Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Skyteam alıyorum,görüşleriniz varsa saygıyla okurum...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Skyteam alıyorum bu hafta içinde.. Az kullanılmış..Akrabamdan..Kullanan arkadaşlar varsa aramızda , ne gibi sıkıntıları olduğunu yazabilir mi ? Genelde arazide kullanacağım,hard cross olarak değilde, enduro tarzı,cross tan yumuşak bi kullanım tarzım olacak..Atlayıp zıplamayacağım..Önerileriniz neler ? Aldıktan sonra neler yapmam gerekir, nelerine dikkat etmem gerekir ? Yada , hangi aralıkla ve ne sıklıkla hangi bakımlarını yapmam gerekir ? Yada neyini,hangi parçasını başka bir motorun ki ile değiştirirsem daha iyi olur ? Mesela orjinal egsozunu değiştirip Kanuni Cross 250 egsozu takmayı düşünüyorum...Neyse arkadaşlar ,herkesten kısada olsa birşeyler belirtmesini temenni ediyorum...Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    nx4 falcon dan sonra çinli cross a mı bineceksin ?

eğer öyle ise senin bizden daha iyi bilmen lazım arada ne farklar olacağını haksızmıyım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    sıkaytimi satan yok şu anda piyasada. yedek parça sıkıntısı var yani. bizim bi eleman epey aramıştı bişeysini.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nx4 falcon dan sonra çinli cross a mı bineceksin ?

eğer öyle ise senin bizden daha iyi bilmen lazım arada ne farklar olacağını haksızmıyım
    Aslında ben Skyteam i, biraz da ayağımı yerden kessin ve de arazide daha rahat kullanayım diye alıyorum..Falcon la skyteam arasında ki fark tartışılamaz..Hem zaten ben falconu satıp sınıf atlamadım, arasında ki farkı araştırmıyorum ve falconu satıp araba aldım, skyteam de bana çok çok ucuza geliyor,akrabamdan olması nedeni ile..Ben sadece ne gibi sorunlar yaşarım diye merak ediyorum..Çinli motorsikletleri biliyorum ama ben bu motoru üzmek niyetinde değilim...

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    bi ara geçti elime bence tatmin eder seni 1. vites debriyaj ile teker bile yapabilirsin ama bunu devamlı yaparsan sanayide şase kaynağı yapcak yer aramak durumunda kalırsın
    bence güzel hele dedigin gibi cok uyguna geliyosa al gitsin..
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi ara geçti elime bence tatmin eder seni 1. vites debriyaj ile teker bile yapabilirsin ama bunu devamlı yaparsan sanayide şase kaynağı yapcak yer aramak durumunda kalırsın
    bence güzel hele dedigin gibi cok uyguna geliyosa al gitsin..
    O kadar zayıf mı yaw şasesi...Ve bu arada motorsikleti 1000 liraya alıyorum...motorun sahibinde 2 tane daha motorsiklet olduğu için bunu satıyor..Diğer motorların bakımını yaptıracakmış sanırım

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    bin liraya almazsanız bana haber verirmisiniz ))
    yani çok abartmazsan sorun yok ama kardeşim bildigin her kalkıştan indir kaldır e buda çin sonuçta, ama araziye vurduk fln bi sorun yapmadı işte o şasi hafif catlar gibi oldu bi kaynak orjinalinden saglam oldu )
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bin liraya almazsanız bana haber verirmisiniz ))
    yani çok abartmazsan sorun yok ama kardeşim bildigin her kalkıştan indir kaldır e buda çin sonuçta, ama araziye vurduk fln bi sorun yapmadı işte o şasi hafif catlar gibi oldu bi kaynak orjinalinden saglam oldu )
    Teşekkür ederim arkadaşım

Arkadaşlar bileniniz varsa yada uygulayanınız, skytam e uyan başka egsoz var mı ? Üzerinde ki baya dandik görünüyor da

ayhan2190 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer,kanuni phantom,armode mc300
    ben daha önce japon kullanıodum suan zongshen kullanıorum cok memnunum alıme aletı edevatı alıp sökup takıorum, bence al, bı yedek parca konusunu cok kafana takma aşagu yukarı çınlı crossların hepsı aynı ,soguk havalarda azcık ısıtmak gerekıo onun dısında elıne alcan anahtarı canının sıkılıdıgında oturup sıkcam butun cıvataları, pişman olmazsın

hattsaffa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 600E (2000)
    büyük tereddüttle bend 2006 st200 aldım.. bozuldu dedim benzini bitmiş, bozuldu dedim jigle kapalı kalmış, bozuldu dedim kutup başını takmayı unutmuşum çinlidir kötüdür diye bekledim benim cahilliğim dikatsizliğimin suçunu ona attım çok kırdım üzdüm. 2 gün önce de ankara-eskişehir-kütahya-balıkesir güzergahında 600 km yoldan geldim sadece sivrihisarda zincir yağlamaya yeltenince eskişehirde zincir gevşedi ama Allah'a emanet geldi gene helal olsun şimdi bi isim verdim ona "pan" keçi insan karışımı yunan tanrısı düz yolda da gitti dursunbey'de dağa ormana da çıktı.. geç olcak belki ama başka almayı düşünen arkadaş varsa tavsiyemdir

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    bu tarz makinelerin parçaları birbirine uyuyor zaten piyasada parça sorunu çekmezsin genel anlamda güzel motor.
    DÖRT TEKER BEDENİMİ İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR...!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)