Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

CBF 150 kullanıcıları buraya lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cross tavsiyesi bekliyor ..
    merhaba arkadaşlarım.

Honda cbf 150 adlı motorsiklet hkkında merak ettiklerim var.

Kullanan arkadaşlara soruyorum nasıl bir motorsiklettir bu.3800 tl parasının hakkını veriyor mu?

Hız,tırmanma,sağlamlık hakkında bu motordaki düşünceleriniz.

yorum yapan yapmayan herkese çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    1ooolerce mesaj var honda topiğinde cbf 150 hakkında...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    sevgili arkadaşım kısaca şunu söyleyebilirim açtığın başlıkla alakalı olarak zaten başlığı okuyan kullanıcılar ister istemez topiğe bakacaklardır bende bir cbf kullanıcısı olarak parasının karşılığını veriyor kelimesini kullanmak istiyorum ,

ama bu cbf yi mükemmel kılmıyor daha çok para daha fazla karşılık demek , cbf kullanıyorum ama ybr de hoşuma gidiyor suzuki de kawasakı de

4000 lira gibi rakamlara alacağın o cc lerde piyasadaki en doğru motosiklet olduğunu söylemek, sanırım abartı olmayacaktır taktir diğer kullanıcıların elbette ,

hayırlı akşamlar...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    ksuura bakmayın arkadşlar bir tane daha konu açtıgm için.inan oradaki cevapların hepsini okuyordum ama istediiğim sorunun cevabını bulamıyorum.piyanist arkadaşım senin yorumun için de teşekkür ederim.

4000tl ye kadar bir bütçe ile alınaqbilecek bu tarz motorlar arasında cbf 150 yi tercih etmek dogru olacak mıdır?

yoksa yamaha ybr 125 mi daha iyi olacaktır?

Motosikleti
    Alıntı batuzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ksuura bakmayın arkadşlar bir tane daha konu açtıgm için.inan oradaki cevapların hepsini okuyordum ama istediiğim sorunun cevabını bulamıyorum.piyanist arkadaşım senin yorumun için de teşekkür ederim.

4000tl ye kadar bir bütçe ile alınaqbilecek bu tarz motorlar arasında cbf 150 yi tercih etmek dogru olacak mıdır?

yoksa yamaha ybr 125 mi daha iyi olacaktır?
    ben cbf almadan önce ybr kullandım sonra yine cbf kullandım ama sonra yine cbf aldım , nedeni bana göre çok kısa ybr nin artıları cbf ye oranla daha bi fazla ,

gözümün biri ybr diğeri cbf diyeyim ama cbf biraz daha kaslı ve kafa granajların dan sebep azcık ybr ye göre iricene duruyor yani görseli daha düzgün durduğu için tercihim cbf oldu yoksa kalite dedinmi yamaha ve honda dersek tartışma bitmez her ikiside sınıfının iddialı motosikletleridir.

2. eli olan motosikletler piyasa şu an böle kerdeşim satacam dedinmi her ikisinide en az zararla satmam mümkün..
    her iksininde yedek parça servis sıkıntısı yok eeee daha ne olsun

Motosikleti
    evet.

abicim peki sen cbf 150 ile uzun yolculuklarda rahat sürüş keyfi yaşadın mı?

bir sorum daha olacak.bu motor arazi için yapılmamışşş amma velakin iyi bir rodajdan sonra gerektiginde dik rampaları çıkabilir mi?

yorumların için teşekkürler

Motosikleti
    evet.

bir sorum daha olacak.bu motor arazi için yapılmamışşş amma velakin iyi bir rodajdan sonra gerektiginde dik rampaları çıkabilir mi?

uzuuunnn yolculuklarda hiç bir motosikletle rahat sürüş yaşayamazsın boylu boyunca uzanamadığın sürece ama genelleme olarak sürüş rahatlığı kendi kategorisi içerisindeki bir çok değişik marka motosikletlerden konforludur ancak koltuğunun yumuşaklık yapısını ben beğenmiyorum , sert biraz en azından ybr gibi değil ybr ninki daha yumuşak

buda yol uzadıkça kalçamızın ağrıması açısından çok önemli hatta 70-80- km de bir , ara ara yol alırken ayağa kalkıp mekanizmayı rahatlattığım ve havalandırdığım olmuştur

ayrıca 30-35 derecelik rampaları bile çıkar banamısın demez tabi 70-80 derecelik dağa tırmanmaya kalkmazsan

Motosikleti
    buda yol uzadıkça kalçamızın ağrıması açısından çok önemli hatta 70-80- km de bir , ara ara yol alırken ayağa kalkıp mekanizmayı rahatlattığım ve havalandırdığım olmuştur

Haklısın abi rahatlatmak lazm:D
    ya bu bnim ilk motorum olacagı için motorlardan pek anlamıyourm.daha öncede hep scooter kullandım hiç vitesleri de bilmiyorum.
    aşağıdaki sorulara cevap verebilirsen çok mutlu olrum abicim.

1)bu jikle nedir?ne zaman açılması ne zaman kapatılması lazım?

2)rodajda iken kaç bin deviri geçmemek sağlıklı olur?

3)vites sırası ve değişimi nasıldır?

madde madde bildiğin kadar cevaplayabilirsen çok iyi olur..TEŞEKKÜR EDERİM

Motosikleti
    bu sorulara cevap verecek bi ÜSTAD yok mu?_

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzuuunnn yolculuklarda hiç bir motosikletle rahat sürüş yaşayamazsın boylu boyunca uzanamadığın sürece ama genelleme olarak sürüş rahatlığı kendi kategorisi içerisindeki bir çok değişik marka motosikletlerden konforludur ancak koltuğunun yumuşaklık yapısını ben beğenmiyorum , sert biraz en azından ybr gibi değil ybr ninki daha yumuşak

ayrıca 30-35 derecelik rampaları bile çıkar banamısın demez tabi 70-80 derecelik dağa tırmanmaya kalkmazsan

irfan abi =)))))

Motosikleti
    arkadaşlar o maddeleri cevaplayacak biri yok mu?

soruların cevabını bulamadıkca bi garip oluyorum:D

Motosikleti

Haklısın abi rahatlatmak lazm:D
    ya bu bnim ilk motorum olacagı için motorlardan pek anlamıyourm.daha öncede hep scooter kullandım hiç vitesleri de bilmiyorum.
    aşağıdaki sorulara cevap verebilirsen çok mutlu olrum abicim.

madde madde bildiğin kadar cevaplayabilirsen çok iyi olur..TEŞEKKÜR EDERİM

offff ulem offfff ömrümü yedin ömrümü

umarım benim iyi niyetimden sebep benle kafa yapmıyorsundur jikle bildiğim kadarıyla soğuk ve ayaz havalarda motoru çalıştıracağımız zaman çekeriz , yanlışım varsa düzeltin bazı jikleler otomatik olup bazıları manueldir yani elle açar elle kaparız tabi motor çalışması istikrara girip ısınınca sonra ver gazı gitsin

bu da çok kapsamlı bir soru şimdi bir yorum yapmam gereksiz olur sen motosikletini aldığında marka ve modeline göre servisin sana gerekenleri söyleyecektir ...kafa yorma oralara şimdi motosikletini alınca sorarsın bu soruyu

vites geçişleri bir çok motosiklette benzerlik göstersede aralarında farklılık gösterebilen modeller olduğunu biliyorum fakat genelde 1 ci vites en alttadır yani ayağımızla aşşağıya doğru bastığımızda 1, bir üstte boş ve 2-3-4-5-6-7- diye gider

vites değişimi derken neyi kasteddiğini anlayamadım vitesi nasıl değiştireceğinimi kasdediyorsun ?????
    vitesli motosikletlerde debiriyaj dediğimiz zamazingo ile vites değişimini gerçekleştiririz
    gidonumuzun sol tarafındaki menettir , yani elle sıktığın dalga

debriyaj olayı genelde tüm araçlarda aynı isimle tabir edilip anılır (kavrama ) sistemi araçlarda ve motosikletlerde benzer biçimde çalışır , bide bunun balata ve yaylar ve baskı parçaları var senin oralarla işin yok sen sadece debriyaja bas vitese tak ve gazla gerisine karışma

scooterlarda otomatik vites dediğimiz varyato sistemi mevcuttur şimdi anlatmayla bu iş olmaz sen gaz verdikçe karşılıklı çapları genişleyip daralan parçalar sayesinde scooterın hız kazanır ve debriyaj kullanma diye bir şey söz konusu olmaz ,

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    offff ulem offfff ömrümü yedin ömrümü

umarım benim iyi niyetimden sebep benle kafa yapmıyorsundur jikle bildiğim kadarıyla soğuk ve ayaz havalarda motoru çalıştıracağımız zaman çekeriz , yanlışım varsa düzeltin bazı jikleler otomatik olup bazıları manueldir yani elle açar elle kaparız tabi motor çalışması istikrara girip ısınınca sonra ver gazı gitsin

bu da çok kapsamlı bir soru şimdi bir yorum yapmam gereksiz olur sen motosikletini aldığında marka ve modeline göre servisin sana gerekenleri söyleyecektir ...kafa yorma oralara şimdi motosikletini alınca sorarsın bu soruyu

vites geçişleri bir çok motosiklette benzerlik göstersede aralarında farklılık gösterebilen modeller olduğunu biliyorum fakat genelde 1 ci vites en alttadır yani ayağımızla aşşağıya doğru bastığımızda 1, bir üstte boş ve 2-3-4-5-6-7- diye gider

vites değişimi derken neyi kasteddiğini anlayamadım vitesi nasıl değiştireceğinimi kasdediyorsun ?????
    vitesli motosikletlerde debiriyaj dediğimiz zamazingo ile vites değişimini gerçekleştiririz
    gidonumuzun sol tarafındaki menettir , yani elle sıktığın dalga

debriyaj olayı genelde tüm araçlarda aynı isimle tabir edilip anılır (kavrama ) sistemi araçlarda ve motosikletlerde benzer biçimde çalışır , bide bunun balata ve yaylar ve baskı parçaları var senin oralarla işin yok sen sadece debriyaja bas vitese tak ve gazla gerisine karışma

scooterlarda otomatik vites dediğimiz varyato sistemi mevcuttur şimdi anlatmayla bu iş olmaz sen gaz verdikçe karşılıklı çapları genişleyip daralan parçalar sayesinde scooterın hız kazanır ve debriyaj kullanma diye bir şey söz konusu olmaz ,
    Thank you adamım.:D

dalga geçmek söz konusu olamaz.

şu rodaj haricinde herşeyi anladım teşekkürler.

belki önümüzdeki yaz düzceye gelirsin gezzeriz:D

nasuh4848 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım ilk olarak cbf 150 de hız arama.hız yapılmıyor.
    ikinci olarak tekleme sorunu var.
    ayrıca konforda bir numara fazlada yakmaz.
    honda cbf 150 2011

Motosikleti
    Nasuh tekleme sorunu her kullanıcıda yyok.

Sende tekleme sorunu varsa demekki motor kullanırken bir hata yapmıssın.

rodajı kötü yapmısssındır,hız yapmaz(iyi rodaj sornası 125 civarı yapar)

rodajı kötü yapmıssındır,tekleme olur(iyi yaparsan bişi olmaz)

bunlar benim yorumlarım,PİYANİST ABİ SENDEN BU KONUYA YORUM BEKLİYORUM

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

piyanist abiiiiiiiiiiiiiiiiii

nasuh4848 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasuh tekleme sorunu her kullanıcıda yyok.

Sende tekleme sorunu varsa demekki motor kullanırken bir hata yapmıssın.

rodajı kötü yapmısssındır,hız yapmaz(iyi rodaj sornası 125 civarı yapar)

rodajı kötü yapmıssındır,tekleme olur(iyi yaparsan bişi olmaz)

bunlar benim yorumlarım,PİYANİST ABİ SENDEN BU KONUYA YORUM BEKLİYORUM

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

piyanist abiiiiiiiiiiiiiiiiii
    tekleme sorunu nasıl herkeste yok anlamadım.forumu iyice bir araştır bakalım.ayrıca bu motorla düzde 125 yapıyorum diyen yalan atıyodur.bu motorun yapacağı düzde 110 km dir.
    honda cbf 150 2011

cihan_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    evet.

Dün İzmir'den Konya Ereğli'ye geldim. Toplamda 13 saatte 720 km yol yaptım. Çok zevk aldığım ve sorunsuz bir sürüş oldu. Her türlü rampayı rahatlıkla çıkabilirsiniz.
    Hızlanmak motorun işidir, ancak onu durdurmak sürücünün becerisidir.

Motosikleti
    Alıntı nasuh4848 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekleme sorunu nasıl herkeste yok anlamadım.forumu iyice bir araştır bakalım.ayrıca bu motorla düzde 125 yapıyorum diyen yalan atıyodur.bu motorun yapacağı düzde 110 km dir.
    teşekkürler.

tamam da her cbf 150 de varsa bu sorun peki insanlar nasıl memnun oluyor bundan?

ya olabilir tekleme ben pek bilmiyorum ama herkes motordan çok memnum diyor neden?

tekleme sorunu sende oldu mu?nasıl çözdün?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Alıntı cihan_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün İzmir'den Konya Ereğli'ye geldim. Toplamda 13 saatte 720 km yol yaptım. Çok zevk aldığım ve sorunsuz bir sürüş oldu. Her türlü rampayı rahatlıkla çıkabilirsiniz.
    teşekkürler cihan.

sana bir sorum olacak.senin cbf 150 mnotorunda tekleme sorunu var mı?varsa nasıl çözdün?genelde 2011 modellerde varmıs seninki kaç model?

cevaplarsan çok memnun olurum

arkadaşlar benim motorumda vites değiştirirken değişik sesler geliyordu ayrıca çekiş gücü düşmüştü.ustaya gösterdim zincir-dişli takımının değişmesi lazım dedi.220 lira fiyat söyledi.ben motosiklet alanında yeniyim fiyatları bilmiyorum.sizce nasıl bu fiyat?

Motosikleti
    mansur arkadaşım konu üzerine konu açma lütfen.

git bir tane konu aç lütfen

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)