Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

11 yaşında motor meraklısı bir çocuğum, motor almak istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı moto-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çocuk heralde 7-14 yaş arası olan motorlardan soruyo kubanın falan varya crossları adı üstünde 7-14 yaş bence bi sakınca yok onlar zaten trafiğe falan çıkışı yok çocuk kaskını falan takarsa trafiğe kapalı yerde ailesinin kontrolünde kulana bilir heralde adamlar buyaş gurubu için yapmış http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29331971/detay bunun gibi
    hay klawyeni öpeyim işte elemanın aradığı istediği cevap buydu bunları bi araştır derim kuba bayisinde sıfırı vardır büyük ihtimalle
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    klr 600
    Alıntı GÖЯKEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hay klawyeni öpeyim işte elemanın aradığı istediği cevap buydu bunları bi araştır derim kuba bayisinde sıfırı vardır büyük ihtimalle
    araştırsın bence bişeye nekadar ufak başlarsa okadar kendini geliştirir tabiki yaşının gerektirdiği şekilde oyaşta tutupta normal motora binmeyecek oehliyet aldıktan sonra

cok teseKKuR edeRım..! alacağım motoru buldum KuBa DB705 aLacaqım .. sağolun

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Kimseyi bilmem ama ben oğlum olunca kendime söz verdim direk kawasaki klx 65 alıcam net bi şekilde. Full koruma full ekipman olucak ama. Sanada eğer ailen full ekipmanını alıcaksa ( eldiven bot kask pantolon mont balaklava koruyucu cross içlikler falan) gidip o motora bir bakman. Keşke benim ailemde küçükken bana motor alsaydıda erken başlasaydım diye çok yakındım. Trafiğe çıkayım dersen ve hele istanbulda falan isen. seni görürsem ben ihpar ederim. Trafik yok vur dağa bayıra.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu yaşta heveslenmen ,bilinçlenmen ve ailenin destek olması çok güzel.
    Ufak cross tipi ucuz olarak kuba ve diğer çin markalarında var.(kanunide de var sanırım)
    Kaliteli istersende ktm ve kawasaki de 50-80 cc olan modeller var. Ekonomik durumuna göre hepside iş görebilicek nitelikte makineler. Yalnız marka olanlar yıllarca yıpranmayacak kalitededir. Ve gücü kuvveti hiç azımsanmayacak seviyededir.
    Cross seçmen en mantıklısı. Race tipi olanlarla evin önünde turlamaktan sıkılabilirsin
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Biri bana adam gibi bi motor markası söyleyebılırmı

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    peugeot 103 al, ucuz düşenende bişey olmaz parçası ucuzdur. şimdi birileri çıkar 103 ler 100 lük diye orijinal 103 49 cc dir.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    keşke keşkeler olmasa diyerek bir kaç cümle sarf etmek isterim, güzel kardeşimin izni ile..
    şahsım adına hep motordan uzak tutulmak sureti ile arabaya yöneltilerek büyüdüm, 15-25 yaş arası bir fiil arabam oldu.. ve sonunda maddi durumumunda desteği ile zincirlerimi kırıp 2 tekerin sonsuz dünyasına yelken açtım.. şimdi düşünüyorumda.. eğer biraz desteğim olsaydı bambaşka şeylere yönelebilirdim..
    diyeceğim odurki kardeşim, ailenin kıymetini bil.. aile bizim memleket ve inanç çerçevemizde abuk bir gençliğe yol açabildiği gibi ideallerinin peşinden gitmesini sağlayabilecek bilinci henüz kazanamadı..
    ve eklemek istiyorum, iyi bilinçlendirilmiş bir beyin zincirlerini kırma gereğine caddelere çıkıp aşik atmaz, kendini tehlikeye atmaz, bilinçlidir nerede ne yapacağını bilir.. biz türklerde var sadece sigarayı saygı sanıp bi dal içmek için şekilden şekle girmek falan.. ne yazıktırki.. bu en basit örneklerden biri.. babasının yada dıdısının arabasını kaçırıp kaza yapanlar mı eklemeyelim bunlara.. 'aman elleme' lere maruz kalmış çocukluğumuzu bizde evlatlarımıza devretmeyelim.. kaybetmek? inanın kazanırız..
    What goes around, Comes back arround...

yardım edermısınız ? :(

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    KTM'de 50SX, 65SX ve 85SX modelleri var. Fiyatları sırasıyla 3.900, 5.100 ve 6.200 Euro. Özellikleri burada var:

http://www.spormoto.com/catinfo.asp?cid=7

50SX otomatik, diğerleri 6 ileridir. Üçü de oyuncak değil, gerçek yarış motorudur.

Yâ hu Çocuğa Neler Demişsiniz..
    Yok mu abisi ufak motorlar ))
    Araştır biraz kanunlara uygunsa al bir pocketbike
    Takıl kafnaa qöree

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bence bu yaşta motora heves saracağına derslerine çalışsın...
    özellikle TÜRKÇE dersine...
    benim bildiğim bizim alfabemizde w,q,x ve bunun benzeri harfler bulunmuyor...
    gidiyorum yerine qidiyorum demek...
    var yerine war yazmak kültürel mirasımıza ne kadar sahip çıktığımızı gösterir...
    bu dil bizim biz sahip çıkmaz isek sonu nereye varır?
    selametle...

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    ne guzel, ne harika bir konu! keske her 11 yasindaki genc buraya motorcu olacagim, ailemin de destegi var yazabilse. gercekten 11 yasinda isen ve hakikaten MT yi takip etmekte isen gurur duydum. aileni de tebrik ediyorum.

oncelikle burada daha cocuk yetistirmeden hatta evli bile olmadan sana babalik taslayanlar adina senden ozur diliyorum. sonrasinda da her zamdan veya kaza haberinden sonra bilmis bilmis, yok arkadas egitim sart, tesvik sart, daha cocukluktan baslamali motor olayi, sevdireceksin ki ileride toplumun icindeki mototrculuk ruhu artacak gibilerinden ahkam kesip sonra burada senin hevesini kirmaya can atanlar adina da senden ozur diliyorum.

aradigin motora gelince, pocket bike lar kesinlikle eglencelidirler ama cross olanini alman gerekir. racer olanlar sadece eglencelik, dag bayir binemezsin, asfalt sart. ve asfalt demek senin icin simdilik problem demek.

50cc pocket bike yada monkey bike'lara bakabilirsin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...c-cross/detay? gibi mini crosslar ve onlarin bir boy buyukleri kesinlikle ilk startini keyifle almani saglayacaktir. yalniz sorun su ki 1000tl'lik butce biraz yetersiz kalabilir. ulkemizde maalesef ki genis bir pocket bike pazari yok olanlar da geneli asfalt icin. ben de taramaya baslayacagim bulduklarimi ozelden yollarim.
    Wildgoose Rider - Transalp 650

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    fullthrottle cok güzel yazmışsın , bu sitede bir konuyu eleştirmeye hazır o kadar cok insan var ki.. Ben 2004 yılında daha 12 yaşımda bu siteye eski üyeliğimle girdiğimde motosiklet hevesimi anlatmıştım . Şu zamandaki gibi kimse yok sen git velin gelsin , yok binme sakın tarzı laflar etmemişti .Beni 50 ve 80 cc arası cross motosikletlere yönlendirmişti. Gerçi o zaman durumumuz müsait olmadığından alamadım ama ilgileri bile bana yetmişti

Çocuklar için üretilen motosikletler ülkemizde mevcut , benim tavsiyem kanuni kuba gibi ucuz motosikletlere bakman , parçası da bakımı da daha ekonomik olur , ailenin bütçesini sarsmaz.Motosikletini almadan önce kaskını ve korumalarını tamamla ! Sakın önce motoru alayımda korumayı sonra hallederiz deme , kazanın nerde ne zaman geleceği belli olmaz .
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanunlara göre ister 50 ister 2000 cc olsun ehliyet olmadan kullanamazsın. polis yakaladımı 1000 lira paran gider. en güzeli al bitane elektrikli scooter başına iş açma. her nekadar elektirikli bisiklet için kask takma zorunlulugu olmasada sen kask takmadan binme. bisiklete iyice alışıncaya kadarda trafige çıkma. ne kendini üz nede aileni.
    dostum kanunlara iyi bak
    50 cc altı 14 yaş altı kullanılan motorlara ehliyete gerek yoktur
    ama o motorların trafiğe çıkışı kesinlikle yasaktır
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...heyecani/detay
    bak bu ilandaki motorun kullanma kulavuzunda ehliyete gerek yoktur yazar ve trafiğe kesinlikle çıkamaz yazar
    buda başlığı açan gence cevaptır
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Gülüm çinli aldır hem acemiliğini at hem usta olursun heryerini sök tak yut motoru.

Sıfır Kuba'nın fiyatı bu,650Tl.Parça problemi de yaşamazsın yaşadığın ilde bayisi varsa.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ikartina/detay

Gercekten verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.Çok yardımcı oldunuz. Bu arada eleştirinizi haklı buldum türkçemi düzeltmeye çalışıyorum =)

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bence cocuk dalga geciyo bizle sana uygun bianchi verelim

hem 11 yaşındaki cocuga göre türkçe bilinci ve konuşması çocuğumdan iyi neden acaba))
    Mustafa Kemal Atatürk

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Kendi iyiliğin için ve yasalar gereği trafiğe açık alanlarda motosiklet kullanmanı tavsiye etmiyoruz elbette. Elektrikli de olsa bu yaşta çok tehlikeli. Ama şunu önerebilirim , yaşadığın şehirde motocross sporu tapabileceğin bir kulüp var mı onu araştır, ailenin rızası ile ve uzman gözetiminde trafiğe kapalı alanlarda gerekli eğitimi alarak bu güzel sporu yapabilirsin. Onun dışında şimdilik başka birşey tavsiye etmek çok yanlış olur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)