Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

SUPERMOTO hastasıyım...!! Kawasaki KLX 250 alıp supermotoya dönüştürmek istioorm..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Titresimi dert ediyorsaniz, supermoto almayin bence. Supermoto tek silindirli olur, titresimli olur, bazen rahatsiz olur, ama adı gibi super olur
    Benimde hayallerim vardi ama, baska bahara kaldi.
    Gecen yolda kamilin biri CBR 250 ile arka frene asilip saga sola yanliyordu motoru onumde. İsiklarda yanina geldim, uleynn frenle degil, gazla yanlanir dedim icimden, ama yuzune karsi, kaskin vizorunu acmadan
    Sonrasini hatirlamiyorum :p ama sanirim artik uzun bir sure frene basaraktan yanlamaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ama neden, frene basaraktan da yanlamak zevkli oluyor bazen Garaja girerken hafiften yapıyorum arasıra, gazlayarak mı girsem ki garaja??

@GaccaL Olum senin dediğin motür büyük, kocaman,,, benim gibi acemilere fazla gelir o Hem çok ön kaldırır çok yakar o

Bana 250 lik yapmışlar, ben gidip ondan alayım
    #sürenadam

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama neden, frene basaraktan da yanlamak zevkli oluyor bazen Garaja girerken hafiften yapıyorum arasıra, gazlayarak mı girsem ki garaja??

@GaccaL Olum senin dediğin motür büyük, kocaman,,, benim gibi acemilere fazla gelir o Hem çok ön kaldırır çok yakar o

Bana 250 lik yapmışlar, ben gidip ondan alayım
    Kasa olarak seninkinden farklı değil emin ol hani böle derli toplu içi dolu turşucuk hesabı 140-150 kg aslında offf offf

Titresimi dert ediyorsaniz, supermoto almayin bence. Supermoto tek silindirli olur, titresimli olur, bazen rahatsiz olur, ama adı gibi super olur
    Benimde hayallerim vardi ama, baska bahara kaldi.
    Gecen yolda kamilin biri CBR 250 ile arka frene asilip saga sola yanliyordu motoru onumde. İsiklarda yanina geldim, uleynn frenle degil, gazla yanlanir dedim icimden, ama yuzune karsi, kaskin vizorunu acmadan
    Sonrasini hatirlamiyorum :p ama sanirim artik uzun bir sure frene basaraktan yanlamaz
    Ben istesemde yanlayamıyorum direk tekere kalkıyo savalar sağolsunnn...
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    yanlayamıyormuş....ne "SAVA"ymış arkadaş

Diyorum bak, senin motorun ruhunda biyerlerde SM gizli, o yüzden tekere gelmesi de çok normal. Almanlar yanlamaktan pek hoşlanmazlar zaten

Evet DUKE lar benim motordan biraz daha ebatlı ama ben onu kastetmemiştim. Güç olarak kocamanlar... Ayrıca istedikleri kadar güçlü olsunlar, benim motor 125 kg, KTM ler bana kafa tutamaz !!! Hemde ondört buçuk beygir !!!
    #sürenadam

Gaco yanlayamiyorsan, yanlarini kontrol ettir :p
    Benimkine savada taksam yanlarim, hafif, guclu motorun dayanilmaz hafifligi nede olsa :p
    Ne devrik cumle kurdum beya
    Syanur, sana her yerde her kosulda serbest

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...güçlü motorun dayanılmaz hafifliği...
    Bu cümleyi SM aldığım zaman üzerine yazmak istiyorum... Nereye başvurmam gerekli?
    #sürenadam

Bu cümleyi SM aldığım zaman üzerine yazmak istiyorum... Nereye başvurmam gerekli?
    Telif hakkini SM'ni aldigin zaman, bir kere diregin oraya gidip gelmeme izin verdigin zaman veririm. Ama en bastaki direkten en sondaki direge kadar

Motosikleti
    Telif hakkini SM'ni aldigin zaman, bir kere diregin oraya gidip gelmeme izin verdigin zaman veririm. Ama en bastaki direkten en sondaki direge kadar
    direk derken hangi direnk amaa??
    ANGARAJ

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direk derken hangi direnk amaa??
    Angaradaki herhangi bir direk olabilir, direk seciminide sana biraktim gitti

Motosikleti
    Angaradaki herhangi bir direk olabilir, direk seciminide sana biraktim gitti
    Önce ben yanlarımı bi kontrol ettireyim
    ANGARAJ

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    yaa ktm duke 2 nin yakıtı fena gibime gelio.. 640 cc ve tek silindir bide çok seri makina... drz 400 güzel gözüküo ya.. onlara hiç bakmamıştım.. yaa bende bide kare lamba fobisi var:D:D drz 400 e bi lamba uydurulurmu? eğer olursa bi lambaya çözeriz bu supermoto işini..:D:D

---------- Post added at 21:58 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

şefim bu konuda beni çok iyi aydınlattın çok teşekkür ediyorum sana...
    ozaman anladığım kadarıyla drz 400 ü eliyoruz temizleri çok pahalı diye
    klx 250 wr 250den daha mı güçsüz diyosun.. buna açıklık getirelim..
    wr 250 de türkiyede pek az...
    geriye bir mondial kalıyo.. bunun da üzerinde duralım.. ayrıca fiyatı sıfır motora göre ucuz olması midemi bulandırmıyo değil.. ama kaliteli olduğunu söyledin.. avrupada kullanılanların markası nedir? birazda ben araştırmak isterim..

babuxd Rica ederim, SM deyince bizim buralarda deliren birkaç kişi var da, dikkat et

Ancak benim sana önerdiğim motor Mondial değil -zaten mondial diye bir motor yok tabi de- özellikle Shineray diye yazdım. Mondial dışarıdan(çinden) getirtiği ürünlerde değişime gitme çabasında. Önce Destro modeli ile biraz hacim yükseltti(çok iyi bir motor olduğunu söylemiyorum ) sonra 350 lik bişeyler getirdi, şimdi de bu motorları getiriyor. Bu marka şuanda avrupada felan da satılıyor. Kullanıcıları gayet memnun. Yabancı video/forum tarzı yerlerde okuduğum yorumlar özellikle 125cc için gayet olumlu. 250cc de aynı paralelde bir motor. Bu tarz enduro, cross işleriyle uğraşan kişiler KTM, Yamaha vs gibi markalara KÜÇÜK HACİMLER İÇİN yüksek meblağlar ödemek istemeyince, belli ki bu motor güzel bir alternatif olmuş(Yurt dışı için konuşuyorum). Zaten performans olarak ciddi bir eksiği yok. Kalite olarak da söylenenler gayet yeterli(ekmek-köfte hesabı). Zaten motor su soğutmalı, ön+arka amort. ayarlanabilir. Balansör kullanmışlar, TR deki ilk test eden kişi de titreşimin olmadığını söylemiş. Şuan çinde cross yarışlarına felan katılıyor marka. Aynı motoru kullanan cross modeli 22hp / 22NM değerler üretiyor. Daha önce bukadar güçlü bir 250lik çinli görmedim ben. Ancak SM ve enduro modellerinin gücü düşürülmüş. Nedenini anlamadım ama 1e1 aynı motoru kullandıkları için gücü kolayca yükseltilebilir gibi geliyor bana(bir irdelemek lazım tabi). İşte ozaman satış fiyatını hak eder(rakiplerine göre kıyaslayınca). Yoksa şu anda bu güce bu para biraz pahalı gibi bence. Tabi modelin montajı burada yapıldığı için hemen civatalarını felan kontrol etmeni tavsiye ederim, orası ayrı Bu bahsettiğim şeyleri forumdaki kullanıcı başlığında da okuyabilirsin.

Bir arkadaş da DRZ400 tavsiye etmiş. Neyazıkki TR de mevcut alternatifler oldukça az olduğundan, SM lerin kralı olarak tabir edebiliriz kendisini Gerçekten de çok başarılı bir motor. Benim kara listemde de bulunmakta kendisi. Ancak ilk sorun TR de çok az sayıda kaldılar ve temizi yok(temiz diye ~15.000 TL fiyat çeken birisi vardı) ve diğer sorun tam olarak senin "düşük hacim" tarifine uymuyor diye tavsiye etmedim. Ama olası bir SM sıralaması yapacak olursak tabikide açık ara farkla ilk sırada yer alacaktır kendisi KTM nin ~600 lük leri de var, DRZ den biraz daha yaşlı, ama onlar da artık büyük hacimli SM sınıfına girer...

WR250X varken KLX'i ise söylemiyorum bile. Çünkü Kawa sana yedek parça/bakım/masraf açısından daha ucuz yada daha kısa süre olarak geri dönmeyecektir(aynı sayılırlar). Üstelik daha güçsüz ve bir de jant felan uğraşacaksın. Bodoslama WR250X almak daha mantıklı. Ancak yedek parça için de neden ebay gibi siteleri de kullanmadığınızı anlamıyorum. Ben buradaki servislere vs, güveneceğime/bekleyeceme gider netten siparişimi veririm. Ve sanmıyorum ki çok daha pahalıya gelsin...

Şimdi bu kadar uzun uzun yazdım, neden? Sana illa şunu al bunu al demek için değil. Yukarıda bahsedilen motorların 3 ü de birbirinin muadili değil, o yüzden kıyaslama yapmak doğru olmaz. Ancak senin için alternatif oluşturuyorlarsa kıyaslama yapmak gerekir. Millet çinli gelmeyince ağlar niye bize gelmiyor diye. Çinli gelir yine ağlar çok kalitesiz diye. Kaliteli çinliler gelmeye başlar yine ağlar çok para istiyorlar, eskiden 3000 di şimdi 5000 istiyorlar diye. Düşük hacimli Japon gelir yine ağlarlar hem çok pahalı hem de parçası yok diye... Ha evet bizde çinliden italyana kadar tüm motorlar pahalı ona bişey demiyorum. Ama elimizdeki bunlar ise adam akıllı oturup değerlendirmesini yapmamız gerek diye düşünüyorum. Yoksa hangi motoru alcaz...
    [COLOR="#FF0000"][B][U]Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir.:bounce:
    [/U][/B][/COLOR]

YILDIRIMBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT
    Öncelikle bir sm fanatiği olarak yazıyorum işin doğası gereği ne alırsan al bir süre sonra mevcut kültürün bir parçası olacağından motorun tork'unun powerslide a wheelie ye uygun olması şart. Mondial tarzı baktığın motosikletler zamanında(yılbaşı öncesine kadar) abimle benimde kullandığım Hyosung rx 125 sm den ileri bir tecrübe yaşatamayacaklardır.Kullanım olarak çok zevkli bir sm hissiyatı var ama deliremiyorsun.Tamam atik, seri kalkışlara sahip olabilir manevraları can yakıcı ama en nihayetinde iskelet yapısı ve fiziksel tepkileri haricinde işin güç faktörü aslında sm kültürünün olmazsa olmazı olarak eksik kalıyor.Türkiyede çok revaçta olmayan bir akım olduğundan atölyelerimize yığınla parçaları alıp günlerce ,keyifle, istekle ,hazla kendi stilimizi ortaya dökeceğimiz modifikasyon yada toplama işlemleri yapamıyoruz.Hem para hem zamandan ziyade parça yok Türkiyede.Halbuki incelediğin motorlardan biri olan dr-z 400 sm için farklı markaların firmaların ürettiği binlerce performance parts adı altında satılan parça var.Adamlar istedikleri şekilde yükleyebiliyorlar.Motorun üzerinde oynanmadık yer bırakmıyorlar.Küçük bir araştırma yaparsan sende görürsün şimdi gereksiz laf kalabalığı yapmaya gerek yok burda.Demem odur ki zaten kafanda bazı şekillenmeler oluşmuş ama yine de söyleyeyim toplama işi gereksiz geliyor bana bu ülkede.Ben 690 sm aldım bu sebeple. Gün içinde yaşadığım hazzı anlatamam sanırım .Hakim oldukça yollarımız berbatta olsa altınızda oyuncaklaşıyor motor ciddi anlamda sınırlarını görebiliyorsunuz.Bu manada güçlü performanslı bir sm almanız çok çabuk sıkılmamanız adına önemli diye düşünüyorum.Ben duke 2 den ziyade lc4 640 sm tavsiye ederim drz 400 yerine.Zaten drz 400 sadece ülkemizde bu kadar rağbet görüyor.Avrupalı fanatikleride var ama dediğim gibi adamlar motoru canavara çevirebiliyorlar .
    babuxd bunu beğendi.

supermotosunu almak supermotoya çevirmekten daha ucuza geliyor. http://www.motostrano.com/Supermoto-...its-s/1820.htm onlarca kit var ve en kötüsü 3.5 4 bin liraya denk geliyor.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Supermoto cross motosikletinin yol jant/lastik takılmış hali değildir. Tam bir supermoto fabrikadan super moto olarak çıkar, şase açıları (gidon) rake açısı, arka maşa uzunluğu ve amortisör sistemi farklıdır.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    safkan olması daha önemli yani.. macera arama diosun..

Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Supermoto cross motosikletinin yol jant/lastik takılmış hali değildir. Tam bir supermoto fabrikadan super moto olarak çıkar, şase açıları (gidon) rake açısı, arka maşa uzunluğu ve amortisör sistemi farklıdır.
    [COLOR="#FF0000"][B][U]Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir.:bounce:
    [/U][/B][/COLOR]

Motosikleti
    2007 FZ6 NAKED
    arkadaşlar benim derdim sm yapmaktan ziyade siparişini verdiğim asya rx250(orion motor)cross motorumu şehir içinde daha güvenli sürebilmek adına ön21 arka 18 olan jantlarına yine aynı ebatlarda asvalt tekerleği taksam daha güvenli hale getirebilr miyim.....

Motosikleti
    Alıntı hakan10x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim derdim sm yapmaktan ziyade siparişini verdiğim asya rx250(orion motor)cross motorumu şehir içinde daha güvenli sürebilmek adına ön21 arka 18 olan jantlarına yine aynı ebatlarda asvalt tekerleği taksam daha güvenli hale getirebilr miyim.....
    O aletin SM modeli lastikleri de var alırken direkt değiştirtebilirsiniz bence..
    ANGARAJ

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    benim anladığım 125-250 supermoto için güç oalrak yetersiz kalıyor amma velakin düşününce de 600cc liklerin bir çoğu da büyük geliyor. eğer drz400sm güç olarak klasik supermoto hareketlerine izin veriyorsa bence burdan devam etmeli .bi husaberg/ktm ve artık husqvarna daha sonra düşünebilsek bence güzel güzel adım adım gitmiş oluruz
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler