Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

MT Supermoto & Cross Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 asfalt lastiği takarsan hem daha güvenli olur hemde titreşim azalır, araziye çıkacağın zaman üşenmezsen dişli lastik takar devam edersin
    2. 3000 - 5000 tl ise belki zor bilmiyorum ktm pek ilgimi çekmiyor açıkçası 3000-5000 km ise bulursun neden bulmayasin ki
    3 bende cross motora asfalt lastiği taktım Antalya, İstanbul, bodrum dolandım baya yüksek , görüş açısı güzel hoş benim Motorum xtreme max yani sele cross selesi değil safkan cross selesi ile dolaşmak zor olur. Sorun sıkıntı yasatmadi 7000 km bitti rutin bakımları, yağına falan bakarsan yani motorla ilgilenirsen sorun çıkarmaz hiçbir motor... Benden bu kadar
    abi ktm yi örnek olarak vermek istemiştim mondial extreme arastırdım fakat çinli olduğu için korkuyorum japon cross bulabilirmiyim?olmadı mondial alıcam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ktm yi örnek olarak vermek istemiştim mondial extreme arastırdım fakat çinli olduğu için korkuyorum japon cross bulabilirmiyim?olmadı mondial alıcam.
    Neden korkuyorsun ki benim ve arkadaşların maceralarını forum da oku hadi ben uzun yolcuyum orada atlayan zıplayan da var bence mondialin firma tarihi boyunca yaptığı en iyi iş bu motoru getirmek motor basit, parça ucuz. Valla 5 yada 6 ayda 6000 kusur yol yaptım benzin koymayı unutmak dışında yolda kalmadım... Sen araştır yine bak

Motosikleti
    honda grom
    Neden korkuyorsun ki benim ve arkadaşların maceralarını forum da oku hadi ben uzun yolcuyum orada atlayan zıplayan da var bence mondialin firma tarihi boyunca yaptığı en iyi iş bu motoru getirmek motor basit, parça ucuz. Valla 5 yada 6 ayda 6000 kusur yol yaptım benzin koymayı unutmak dışında yolda kalmadım... Sen araştır yine bak

Arastırmaya basladım aklımda kalan sahibindende satılanlar 3000 kmse 4000 kmde biraz suphe duydum bu konuda en fazla kaç bin km dayanır bu motor 😕

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Arastırmaya basladım aklımda kalan sahibindende satılanlar 3000 kmse 4000 kmde biraz suphe duydum bu konuda en fazla kaç bin km dayanır bu motor 😕
    Ben en çok 20000 km gördüm birinde, kaç km daha dayanır bilmiyorum açıkçası hoş patlasa 1000 liraya falan toplanır herhalde yine

Motosikleti
    honda grom
    Ben en çok 20000 km gördüm birinde, kaç km daha dayanır bilmiyorum açıkçası hoş patlasa 1000 liraya falan toplanır herhalde yine
    çok teşekkürler bilgiler için suanda kafaya konydum gibi extreme maxı sekli hosuma gitti bende biraz sekil takıntısı varda ybr,cbf tarzı motorlar itici geliyo ya 250 lik racing tarzı motorlardan istyodum fakat fiyatları çok yuksek kaldığı için crosslara baktım honda crf cross çok güzel fakat bütçemi aşırı geçiyo hayırlısıyla mondial extreme max ı gidip gördükten sonra alıcam

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    Merhaba, öncelikle konuyu yıllar sonra hortlattığın iyi olmuş :D şehir içinde de kullanacaksan Ktm'yi, Japonlardan da spesyalleri geçmeni öneririm. Kaldı ki belirtmiş olduğun bütçeyi kullanarak extreme-max ile güzel bir başlangıç yapabilirsin. Ekipmana önem ver, malum arazi yapacam diyorsun ve motor değişsede ekipman seninle kalıyor unutmamak lazım.

Motosikleti
    honda grom
    Alıntı atreyu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, öncelikle konuyu yıllar sonra hortlattığın iyi olmuş :D şehir içinde de kullanacaksan Ktm'yi, Japonlardan da spesyalleri geçmeni öneririm. Kaldı ki belirtmiş olduğun bütçeyi kullanarak extreme-max ile güzel bir başlangıç yapabilirsin. Ekipmana önem ver, malum arazi yapacam diyorsun ve motor değişsede ekipman seninle kalıyor unutmamak lazım.
    hocam ktmi ornek olarak verdim yanlıs anlasılmasın crosslarda tek bildiğim marka ktm ve hondanın crf250 modeli onlarda bütcemi aştığı için mondial extrem maxı arastırmaya basladım en kısa surede gidip bayilerinde görücem yıllardır cinlilerin kötülüğü konusuluyodu fakat extreme max hakkında hiç kötü yazı mesaj sorun yok simdiden ısındımm gibi bu extreme maxa

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    Demek istediğini anladım. Bende Ktm ve diğer modelleri, bakımları sebebi ile şehir içi günlük kullanıma müsait olmadığı için geçmeni önerdim. X-treme max kullanıcıları neredeyse tamamiyle olumlu paylaşımlarda bulunuyor. Motora ufak tefek ekleme, düzenleme ile biraz daha agresif bir görünüm katmak mümkün. Ayrıca forumda bir arkadaşımız (yanlış bilmiyorsam) Silindir kiti modifiyesi ile motoru güçlendirmişti. Başlangıç için ugyun ve ekonomik bir tercih olacağı kanısındayım.

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    hocam ktmi ornek olarak verdim yanlıs anlasılmasın crosslarda tek bildiğim marka ktm ve hondanın crf250 modeli onlarda bütcemi aştığı için mondial extrem maxı arastırmaya basladım en kısa surede gidip bayilerinde görücem yıllardır cinlilerin kötülüğü konusuluyodu fakat extreme max hakkında hiç kötü yazı mesaj sorun yok simdiden ısındımm gibi bu extreme maxa
    Max iyidir selesi yormaz, parça ucuz, motor basit kendin bile sök tak işine girersin, akü bitti tepikle gider, az yakar iyidir yani parasına göre he ama aldın mı ilk iş ayna değiştir, orjinal lastik güzel kayıyor sava mc24 değişikliği öneririm, kendi orjinal yağını rodaj boyunca kullan sonra motul ne bileyim castrol yağ kullan gider de gider ben bir ara Burdur dan Fethiye ye 70 km dağ yolundan gittim asfalt yoktu taş toprak tek eşlik vida ile indim o da benim sonradan plakaya taktığım vida başkada bisey olmadı çamurluk dersen öyle var demek için var çamur,su sıvı ne varsa üstünde oluyor güzelde oluyor be nereden abi? Cross yaptık canım ya )

Motosikleti
    honda grom
    Hocam olmadı en kötü ihtimal motor tamir etmeyi öğrenirim 😄

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Arastırmaya basladım aklımda kalan sahibindende satılanlar 3000 kmse 4000 kmde biraz suphe duydum bu konuda en fazla kaç bin km dayanır bu motor ��
    motor kalıplı , iri ve birazda agır. üstüne üstlük birde 150 cc olunca alanların beklentilerini

karsılamıyor. adam kalıbına bakıyor debriyajsız gaz acmayla tekere gelsin diye bekliyor.

ama olmuyor tabi , sıfırı 4000 kusure o güçte makina çin işi de olsa olmuyor.

derken satılıga cıkartıyor.

ama motordan beklentilerinizi belli seviyede ntutatrsanız tutp da japon special performansı beklemezseniz,

caddede de max 100 km hız bana yeter derseniz benim gibi uzun yıllarca kullanırsız.

3 senesi doldu, yoluma halen max'la devam ediyorum...
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    honda grom
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kalıplı , iri ve birazda agır. üstüne üstlük birde 150 cc olunca alanların beklentilerini

karsılamıyor. adam kalıbına bakıyor debriyajsız gaz acmayla tekere gelsin diye bekliyor.

ama olmuyor tabi , sıfırı 4000 kusure o güçte makina çin işi de olsa olmuyor.

derken satılıga cıkartıyor.

ama motordan beklentilerinizi belli seviyede ntutatrsanız tutp da japon special performansı beklemezseniz,

caddede de max 100 km hız bana yeter derseniz benim gibi uzun yıllarca kullanırsız.

3 senesi doldu, yoluma halen max'la devam ediyorum...

bana 150 cc cok bile gelir hocam japonlar daha farklıdır hem fiyat hem performans bakımından ama 125cclik commuter yerine boyle cross almak arada ufak kaçamaklar yapıp orman yollarına girmek güzel olur hem başlangıç için hemde ileride crossa iyice bağlanırsam daha iyi sürmek için küçük cc ile baslamak daha iyi

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    aaa ne güzel başlık rezerve alayım bari :D

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 aydır araştırmadayım. kuba black cat,asya,mondial xtreme gibi makinalara baktım kararımı lifan shalter'dan yana kullandım gibi.. ancak kafama takılan sorular arasında bu motorların bakımının saatlik yapılmasıyla ilgili en çok takıldığım konu ise her 100 saatte bir motorun sıfırlanması ile ilgili. şimdi benim merak ettiğim lifan motoruda mı böyle yoksa safkan cross/enduro olan wr125, crf250 gibi düşük hacimde yüksek hp ve nm üreten bu motorları mı kapsamakta. birde bu lifan shalter yada mondial xtreme gibi çinli bir motorun sadece asfaltta kullanılarak ve bakımları düzenli yapılarak km bazında ömrü nedir ?

Motosikleti
    honda grom
    mondial extremi de kimi kullanıcı yerden yere vurmuş kimisi bayılmış motora fakat birçok parçasını değiştirmiş 4000 lik motor daha pahalıya patlarmış gibi kafamda bir problem oldu :(

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 aydır araştırmadayım. kuba black cat,asya,mondial xtreme gibi makinalara baktım kararımı lifan shalter'dan yana kullandım gibi.. ancak kafama takılan sorular arasında bu motorların bakımının saatlik yapılmasıyla ilgili en çok takıldığım konu ise her 100 saatte bir motorun sıfırlanması ile ilgili. şimdi benim merak ettiğim lifan motoruda mı böyle yoksa safkan cross/enduro olan wr125, crf250 gibi düşük hacimde yüksek hp ve nm üreten bu motorları mı kapsamakta. birde bu lifan shalter yada mondial xtreme gibi çinli bir motorun sadece asfaltta kullanılarak ve bakımları düzenli yapılarak km bazında ömrü nedir ?
    saatlik bakıma girenler özel motorlardır safkanlardır. wr şehir motorudur crf250r ve x safkandır L modeli yine şehir versiyonudur km ye göre yapılır.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saatlik bakıma girenler özel motorlardır safkanlardır. wr şehir motorudur crf250r ve x safkandır L modeli yine şehir versiyonudur km ye göre yapılır.
    peki wr gibi şehir versiyonu olanların motor ömrü kaç bin km dir ?

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    mondial extremi de kimi kullanıcı yerden yere vurmuş kimisi bayılmış motora fakat birçok parçasını değiştirmiş 4000 lik motor daha pahalıya patlarmış gibi kafamda bir problem oldu :(
    Mesela ne tür parçaları değiştirmiş? Modifiye işine giren arkadaşlardan başka değişim şu bu okumadım forumda. Ekleme yapılıyor, eh nedir bi zahmet zamanı gelince zincir, yağ, vs değiştir bunlar her motorun masrafı. Modifiye yapanlar da 150 cc yetmediye yapmış ki şuan bana yetiyor ama yetmediği yerde bende modifiye işine girerim yada para olur gider transalp alırım yolda xtreme max görsem selam vermem dedim ya bende asfalt kullanıcısıyım lastik değiştirdim, çanta ekledim o yerden yere vuranlar ya Çinli diye vurmuştur yada xtreme max 150 alıp wr250 şekli yaparken almıştır motoru eline. Hani benim de Motorum diye söylemiyorum ama honda ve sym de kullandım servisi, yedek parçası gına getirdi ki daha önce yazan Cenkito xtreme maxin ciğerini bilir söker takar sıkılır yine söker öyle bi arkadaş, hoplamalı zıplamalı videoları da vardır uzun gitmişliğide, gerekli yerde telefonla arar olası bi arıza olursa nasıl halledersin tarif eder başıma geldi oradan biliyorum uzun lafın kısası seçim senin herşey parasına göre sonuçta zira ben bu motoru övüp mondial bayisi havası estirmek istemem böyleyken böyle işte

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki wr gibi şehir versiyonu olanların motor ömrü kaç bin km dir ?
    kullanımına bağlı dostum temiz bakarsan 100binleri geçersin. sürekli limit atlayım zıplayım dersen kısa zamanda sıkıntı yaşarsın ama dayanıklı motorlardır bunlar.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Mesela ne tür parçaları değiştirmiş? Modifiye işine giren arkadaşlardan başka değişim şu bu okumadım forumda. Ekleme yapılıyor, eh nedir bi zahmet zamanı gelince zincir, yağ, vs değiştir bunlar her motorun masrafı. Modifiye yapanlar da 150 cc yetmediye yapmış ki şuan bana yetiyor ama yetmediği yerde bende modifiye işine girerim yada para olur gider transalp alırım yolda xtreme max görsem selam vermem dedim ya bende asfalt kullanıcısıyım lastik değiştirdim, çanta ekledim o yerden yere vuranlar ya Çinli diye vurmuştur yada xtreme max 150 alıp wr250 şekli yaparken almıştır motoru eline. Hani benim de Motorum diye söylemiyorum ama honda ve sym de kullandım servisi, yedek parçası gına getirdi ki daha önce yazan Cenkito xtreme maxin ciğerini bilir söker takar sıkılır yine söker öyle bi arkadaş, hoplamalı zıplamalı videoları da vardır uzun gitmişliğide, gerekli yerde telefonla arar olası bi arıza olursa nasıl halledersin tarif eder başıma geldi oradan biliyorum uzun lafın kısası seçim senin herşey parasına göre sonuçta zira ben bu motoru övüp mondial bayisi havası estirmek istemem böyleyken böyle işte
    http://hizliresim.com/9VrMbk
    Boyle bisey
    http://hizliresim.com/vgNkVz
    Bilmem görünüyor mu mobilden yapıyorum
    http://hizliresim.com/zmp8q7

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler