Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

İstanbul Cross Grubu

Motovento
    REKLAM ALANI
    dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok başarılı Bence eline sağlık boyle birsey bana da lazım ama gt250 için :D
    Teşekkürler. Abi gt250 için ne yapıcan karter korumayı Yoksa araziye mi giriyorsun :D
    zenon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    şu çiftalan parkuru bende çok merak ediyorum ama uzak diye gitmiyorum açıkçası...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Abi gt250 için ne yapıcan karter korumayı Yoksa araziye mi giriyorsun :D
    Sen karar ver :D
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...e-antalya.html

http://www.motosiklet.net/forum/etki...n-da-kamp.html

Kolay erişimde bunlar vardı :D

En son lastik takviyem

Ön lastik alt korumada oldumu deymeyin keyfime :D

Buda Kros kafalılara gelsin :D

Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu çiftalan parkuru bende çok merak ediyorum ama uzak diye gitmiyorum açıkçası...
    Abi sen endurtoist'in bu seneki çiftalan buluşmasına gitmedin galiba. Gitseydin çiftalanda zaten her yerin parkur olduğunu görürdün İsoff parkuru bence çok güzel çok eğlenceli bir yer değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

Sen karar ver :D
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...e-antalya.html

http://www.motosiklet.net/forum/etki...n-da-kamp.html

Kolay erişimde bunlar vardı :D

En son lastik takviyem
    http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphoto...14653804_n.jpg

Ön lastik alt korumada oldumu deymeyin keyfime :D

Buda Kros kafalılara gelsin :D

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphoto...68178249_n.jpg
    Tamam abi anladım bu koruma sana da lazım Yalnız senin motorda söyle birşey var. Senin motorun egzoz borusu şasi demirlerinin daha altında. Buna göre bişey yapmak lazım. Senin aklına gelen bir şekil var mı?

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Abi sen endurtoist'in bu seneki çiftalan buluşmasına gitmedin galiba. Gitseydin çiftalanda zaten her yerin parkur olduğunu görürdün İsoff parkuru bence çok güzel çok eğlenceli bir yer değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

Tamam abi anladım bu koruma sana da lazım Yalnız senin motorda söyle birşey var. Senin motorun egzoz borusu şasi demirlerinin daha altında. Buna göre bişey yapmak lazım. Senin aklına gelen bir şekil var mı?
    Yok işte düz degil ona göre yapsalar cok kolay olcak F650GS lerin alt koruması gibi birsey lazım bana oda motorun yere yaklaşmasına sebep olur birde yağ değişimini zorlar, çok aciliyeti yok ama olsa yolda benim endişe etmemi baya azaltır. Bu arada Transalplerin bile egzozu o şekilde altta bilen bilir ne sacma birsey hic anlamam :D

Motosikleti
    Honda nc700xa

Yıl başı kutlama huyum yoktur ama :D bu güzel :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:53 ----------

ozrace bunu beğendi.

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    "zenon" senin gönlünde cross yatıyor belliki.en kısa zamanda cross sahibi olmanı temenni ederim
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Onunda zamanı gelcek ama adam akılı motor yok TR de crosslar gerekli ilgiliyi görmüyorlar ne yazık ki!... STR 250 yi videodaki gibi kulanabilmek mümkün müdür? Motoru elimize alirmiyiz :D

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Onunda zamanı gelcek ama adam akılı motor yok TR de crosslar gerekli ilgiliyi görmüyorlar ne yazık ki!... STR 250 yi videodaki gibi kulanabilmek mümkün müdür? Motoru elimize alirmiyiz :D
    mümkün tabi,ama bazı hareketi yapamazsın,str bildiğin gibi 4 zamanlı,video'daki motor 2 zamanlı yani daha atik...

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Omzuna alabilirsin :D İki parça halinde...

Motosikleti
    Videodaki kadar abartırsan eline alabilirsin ama ben o seviyeye geldikten sonra Str kullanacağını sanmıyorum

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Valla sadece arazi sürüşüyse benim motorda yapıyor onu :D dün bir karış balcık içinde kullandım sorun yok dağ bayır düz sakin sakin gitmeye cross almazdım herhalde :D Gecen başıma gelen bir olayı anlattım ne demek istedigim beli olur belki Gectiğimiz Sene Prohell marka yagmurluk aldım kullanmak nasip olmadı taki en sonra Antalyada Yagmur doluya yakalanana kadar ondan sonra sürek li yagmurda kullandım desem yeridir ve bacak arasından dişiten su aliyor bende garantiliya yağmurlugu götürdüm bu su aliyor diye ordaki diyalog ;
    B:Ban ,S:Satıcı
    B: İyi Günler,
    S: İyi GÜnler
    B: Burdan yağmuruk aldım ama su aliyor 1-2 kere ancak kullandım
    S: Markası neydi
    Brohel
    S: Prohell se alir abi
    B: :S nasil yani
    S: Prohel ler su aliyor garanti vermiyoruz Abi
    B: Yagmurluk neden alinir? Yağmurdan korusun diye degil mi?
    S: Evette Prohel yagmurluklar yagmur alir abi REvit olsa hertürlü garantisi varda Prohelle vermiyoruz.
    B: (sinirlendim ) MAdem oyle ne diye yağmurluk diye satıyorsunuz bunları rüzgarlık deyin o zaman
    S: Abi haklısında herkez Revit alamıyor...
    B: Yagmur geciren yamurluğu niye bana satıyorsun o zmaan
    S: Biz demişizdir abi satarken ....

Velhasıl yagmurlugun altıgını değiştiler.

Şimdi konumuza gelirsek cross kullanıma uygun olmayan bir cross motordan mi bahsediyoruz :D

Motosikleti
    Ben normal arazi sürüşünden bahsetmedim adamlar o kadar hoplayip zipliyor. Bu hareketleri abartirsan elinde kalabilir dedim. Str250 cross ama tabiki bir ktm kadar da dayanikli degil bunu biliyoruz. Benim anlatmak istedigim motorun limitlerini bilmekti sadece.
    Senin dedigin arazi sürüşünü ben de cbf150 ile yapabilirim ama ben buna arazi sürüsü demem
    (Telefon ile yazdim kusura bakmayin.)
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    ozrace bunu beğendi.

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    str yi hafife almayın bence,sonuçta cross için tasarlanmış bir motosiklet ve arazide her türlü cbf vs... üstün,şahsen benim girdiğim arazi sürüşlerini gt250 veya cbf150 ile yapsanız asıl onları alırsınız sırtınıza

Motosikleti
    Honda nc700xa
    str yi hafife almayın bence,sonuçta cross için tasarlanmış bir motosiklet ve arazide her türlü cbf vs... üstün,şahsen benim girdiğim arazi sürüşlerini gt250 veya cbf150 ile yapsanız asıl onları alırsınız sırtınıza
    CBF tamamda GT alinacak gibi degil cok ağır gt250 nin arazide 3 dez avantajı var;
    1.Ağır
    2.Ön süspansiyon yetersiz ve sert
    3.Lastikleri ( LAstik olayını çözdüm.
    Üç demiştim ama bu göreceli dl dede aynı sorun var 4.Jantlar döküm jant yamulur catlarsa yandın demektir.

ama şunu söyleye bilirim bircok Endorodan daha yüksek olması ve daha hafif olmasından dolayı arazide daha başarılı bir motor tabi ki onun yeri dag bayır degil sonucta asfalt icin dogmuş bir alet str250 bölümündede sordum ama burda da yazım

Bu motorların ( Cross ) düz yoldaki kullanımı nasil?
    O alstiklerle asfalt performansı nasil ivmelenmesi yol tutuşu son hızı şehir içi kullanımı nasil?
    Stabil gide bildiği en yüksek hızı nedir? Anlık yüksek hızlardan bahsetmiyorum hani 110 km hızla 300 km tık demeden calışır gibi birdeğerdeki son hızını soruyorum?

Ecnebi filmlerinde hep görüyuoruz şehir ici motor mullanımları hep kross arazi lastiği yaldır yaldır gidiyorlar.

ÖRnek:

Motosikleti
    CBF tamamda GT alinacak gibi degil cok ağır gt250 nin arazide 3 dez avantajı var;
    1.Ağır
    2.Ön süspansiyon yetersiz ve sert
    3.Lastikleri ( LAstik olayını çözdüm.
    Üç demiştim ama bu göreceli dl dede aynı sorun var 4.Jantlar döküm jant yamulur catlarsa yandın demektir.

ama şunu söyleye bilirim bircok Endorodan daha yüksek olması ve daha hafif olmasından dolayı arazide daha başarılı bir motor tabi ki onun yeri dag bayır degil sonucta asfalt icin dogmuş bir alet str250 bölümündede sordum ama burda da yazım

Bu motorların ( Cross ) düz yoldaki kullanımı nasil?
    Yolda kullanımı bir Cbf'den yada Gt'den sonra çok konforlu değil ama çok rahatsız edecek de bişey olduğunu düşünmüyorum.

O alstiklerle asfalt performansı nasil ivmelenmesi yol tutuşu son hızı şehir içi kullanımı nasil?
    Asfaltta ben her zaman çok dikkatli kullanıyorum. Fıt fıtı gidiyorum yani Hız olarak orjinal dişlisiyle ben motoru sıkıştırmak istemediğim için rahat rahat 70-80'le gidiyordum ama dişliyi büyüttükten sonra 60-70'le gitmeye başladım. Benim bu hızlardaki amacım motoru yormamak. Son hıza gelince 100'ü gördüm ama anlık olarak çıktım denemek için.

Stabil gide bildiği en yüksek hızı nedir? Anlık yüksek hızlardan bahsetmiyorum hani 110 km hızla 300 km tık demeden calışır gibi birdeğerdeki son hızını soruyorum?
    Bana kalırsa ben 80'le giderim bu motorda bu hız bana yeter. Ama bu soruların cevaplarını motoru devamlı kullanan arkadaşlardan alman daha sağlıklı olur. Ben sadece araziye ulaşmak için asfaltı kullanıyorum :D

Ecnebi filmlerinde hep görüyuoruz şehir ici motor mullanımları hep kross arazi lastiği yaldır yaldır gidiyorlar.

ÖRnek:
    Videodaki lastik dişli lastik değil enduro lastiği abi. Senin lastiğe benziyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Bence de hafife alınmaması gerekiyor abi. Bu rampayı tırmanıyor sonuçta :D

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Videodaki lastik dişli lastik değil enduro lastiği abi. Senin lastiğe benziyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Bence de hafife alınmaması gerekiyor abi. Bu rampayı tırmanıyor sonuçta :D
    http://imageshack.us/a/img855/233/sdc11834q.jpg

http://imageshack.us/a/img189/1873/sdc11833t.jpg
    Tmm onun kadar olmasada yakın boyuttaki full yüklü full toprak taslı zeminde 10 km gittiğim var benimde gt250 ile :D keske kamera olsaydı birde gece 22:00 de tırmandık millet oraya 4x4 ATV yada kroslarla geliyordu.

http://www.facebook.com/media/set/?s...4837577&type=3

Lastiklerdeki tozdan durumun ciddiyetini anlarsın sanırım :D

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Tmm onun kadar olmasada yakın boyuttaki full yüklü full toprak taslı zeminde 10 km gittiğim var benimde gt250 ile :D keske kamera olsaydı birde gece 22:00 de tırmandık millet oraya 4x4 ATV yada kroslarla geliyordu.

http://www.facebook.com/media/set/?s...4837577&type=3

Lastiklerdeki tozdan durumun ciddiyetini anlarsın sanırım :D
    stabilize yollarda scooter ile'de gidebilirsin,ama önemli olan tırmanış,hoplayıp zıplama,sulardan geçme,bozuk yollara kafa tutma...o yüzden cross u diğer motorlar ile karşılaştırmayalım lütfen
    dockerengin ve zenon bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    stabilize yollarda scooter ile'de gidebilirsin,ama önemli olan tırmanış,hoplayıp zıplama,sulardan geçme,bozuk yollara kafa tutma...o yüzden cross u diğer motorlar ile karşılaştırmayalım lütfen
    Hafta sonu buluşmaları arazi sürüşlerinize bende gelim oyle bir organizasyon yaparsanız ve bilgi verirseniz sevinirim hoplayıp zıplayamasamda sizleri izlemek tanışmak bile zevk verir ;)

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)