Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Transalp XL700VA

Motovento
    REKLAM ALANI
    borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun diyelim....xx videolarını izle sen yine hocam belki gözün kayar....Gerçi uçakların yanında zayıfkalsada makina......transalpi bende inceledim fiyatı çok uygun aslında ve abs var bence klasmanında tek....
    hocam valla sürat olayı çok enterasan biz minumum 145 kt la iniyoruz , kalkışta ise 300 bayağı geçiyo o da ortalama 250-350 kmh arası gözümüze fazla gelmiyo yada biz alıştık havada zaten 850-950 arası ama onuda hissetmiyorsunuz ama inişteki bu sürati motorla yapmaya kalksak herhalde bayağı risk alırız

ama bi tane de R1 alsam arada gazlasam diyorum onada eşim izin vermiyo transalp güzel valla onla devam şimdilik.

slm lar görüşmek üzere.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    fan açması iyi birşey ya hiç açmazsa veya geç açarsa ne yapardık alında bende araştırdım bu konuyu motorun hararetinden dolayı sorun yaşayan yok... f650gs de çok sık fan açardı ancak sıcaklık göstergesi olmadığı için kaç derece olduğunu bilemiyordum, digtal göstergeden kaynaklanan bir durum olabilir mi mesela ısı ölçerin konumu, veya belirlenen değerler seviyesine gelmesi gibi nedenler fan açma zamanını etkilemiş olabilir mi? bence durum bunlardan iabarettir.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı borabuhara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam valla sürat olayı çok enterasan biz minumum 145 kt la iniyoruz , kalkışta ise 300 bayağı geçiyo o da ortalama 250-350 kmh arası gözümüze fazla gelmiyo yada biz alıştık havada zaten 850-950 arası ama onuda hissetmiyorsunuz ama inişteki bu sürati motorla yapmaya kalksak herhalde bayağı risk alırız

ama bi tane de R1 alsam arada gazlasam diyorum onada eşim izin vermiyo transalp güzel valla onla devam şimdilik.

slm lar görüşmek üzere.
    aman abicim gazlama işi çok sakat zaten ben çok anlık gazlıyorum o kadar ,transalp cidden çok iyi ; çünkü ekonomik ,güvenli,dengeli,telli cantlara sahip enduro cross karışımı bir şey...ben alacak olsam direkt alırım....bu arada acaip te sağlam...
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    cbf 1000 den transalp'e geçmemin nedenlerinden bir de gazlama durumu.. son zamanlarda sözde denemek amacıyla 200 ler de gezmeyeye başladığımda hata yaptığımı anladım, 260 bile silkinmeden çıkan bir makinenin sonum olabileceğini düşündüm tadında bırakmak istedim güzel bir heyecan yaşatıyor ama ölüm hemen yanıbaşından kullağana fısıldıyor... normal koşullar da 90-100 civarı hızlarda gezinmesini severim ve bu hızlarda fazlasıyla yeterken cbf1000 gibi makine hep dürter biraz bas bakalım biraz daha hoop yüzünüzde denildiği aptal bil gülümseme, bütün çıkış delikleri kasılmış durumda ) yok kalsın denedim güzeldi ama ben almayayım daha... yaşasın transalp...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    güzel paylaşım olmuş elinize emeğinize sağlık
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    teşekkür ederim, hakikaten güzel bir enduro ve yol motoru kullandıkça daha da bağlanıyorum... deneyimleri burada paylaşamaya devam edeceğim,

Motosikleti
    XL700 TA
    tamda yeni transalp' imi aldığım ve sıfırının fiyatı diğerlerine göre çok çok avantajlı olduğu için denemeden ve fazlaca araştırmadan edindiğim motorumun olumlu /olumsuz yazılarını burada okumak keyif verdi. Daha binmek nasip olmadı, henüz teslim almadım ancak ilerki zamanlarda bende değerlendirmelerimi aktarabilirim.

Bende f650 gs den geçiş yaptım, bakalım onun kadar titreşim olacak mı, çift silindirli olması avantajlı gibi gözüküyor. Şuandaki en büyük sorunum ise orata ayak bulamıyorum, yeni kasaya orta ayak üreten bildiğiniz markalar varsa yada nereden edinebileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Herkese keyifli ve kazasız sürüşler dilerim...
    1881 -193

Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Alıntı cuncun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamda yeni transalp' imi aldığım ve sıfırının fiyatı diğerlerine göre çok çok avantajlı olduğu için denemeden ve fazlaca araştırmadan edindiğim motorumun olumlu /olumsuz yazılarını burada okumak keyif verdi. Daha binmek nasip olmadı, henüz teslim almadım ancak ilerki zamanlarda bende değerlendirmelerimi aktarabilirim.

Bende f650 gs den geçiş yaptım, bakalım onun kadar titreşim olacak mı, çift silindirli olması avantajlı gibi gözüküyor. Şuandaki en büyük sorunum ise orata ayak bulamıyorum, yeni kasaya orta ayak üreten bildiğiniz markalar varsa yada nereden edinebileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Herkese keyifli ve kazasız sürüşler dilerim...
    Hayır olsun diyelim değerlendirmelerinizi merakla bekliyoruz...

orta sehpa almak isterseniz sw motec marka olarak mototaş dan temin edebileceğinizi biliyorum 3-4 ay önce getirmişlerdi, aynı zaman da mototalda da mevcut du, bir arayın derim... ayrıca touratecte de orta sehpa ve değişik ve çok kullanışlı aksesuarlar mevcut... özellikle benim ihtiyacım olan arka çanta bağlama aparatı araştırmaktayım,transalp xl için için kappanın K225 i mevcut fiyat 185 tl çok pahalı... şuanda sadece koruma demiri mevcut ve bir süre daha böyle kullanmayı düşünyorum. selamlar

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı murat_71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikli amacım tanıtımı çok fazla yapılamayan ama bir çok motorcu dostun merak ettiği bir model olan transalpden söz etmekti... siz sordunuz ben de kısaca anlatmaya çalışayım. ;
    Cbf 1000 zevk makinesi kullanmayan onun güzelliğini anlayamaz lakin imkan olsa bir enduro bir de cbf1000 olsun isterdim... bildiğiniz üzere tarzları çok farklı, Önümüzdeki yıl kısmet olursa doğu karadeniz ve doğuanadolu turu düşünmekteyim yaylalar, toprak yollar vs derken cbf1000 pek uymaz ... Varadero enduro olamayacak kadar ağır ve selesinin geniş olmasından dolayı bacak boyum kısa kalır hatta yan ayaktan varaderoyu doğrultamamıştım varadero yerine cbf1000 i tercih ederdim... Şimdilik diğerlerine göre hafif olması, yakıt ekonomisi kullanım kolaylılığı sağlayan transalp'e aşığım. zaman ne gösterir bilinmez... selamlar
    Eyvallah.

Motosikleti
    XL700 TA
    ARKA ÇANTAYI BEN SHAD MARKA ALDIM xl700 İÇİN BAĞLANTI APARATI 85 tL . BENIM ALDIGIM MODEL SHAD50, SIRT DAYAMASINI DA USTUNDE VERİYORLAR, FIYAT AVANTAJLI GELDI. 8 KG' A KADAR TASIMA KAPASİTESİ VAR.
    1881 -193

Motosikleti
    XL700 TA
    Motorumu aldığımdam bu zamana kadar henüz 100 km kadar kullanma fırsatım oldu. Sınırlı olsada bu 100 km için düşüncelerimi paylaşmak istedim. bayiden alıpta ilk üstüne oturduğumda gidon (yada didon hangisi doğruysa artık) bana göre biraz alçakta konumlandırılmış gibi geldi, yola çıktığımda ise haklı olduğumu anladım. Sanki biraz naked biraz racing kullanıyormuş gibi belinizden öne doğru gidona abanıyosunuz, gidon yükseltme aparatı şart. aynı şekilde aynalarda azıcık aşağıda kalıyor. Bu söylediklerim benim gibi 184 cm boyunda biri içinmidir yoksa herkes bu sorunu yaşarmı bilemiyorum. lastiklere gelince -beni daha çok hafif arazide kullansan daha iyi, diyor sanki. Tesadüfen arka arkaya bir ıslak bir kuru zemine virajda yakalandım arka lastik hafiften kaydı. Motor henüz rodajda olduğundan mıdır bilemiyorum ancak motordan iki farklı ses geliyor . Yada motorrundan başka, farklı bir yerden daha ses geliyor. motorun hafif horultusuna bide sanki, bir yere çarpan pervane sesi gibi. bunu daha çok 1 nci viteste dik yokuş çıkarken yaşadım. Titreşime gelince; bundan önceki motorum tek silindirli F650 GS di, onun yanında bunun titreşimi bana göre yok denecek kadar az. Ama 4 silindirliden bu motora binen biriside "ne kadar çok titreşim varmış" diye yakınabilir. Görece bir kavram aslında. Eski motorum ilk çalıştırdığımda da zangır zangır titrerdi, bunda ise bir üst vitese geçme devrine yaklaşırken elinizde hafif bir gıdıklanma hissi oluyor. Son olarak motorun dengesi gayet iyi ama 90 derecelik dönüşlerde gidonu tam sağ yada sol yaptığınızda elinizin baş parmağı karenajla gidon arasına sıkışabiliyor, gidon yükseltme aparatıyla çözülebilecek bir sorun.
    1881 -193

Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Alıntı cuncun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu aldığımdam bu zamana kadar henüz 100 km kadar kullanma fırsatım oldu. Sınırlı olsada bu 100 km için düşüncelerimi paylaşmak istedim. bayiden alıpta ilk üstüne oturduğumda gidon (yada didon hangisi doğruysa artık) bana göre biraz alçakta konumlandırılmış gibi geldi, yola çıktığımda ise haklı olduğumu anladım. Sanki biraz naked biraz racing kullanıyormuş gibi belinizden öne doğru gidona abanıyosunuz, gidon yükseltme aparatı şart. aynı şekilde aynalarda azıcık aşağıda kalıyor. Bu söylediklerim benim gibi 184 cm boyunda biri içinmidir yoksa herkes bu sorunu yaşarmı bilemiyorum. lastiklere gelince -beni daha çok hafif arazide kullansan daha iyi, diyor sanki. Tesadüfen arka arkaya bir ıslak bir kuru zemine virajda yakalandım arka lastik hafiften kaydı. Motor henüz rodajda olduğundan mıdır bilemiyorum ancak motordan iki farklı ses geliyor . Yada motorrundan başka, farklı bir yerden daha ses geliyor. motorun hafif horultusuna bide sanki, bir yere çarpan pervane sesi gibi. bunu daha çok 1 nci viteste dik yokuş çıkarken yaşadım. Titreşime gelince; bundan önceki motorum tek silindirli F650 GS di, onun yanında bunun titreşimi bana göre yok denecek kadar az. Ama 4 silindirliden bu motora binen biriside "ne kadar çok titreşim varmış" diye yakınabilir. Görece bir kavram aslında. Eski motorum ilk çalıştırdığımda da zangır zangır titrerdi, bunda ise bir üst vitese geçme devrine yaklaşırken elinizde hafif bir gıdıklanma hissi oluyor. Son olarak motorun dengesi gayet iyi ama 90 derecelik dönüşlerde gidonu tam sağ yada sol yaptığınızda elinizin baş parmağı karenajla gidon arasına sıkışabiliyor, gidon yükseltme aparatıyla çözülebilecek bir sorun.
    tam dönüşlerde gidonun depoya dayanması olayını serviste gidonu ayar vidalarını gevşeterek biraz kaldırarak çözmüşlerdi, biraz spor kullanım ve daha çok asfalt düşünldüğünden olsa gerek ki öne biraz eğilerek kullanım gerektiriyor ama çok değil bence dl650 de de aynı durum söz konusuydu, memnun olmayanlar toplu gidon yükseltme aparatı sipariş vermişlerdi. XL700 için de ben bir aparat yaptırmıştım isterseniz size gönderir bir denersiniz .

Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    bu arada transalp'iniz hayırlı olsun

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar, zamanın ötesinden gelip konu hortlattım. Konuyu başlatan arkadaş acaba halen Transalp kullanır mı? Kullanıyor ise son yazdığı tarihten bu yana tecrübelerinde gelişmeler oldu mu?

Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    halen zevkle kullanmaktayım ... gerek torku gerek şehir içinde kullanımı hele ki bu sene artçı ile kullanıma ağırlık verdim eşim bu durumdan çok memnun nediyeyim çok iyi oldu... yeni çıkan modelleri gördükten sonra uzunca bir süre elden çıkarmayı düşünmüyorum...

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murat_71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halen zevkle kullanmaktayım ... gerek torku gerek şehir içinde kullanımı hele ki bu sene artçı ile kullanıma ağırlık verdim eşim bu durumdan çok memnun nediyeyim çok iyi oldu... yeni çıkan modelleri gördükten sonra uzunca bir süre elden çıkarmayı düşünmüyorum...
    Hocam bir çok insan sizin gibi düşünüyor sanırım yahut tok satıcı. 20bin TL'nin altında Transalp kalmadı ben de bir ihtimal denk gelir diye bekliyorum hala=)

Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    :.) inşallah kavuşursunuz transalp'inize sezon başı düşündüm satmayı aslınsa ama direkten döndüm çok şükür eşim engel oldu satıp yine bir çılgınlık yaparak r1200r almayı planlıyordum ama inanın transalp'in verdiği zevki ve heyecanı vermeyecekti bir sürü maddi kayıp vs . bana göre alternatifi çok az farklı bir motosiklet, insanlar transalp gelmeden daha koltuğuna oturmadan denemeden bir sürü anlamsız yorumlar yaptılar ve maalesef satış miktarı düşük olması nedeniyle sanırım honda getirmekten vaz geçti ama avrupada halen çok sayıda müdavimi mevcut ve çatır çatır satıyor... Eski kasasına göre elbette biraz daha asfalt endurosu olmuş ama ben çok memnunum, offroad zaten bu tarz motorlarla yapılmaz gerisi her koşulda kullanabileceğiniz bir motor...
    Bmw F650cs scarver / Scarabeo 200

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    bence sağlam harika makina

www.transalp.gr

Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sağlam harika makina

www.transalp.gr
    bu yaz gümülcine taraflarına geçmeyi düşünüyorum
    Bmw F650cs scarver / Scarabeo 200

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    herkese selamlar, grup arkadaşlarımdan birine ait 2008 model transalp XL700VA 17.000km'de gümüş gri renkte lastikleri iyi durumda muayenesi mart 2014'de sorunsuz olarak yapıldı(2 yıl daha muayene derdi yok) kazasız sorunsuz dosta gidecek bi makine arzu eden gelip görebilir. plakası 31 KJD 31

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-fiyat-dusurdum-alicisina-acil-sifir-ayarinda-transalp-158444685/detay

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)