Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HONDA XL 200 MÜ, Kanuni Kross 150 (2011 model) HANGİSİNİ ALMALIYIM? LÜTFEN YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    henüz yok
    arkadaşlar cross 250 ye göre nasıl bu yeni olan ben de yeni motor almayı düşünüyorum
    2. el japon da düşünüyorum aslında ama taksit imkanı yok olan da üstüne ekliyo fiyatın
    sonuçta çin malı sıfır kalıyor sanırım seçenek olarak
    bu olayda belirleyici maddi durum galiba peşin param olsa japon alırdım
    str250 ve bu kanuni crosslar arasında bir karar vercem galiba
    çok kararsızım yardımcı olursanız sevinirim
    Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
    toprak uğrunda ölen varsa VATANDIR.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nx4 falkon
    Arkadaşım bütçen neye uygunsa hoşuna giden hangisiyse alabilirsin.Tabiikide zevk senin.Öncelikle asya mondi zongi kanuni hepsi çin.Hepside aynı motorlar.Kötü mü dersen parasına göre motor işte.Çok dikkat edersen bi süre idare eder.XL 200 İSE MOTORDUR.Temizini bulursan 30000 de bile al.Çok sağlamdır.Lastik zincir fren balatası ve yağ dışında o motorda eskitebileceğin şey yok debriyaj teli bile kopmaz.Ama temizi olsun yoksa yanarsın.KM reye aldanma.50000 deki motor 15000 dekinden on kat iyi olabilir.Ustaya göster.Bu motorlar 30 da 40 da bitmez.Adam gibi binicide.Ne alırsan al gönlüne göre olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Baksana adama 9 bine malolmuş.Şimdi 6 bine satıyo.Kim bilir ne masraflar açtı adama.Bence uzak durun böyle tedavülden kalkmış motorlardan:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4236985/detay/

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanuni kullanıyorum ve serviste ben yağ değiştirirken her seferinde tamir edilmeyi bekleyen bir kanuni cross vardı. Gerisini sen düşün
    112ciyiz

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Kuba str 250 ile Kanuni 250 arasında kaldım ama şansımı Kuba Str 250 yana kullanacam. Burdaki Bayilere 20 gün içinde gelir diyorlar Şimdilik Beklemedeyim ...

Motosikleti
    henüz yok
    teşekkür ederim yorumlarınız için

kuba str 250 ye bak
    honda eskidi artık

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Yahu her canı sıkılan bir yerinden sallamış. Ayıp, karalamayın her şeyi.

İlanda görülen motor uzun süredir satışta.Arkadaş fazla para istediğinden satamıyor ki o 9000 fiyatını resmen uydurmuş.Honda XL 200'ü 6 yıldır kullanıyorum keyfi olmayan hiç bir masraf çıkarmadı makine. O Kanuni Cross 250 kullanıcısı falan varsa alınmasın ama XL 200 Kanuni'den 5 tanesini öldürür, yine ayakta kalır. Kullanmadan bilmeden uydurmayın. Tedavülden kalsa ne olur kalkmasa ne olur NX4 Falcon da kalktı, en azından TR'ye gelmiyor fakat Brezilya'da hala üretim var. Honda veya muadil mallardan piyasa kaynıyor.

Rica ediyorum arkadaşların hata yapmasına sebep olmayın, Honda XL 200 çinli muadillerinden hepsini katlayacak düzeyde bir motosiklettir. Gerek parça kalitesi, gerek performansı her şeyi ile klasmanındaki tek lider motosiklettir. Onu ise şahsi düşüncem Ramzey 200 izlemektedir.

Lütfen, bilmediğiniz konular hakkında öngörüde bulunmaya çalışmayın. Ben "XCiting çok dandik motordur, onun yerine XMax alırdım" veya "CBF 1000'in parçası çok pahalı, yerine Kawasaki Z1000 alın, CBF'in tipi tarihi eser gibi" tarzında yorumlarda bulunuyor muyum ?

Lütfen, bu yazdıklarım motosiklet bende olduğu için değil, doğruyu savunduğum için, XL 200 klasmanında tektir, bunu Kanuni kullanıcıları da Ramzey kullanıcıları da Mondial kullanıcıları da bilir. Rica ederim.

Motosikleti
    henüz yok
    str 250 çok güzel görünüyor ama kullanıcı bilgisi almadan güvenemiyorum açıkcası

Motosikleti
    Honda CRF
    STR250 şubat ayından beri gelecek,dün gittiğim bayii,yanımda KUBAya telefon etti.Haziranda gelecekmiş,oda belki.Devlet 159cc'den yukarısına kota koymuş:bu yüzden 200-250cc gelemiyormuş.KANUNİ bu yüzden 150lik kros getirmiş:kanuni bayiisinin söylediği bu.

Motosikleti
    henüz yok
    haydaaaa :( üzüldüm seçeneğim azaldı kanuni kaldı sanırım geriye

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    xl200 kullanıcısıydım yedek parça çok zor bulunuyor ve bulduğunda malum pahalı verdiği zevk bi başkaydı arazide çok iyi

kanuni yedek parça bol ve ucuz araziye gelebilirmi benim düşüncem hayır...

Motosikleti
    henüz yok
    honda yamaha kavasaki almayı bende isterim çok ama malum fiyatları cep yakıyor
    ayrıca güvenmesi zor biraz ikinci ele gerçi çinliler de tamirciden çıkmaz diyorlar ama :D
    bir de taksitle alabileceğim ancak

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Kanuni cross 150ye bende baktım. Adamlar kendileri bile arazi konusunda makineye güvenememişler ki üzerine cross lastik takmamışlar. Benim gözüm tutmadı açıkcası. (arazi konusunda)
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    İki resim arasındaki farkı bulun

Kanuni cross 150

Honda NCR 150 (Brezilya)

http://www.flashokey.com

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ben olsam hondayı tercih ederdim nede olsa kalite, çinliden uzak duracaksın

coolsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xl650 Transalp
    bende 2006 model pioneer motorun 200 lük krosu var şu an yaklaşık 17 binde yaptığım masraf lastikler ve zincir. XL 200 çook güzel ama arkadaşların da söylediği gibi 4,500 lirada verilmez

meraba arkasım bence kanunıyı aklından cıkar ben bıtanesını hakladım japondan sasma agrasıf kullanursan epsı bıtıyo senın alcan 4 zamanlı honda yada yamaha olsun .

öncelikle herkese merhaba ve verdiğinizi bilgilerden ötürü çok tesekkur ederim. ben hayatımda hic motor kullanmadım. ne vitesli ne scooter öncelikle bundan doalyı bir korkum var. 2. olarak 2.09 boyundayım ve buna uygun secenekler endro-cross modelleri diye ogrendim . dedigim gibi yaklasık 1 aydır netten ne arastırdıysam onu biliyorum abilerimizin deneyimler benim icin cok onemli . edindigim bilgilere gore cinler(ramzey biraz dısında) ozellikle kanuni elektrik tesisatında ötürü bayagı problemliymis bir de sık bakım ihtiyacı yolda kalma tehlikesi tarzı seyler duydum ayrıca cross 250 de benzin gostergesi yok bildigim kadarıyla.xl 200 su anlık favoori ama onda da temizini bulma yedek parca pahalılıgı (gerci pek ihtiyac olmaz diyorlar) ve 5-6 senelik motora bicilen 4 bin lira sıkıntısı var. ben genelde arazide ama bazen de asfaltta kullanmayı dusunuyorum xl 200 endro-cross bildigim kadarıyla yani asfaltta da is gorur diyorlar ma teker deisiklii gerekiyormus sanırsam . oncelikle motor tercihi sonrasında da teker degisimi yedek parca vs fiyatları ve bulunma ihtimalleri sizden bekledigim yardımalr simdiden tesekkur ederim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ya nasılda honda nın ürettiği en sorunsuz bi modeli kanuniyle bir tutuyorlar anlamıyorum xl 200 benim bi sınıf arkadaşımda var ya böyle bi sağlam kross enduro piyasada çok az var sorun çıkarmaz sağlam evet parça sıkıntısı olabilir fakat onlarda bi şekilde çözülüyor bence alınabilecek japonların içinde bile ilk sırada diyebilirim honda boşuna üretimden kaldırmadı ee sorunsuz olunca parça satamıyor böylelikle para kazanamıyor ne yaptı kaldırdı piyasadan
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)