Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HONDA XL 200 MÜ, Kanuni Kross 150 (2011 model) HANGİSİNİ ALMALIYIM? LÜTFEN YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya nasılda honda nın ürettiği en sorunsuz bi modeli kanuniyle bir tutuyorlar anlamıyorum xl 200 benim bi sınıf arkadaşımda var ya böyle bi sağlam kross enduro piyasada çok az var sorun çıkarmaz sağlam evet parça sıkıntısı olabilir fakat onlarda bi şekilde çözülüyor bence alınabilecek japonların içinde bile ilk sırada diyebilirim honda boşuna üretimden kaldırmadı ee sorunsuz olunca parça satamıyor böylelikle para kazanamıyor ne yaptı kaldırdı piyasadan
    mantıklı bir değerlendirme xl200 akar gibi temizini bulursak ins bi tane de gozume kestirdim dusuncelerinizi paylasırsanız cok sevinirim http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6399056/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    1991 model xl 185 sürdüm titreşim manyağı ama hız bakımından süper tabi titremekten gaza basabilirsen...akü olmadığı için ayakla çalıştırıyon o da ayrı bir meziyet.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:07 ----------

BU ARADA KUBANIN VAR 250 STR mi nedir..o da dışardan baktığında gerçek ktm gibi duruyor.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    1991 model XL 185 ile 2004 model XL 200'ü de karşılaştırmayacağız değil mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki Kawasaki klx 125 ya da klx 250 ile kıyaslasak hangisi daha üstündür?

Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 az sanki biraz ama 250 cekeri torku daha kuvvetlidir sanki ben xl alacagım galiba fiyatta da bi anlasabilsek. bi de sey soracagım kask oalrak 150 tl lik bsey yeter dimi ?

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı acemiii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mantıklı bir değerlendirme xl200 akar gibi temizini bulursak ins bi tane de gozume kestirdim dusuncelerinizi paylasırsanız cok sevinirim http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6399056/detay/
    kardeş çok deneyimli değilim ama alacaksan servislerine kontrol ettir özellikle tanıdığın tamirci varsa götür baktır
    kimsenin günahını almak istemem ama bu motora bu km az değil mi sencede
    Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
    toprak uğrunda ölen varsa VATANDIR.

Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neye göre kıyasladığımıza bağlı. Genel anlamda bakarsak tartışmasız KLX 250. Öncelikle 250 cc, daha kuvvetli makine. Kawasaki kalitesi bunda da konuşmuş, o sebeple kaliteleri benzer XL 200 ile. Şehiriçinde veya ormanda azıtmak için ideal bir motosiklet. Fakat gelin görün ki 4500 € gibi bir fiyata satıldığında işler tersine dönüyor ve siz yine XL 200'e bakıyor oluyorsunuz. Tabii ki gönül bir KLX 250 ister fakat maddi sorunlar ve Honda servis ağı bir miktar öne çıkıyor.

Klx 125 ise biraz daha güçsüz motosiklet. Onun rakibi Honda XLR 125. Benzer şeyler bu ikisi için de geçerli. Görece olarak KLX 125 daha yakışıklı. Yine fiyat farkı ortaya çıkıyor. Tercih sizin.

Honda XL 200 ve XLR 125'i uzunca süreler kullandım. XLR'mi XL için satmıştım. İkisinden de temizi bulunduğunda pişman olunacağını düşünmüyorum. 70 küsur bin oldu XL, satmıyorum, satmayı da düşünmüyorum açıkçası.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı acemiii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mtorda bence km oynanmış yoksa egsoz gitmiş kim bilir kaç km düşürülmüştür sen km bakma eğer temiz bi xl 200 bulursan 30000 km olsada temiz bakılmışsa 3750 civarı verilir ve keyifle binilir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    yok karşılaştıramayızda ölesine bilgi vereyim ddeim..bu arada xl 200 in fiyatının yüksek olmasını sebebi nedir..ONUN YERİNE FALCON TERCİH..üstüne biraz ekleme yapılırsa tabi... EDİLEBİLİR

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:42 ----------

bu mtorda bence km oynanmış yoksa egsoz gitmiş kim bilir kaç km düşürülmüştür sen km bakma eğer temiz bi xl 200 bulursan 30000 km olsada temiz bakılmışsa 3750 civarı verilir ve keyifle binilir
    evet çamurlukta fln egzos ta bir birşeyler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Neye göre kıyasladığımıza bağlı. Genel anlamda bakarsak tartışmasız KLX 250. Öncelikle 250 cc, daha kuvvetli makine. Kawasaki kalitesi bunda da konuşmuş, o sebeple kaliteleri benzer XL 200 ile. Şehiriçinde veya ormanda azıtmak için ideal bir motosiklet. Fakat gelin görün ki 4500 € gibi bir fiyata satıldığında işler tersine dönüyor ve siz yine XL 200'e bakıyor oluyorsunuz. Tabii ki gönül bir KLX 250 ister fakat maddi sorunlar ve Honda servis ağı bir miktar öne çıkıyor.

Klx 125 ise biraz daha güçsüz motosiklet. Onun rakibi Honda XLR 125. Benzer şeyler bu ikisi için de geçerli. Görece olarak KLX 125 daha yakışıklı. Yine fiyat farkı ortaya çıkıyor. Tercih sizin.

Honda XL 200 ve XLR 125'i uzunca süreler kullandım. XLR'mi XL için satmıştım. İkisinden de temizi bulunduğunda pişman olunacağını düşünmüyorum. 70 küsur bin oldu XL, satmıyorum, satmayı da düşünmüyorum açıkçası.
    XT 125r nasıl motor?Galiba yenisi farklı bi isimle çıkmış.Sıfırı 7 bin TL imiş.Yamaha XT125r ikinci elde fiyat olarak daha uygun hem de çok temiz 1-2 yaşında motorlar var.

Motosikleti
    xlr 125 eskidendi.. ayrı xt 125r yenisi...XL HONDANİNKİ..eskiden akü kıtlığımı vardı eski crosslarda ayakla çalıştırmaktan imanım gevredi..

Alıntı _murat_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş çok deneyimli değilim ama alacaksan servislerine kontrol ettir özellikle tanıdığın tamirci varsa götür baktır
    kimsenin günahını almak istemem ama bu motora bu km az değil mi sencede
    Haklısın sanırım bana da az gelmisti ama size danısıp erken farketmem kuskusuz yararıma oldu. tesekkur ederm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:07 ----------

haklısın o tarz arastırmalar yapıyorum tesekkurler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yaw bide ramzeyin cross 125'liği var , 2.200 gibi bi fiyatı var.Nasıl motordur acaba.Benim xcitingin yanına ikinci bir motor olarak alsam mı acaba?Geçen TRT'deki demiratlarla belgeselini izliyorum , ordaki adamlar bile ramzey kullanıyo.Caponlara o kadar fahiş fiyat ödemeye gerek var mı?Herkes ramzeyin crosslarının sağlamlığından bahsediyo.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı TAŞKENTLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.kanuni.com.tr/Pages/Urunl...+150&Id=81&k=1

BU MOTORU MU ALMALIYIM YOKSA HONDA XL200 MÜ?
    YENİ BİR KROS ALMAYA KARAR VERDİM AMA SEÇİM KONUSUNDA ZORLANIYORUM. DAHA ÖNCE HERHANGİ BİR MOTOR ALMADIM, ÖZELLİKLERİ VE KULLANIMI HAKKINDA BİR TECRÜBEM YOK,
    LÜTFEN BU KONUDA BİLGİSİ VE TECRÜBESİ OLAN MOTORCU AĞBİLERİMİZ BİZİ AYDINLATIRSA MİNNETTAR OLURUZ.
    SAYGI VE SELAMLARIMLA
    arkadasım sen karpuz ıle kelegı aynı kefeye koymussun :D tabıkıde honda alabılcek durumun varsa honda al.

honda hayat onda =)))

arkadaşlar bazı bilgilerimi paylaşmak isterim...
    ben aprilia pegaso trail 660cc 2009 model enduro ve orman, çakıl, kum yollar içinde derbi terra 125cc 2009 model kullanıyorum...
    kullandığım motorları yazma sebebim konuya hakim olduğumu söylemeye çalışmak...

kanuni cross 150 ile honda xl200'ü karşılaştırmamızı isteyen arkadaş motora yeni başlayacak...
    öneriniz şu mudur;
    honda hayat onda (bu mudur yani)
    10 yaşında bir makineye marka hiç önemli değil 4500 TL. verilmez...
    hiçbir markanın hiçbir motoru dağılmaz, bozulmaz değildir...
    dünyanın en sağlam motoru olduğunu iddaa eden herhangi bir motoru her türlü iddaaya girerek 2 sene içinde parçalarına ayırmak istesem çok zorlanacağımı düşünmüyorum...
    marka ne olursa olsun, çin - japon farketmez, her motora itinayla bakmak gerekir...
    yeni başlayan bir arkadaşın kanuni 150 cross ile 4-5 mt. hoplayıp zıplayacağını düşünmüyoruz herhalde veya herhangi bir motorla...
    dostum benim nacizane önerim sıfır mal sıfırdır...
    henry ford'a dünyanın en iyi arabası hangisi diye sorduklarında en iyi araba sıfır olandır diye cevap vermiştir...
    2 sene garantin olur, taksitle, krediyle, kredi kartıyla alabilirsin...
    ben kefilim merak etme yeni başlayan birisi olarak sen kanuni cross 150'yi dağıtana kadar zaten daha büyük hacimli motorlara bakmaya başlamış olursun...
    50 cc. kangda marka 7 yıl önce 400 TL'ye aldığım bir scooter'ım var, daha bir kere ben çalışmam demedi, çin malı bile değil hint malı...
    niye bozulsun; asfalt üzerinde markete berbere gitti...
    xl200 sahibi olan arkadaşlar zamanının en iyi motorudur, doğrudur, zaten bir kere parasını verip almışsınız keyfini sürün...
    benim de 10 yaşında xl200'üm olsa bende kullanır satmam ama şu an 4500 TL. veripte almam...

kawasaki klx 250 sınıfının en iyi 2 motorundan biridir, diğeri yamaha wr250'dir..
    bu iki makine ile xl200 karşılaştırılmaz, aralarında 15 yıllık teknoloji farkı var...
    vosvos tosbağa ile vw golf'ü karşılaştırmaya benzer...

uzun oldu kusura bakmayın, herkesin motoru en iyisi en güzelidir çünkü o mal onundur...
    optimistic people live better !

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı blacklord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni 150 cross üstüne bindim oldugu yerde baktım. Acayip yüksek- heybetli güzel duran bir motor. Siyah kasa. Arka ön disk fren .. Gayet hafif. Titreşim engelleyen parça filan bulunuyormuş. Deponun dışı plastik içi metalmiş. Motor satıcısı tekerleri büyük oldugundan hız olarak 130 yapar diyor. Yarın arkadaş teslim alacak enduro-cross deneyimim yok ama bi sürüp bakıcam
    iyi sallamış asfalt motoru değil, 100de bile rüzgardan tokat yiye yiye gidersin. xldede farkı olmazya hani 130 yapar dedikleri için dedim.. temiz xl200 bulursan kaçırma xlr125 bile hatta on numara motordur.
    Now the world is gone. Im just one.

Sonunda honda xl200 'üm oldu

çok değerli motorcu ağbilerim, öncelikle vermiş olduğunuz tavsiyeler doğrultusunda honda xl200 aldım bi tane,
    öneri ve yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
    Tek kelime ile mükelmelmiş gerçekten.
    Dağ, bayır, çayır, dere hiç fark etmiyor, motorun üstünde yeterki durmasını bil, özellikle yeni başlayanlar için (benim gibi) harika bi makina,
    çok memnun kaldım iyi ki honda almışım.
    Bi ara fotolarını sizlerle paşlaşıcam,
    saygı ve selamlarımla

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız...
    112ciyiz

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun güzel seçim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Alıntı musstanqq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bazı bilgilerimi paylaşmak isterim...
    ben aprilia pegaso trail 660cc 2009 model enduro ve orman, çakıl, kum yollar içinde derbi terra 125cc 2009 model kullanıyorum...
    kullandığım motorları yazma sebebim konuya hakim olduğumu söylemeye çalışmak...

kanuni cross 150 ile honda xl200'ü karşılaştırmamızı isteyen arkadaş motora yeni başlayacak...
    öneriniz şu mudur;
    honda hayat onda (bu mudur yani)
    10 yaşında bir makineye marka hiç önemli değil 4500 TL. verilmez...
    hiçbir markanın hiçbir motoru dağılmaz, bozulmaz değildir...
    dünyanın en sağlam motoru olduğunu iddaa eden herhangi bir motoru her türlü iddaaya girerek 2 sene içinde parçalarına ayırmak istesem çok zorlanacağımı düşünmüyorum...
    marka ne olursa olsun, çin - japon farketmez, her motora itinayla bakmak gerekir...
    yeni başlayan bir arkadaşın kanuni 150 cross ile 4-5 mt. hoplayıp zıplayacağını düşünmüyoruz herhalde veya herhangi bir motorla...
    dostum benim nacizane önerim sıfır mal sıfırdır...
    henry ford'a dünyanın en iyi arabası hangisi diye sorduklarında en iyi araba sıfır olandır diye cevap vermiştir...
    2 sene garantin olur, taksitle, krediyle, kredi kartıyla alabilirsin...
    ben kefilim merak etme yeni başlayan birisi olarak sen kanuni cross 150'yi dağıtana kadar zaten daha büyük hacimli motorlara bakmaya başlamış olursun...
    50 cc. kangda marka 7 yıl önce 400 TL'ye aldığım bir scooter'ım var, daha bir kere ben çalışmam demedi, çin malı bile değil hint malı...
    niye bozulsun; asfalt üzerinde markete berbere gitti...
    xl200 sahibi olan arkadaşlar zamanının en iyi motorudur, doğrudur, zaten bir kere parasını verip almışsınız keyfini sürün...
    benim de 10 yaşında xl200'üm olsa bende kullanır satmam ama şu an 4500 TL. veripte almam...

kawasaki klx 250 sınıfının en iyi 2 motorundan biridir, diğeri yamaha wr250'dir..
    bu iki makine ile xl200 karşılaştırılmaz, aralarında 15 yıllık teknoloji farkı var...
    vosvos tosbağa ile vw golf'ü karşılaştırmaya benzer...

uzun oldu kusura bakmayın, herkesin motoru en iyisi en güzelidir çünkü o mal onundur...
    Her ne kadar geç görüp konuyu hortlatsam da bu bilgilerin bu şekilde kalmasını istemem açıkçası. Öncelikle şu 10 yaşında olayına değinmek istiyorum. Bakın yazacağım şeylerden hiçbiri bu motorun sahibi olmamla alakalı değildir, sadece adil davranılmasını istiyorum.

Sıfır Kanuni ile sizin tabirinizle 10 bana göre 7 yaşındaki motosikleti karşılaştırıyoruz. Evet 2004 model ve tam olarak 6 yıldır bizzat elimde. Yapmış olduğum tüm yorumlar insani kullanımla ilişkilidir, yoksa istediğiniz motoru parçalayabilirsiniz. Sıfır mal kraldır, en iyisidir gibi bir anlayış bana hiç mantıklı gelmiyor açıkçası. Mal, yapıldığı malzemeyle, kalitesiyle ölçülür. İsterse sıfır, isterse 10 yıllık olsun. Piyasada hiç mi klasik BMW görmediniz veya hiç mi takır takır işleyen, şimdikileri cebinden çıkartacak skuterlere rastlamadınız? Yapmayın, 10 yaşında diye tabir ettiğiniz motosiklet o her bir parçası yalama olacak diye korka korka süreceğiniz motosikletten katlarca kez üstündür. Bu Honda için de Suzuki için de Kawasaki için de geçerli bir durumdur.

10 yaşındaki motora 4500 TL vermiyorsunuz ya, ben isterse sıfır olsun 125 cc'lik bir Derbi'ye 7-8000 TL hayatta vermezdim, gidin 2 tane Kanuni alın o parayla, sıfır, taze taze. Kaldı ki o 8000 TL'lik motosiklete o parayı verene kadar paşalar gibi XL 200'e binebilirim, cebimde de bir tane daha alacak parayla birlikte.

Bu sınıfın liderleri konusuna gelirsek, Türkiye şartlarına göre hala lider XL 200'dür. Kesinlikle WR ve KLX Honda'dan bir kaç gömlek üsttedir, katlayacak kalitede motorlardır fakat takdir edersiniz ki fiyatta da bir katlama mevcut. KLX 10000 TL dolaylarında, WR'ler de keza aynı. Yani para işin içine girdiğinde yine çıkar yol Honda. Fakat parayı sorun etmeyecek olursak kesinlikle bu sınfta Honda'nın yüzüne bile bakmam.

Kimseyi kırmak istemem fakat bunlar tamamen şahsi görüşlerimdir, herkese saygı duyarım.

Saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)