Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Biz Endurocuyuz..

Motovento
    REKLAM ALANI
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı KTM250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet böyle yapacak gibiyim.Kafama takılan vuruntudan dolayı etek kopar kırılırmı?
    vuruntu etekleri koparıp atmaz ama zamanla iz yapabilir. mikron hesabını pek bilmemde 1mm boşluk olana kadar kullandığım pistonlar oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

peki o uzak dağlarda benzin sıkıntısı olmuyor mu

KTM250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Depolar şeffaf olduğu için benzini sürekli görüyorsun.azaldığında dönmeye başlıyorsun.Ama genel anlamda motorlar az yakıyor. Düz asfalttam gitmezsek yakmıyor.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sanada bi MZ yapalım. Piston sekman takım 40 lira. Silindirin sıfırı 600 ama çıkması ucuza bulunur.

Hasan Basri Arıcins var instagram ve facebookda ekli. 60 yaşında filan vardır adam. Aktif olarak enduro yapıyor. MZ'ide oynayıp enduroya çevirmiş onuda kullanmış.

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanada bi MZ yapalım. Piston sekman takım 40 lira. Silindirin sıfırı 600 ama çıkması ucuza bulunur.

Hasan Basri Arıcins var instagram ve facebookda ekli. 60 yaşında filan vardır adam. Aktif olarak enduro yapıyor. MZ'ide oynayıp enduroya çevirmiş onuda kullanmış.
    Valla durum onu gösteriyor.bugun piston almak zorunda kaldım.Normalde almayacaktım ama geçmişte yaptıgım hataları tekrarlamak istemedim.Eğer bu motorlarda bişeyin zamanı geldiyse kesin değişmesi lazım yoksa sonuçları ağır alıyor Tecrübeyle sabit.) euro 4.52 bende yakında bir mz yaparım.
    SADECE ENDURO @YOUTUBE

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Valla durum onu gösteriyor.bugun piston almak zorunda kaldım.Normalde almayacaktım ama geçmişte yaptıgım hataları tekrarlamak istemedim.Eğer bu motorlarda bişeyin zamanı geldiyse kesin değişmesi lazım yoksa sonuçları ağır alıyor Tecrübeyle sabit.) euro 4.52 bende yakında bir mz yaparım.
    şu dandirik civata ve somuna 150 lira verdim geçen. 1 ayda yurt dışından gelme süresi cabası. Gidip tornacıda çektirebilirim aynı dişten güzel çelikten, ama sibop kafasına takılıyor. 150 liradan kaçarken bir kaç bin euro girebilir. Aldık orjinalini tabi.

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/NOGqVL.jpg şu dandirik civata ve somuna 150 lira verdim geçen. 1 ayda yurt dışından gelme süresi cabası. Gidip tornacıda çektirebilirim aynı dişten güzel çelikten, ama sibop kafasına takılıyor. 150 liradan kaçarken bir kaç bin euro girebilir. Aldık orjinalini tabi.
    piyanonun bacaklarından bir tanesi Bu parçayı tek bulmakta zordur.Piyano ile beraber satılıyo bildiğim kadarıyla
    evet hele 4t de bu iş çok daha hassas Ekzantirik zinciri ve gergisi en önemli parça.Birde eski ktmlerde ekzantirik yağlaması sıkıntılı diye biliyorum.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    piyanonun bacaklarından bir tanesi Bu parçayı tek bulmakta zordur.Piyano ile beraber satılıyo bildiğim kadarıyla
    evet hele 4t de bu iş çok daha hassas Ekzantirik zinciri ve gergisi en önemli parça.Birde eski ktmlerde ekzantirik yağlaması sıkıntılı diye biliyorum.
    Ben sibop ayarı yaparken 1 tanesi kontra yapmayı unutmuşum yamulttu bunu. Aldık yenisini. Egzantirikte falan hiç bişey yok benimki taş gibi maşallah. ilk aldığımda 6 sene önce silindir piston egzantirik zinciri değiştirdim. Aslında hepsi sağlamdı hem söktüm kurcaladım motoru öğrendim. ufak tefek karbüratör ayarı haricinde yağ değiştirip bininiyorum. 3. 4. vites tek teker maşallah.

Tek sorun çok yakıyor. Hatta içiyor. Gaza basarsam 50-60 km de istasyona giriyorum XXD

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sibop ayarı yaparken 1 tanesi kontra yapmayı unutmuşum yamulttu bunu. Aldık yenisini. Egzantirikte falan hiç bişey yok benimki taş gibi maşallah. ilk aldığımda 6 sene önce silindir piston egzantirik zinciri değiştirdim. Aslında hepsi sağlamdı hem söktüm kurcaladım motoru öğrendim. ufak tefek karbüratör ayarı haricinde yağ değiştirip bininiyorum. 3. 4. vites tek teker maşallah.

Tek sorun çok yakıyor. Hatta içiyor. Gaza basarsam 50-60 km de istasyona giriyorum XXD
    Yanlış hatırlamıyorsam karbratorun markası dellortoydu. 6-7 sene önce bende bunları yaşadım.Dellortoyu söküp yetine keihin karb almıştım.Yakıt ve performans olarak çok ciddi fark olmuştu.Eğer durumun varsa bi tane karbrator al derim.
    SADECE ENDURO @YOUTUBE

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Selamlar arkadaşlar malum takip edenler bilir motoru bakıma aldık.Piston sekman oringler bilyalar derken eksozada el attım. Resimde gördüğünüz gibi eksozun boğaz kısmında 2 adet kaynak var ve yıpranmadan dolayı 2 adet daha catlama oldu.Dolayısıyla pistonda değiştirseniz bu eksoz ile motor en az 15bg kayba uğrar.Bende yeni eksoz araştırmaya başladım fiyatı 2000tlden başlıyordu ,ekonomik durumda buna uygun değil pistonu zor aldım zaten Neyse bende kolları sıvadım başladım çizmeye uzun uğraşlar ve 100-150 bardak kahveden sonra böyle bişey çıkardım ortaya sanırım benim ve benim gibi zor imkanlar ile enduro yapmakta olan arkadaşlarada yardımım olacak bir projeye imza atmak üzereyim.Bittiğinde nasıl olacağını aşagıdaki resimde görebilirsiniz. Biteceğine inanmaya başladım.Gerçekten zor bir iş.
    Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Youtube kanalıma abone olarak beni takip edebilirsiniz.

matrax33 ve mombohunter bunu beğendiler.
    SADECE ENDURO @YOUTUBE

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Zor bir gündü 2 bölümden oluşan enduro günlüğüm.

Bölüm-1

bölüm-2
    Selçuk Keleş bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Polisle ne oldu ben mevzuyu anlamadım

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisle ne oldu ben mevzuyu anlamadım
    yakında bir etkinlik varmıs vali fln gelckmiş, bizide öyle toplu görünce kontrol etmiş olmak için kontrol ettiler
    SADECE ENDURO @YOUTUBE

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    yakında bir etkinlik varmıs vali fln gelecekmiş, bizide öyle toplu görünce kontrol etmiş olmak için kontrol ettiler
    Plakasız motorlar yüzünden sanmıştım.

Toplu gezmekte ayrı mevzu. Bizde AMOG (Aksaray motosiklet gezginleri) olarak kan verme etkinliği için Aksaray çarşı merkezinde toplanmıştık. Çok geçmeden polis geldi. Eylem yapıyoruz sanmışlar. Amacımızın güzel olduğunu görünce kaldırıma motor koymamıza bile birşey demediler.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Merak ettiğim bir konu var. Bu saat mantığıyla çalışmayan motosikletlerle crf250 ya da bunun benzeri gibi motorlarla ne kadar arazi zorlanabilir içimde köşede saklanan bir heves enduro tarzı ama öğrencilik dönemi sınırları zorlamam mümkün değil. Performans mı olur tek farkı aynı hareketleri motosiklet kaldırabilir mi ya da bir taştan zıplasak ön takımı dağıtır mıyız?

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğim bir konu var. Bu saat mantığıyla çalışmayan motosikletlerle crf250 ya da bunun benzeri gibi motorlarla ne kadar arazi zorlanabilir içimde köşede saklanan bir heves enduro tarzı ama öğrencilik dönemi sınırları zorlamam mümkün değil. Performans mı olur tek farkı aynı hareketleri motosiklet kaldırabilir mi ya da bir taştan zıplasak ön takımı dağıtır mıyız?

Performanstan ziyade ağır geliyor arazi için.

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Performans,malzeme kalitesi, süspansiyon,ağırlık olarak special ile aralarında çok fark var.Crf ilede araziye girebilirsiniz.Ama grup sürüşünde falan ktmlerin arkasından gitmeniz biraz zor olur.Yani bizim sürüş tarzımızda crf olmuyor.Fakat daha soft düz patikalarda falan iş görebilir.
    SADECE ENDURO @YOUTUBE

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Yeni video Yeni macera-Enduro günlüğüm.

Ekarademir bunu beğendi.
    SADECE ENDURO @YOUTUBE

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Selam arkadaşlar,enduroda geldiğimiz son noktayı bu videodaki gençleri izleyerek görebilirsiniz.3üse 16-18 yaşında Helal olsun.
    Startı beklerken boş durmadık tabi

mombohunter bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Merhaba arkadaşlar uzun süredir forumda aktif değildim ama motosiklet sürmeye devam ettim.
    Bu bölümde Antalya Toros dağların special endurolar ile uzun bir gezi yapıyoruz.

SADECE ENDURO @YOUTUBE

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)