Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

MT Enduro / Dağ Keçileri - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni deer 152
    hevesli bir endurocu yeni bir üye olarak logo ya bayıldım diyebilirim gerçekten bi kurumu bi olayı bi tarzı çok iyi yansıtmış . kime göre ? bana göre ;) .. ( daha ilk günden sorun çıkaran adam olmayım yannış annaşılmayım ) bazı yeni başlayan arkadaşlar sormuşlar başlamak üzere olanlarda sormuşlar nası başlayalım diye . bende soruyorum nasıl başlayalım :S gerçi 2 yıla yakın bi scooter geçmişimiz vardı lisedeyken 1 yıla yakında öss hazırlık döneminde ama sonra 5 yıl boyunca motora değmedik :S arabadanda inmedik :S hatta ben hemen pazartesi gidiim ehliyete başvurayım yaw . son bişe daha aprilia pegaso hakkında fikirleriniz tabi ki 0 olanlarında diil 2. el düşünüorum bide istanbuldan almak istiorum motoru yakın diye . mesela istanbuldan bi motor bulsam gelsem bilen bi arkadaşımız hadi gel beraber gidelim birlikte bakalım motoru dermi acaba ? uiiyhhh ne yazdım yaw :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yapanın eline sağlık, sırf logo için bile endurucu olunur.

Arkadaşlar bu arada bende motor bile yok ama kalbimin sesini dinleyince şöyle GS, Transalp, KTM veya DL 650 Vstrom gibi motorlarla daha mutlu olabileceğimi hissediyorum. Ama direkt almaktansa önce bir kiralayıp gerekirse bu işin erbabından bi ders falan almayı düşünüyorum ama işi bilen birilerinin yol göstermesine ihtiyacım var. Şimdiden herkese teşekkürler ve keyifli sürüşler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    yanlış mesaj

Motosikleti
    hyosung rx 125
    evet logo harika tebrikler

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    arkadaşlar ankarada kimler var? yeni bir arkadaşla bilgilerini ve vaktini paylaşmak isteyen?

Motosikleti
    BMW F650 1998
    Logo süper...yeni bir üye olarak ilk secim enduro

derbici_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC
    merhaba logoyu begendım ve harıka yapanın emegıne saglık bu arda sız endroculara bır sorum olacak ben honda cr 125 almak ıstıyorum nasıl bır makınandır acaba bılgısı olan varsa benımle paylasırsa sevınrım ıyı akslamlarrr buda resmı http://www.totalmotorcycle.com/photo...nda-CR125R.htm
    fazla soze gerek yok

Motosikleti
    yamaha xt125r
    selam bende yeni bir üyeyim böyle bir logo mükemel ellerine sağlıık yapımda ve yayında emeği geçen herkesin bu arada istanbullu endurocuların toplandığı bir yer var mı ?

ozanzumrut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150

enduro

herkese izmirden sevgiler;
    arkadaşlar logo on numara logoya uyan fotoları ve videolarıda eklersek on üstü on olacak...

KANUNSUZ 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 750 R /SUZUKI DR BIG 800
    logo tek kelimeyle mükemmel olmus.hemen kopyaladim

Motosikleti
    yamaha xt125r
    bu arada formda logodan başka muhabbet dönmüyor.. çokk güzel olmuş o ayrı

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir başlıkta daha sormuştum. hazır endurocular burdayken sizlere de sorayım. aramızda yeni TA kullanıcısı var mı? ya da yakıtı hakkında bilgisi olan?

ctolga21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 str250
    maşallah 8 sahife logo konuşulmuş......

ne sağlam logo yapmışsınız arkadaşlar. ))

ama buluşalım gazlıyalım dere tepe düz gidelim diyen yok...

varmı istanbulda dağ keçileriii ??

Motosikleti
    yamaha xt125r
    var olmazmı bulusalım gazlıyalım

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Logo amaçlı değildi bu topic böyle mi olacaktıı:(:(
    Enduro cular kayboldu gitti birer birer...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    henüz yok :(
    Motorları tanımazdım, siteye girdiğimden beri okuyorum, modelleri türleri tanımaya başladım.
    Benim motordaki en büyük amacım köy, yayla, dere, tepe dolaşmak.
    Sadece otobandan basıp İstanbul'a gidip gelmek değil. Anayolların arasındaki o stabilize yolları merak ederim hep, oralarda ne gizemli yerler ağaçlar evler vardır.
    Şimdi amaçlarıma ve niyetime bakınca ben tam endurocuymuşum. Tabi okudukça keşfedebildim bunu.

Fakat arkadaşlar başlangıç olarak hep önerilen çin Chopper tarzı motorlar, neden acaba?
    ucuz oluşundan mı? chopperı daha mı rahat kullanması? ne gibi avantajı vardır? yada başlangıca uygun başka tarz motor mu yok?

Mesela motora başlayıpta enduro yada naked önerisi hiç okumadım kaç gündür forumda, zaten sitede enduro ile ilgili çok az başlık bulabildim ve hepsini okudum ama modelleri hala tam tanıyamadım (250cc ve altı). Büyük cc li modeller tanıtılmış.

Enduroyu keşfedene kadar Chopperlara takmıştım, sürekli onları okudum inceledim ama madem ki ben endurocuyum, ilerde mutlaka F650 gibi bir motorlar almayı hayal ediyorsam, motor binmeye de direk küçük bir enduro ile başlamalıyım diye düşünüyorum, choppera gerek yok. Chopperla öğrenip sonra enduroya adapte olmak da durduk yere iş çıkarmak olacak.

Peki başlangıç için hangi Enduro modelleri önerebilirsiniz?
    ilk akla gelen Kanuni enduro fakat artık üretilmiyormuş, 2. el alacak olsam elimde kalabilir yada parça filan bulamam diye korktum, yanılyor muyum?
    Ramzeye bugün stoptayken bindim kendimi tuhah hissettim, çok dik sanki öne düşecekmişim gibi geldi. Chopperdan çok farklı, kullanması nasıldır rahatmıdır keyiflimidir emin olamadım, zira kollarım fazla uzatmadan gidonu tutabiliyosun, bacakların neredeyse toplayıp oturuyosun garipti bayağı.

Acaba 200cc bir enduro bu dağ dere tepe yayla amaçlarına uyarmı birkaç günlük geziler için? mesela şöyle Karadeniz turuna çıkılabilir mi? çünkü biraz oyuncak gibi duruyolar.

Bütün bu bilgileri verdikten sonra, başlangıç olarak Chopper mı uygundur Enduro mu?
    ve hangi model?

teşekkürler..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    honda xl 200 başlangıç için iyi bir seçimdir.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı sentez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba 200cc bir enduro bu dağ dere tepe yayla amaçlarına uyarmı birkaç günlük geziler için? mesela şöyle Karadeniz turuna çıkılabilir mi? çünkü biraz oyuncak gibi duruyolar.
    teşekkürler..
    hyosung rx 125'e bak derim, sele yüksekliği epey yüksek, kalıbı da iri ama seni karadeniz turuna çıkarır mı bilmiyorum, beklentilerin önemli, yani 90-100'le sürekli giderim diyorsan gidersin, ama çok seri makina değiller, sollama da sıkıntı olabilir, f650 nin performans açısından tırnağı olamaz ama ybr 125 gibi çok az benzin yakacağı kesin, çinli 200cc lerle hemen hemen aynı performansa sahip ...

Motosikleti
    henüz yok :(
    rx125 ve xl200 bana daha çok cross gibi geldiler. Uzun yola çıkacak bir görüntüleri yok gibi.
    çok ince yüksek, dişli tekerler filan sanki yolda bi kamyon sollasa uçar izlenimi veriyor
    Aslında hafif olmasını istiyorum da inceliği ve yüksekliği çok cross görüntü vermiş.
    Ben enduro arıyorum

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    rx125de xl200de cross motoru değil.

maksat çin malı olmayan küçük enduro ise çok fazla seçenek yok.

çarşamba günü anatolia gösteri merkezinde toplanıp çay içiyoruz, gel gör çeşitleri, üstüne bi otur bi yokla derim en mantıklısı.

xl200 iyidir
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)