Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bir kadın olarak motocross alanında ilerlemek istiyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bayan üye yazdı diye mesaj yazdım okumadan yazıyorum rezerved buralar değerlenir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Öncelikle Bu Medeni cesaretinden dolayı TEBRİK EDERIM,,,

MOTOCROSS İZlerken zevkli Fakat işin içine girince,

Biraz PİS Biraz Riskli ve br o kadarda MADDİYATA dayalı bişiydir,,,

Motocross 'un bir GETİRİSİ YOK!!!

Yani birinci olursan 10 binlerce lira ALAMIYORSUN,,,

Ama Çok Keyfli bişiydr,,

Keyf için ENDURO öneririm,,,

Farklı yerler Farklı etaplarla dolu bir arazidir ENDURO,,,

TRAFİKTE BİNİLEMEZ motocross a,
    o sebepten PARA LAZIM ÇÜNKİ 2.motordur CROSS MOTORU,,,

Cross,,Enduro motorlarının parçalarıda BİR O KADAR PAHALIDIR,,,

Facebook gruplarında pek çok sayfa mevcuttur bu hobiler ile ilgili,,,

Bir araştır derim,,,

eelif bunu beğendi.

eelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Bu Medeni cesaretinden dolayı TEBRİK EDERIM,,,

MOTOCROSS İZlerken zevkli Fakat işin içine girince,

Biraz PİS Biraz Riskli ve br o kadarda MADDİYATA dayalı bişiydir,,,

Motocross 'un bir GETİRİSİ YOK!!!

Yani birinci olursan 10 binlerce lira ALAMIYORSUN,,,

Ama Çok Keyfli bişiydr,,

Keyf için ENDURO öneririm,,,

Farklı yerler Farklı etaplarla dolu bir arazidir ENDURO,,,

TRAFİKTE BİNİLEMEZ motocross a,
    o sebepten PARA LAZIM ÇÜNKİ 2.motordur CROSS MOTORU,,,

Cross,,Enduro motorlarının parçalarıda BİR O KADAR PAHALIDIR,,,

Facebook gruplarında pek çok sayfa mevcuttur bu hobiler ile ilgili,,,

Bir araştır derim,,,

https://i.hizliresim.com/V36rXq.jpg

https://i.hizliresim.com/bLYBMY.jpg
    Bu işin zorlu yanlarını bilerek ve göze alarak istiyorum/buraya yazıyorum. Maddi açıdan zorlayıcı olduğunun farkındayım fakat bu o kadar sıkıntılı bir durum değil benim için. Keyfi olarak değil de yarışlara dayalı ilerlemeyi daha çok istiyorum. Trafikte sürmek istemiyorum zaten bu motorların trafikte sürülmeyeceğini biliyorum o kadar bilgisiz değilim :D Çok teşekkür ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Yarış filan bilmemde enduro motordan çok memnunum. Günlük hayattada kullanıyorum haftasonları hafif arazidede kullanıyorum.

Trafikte binmemeye şartlandırma bence kendini. Plakalı birşey al her yerde kullan. Zehri alıncada bırakamazsın zaten.

O dediğin motorla başlamak riskli olabilir. 125 cc iki zamanlı bi motor ile başlayabilirsin.

Asıl önemli soru boyun kaç cm?
    eelif bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Cesaretinden dolayı tebrik ediyorum abisi.
    Herkes güzel şeyler yazmış.
    Bu işin riskli olduğu unutma, güvenliğini ihmal etme.
    [IMG][/IMG]
    Ekarademir, serkanADH13 ve eelif bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="https://resimyukle.x...9d.jpg</a></a>
    Öyle yere giriyor birde riskli diyor. Ben ordan yürüyerek geçmem helal olsun valla.
    Alonedark93 ve eelif bunu beğendiler.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    sahibinden satılık kafası kayaya vurmamış crf
    Alonedark93, eelif, erenedip ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    çok zor be ablam. Ama imkansız değil.

tombiş yanaklarını görünce önce biraz kilo vermelisin. kas gurubundan ziyade dayanıklılık kondüsyon gerektiren bir spor. Tabi birazda kol bacak bel güçlü olmalı.

Tecrübesizliğini katarsak boy sorunu ilk etapta baya canını sıkar. boyum 183 benim ayaklarım tam basmıyor.

Beğendiğin model profesyoneller için. Alelade kendine motorcuyum diyen biri için bile tehlikeli.

Ktm alacak paran varsa 85sx ile başla. Hem boy sorunu bu motorla tecrübe kazanarak halledersin, hem her seferinde motor kafana geçmez.

Bu işin eğitimini veren var mı bilmiyorum beni babam çocukluktan eğitti. Aklıma en iyi gelen fikir bulunduğun ilin motor kulüplerine takıl.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:57 ----------

kıstas olsun diye AeA'ın bi videosu vardı enduro ile ilgili. bmw 1200 ile dünya turu atmış bir hanım abla exc 300'le kumda 2 tur atamıyodu. hem motor çok agresif hemde boy sorunu yaşıyodu. Videoyu bulamadım. Muhtemelen herkes dalga geçtiği için kaldırılmış.
    eelif bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden satılık kafası kayaya vurmamış crf
    ali abii. yıkık köprülü ali abii. ne oldu bişey mi oldu yanii? tavuğuna kışt mı dedik be ali abii bir selamı çokmu gördün yıkık köprülü ali abiii. (ağır roman)
    eelif bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Başarılar dilerim Elif.
    Bu azimle yaparsın.
    eelif bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    ali abii. yıkık köprülü ali abii. ne oldu bişey mi oldu yanii? tavuğuna kışt mı dedik be ali abii bir selamı çokmu gördün yıkık köprülü ali abiii. (ağır roman)
    sezonda bitti zaten
    eelif ve Alonedark93 bunu beğendiler.

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarış filan bilmemde enduro motordan çok memnunum. Günlük hayattada kullanıyorum haftasonları hafif arazidede kullanıyorum.

Trafikte binmemeye şartlandırma bence kendini. Plakalı birşey al her yerde kullan. Zehri alıncada bırakamazsın zaten.

O dediğin motorla başlamak riskli olabilir. 125 cc iki zamanlı bi motor ile başlayabilirsin.

Asıl önemli soru boyun kaç cm?
    Boyum 1.71. Trafikte sürmeme isteğim büyük ihtimalle motor kullanmaya alışınca gider gibime geliyor fakat ben yinede her şeyi bu alandan ayrı tutmak istiyorum çünkü hakikaten gerçekleştirmek istediğim ve imkansız olmayan bir hayal. Yazılan cevaplardan sonra ilk başta o motorla başlamanın yanlış bir şey olduğunu anladım zaten ileriki safhalarda düşünebilirim ancak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Çok teşekkür ederim abim. İyi şeyler yazanları görünce mutluluktan evin içinde dolanıyorum, hemen anneme sevinçle anlatıyorum zaten. :D Bu işin zorlu ve riskli olduğunun farkındayım fakat bunlar bana engel olamaz zaten motordan önce güvenliğimi sağlayacak gereçleri alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok zor be ablam. Ama imkansız değil.

tombiş yanaklarını görünce önce biraz kilo vermelisin. kas gurubundan ziyade dayanıklılık kondüsyon gerektiren bir spor. Tabi birazda kol bacak bel güçlü olmalı.

Tecrübesizliğini katarsak boy sorunu ilk etapta baya canını sıkar. boyum 183 benim ayaklarım tam basmıyor.

Beğendiğin model profesyoneller için. Alelade kendine motorcuyum diyen biri için bile tehlikeli.

Ktm alacak paran varsa 85sx ile başla. Hem boy sorunu bu motorla tecrübe kazanarak halledersin, hem her seferinde motor kafana geçmez.

Bu işin eğitimini veren var mı bilmiyorum beni babam çocukluktan eğitti. Aklıma en iyi gelen fikir bulunduğun ilin motor kulüplerine takıl.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:57 ----------

kıstas olsun diye AeA'ın bi videosu vardı enduro ile ilgili. bmw 1200 ile dünya turu atmış bir hanım abla exc 300'le kumda 2 tur atamıyodu. hem motor çok agresif hemde boy sorunu yaşıyodu. Videoyu bulamadım. Muhtemelen herkes dalga geçtiği için kaldırılmış.
    Zor bile olsa imkansız değil sizin de dediğiniz gibi. Yanaklarım beni ele verdi. :D Zaten spor yapıyorum ve dolayısıyla zayıflıyorum. Boy konusuna gelirsek benim arkadaşımın boyu benden daha kısaydı fakat gayet iyi sürüyordu o yarıştan o yarışa koşuyordu iyi bir başarı da elde ediyordu.İstediğim motorun special bir motor olduğunu biliyorum fakat daha önce ki yazdıklarımda da belirttiğim için bu benim hayalimdeki motor ve ister istemez direk onunla başlasam olmaz mı diye düşünüyorum fakat artık düşünmüyorum. Çok teşekkür ederimm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başarılar dilerim Elif.
    Bu azimle yaparsın.
    Çok teşekkür ederimmm. İnşallah güveniyorum kendime.
    bursalıali ve Alonedark93 bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Elif , bu azminden hiç vazgeçme. Sana başarılar diliyorum.
    eelif bunu beğendi.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elif , bu azminden hiç vazgeçme. Sana başarılar diliyorum.
    Bu kadar yaklaşmışken vazgeçmeyeceğim. Çok teşekkür ederimm. 😊
    bursalıali bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    İçtenlikle söylüyorum yapamaman için bir sebep yok. Çok yükselemesen bile alt kategorilerde en azından yarışmış olursun.
    Türkiye de çok yaygın olan bir motorsport türü çünkü.
    Türkiyenin neredeyse her yerinde kötü de olsa topraktan bozma bir pisti var.

Bende zamanında çok istedim, çok araştırdım, heveslendim ama Supersport motosiklet kategorisi Türkiye de olacak birşey değil. Çok paran varsa olabilir ama koskoca Türkiye de pist diyebileceğin birkaç yer var.
    En şanslı olduğun kısım ise seni destekleyen bir ailenin olması. Beni destekleyen ne ailem ne de bir yakınım vardı.
    Ucundan tutmuşsun, sakın bırakma. Yazdıklarından sonra bırakacağını da pek düşünmüyorum azimli bir kardeşe benziyorsun.
    eelif bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Elif umarım pes etmezsin .
    Adana da yok mu cross yapanlar, tanış onlarla
    ehliyet al
    ekipman al motora karar verdinse al.
    Gerisi gelir.
    eelif bunu beğendi.

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçtenlikle söylüyorum yapamaman için bir sebep yok. Çok yükselemesen bile alt kategorilerde en azından yarışmış olursun.
    Türkiye de çok yaygın olan bir motorsport türü çünkü.
    Türkiyenin neredeyse her yerinde kötü de olsa topraktan bozma bir pisti var.

Bende zamanında çok istedim, çok araştırdım, heveslendim ama Supersport motosiklet kategorisi Türkiye de olacak birşey değil. Çok paran varsa olabilir ama koskoca Türkiye de pist diyebileceğin birkaç yer var.
    En şanslı olduğun kısım ise seni destekleyen bir ailenin olması. Beni destekleyen ne ailem ne de bir yakınım vardı.
    Ucundan tutmuşsun, sakın bırakma. Yazdıklarından sonra bırakacağını da pek düşünmüyorum azimli bir kardeşe benziyorsun.
    Mersin Çamlıyayla'da yaylamız var ve bu sene 3.sü düzenlenen ve bundan sonraki senelerde devam edecek motofest var. Ve bildiğim kadarıyla alandaki parkuru bozmuyorlar. Ben elbette en iyisi olacağım, adım her yerde yankılanacak demiyorum ilerleyebildiğim kadar ilerleyeceğim bu alanda Allah'ın izniyle. Ailem beni destekleyerek çok mutlu ediyorlar aynı şekilde arkadaşlarım ve sizler de. Ben küçükken bile bisiklet sürerken uçup/düşüp her yerimi yara edip tekrar kalkıp tekrar süren birisi olduğum için beni bu alana fazla yakıştırıyorlar ve yapabileceğime inandırıyorlar. Bir çok kişi çocukluk hayali ya da heves olarak görebilir ki zaten bu başlık altında da bunu belirten insanlar oldu ama ben hakikaten başarabileceğime inanıyorum. Çok teşekkür ederiim.
    bursalıali bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Forumun Endurocusunu göremedim
    eelif bunu beğendi.

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elif umarım pes etmezsin .
    Adana da yok mu cross yapanlar, tanış onlarla
    ehliyet al
    ekipman al motora karar verdinse al.
    Gerisi gelir.
    Bir çok engel çıkabilir önüme fakat pes etmeyeceğim. Adana'da var elbette. İki tanesi arkadaşım fakat bir tanesiyle şuan görüşmüyoruz diğeri ise yapabileceğimi ve motor aldığımda bana eğitim vereceğini, yarışlara götüreceğini söyledi. Ailem destekliyor fakat önce üniversite sınavına girmemi istiyorlar çünkü derslerimi aksatacağımı biliyorlar. Seneye sınava gireceğim ve önümde kısa bir süre var. Zaman çok hızlı geçiyor ben de boş durmak istemediğim için daha fazla bilgi edinmeye çalışıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumun Endurocusunu göremedim
    Olsun burada ki abilerim de çok yardımcı oldu.
    bursalıali bunu beğendi.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    allah yardımcın olsun hanımablacım.
    ben hiç cross ve enduro kullanmadım, hiç supersport da kullanmadım, keyif adamı olduğumdan turing ve cruiser den başka motora binmedim.
    motosiklet başlı başına ölüm tehlikesi olan el bombasıyken sen çok daha zorunu seçip arazide hoplayıp zıplamayı seçmişsin.
    tebrik eder, başarılar dilerim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler