Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motor: Hero XPulse 200 vs Mondial Xtreme vs Kuba vs CRF (2. el)

Motovento
    REKLAM ALANI

Hero Forumuna da yazdım arkadaşlar o yuzden tekrar için simdiden ozur dilerim

• İlk ciddi motorum olacak..
    • Sadece yazları, az kullanacagım, sehirler arası yok. kafama esince yeni yerler kesfetmek için.
    • Bütçe limitim çok yok.. 20 bin tl diyelim kafamda.. kask, kıyafet ne kadar tutar hiç bilgim yok.
    • Ancak az binip, başlangıc motoru için CRF(ikinci el) almak pişmanlık yapmasın cuzdanda?
    • Bakım, parça çok ugrasmak istemiyorum, dayanıklı olsun.
    • Çok "Çin işi" durmasın

Bulundugum yere Hero Xpulse gelecekmiş, o yuzden kafamda agır basıyor. Digerlerini ya ısmarlamak lazım ya da yakın bir şehirden getirtmek/sürmek gerekecek..

Simdiden tesekkurler!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüm dediklerinin cevabı crf
    Carbo bunu beğendi.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Bence de crf 250 her açıdan daha iyi
    Carbo bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW g310r
    Bence mümkün oldugunca Türkiye sartlarinda ikinci elden kacin cin mali motora hic yanasma, bütcem 20 bin civari demissin bildigim kadariyla crf 250'nin sifiri 30 bin küsür Hero Xpulse 200'ün sifir fiyati 19 bin eger 30-35 binlere cikabilirsen crf 250 al gec yok okadar para bulamam zorlar dersen git al bir tane Xpulse200 dere tepe dag tas gezin. annem babam Türkiyede ev yaptiriyor seneye Türkiyeye kesin dönüs yapacaklar bende uzun yillar Türkiyede motor sürmüs biri olarak 19 bin civarina bir xpulse alip pederin garajina birakacam senede 2 defa gelmeyi düsünüyorum geldikce binerim gezerim dere tepe dag tas,zaten bizim memlekete baska motor da gitmez bence bugünün Türkiyesinde alinabilecek motorlar Hint motorlari Tvs ve Hero, japonlar ve avrupalilarin fiyati ucmus gitmis arada bir binmeye okadar para vermemek gerek keza suan Türkiyeye kesin dönüs yapsam cebimde 100 bin tl bütce olsa motor almak icin gidip hayatta bir japona avrupaluya motorun ederinden fazla vergi verip 4-5 yil icinde hurdaya dönüsünü izlemem, alirim kullanim sartina göre bir hintli yada tayvanli 200-300cc motor keyfime bakarim
    AzÇok ve Carbo bunu beğendiler.

hero eh işte belki ama hava sogutmalı motor. crf koltuk yumusattımı tamam.
    Carbo bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Xtreme Max pişman edebilir. Çok fazla titriyor. Alternatiflere yöneliniz. Sizin bütçenizle bence de en iyi seçenek CRF250 olur.
    Carbo bunu beğendi.

Alıntı devrimkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence mümkün oldugunca Türkiye sartlarinda ikinci elden kacin cin mali motora hic yanasma, bütcem 20 bin civari demissin bildigim kadariyla crf 250'nin sifiri 30 bin küsür Hero Xpulse 200'ün sifir fiyati 19 bin eger 30-35 binlere cikabilirsen crf 250 al gec yok okadar para bulamam zorlar dersen git al bir tane Xpulse200 dere tepe dag tas gezin. annem babam Türkiyede ev yaptiriyor seneye Türkiyeye kesin dönüs yapacaklar bende uzun yillar Türkiyede motor sürmüs biri olarak 19 bin civarina bir xpulse alip pederin garajina birakacam senede 2 defa gelmeyi düsünüyorum geldikce binerim gezerim dere tepe dag tas,zaten bizim memlekete baska motor da gitmez bence bugünün Türkiyesinde alinabilecek motorlar Hint motorlari Tvs ve Hero, japonlar ve avrupalilarin fiyati ucmus gitmis arada bir binmeye okadar para vermemek gerek keza suan Türkiyeye kesin dönüs yapsam cebimde 100 bin tl bütce olsa motor almak icin gidip hayatta bir japona avrupaluya motorun ederinden fazla vergi verip 4-5 yil icinde hurdaya dönüsünü izlemem, alirim kullanim sartina göre bir hintli yada tayvanli 200-300cc motor keyfime bakarim
    cok tesekkurler ben de sizle tamamen aynı durumdayım!
    su anda herkesin yardımlarıyla seceneklerimi ikiye azalttım:

1) çizikli ikinci el 15bin kmde bir CRF (26 bin TL)
    2) yepyeni bir XPULSE 200 (20bin TL)
    Justforfun bunu beğendi.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Crf in sıfır 28bin, niye ikinci el?
    https://honda.com.tr/motosiklet-fiyat-listesi

Ben Rally'e bakmışım!
    evet 28 dedik mi artık kask mask ile 30a çıkar herhalde
    gidip gormek en iyisi olacak.

Her X pulse I sıfır alabiliyorsanız, düşünmeden alın. Hero azımsanacak bir marka değil ve X pulse da çok karakteristik bir model. Bir şeyi alırken nasıl satacağını değil, nasıl istediğini düşünmeli insan.
    Carbo bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    18 bine temzi ikinci en crf205L , 4 bine ekipman, 22bine bu iş tamam.

ülke ekonomisine bakarak satış kısmını da düşünmek gerekir.
    Carbo ve kenan_gül bunu beğendiler.

Crf fiyatlarını bir kaç haftadır takip ediyorum. Bu süreçte en az 3bin lira arttı fiyatlar. Hatta geçen hafta baktığımda sıfırından pahalıya satmaya çalışanlar vardı. Tamam ekonomi kötü enflasyon şöyle böyle anlıyorum da. nasıl olsa gidiyor diye köküne kadar zorlamanın ne alemi var bu da ayrı bir olay yani
    Carbo ve karatimsah bunu beğendiler.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 bine temzi ikinci en crf205L , 4 bine ekipman, 22bine bu iş tamam.
    ülke ekonomisine bakarak satış kısmını da düşünmek gerekir.
    Alıntı Stormgeist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crf fiyatlarını bir kaç haftadır takip ediyorum. Bu süreçte en az 3bin lira arttı fiyatlar. Hatta geçen hafta baktığımda sıfırından pahalıya satmaya çalışanlar vardı. Tamam ekonomi kötü enflasyon şöyle böyle anlıyorum da. nasıl olsa gidiyor diye köküne kadar zorlamanın ne alemi var bu da ayrı bir olay yani
    Haklisiniz.. referans icin, izmirdeyim. ikinci elde 2-3 tane Rally var hepsi en az 15-20bin km.. Bunlara da 26-27bin lira vermek dusunduruyor! bu rakamlarin altina inen de, km ne olursa olsun, gormedim

Motosikleti
    JAWA 250- MZ 250-Honda Titan 125- Hero xpulse200
    Bugün Balıkesir gülenç motorda xpulse 200 ün üzerine oturarak (biraz nazlansa da) deneme fırsatım oldu. Öncelikle belirteyim 1.çok kalıplı ve kaslı geldi.
    2.Resimlerden daha büyük.
    3.Boyum 1.74 cm. Kg. 82 ayaklarımın ucu yere anca değdi.(arka şok ile ayarlanabilir mi?bilmiyorum. Denemek gerekir. Ben çok beğendim. Bir de şu ek vergi gelmese idi. Vergi gelince ikinci el crf ciler uçtu. Ben de 2. el 15.000-20.000 km. lere yeniye yakın fiyat (nakit) verme taraftarı değilim.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Crf ye o paralar asla verilmez, xpulse alırdım ben olsam

Merhaba arakadaslar diger forum'a attım, buraya kopyalıyorum
    Xpulse 200 aldım, memnunum!
    Alıntı Carbo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/mB1A2V.jpg
    https://i.hizliresim.com/iNPWqB.jpg
    https://i.hizliresim.com/DBfiO3.jpg
    https://i.hizliresim.com/dgfRTJ.jpg
    Herkese cok tesekkurler (ilk defa hizliresim.com kullaniyorum, telefondan zahmetli oldu umarim dogru cikar)

Benden daha tecrubeli arkadaslar deneyip cok begendi, gayet atak, seri motor dediler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Bluetooth - Navigasyon özelliği çok iyi bu arada bahsetmeden geçmeyecegim

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Hayırlı olsun.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin inşallah. Yakışmış da size.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)