Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki KLR 650 Mi ? Yamaha XT 600 Mü ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar aranıza yeni katıldım .

Ramzey 200lüğümle kaza yaptığımdan beri motorum yoktu şimdide bir motor almak istiyorum 5.500 6000 lira gibi bir limitim var .

İzmirdeyim . Artvinden 2004 model 36binde bir klr buldum temiz durumda .
    İzmirdende 1999 model motoru açılmamış tertemiz bir xt600 buldum .
    Xt600ün fiyatı 5.700 e falan alıcağımı tahmin ediyorum .
    Klr ile anlaştım 5.500e izmirden geldiğim için vericek onunlada anlaştım .
    izmir artvin arası yolu dönüşte hesaba katarsak gene 6000 liraya gelicek ?
    sizce ne yapmalıyım ? hangisini almalıyım ? Hangisini tavsiye edersiniz ? yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    üretim yılına çok takılma. motosiklet temizse çok fark yapmaz.
    birbirine yakın motorlar ama ben xt600 tercih ettim zamanında, yine ederim.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    izmirden artvindeki motoru almak akıl işi degil bence vazgeç,emın ol sana yakın bolgelerde klr 650 yada xt600 cıkacaktır onlardan bak ikiside guzel motor benım tercıhım klr 650 olur daha yenı modellerı bulunabılıyor..
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    xt600 herzaman daha güzel gelmiştir gözüme..

şöyle düşündüm burdan ucakla artvine gidip ordan motora binip 2 kişi geze geze izmire geri dönmek . 1541 km gibi bir yol gezerek 2000i bulucağını sanıyorm . ben 2si arasında kaldım şimdi ne yapıcam bilmiyorum şahsen.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı t0prak35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle düşündüm burdan ucakla artvine gidip ordan motora binip 2 kişi geze geze izmire geri dönmek . 1541 km gibi bir yol gezerek 2000i bulucağını sanıyorm . ben 2si arasında kaldım şimdi ne yapıcam bilmiyorum şahsen.
    asıl sorun artvındekı motorun durumunu bılmıyorsun..satıcıların temız dedıgıne ınanma almasına alınır ama risklerle beraber almıs olursun,motosıklet tecruben kac km bılmem ama artvın izmir arası ciddi bir mesafe ayrıca eger gıdersen artvıne en yakın ucak batuma iner ordan artvıne gecersin..bence acele etme arastır derim..
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    xt 600 hava soğutmalı basit bir sistem 90 ların başından beri kullanılan parçası bol olan bir motor. klr daha karışık bir düzen daha çok sorun. daha ayrıntılı bakım ister. su soğutmanın avantajından çok dezavantajlarını görebileceğin bir motor. servise bağlı kalmanı gerektirecek bir motor. son cümleyi kötü olarak düşünme. xt nin bakımını orta halli bir usta da yapar. kawasakinin ağır bakımını işin ehline yaptırman lazımm.. bunu er5 kle 500 den gördüğüm kadarıyla söylüyorum... kawasaki en çok fabrikasyon hatayı barındıran firma. bir yamahanın içinde tek zincir exantrik zinciri iken.(geri kalan aktarmalar dişlidir) kawasaki'de marş zinciri,ex zinciri+balansör zinciri mevcut bunlar kısa dönemde motorun şakırtılı çalışmasına sebep olur. (bu durum motorun gitmesine engel değildir) ruh sağlığını bozabilir
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

ya siz olsanız xt600mü alırdınız klr650 mi ?

Motosikleti
    xt 600 alırdım ama sağlam xt yi 5500 ü geçmemek kaydıyla alırdım.. üste 2,5 koysan 8 e xt 660r alırsın. daha az yakar mı bilinmez ama. satarken daha değerli olacağı kesin))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    klr ile xk arasında gayet ciddi bir yakıt sarfiyatı farkı var..
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

işte miktarı arttıramıyorm en fazla 6000bin üstü cıkmıyor kafamda klr650 var ama xt600de kurcalıyor ne yapsam bilmiyorm.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:06 ----------

arasında yakıt farkı nedir peki ?

Motosikleti
    kullanıma göre değişmekle birlikte. 4/6 litre arası yakmakta tek silindirler.orta şekerli kullanımda 5 yalarsın. limit kullanımda 6 litre yakar. xt 600 ü tavsiye ederim ustana göster beğenirse düşünme al...

en mantıklısı izmirden almak en azından motoru iyice inceleyip neyi var neyi yok bakabilirim . burdan kalkıp artvine gidip almadan geri gelmek yol masraffına yazık olur diye düşünüyorm.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bildiğini almalısın. klr çok beğendiğim ama karmaşık sistemli bir makina.
    ikisi arasında xt600 tercih ederdim.
    ancak, sanırım 1-2 yıl kadar önce yine karadenizden birisi klr 600 ile kle 500 takası yapmak istemişti.
    özelden sordum, 650 yi bırakıp neden 500 cc ye geçiyorsun dediğimde; "tek silindirler çok titriyor, kle 500 çift silindirli olduğundan titreşimi az " cevabını vermişti.

ama motosiklet ustama bunu danıştığımda, tek silindirli enduru üretimini , tek silindirli motortların daha torklu olduğu için tercih edildiğini söylemişti.

ama kle 500 bence daha yakışıklı makina. mersinden serkan satıyordu sanırım 5000 tl civarıydı. imkanım olsa alırdım :(
    ama xt 600 ile kle 500 kıyaslanır mı dersen, enduro tecrübesi olan ustalar daha iyi bilir.
    neticede kağıt üstünde yazılanlar ile kullanmak apayrı şey...

( parça ve piyasa olarak xt 600 daha mantıklı geliyor )
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    arkadaşım bende izmirliyim ve açıkçası izmire yakın iller dışında motor almak bakmak vs zor iş,masrafı cabası ve güvenebileceğin bir usta bulmakta zor ki motorun durumunu dışardan görmekle kestirmek riskli!ben sırf dışardan motor almamak için ilk düşündüğüm motor tarzından vazgeçip gidip tanıdık bir arkadaştan 2000 model klr 650 yi 7.500 e aldım ki full orjinal bir motor xt600 ü zamanında çok araştırdım parça ve tesisat sıkıntısı çekmezsin ama emin ol klr 650 de fazla bir makina ben 1 aydır kullanıyorum ve performansından memnunum yakıtını bilemem ölçmedim ama zevk için bindiğim motor varsın yaksın onumu hesaplıcaz iki model arasında yakıt farkınında fazla olacağınıda zannetmem performansa gelirsek xtden daha iyi olduğunu düşünüyorum ama tercih senin bence acele etme izmirden motor çıkar elbet umarım bi klr alırsında muhabetlerimizle bu forumda ki KLR sayfasını diriltiriz zira pek bişey yazan yok

sanırım bu gidişle bende bir klr alıcam

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Kardeş XT alacaksan benim motosiklet satlık eğer acelen yoksa temmuz sonu yıllık iznimde ve sadece benzin gideri karşılığı motosikleti sürerek Ankara'ya kadar getirebilirim. Yok acelem var dersen kendinde alıp götürebilirsin

Motosiklet 99model 2002 trafiğe çıkışlı bakımları tam, muayenesi 2012 ye kadar geçerli

Fazer aldığım için satıyorum.

Motosikleti profilimdeki gezilerden inceleyebilirsin.

hocam ben sana mesaj atıyorm özelden konuşalım detaylıca.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)