Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motoru; Kuba Black Cat

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba iyi forumlar,

Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum motoruma Şubat-Mart aylarında kavuşacağım. Bütçeyi planladım, ekipmanlar ayrı bir bütçe(4000 TL kadar) motosiklet için ayrı bir bütçe ayırdım (5-7 bin lira kadar.). Fakat alacağım motosiklet konusunda hala bir sonuca varabilmiş değilim. Sizlerden başlangıç motosikleti tavsiyesi almak istiyorum.

Not: Kullanmayı bilmiyorum haftaya eğitimlere başlayacağım.

Düşündüğüm ve araştırdığım motosikletler şunlar;

Kuba Black Cat 150

Mondial Xtreme Max 200

Ayrıca Enduro/Offroad tarzında değil ama yinede sormak istiyorum bunlarıda;

Falcon Freedom 250

Kuba Superlight 200

Hangi motoru başlangıç motoru olarak seçmeliyim? Hangisi işe gidip gelmek için daha uygun? Cevaplarınızı bekliyorum. Sağlıcakla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Mondial xtreme max 200.

Öncelikle, 4000tl ekipman için gereksiz fazla. Ekipman iyi olunca ölümsüz olacaksın diye bir şey yok. ECE ve Dot sertifikası olan ekipmanların hemen hemen hepsi aynı korumaya sahip. Fazlası tamamen konfor ve ekstra. 1000tl lik kaskın birebir aynı olanı ile, go pro takmalı, mikrofon yuvalısı vs vs olanı 1600tl. Gereksiz yani. 3000tl ye kask alan var. Sen piste mi giriyorsu arkadaşım o kasklarda boyun vs kırılınca stabilize etme dalgaları var, kaza yaptığında ambulans görevlisi nerden anlayacak o kaskın fonksiyonlarını. 2000tl si bu tarz şeyler için harcanmış Tercih senin. Sağlam ceket ve bot alırım diyorsan belki... 2000-2500tl civarına güvenliğini sağlayacak ekipman dizersin diye düşünüyorum.

Modial xtreme max 200. Kendini kanıtlamış bir alet çünkü. Çinliye göre sağlam, mondial olması nedeniyle sıkıntı çekmezsin, mahalledeki bisikletçide bile tonlarca parça vardır default olarak. Hem hoş bir görüntüsü var. Risk alırım fakat kazancım fazla olur dersen türkiyede bulabileceğin en iyi çinli dual sport alet yuki izci'dir. İstersen ona da bak.

600cc aşağısı kendini kanıtlamış tek cruiser gv250 dir. falcon freedom, superlight vs sırf cruiser gibi görünsün diye alıacak aletler. bunları alacağına şek bir CG, yemin ediyorum gereksiz ağırlıktan ve harcamadan kurtarırsın kendini. Aynı motor, ikisi de commuter.
    xtreme max ya da izci alırsan en azından dağa taşa girersin, ülkenin bozuk yollarında aman motoruma bir şey olması diyerek sürersin. Parçası da ucuzdur.

Yorumunuz için teşekkürler yuki biraz pahalıymış mondiali iyi bi düşüneceğim 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Ayrıca ekipman için 4000 lira az bile ölümün nerden geleceğini bilemeyiz o yüzden ben önlemimi alıyımda ne olur ne olmaz

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4000₺ ye pahalı standart ekipman almaktansa ayrıntılı ekipmanlara yönelin bence o zaman. Boyun korumasından bel korumasına, göğüs korumasından kaval kemiği korumasına kadar alın. Yukarıda yazıldığı gibi temel ürünlerde belli bir bütçenin üzeri konfora yönelik.

Motorlar olarak tamamen sürüş tarzı ile alakalı. Her yerden geçebileyim, toz toprak demeden sürüp çukurları bile takmayayım diyorsanız üstteki seçeneklerden bence Mondial daha mantıklı. Alttaki iki motor ise tamamen konforlu bir şekilde yol alma motorlarıdır ki o ikiliden de bence Superlight daha mantıklı.

Şimdiden hayırlı olsun seçeceğiniz motor Kazasız, belasız, ekipmanlı ve bilinçli bir şekilde bir ömür motosiklet kullanırsınız umarım.

Yorumunuz için teşekkür ederim umarım sizde.

Dediğiniz ayrıntılı korumalarıda bütçemi biraz daha artırıp almaya çalışacağım teşekkür ederim. 👍

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Hocam bu arada Black Cat yada Extreme Max 200 alacaksan boyunun biraz yüksek olmasında fayda var.Motor sürmeye alıştıktan sonra çok farketmiyor ama ilk başlarda sıkıntı yaratabilir.

1.76 boyum var sıkıntı olur mu

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    sl 200 benim motorum şiddetle tavsiye ederim kullanması çok zevkli bir motordur. 10500 km deyim daha hiçbir sorun çıkarmadı rahat rahat işe gidip gelebilirsin.

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sl 200 benim motorum şiddetle tavsiye ederim kullanması çok zevkli bir motordur. 10500 km deyim daha hiçbir sorun çıkarmadı rahat rahat işe gidip gelebilirsin.
    Başlangıç motoru için uygun mudur yeni başlayan birisi rahatça kullanabilir mi?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yorumlarda problem var.
    ekipman motosikletten önemli bir gruptur.
    4000 tl ekipman için az bir miktar.
    düzgün bir mont, pantolon, kask, eldiven ve diğer ögeler 4000 tl nin çok üstünde fiyat tutar.
    düzgün bir buff fiyatı 50 tl civarı.

150 cc ve üstü,
    kendini iyi kötü kanıtlamış,
    servis ve yedek parça sıkıntısı az olan,
    işletme maliyetleri düşük olan,
    estetik olarak sizi cezbeden bir makine başlangıç için iyidir.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlarda problem var.
    ekipman motosikletten önemli bir gruptur.
    4000 tl ekipman için az bir miktar.
    düzgün bir mont, pantolon, kask, eldiven ve diğer ögeler 4000 tl nin çok üstünde fiyat tutar.
    düzgün bir buff fiyatı 50 tl civarı.

150 cc ve üstü,
    kendini iyi kötü kanıtlamış,
    servis ve yedek parça sıkıntısı az olan,
    işletme maliyetleri düşük olan,
    estetik olarak sizi cezbeden bir makine başlangıç için iyidir.
    Ekipman için daha fazla ayırmayı isterdim ancak yüksek cclere geçmeyeceğim için ve hız tutkum olmadığı için ayrıca ilerde cafe racer takılcağım için pek hız hevesim yok sakin sakin takılmak istiyorum ben o yüzden 4000 tl pek bi makul gibi geldi

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı cafeRdreamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç motoru için uygun mudur yeni başlayan birisi rahatça kullanabilir mi?
    çok rahat kullanırsın. güvenli ve dengeli bir motor.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    black cat rahatsız edici derecede titriyor.
    orjinal egzozu 600 lük makinelerin egzozundan çok ses çıkarıyor.
    baya kafa ütüler.

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok rahat kullanırsın. güvenli ve dengeli bir motor.
    sanırım ucuz yollu bi cruiser alacağım kararımı verdim teşekkürler yorumlarınız için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)