı kullanırım evet feribot ücretiyle kıyaslandığında belki 5- 10 lira farkeder hesaplı olur lakin motorunu yıprattığına değmez bunu neden söylüyorum ?

aslında eskihisar topçular iskelesi dayımın olur

sen vaktim var ben erkenden yola çıkarım dersen sağ salim gel , gelde nereden gelirsen gel lakin racıng makinalar senle aynı görüşü paylaşacağını sanmıyorum öte yandan izmitten karamürsele gelirken, gölcük değirmendere arası yol yapım çalışmaları var ve 3-5 km lik konvoy oluşmakta ben aralardan sıvışırım diye hiç düşünme çünki motosikletin dahi geçemeyeceği kadar uzunca bir mesafe yol daralmakta, şu yan yolu bitirseler de rahat etsek diye çokça içimden geçitmekteyim taktir yine senindir şenol abi sağ salim gel gerisi önemli değil

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    İrfan aga, adamda ön 16 diş var... racing makinada kimmiş... pehhh
    sen 16 diş yb rr 1250 cc motoru hor mu görüyon... dabrukacım, gırnatacım

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan aga, adamda ön 16 diş var... racing makinada kimmiş... pehhh
    sen 16 diş yb rr 1250 cc motoru hor mu görüyon... dabrukacım, gırnatacım
    yok be şekerim ne hor görmesi gelsinde mutlu olacaksa karadan gelsin sağ salim, sorun yok kendi adıma ben olsam o körfezi hayatta dolaşmam haaa cebimde param olmaz , benzinim olur o başka ama normal şartlarda hattaten zaman işi eeee şenol abide bolca zaman olduğunu düşünürsek tartışması yersiz olur

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ya sen şenol abiye bakma , o ya xenon dener ya diş dener bişey denemek için yol yapıyo
    piyanist_irf bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

İrfan abi,cahiliğimizi mazur gör,ilk toplu gezim olacak kısmetse bu.
    Ortalama hız,uymamız gereken kurallar neler abi ?

Motosikleti
    bana bak yine o keçiboklu yoldan gitmeyelim allahıma bu sefer en öne geçerim haaa
    abi kaç gündür yardırıyorum bilmiyormusun ? gideceğimiz güzergahtan geçecek tüm , büyük ve küçükbaş sürüleri sahipleriyle görüştüm hayvanlarına molfıx bez bağlayacaklar sırf senin konforun için
    Ahmet N. bunu beğendi.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    bugün motorumu depodan çıkardım temizledim gittim şirinevlere yeni kask aldım nitro marka dizlik alacaktım ellerinde kalmamış..sonra arkadaşım yeni tamirci dükkanı açtı gittim zinciri kontrol ettirdim sağlam.. sonra depoya koydum motoru ben hazırım yola... İşde gelip gelmeyeceğim dükkanın işlerine bağlı :(

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün motorumu depodan çıkardım temizledim gittim şirinevlere yeni kask aldım nitro marka dizlik alacaktım ellerinde kalmamış..sonra arkadaşım yeni tamirci dükkanı açtı gittim zinciri kontrol ettirdim sağlam.. sonra depoya koydum motoru ben hazırım yola... İşde gelip gelmeyeceğim dükkanın işlerine bağlı :(
    inş gelirsin abi, aramızda görmek isteriz
    halepli bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan abi,cahiliğimizi mazur gör,ilk toplu gezimiz olacak kısmetse bu.
    Ortalama hız,uymamız gereken kurallar neler abi ?
    estağfurullah uğurcum neden cahillik olsun kardeşim 180 km nbin kesinlikle üzerine çıkmayacaksın , kimsenin üzerinden zıplayıp geçmeyeceksin başka sıkıntı yok

şaka bir yana kardeşim kalabalık gurup sürüşlerinde ahenk ve uyum çok önemlidir takip mesafeni korumak ve ani firenlemelerden sakınman gerekir , ayrıca yolun, havanın, motosiklet sayısıyla orantılı olarak anayolda şayet büyük gurup küçük kümelere ayrılmamışsa maksimum 90 km hız yeterlidir fakat ben 90 km hızıda uzun gurup sürüşlerinde sağlıklı bulmuyorum, gideceğimiz yere 10 dakika geç varıp 70-80 km, en ideal olan hızlarla varmak en hayırlısı vede sağlıklısıdır aşağıda gurup sürüş bilgileri yer almakta

Grup halinde gezi ve motosiklet kuralları

Grup sürüşlerin arttığı şu günlerde arşivden bir hatırlatma,

Herkes grupla birlikte bir yerlere gitmekten hoşlanır. Eğer grubunuzun motosikleti arkadaşlarınızdan oluşuyorsa bu motosiklet grubu içinde motorunuzu kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Bu kurallara uyarak hem kendi güvenliğinizi hemde gruptaki diğerlerinin güvenliğini sağlamış olursunuz. Tabii yalnızca siz değil, gruptaki herkes bu kurallara uyarsa güvenli yolculuk edebilirsiniz.

Kimlerle Motosiklet Kullanıyorsunuz?
    Birlikte motosiklet kullandığınız insanları yeterince tanımanız size yararlı olacaktır. Çünki herkesin kendine göre bir stili vardır. Gruptakileri yeteri kadar iyi tanıyorsanız hangi şartlarda nasıl tepki vereceklerini de tahmin edebilir ve siz de kendinizi güvenceye almış olursunuz. Aynı zamanda tehlikeli haraketler yaparak becerilerini sergilemek isteyenleri'de uyarmalısınız. Çünkü bu tip gösteriler bir grupla yolculuk yaparken tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Üstelik bunun faturasını da yalnızca gösteri yapan değil gruptakilerden birkaç kişi de ödeyebilir. Tehlikesiz güvenli ve keyifli bir grup yolculuğu yapmak istiyorsanız motosikletinizi kurallara uyarak kullanmalısınız, unutmayın ki bir tehlike durumunda yalnızca siz değil, başkalarıda zarar görebilir.

Ani Hareketler Yapmayın
    Çevrenizdeki diğer motosikletli arkadaşlarınızı düşünün. Manevralarınızın sonuçlarından diğerleride etkileneceklerdir. 100% Emin olmadıkca ani fren yapmayın, unutmayın ki arkanızda başka motorlarda var ve böyle ani bir frenlemenin sonucu bir faciaya dönüşebilir. Yalnızca tehlikeli bir durumdan nasıl kurtulabilirim diye düşünerek yapacağınız bir fren size yardımcı olmayacaktır, aksine arkanızdaki size hızla çarpabilir ve siz kendinizi korumak isterken daha büyük bir faciaya yol açmış olursunuz.

Gidiş Düzeni
    Bir grupla yola çıkmadan önce mutlaka bir gidiş düzeni yapmalısınız. Kimin önde kimin arkada gideceği yani herkesin gidiş pozisyonu ayarlı olmalıdır. Yola çıkıldığındada bu gidiş düzenine eğer herhangi bir aksilik olmassa mutlaka uyulmalıdır. Gruptaki hiç kimse ani hızlanmalar bir diğerini geçmeye çalışmamalıdır.Eğer arkanızdakinin yüzünü aynanızdan görebiliyorsanız, gerçekten arkanızdaki kişi ile uyumlu bir şekilde gidiyorsunuz demektir.

Yeterli Boşluk Bırakın
    Eğer grubun önünde gidiyorsanız arkanızda birinin daha olduğunu unutmayın. Arkanızdakilere aranızda bırakmanız gereken mesafeyi ayarlayın. Hız yaparak gruptan kopmayın. Durduğunuz zaman arkanızdakilerin'de size çarpmadan rahatlıkla durabileceği mesafeyi korumaya çalışın. Eğer önde giden siz değilseniz, öndeki kişi ile aranızdaki güvenlik mesafesini korumaya gayret edin.

Karar Verin
    Grup içinde motor kullanan insanlar için en büyük tehlike öndeki binicinin çeşitli durumlardaki tavırlarını iyi anlayamamalarıdır. Bu tehlike durumunda önde giden arkadaşınızın reaksiyonunu hiçe sayıp bağımsız olarak hareket etmeye kalkışırsanız tehlikenin boyutları'da çok daha büyüyecektir. Bu tip durumlarla karşılaştığınızda ne zaman hızlanacağınıza yada yavaşlayacağınıza iyi karar verin.

Aynı Hızda Gidin
    Grup içinde herkesin hızı yaklaşık olarak birbirleri ile aynı olmalıdır. Bu hız sürüş konforunuzu bozmayacak şekilde ayarlanmalıdır. Aşırı hızlı gitmenin yada çok yavaş gitmenin bir anlamı yoktur. Herkes birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Düz yolda giderken bu uyumu sağlamak zor değildir. Asıl problem virajları alırken çıkabilir. Çünkü herkes virajı aynı hızla alamayabilir, yada herkesin viraj alma tekniği aynı olmayabilir. Virajı aldıktan sonra aradaki mesafelerde açılma olmuşsa bir an önce eski haline getirilmelidir. Kimse grupdan kopmadan sürüş devam etmemelidir.

Rotanıza Karar Verin
    Yola çıkmadan önce mutlaka gideceğiniz yere ve buraya ulaşmak için izleyeceğiniz rota hakkında konuşun ve ortak karar alın. Böylece her kavşakta durup ne tarafa gideceğinizi tartışmak zorunda kalmazsınız, ve mutlaka duracağınız yeri belirleyin. Çünkü gruptaki motorlardan birinde yada birkaçında sorun çıkabilir. Böyle bir durumda buluşma noktasında tekrar bir araya gelmiş olursunuz.

Yarışmayın
    Bir grup halinde giderken asla birbirinizle yarışmaya kalkmayın. Özellikle şehir içi yollarda buna asla teşebbüs etmeyin. Unutmayın ki yolda sizden başka taşıtlarda var. Yarışmak tehlikeli sonuçları da beraberinde getirir. Ani hızlanmalardan ani frenler, özellikle grupla giderken tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Unutmayın ki kimin ne kadar hız yapacağını ne zaman fren yapacağını tahmin edemezsiniz. Yarış durumunda bütün bunlar bir dezavantaj haline gelir ve durup dururken sırf heyecan uğruna canınızdan olabilirsiniz...
    kaynak: www.motosiklet.net

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Rica ederim ne demek İrfanım. Bu arada pazar gününe izin ayarladım. Sıkıntı yaptım kaç gündür. u asaatte çıksam kac saatte orda olurum. Acasba yolu karıştırır mıyım vb. ? :D Oh be. Rahat rahat gelebileceğim.

1-piyanist_irf+1
    2-f54 +1
    3-cbr100xx
    4-onurY
    5-siyahatmaca
    6-furkanmg
    7-motoseyyah
    8-atilla_hakan
    9-vmax
    10-acayüp
    11-cenk şenver
    12-jackal_64
    13-alikmlarc
    14-özcan1980
    15-Seckin_
    16-koray-ekürüm
    17-u.ak
    18-speedy 2
    19-bpk
    20-victorist
    21-Djan
    22-baysalorhun+1
    23-ERROR88+1
    24-Ahmet N.
    25-mzci
    26-nadrov
    27-ethemm76
    28-poseidon
    29-piyanist_yıgıt
    30-eray_uluyazı
    31-ümit_150_zc
    32-aparat
    33-ghostcorc
    34-esirci
    35-sedici
    36-murat_112
    37-engin_deniz+1
    38-piyanist ercan (cbf 150)
    39-erhan karaman (kardeşim)(cbf 150)
    40-serhat (dr 600)
    41-Raphae1 +1
    42-binbaki
    43-Aragorn78 +1
    44-Murat_112 'nin ekürüsü
    45- absolit
    46- lycantrophic
    47- endurucu52+1
    48-?
    49-?
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Çok teşekkür ederim İrfan Abi

Motosikleti
    arkadaşlar açık söylemem gerekirse katılımcı arkadaşlarımın sayısının bu rakamlara ulaşacağını tahmin etmiyordum bir konu açtık ve inanın bana kişi sayısının sürekli artıyor olması toplu gurup sürüşlerinde hem daha çok dikkati hemde riski meydana getirebilir düşüncesi ile , güvenlik ve tedbir amacıyla guruba kendi aracımla eskortluk etmeyi uygun görmekteyim ,

öte yandan böylesine organize bir geziyi, dijital amatör fotoğraf makinaları ile mundar etmemek amacı ile sevgili fatih ( fatih organizasyon ) bizlere bir elemanını ayırmış durumdadır , kendisine huzurlarınızda çok teşekkür ederim . sonuç itibari ile kendi aracımdan bir kamera çekim yaparken , gurubun ortasında zaman zaman sonunda ve en arkasındanda görüntü alabilecek , yolu bilen tecrübeli kameraman ve motosiklet sürücüsü kardeşim olan erhanıda görevlendirmiş bulunmaktayım , erhanın artçısı kameraman arkadaş olacak , bakalım inşallah güzel kareler yakalayacağız düşüncesindeyim

zira 10 km kadar sürecek zaman zaman daralan güzergahta önden gelen araçları uyarabilecek bir araç olması her zaman için daha sağlıklıdır , öte yandan gurubun başına ortasına ve sonuna yol güzergahını bilen arkadaşlarımızın yerleştirilmesi mantıklı olacaktır daha önceki gezilerden deneyimdir bu işi bu coğrafyayı bilen arkadaşlara bildireceğim

lütfen dikkatli olun böyle bir aktiviteye vesile ve sebep olan gönül dostlarını ve beni vicdan azabına boğmayın
    binbaki bunu beğendi.

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eywah beni listeye eklemiş bile irfan abi Cuma belli olacak arkadaşlar kesin gelip gelmemem. Buraya yazarım zaten... Ama gelmeyi çok istiyorum. İlk defa MT ailesi ile beraber vakit geçireceğim.

Bir de bu köfte işini biz yapmayacağız sanırım. Orada bir köftecide yenecek. Eğer öyleyse irfan abi sen oradaki köfteciyle konuş derim kalabalık geleceğiz diye. Aç kalmayalım:D
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    Alıntı absolit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eywah beni listeye eklemiş bile irfan abi Cuma belli olacak arkadaşlar kesin gelip gelmemem. Buraya yazarım zaten... Ama gelmeyi çok istiyorum. İlk defa MT ailesi ile beraber vakit geçireceğim.

Bir de bu köfte işini biz yapmayacağız sanırım. Orada bir köftecide yenecek. Eğer öyleyse irfan abi sen oradaki köfteciyle konuş derim kalabalık geleceğiz diye. Aç kalmayalım:D
    sıkıntı yapma kardeşim sürekli diyalog halindeyim , yalnız şunu eklemek durumundayım herkezin önüne bir hamlade köfte konması mümkün değil , en aç olanlardan başlarız o arada muhabet edilir vs.

gelemezsende canını sıkma şu ana kadar kesin gelecek gözüyle baktığım dostları yazdım , lakin belki, kesin değil diyenleri yazarsam liste şu an 60 bulur

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam abi. İnş. terslik çıkmaz da gelirim. Olmadı ben gelirken bizim orhangaziden köfteci yusuftan köfteleri alır gelirim
    __To Be Or NoT tO be__

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)