Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Enduro ile başlangıç...

Motovento
    REKLAM ALANI
    any - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle merhaba...
    Forumun yeni üyelerindenim.1-2 haftadır geceli gündüzlü forumu okuyorum.Enduro motorlara çok büyük ilgim var ve artık ciddi manada bir enduro sahibi olmanın vakti geldi.Motor kullanmayı biliyorum ama pek bir tecrübem yok.
    Motorumda aradığım özellikleri kafamda sıralayınca beni tatmin edecek motor enduro sanırım.Ama markalar ve modeller konusunda kafamda çok ciddi handikaplar var.
    Çok çok okudum ama kafamdaki karışıklığı giderebilmiş değilim.
    Öncelikle motorumla dağ,bayır,orman,arazi vs vs.. gezmek isterim.Tabi asfaltta da
    Aynı zamanda motoruma atlayıp 4-5 saatlik yollara gidebilmek isterim ki bu en büyük zevklerin başında gelir benim için.
    Güvenilirlik de ayrı bir unsur.Mekanik ve motordan da anlamadığım için motor bana min problem çıkartmalı(mümkünse hiç çıkartmamalı) ve teknik servis sıkıntısı çekmemeliyim.Kullanıcıların görüşlerinden tecrübelerinden alabileceğimi düşündüğüm 1-2 motor var kafamda ama sizin görüşleriniz çok değerli benim için dediğim gibi motor konusunda çok acemiyim.
    Olabileceğini düşündüğüm aletler şunlar:

Yamaha XT 125R (En beğendiğim diyebilirim.Sonuçta yamaha.Ama 125 cc olması ileride yetmeme gibi bir durum konusunda düşündürüyor.)
    Skyteam S200(Aklımda bu var görüntüsü ve yorumlar mükemmel ama çin malı)
    Honda XL200(ama görüntüsünü çok beğenmedim)
    Kanuni Enduro 200(bunda pek emin değilim bir de çin malı)
    Sıfır almaktan yanayım ama görüşlerinize göre de şekillenecek kafamdakiler.
    Unutmadan bütcem en fazla 3000TL
    Sonuç olarak ciddi manada yardıma ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler.
    Saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Bunları okurken içimden "işte tam bir XT kullanıcısı" dedim ama bütçeyi görünce hayal kırıklığına uğradım

Eğer bütçene 1500 2000 TL daha ekleme imkanın varsa 99 yada civarı bir KLR650 tavsiye ederim.XT kadar atak olmasa da torku tatminkar.Ve 10yaşında olmasına rağmen yakışıklı diyebilirim
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Öğrenciyim ve 3000'i bile toplamak o kadar zor ki.Ailem pek sıcak bakmıyor motor sevdama bu nedenle 4-5bin lira gibi bir bütcem olursa mümkünü yok alamam bu paraya motor.O nedenle bütçeme göre modeller seçtim aslında

Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    seçenekler arasından benim tavsiyem kesinlikle xt 125.hem başlangıç için çok ideal hemde fiyat kalite bazında benzersiz.sahibinden com da 3500 tlye xt 125 ler görmüştüm.ama 4-5 saatlik uzun yolda rahatsız edebilir.ben şuan xt 660 r kullanıyorum.ve çok memnunum.tercih sizin.

Motosikleti
    4x4
    Ozaman o yazdıklarının arasından bir seçim yapayım.Ben olsam skyteam alırdım.Tamam çin motor ama her araziden sonra bakımını yaparsan üzmez seni.Japon makineler gibi haftalık değilde günlük bakım Ve emin ol bir XL200den çok daha hoş bir görüntüsü var.
    2 sene önce zealsun krosum vardı.Her türlü araziye girdim.Bakımını hiç aksatmadan yaptım , hiç bir sorun yaşamadım.Ama 4-5 saatlik yolculuklar gerçekten çok yorucu olur..
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Çok teşekkür ederim.Bu kadar çabuk cevap beklemiyordum açıkçası.Honda Xl'ye benim de kanım ısınmadı zaten.Günlük bakım olayı olabilir yani çok iyi bakarım ama mekanikten motordan anlamam malesef pek.O nedenle japon malı düşünüyorum ama bütçem çok kısıtlı bu konuda farkındayım.Aradığım özelliklere uyabilecek farklı motor tavsiyeleriniz varsa onlar da olabilir.Bunlar 2 haftalık okuma sürecinden sonra kafamda oluşan modeller.
    Saygılarımla...

Motosikleti
    4x4
    Alıntı any adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim.Bu kadar çabuk cevap beklemiyordum açıkçası.Honda Xl'ye benim de kanım ısınmadı zaten.Günlük bakım olayı olabilir yani çok iyi bakarım ama mekanikten motordan anlamam malesef pek.O nedenle japon malı düşünüyorum ama bütçem çok kısıtlı bu konuda farkındayım.Aradığım özelliklere uyabilecek farklı motor tavsiyeleriniz varsa onlar da olabilir.Bunlar 2 haftalık okuma sürecinden sonra kafamda oluşan modeller.
    Saygılarımla...
    Bende anlamazdım başlarda.Mecbur kaldığında çok şey öğreniyorsun emin ol

Bu arada arkadaşın dediği gibi 3500 e bir XT125 bulabilirsen temizinden, kaçırma.Tüm istediklerine cevap verebilir.Duruşu güzel,motoru sağlam.Sadece klasmanındaki diğer motorlar gibi uzun yolda yorucu olacaktır

Çok teşekkür ederim.Bu kadar çabuk cevap beklemiyordum açıkçası.
    motosiklet.net farkı
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende anlamazdım başlarda.Mecbur kaldığında çok şey öğreniyorsun emin ol
    İşte sık sık mecbur kalmak da istemiyorum.Çok şey istiyorum değil mi

Motosikleti
    4x4
    İşte sık sık mecbur kalmak da istemiyorum.Çok şey istiyorum değil mi
    Aslında çözmen gereken bir problemde olsa motorunla uğraşmak çok zevklidir
    O zaman sen XT125 e doğru yönelt araştırmalarını
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Peki bu kategoride bu bütçeye uygun başka marka sağlam bir alet var mı?
    Bir de SKYteam'ın 0' ı hala piyasada bulunabilir mi?

Motosikleti
    4x4
    Valla var mı sıfırı varsa neresi satar hiç bilmiyorum
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Sanırım XT125 olacak.Uygun bulamazsam Skyteam düşünebilirim.Şu an için kafamdaki düşünce bu.Lakin 2.el alacağımı düşünürsek bu aletleri elbette bir ustaya gösterip alırım ama genel olarak benim ne gibi şeylere dikkat etmem gerekir 2. el motor alırken?
    125 cc olması ilerisi için yetersiz gelebilir mi acaba ne dersiniz?Bir de yakıt durumları nedir bu motorların.Diğerleri hakkında az çok bilgim var ama yamaha'da nasıl bilmiyorum.
    Çok soru sordum biliyorum ama çok meraklıyım heyecanımı mazur görün lütfen.
    Saygılarımla...

Motosikleti
    4x4
    Aslına bakarsan anlayabileceğin çok birşey yok.Sen duruşuna bak.İçine sinmesi en önemli olanı.Kalanı zaten usta halleder

1 sene kadar kullandıktan sonra yetersiz gelmeye başlayacak.Arkadaşların uzayıp giderken sen dipgaz yetişemeyeceksin Ozamana kadar ailen motor fikrine alışır ısınır hatta destekleyebilir.Ve umarım zamanı gelince XT125 in abisi olan 660 a geçersin
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

İşte benim problemim bu:(.Yeni girdiğim için bu motor işine aldığım alet en az 4-5 yıl götürsün beni istiyorum.Zaten hız merakım yok ama güçlü bir motora sahip olmak da isterim örneğin 200-250 cc bir motor beni 7-8 sene götürür diye düşünüyorum.Ama xt125 çok güzel alet.Bütçeyi biraz kasmam gerekecek sanırım:(Offf off yine aç kalacaz bir süre

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    xl200 den şaşma derim başkada bişe demem.....
    Yatakta ve Batakta eşi iyi olmayan eline mahkumdur...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    hyosung da düşünebilirsin, çinlilerle japonlar arasında bir motordur, bende yamaha xt125x bakıyordum ama hyo aldım, benim motor daha iri görünüyor, daha güçlü, arkasında kolay kolay batmayacak kanuni var, parça bulamama sorunu ben yaşamadım, ilk gelen global motorun modellerinde parça bulamıyorum diyenleri okumuştum özellikle rt125 modeli için, kanuninin getirdiği modelleri (rt125 de getirdi ama motoru değişti) 2.el olarak seçmek lazım, sıfırları çok pahalı, sen rx 125 sm ye de bak 3500 e bulursun, sıfırı 6000 küsür ...

skyteam st200, balansörlü titreşimsiz zealsun'a da bakmıştım ama ithalatçıları problemli, motorların ithalatı durmuş, gelmiyor, yoksa yakışıklı motorlar ...

Hyosung RX 125 SM güzel motormuş.2009 modelleri de çok güzel görünüyor.Kanuni enduro 200 de çok iyi görüntü olarak.Elimdeki parayla çin malına kaldım sanırım.Kanuni kalite,yedek parça,servis kısaca fiyat performans açısından alınabilir bir alet mi acaba?
    Hyosung çin malı değil fiyatları da motor da güzel özellikle 2007 ve üst modelleri.Lakin 125 cc olması ileride yetmeme gibi bir problem yaratır mı onu bilmiyorum.Hyosung kanuni firmasına bağlı bir marka sanırım.Hyosung'un arkasında Kanuni varsa 125 cc hyosung almaktansa 200 cc 2009 model kanuni enduro almak daha mantıklı değil mi peki?Yoksa kalite farkı mı var?

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İşte benim problemim bu:(.Yeni girdiğim için bu motor işine aldığım alet en az 4-5 yıl götürsün beni istiyorum.Zaten hız merakım yok ama güçlü bir motora sahip olmak da isterim örneğin 200-250 cc bir motor beni 7-8 sene götürür diye düşünüyorum.Ama xt125 çok güzel alet.Bütçeyi biraz kasmam gerekecek sanırım:(Offf off yine aç kalacaz bir süre
    Emin ol motosiklet dünyasına girdikten sonra..4-5 yıl götürsün hele hele 7-8 yıl götürsün gibi bir olay olmadığını göreceksin..
    her yaz motor değiştirmek isteyeceksin çünkü sana yetmemeye başlayacak..
    büyük motor alınca da bu sefer model-marka değiştirme işine gireceksin vs.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    beyaz XL 200
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin ol motosiklet dünyasına girdikten sonra..4-5 yıl götürsün hele hele 7-8 yıl götürsün gibi bir olay olmadığını göreceksin..
    her yaz motor değiştirmek isteyeceksin çünkü sana yetmemeye başlayacak..
    büyük motor alınca da bu sefer model-marka değiştirme işine gireceksin vs.
    Belki haklısınız ama benim için istisna olabilir bu durum.Çünkü öğrenciyim.3-4 sene binerim en az aldığım alete.Sonrası için değiştirmeyi düşünürüm ama o arada çok zor en azından şu an için öyle.O yüzden öyle dedim.

Yamaha XT 125R
    Skyteam s200
    Hyosung RX 125 SM
    Kanuni Enduro 200
    Şu an için aklımda olanlar.Ama hala kararsızım:(

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler