Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk enduro için tavsiyeler

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar ilk defa enduro almaya niyetlendim. daha önce hiç vitesi motorsiklet kullanmadım.
    öncelikle aracı şehir içinde ve bazı haftasonlarıda kısa geziler için kullanıcam.yılda 1-2 kerede yunanistan yapmayı düşünüyorum. ayırdığım bütçe ise maksimum 26bin tl.
    aklımda öncelikle tenere vardı fakat tam almaya niyetlendim şehir içi ağırlıklı kullanacaksan ve ilk deneyiminse sana gelmez deyip kafamı bulandındılar açıkçası. şuanda aklımda olan 4 model var ve bunların dışında düşünmüyorum başka bir model.
    1-2015 model 20bin km tenere
    2-2008 model 50bin km f650gs
    3-2011 model 30bin km g650gs
    4-2012 model 30bin km tiger800
    genelde 25-26bin tl civarındalar hepsi. gönül isterdi tabi tiger ama yedek parça ve servis sıkıntısı yüzünden pek düşünmüyorum.
    açıkçası kafam çok karışık siz hangi modeli neden tercih ederdiniz acaba?
    MrMud bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    alabileceğin en yeni modeli al rahatlığına rahatsızlığına bakmadan 2008 model bir 660cc kullanıcısı olarak söylüorum h.olsun

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Burda alınacak motor Tiger olur. Bakım parça vs den korkmayın. Hepsi aynı şekilde pahalı hale geldi.

Tenere al diyenler çıkacaktır. İnanma.
    Asla ve asla Tenereyi denemeden, kullanmadan almayın. 10-20 km kullanın. Sonra isterseniz tabiki alın. Çok güzel bir motor ama herkese hitap etmiyor. Tenere alırsan da Abs li olanı al diğerini değil.

G650 de iyi bir seçenek olarak duruyor.
    Vstrom da bakmanızı öneririm.
    Ari Gold bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı avedist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ilk defa enduro almaya niyetlendim. daha önce hiç vitesi motorsiklet kullanmadım.
    öncelikle aracı şehir içinde ve bazı haftasonlarıda kısa geziler için kullanıcam.yılda 1-2 kerede yunanistan yapmayı düşünüyorum. ayırdığım bütçe ise maksimum 26bin tl.
    aklımda öncelikle tenere vardı fakat tam almaya niyetlendim şehir içi ağırlıklı kullanacaksan ve ilk deneyiminse sana gelmez deyip kafamı bulandındılar açıkçası. şuanda aklımda olan 4 model var ve bunların dışında düşünmüyorum başka bir model.
    1-2015 model 20bin km tenere
    2-2008 model 50bin km f650gs
    3-2011 model 30bin km g650gs
    4-2012 model 30bin km tiger800
    genelde 25-26bin tl civarındalar hepsi. gönül isterdi tabi tiger ama yedek parça ve servis sıkıntısı yüzünden pek düşünmüyorum.
    açıkçası kafam çok karışık siz hangi modeli neden tercih ederdiniz acaba?
    Daha önce hiç vitesli motor kullanmayan birine bu modellerin hiç birini önermem hocam.
    Kısa gezilerden ve Yunanistana gitmekten bahsetmişsiniz.
    Büyük olasılıkla motosiklet aksamı hakkında bilginizde sıfırdır, eliniz anahtar tutmuyordur yani.
    Aman medeniyet öldü mü, teker patlarsa tamirci bulurum demeyin, bulamazsınız.
    Bunları anlatıyorum çünkü yaşayacaksınız mutlaka.
    Ve bu tür durumlar motosiklette soğutur, kimsenin motosikletten soğumasını istemem, hele ki Enduro düşünen biriyse...
    Mutlaka Enduro eğitimi alın, artık Enduro eğitimi almak eskisi gibi zor değil, seçenek bile var eğitim yerlerine dair.
    Büyük ihtimal "Amaaan" deyip takmayacaksınız ama yinede yazmak istedim.
    Ufak bir eğitim sonrası, 250cc 4T bir makina tavsiye ederim.
    Dipnot olarak, eğer sizin Enduro diye bahsettiğiniz arazi ile alakasiz , sport touring makina alıp asfalt üzerinden uzun gezi yapmaksa, dediklerimin hepsini unutun ve yeni konu başlığı açın Enduro degil yol motoru, sport tourer diye araştırın.
    Emri vaki gibi algılamayın sakın, arazi ile işiniz olmayacaksa eğer bu şekilde aradığınız makinayı daha rahat bulursunuz.
    Saygılar.
    SAZMAN ve Smlgndz bunu beğendiler.

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce hiç vitesli motor kullanmayan birine bu modellerin hiç birini önermem hocam.
    Kısa gezilerden ve Yunanistana gitmekten bahsetmişsiniz.
    Büyük olasılıkla motosiklet aksamı hakkında bilginizde sıfırdır, eliniz anahtar tutmuyordur yani.
    Aman medeniyet öldü mü, teker patlarsa tamirci bulurum demeyin, bulamazsınız.
    Bunları anlatıyorum çünkü yaşayacaksınız mutlaka.
    Ve bu tür durumlar motosiklette soğutur, kimsenin motosikletten soğumasını istemem, hele ki Enduro düşünen biriyse...
    Mutlaka Enduro eğitimi alın, artık Enduro eğitimi almak eskisi gibi zor değil, seçenek bile var eğitim yerlerine dair.
    Büyük ihtimal "Amaaan" deyip takmayacaksınız ama yinede yazmak istedim.
    Ufak bir eğitim sonrası, 250cc 4T bir makina tavsiye ederim.
    Dipnot olarak, eğer sizin Enduro diye bahsettiğiniz arazi ile alakasiz , sport touring makina alıp asfalt üzerinden uzun gezi yapmaksa, dediklerimin hepsini unutun ve yeni konu başlığı açın Enduro degil yol motoru, sport tourer diye araştırın.
    Emri vaki gibi algılamayın sakın, arazi ile işiniz olmayacaksa eğer bu şekilde aradığınız makinayı daha rahat bulursunuz.
    Saygılar.
    Yorumunuz için teşekkür ediyorum öncelikle.
    20 yıla yakındır motosiklet kullanıcısıyım.Kar veya sağanak yağış olmadığı sürece yaz kış motora binerim. Birçok kez kısa geziler ve uzun seyahatlerde yaptım ama tabi bunların hepsini scooter ile yaptım. Açıkçası bugüne kadar kayış kopması dışında hayatımda hiç yolda da kalmadım. Haliyle arazi falan girmediğim hep asfalt yolda kullandığım için bunca zamandır 1 kere lastiğim patladı şehir içinde onuda gidip yama yaptırdım Çok fazla bilmemekle birlikte yağını suyunu kendim değiştirirdim. Yani kısaca evet enduro motor hakkında veya lastik değiştirme konusunda bilgim yoktur ama bu konulara çokta uzak değilim zaten amacımda bu tarz şeyleri öğrenip bikaç seneye daha büyük turlara çıkmak.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çift silindir gs olabilir
    triump olabilir
    ben tenere kullanıyorum makina sorunsuz 4 6 lt arası bi yakıt tüketimi var parçası bol servis her yerde var sağlam kronik sıkıntısı yok yani uzun yıllar sorunsuz gezebilirsiniz
    ..

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çift silindir gs olabilir
    triump olabilir
    ben tenere kullanıyorum makina sorunsuz 4 6 lt arası bi yakıt tüketimi var parçası bol servis her yerde var sağlam kronik sıkıntısı yok yani uzun yıllar sorunsuz gezebilirsiniz
    ..
    yani aynı paralara belirsiz 2008 model 40-50binlerde bi bmw almaktansa 14-15 model az kmli tenere daha mantıklı geliyor banada. fakat serinin bitmiş olması kafamı karıştırıyor illaki bi zarar edicem satarken. ama ilk seçeneğim tenere

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eee, hani seçeneklerin içerisinde Versys 650?
    Anlattığın kadarı ile sen enduro değil, touring arıyorsun, ve bence versys kesinlikle seçeneklerde olmalı, velakin hiç vitesli kullanmaman biraz düşündürüyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı avedist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani aynı paralara belirsiz 2008 model 40-50binlerde bi bmw almaktansa 14-15 model az kmli tenere daha mantıklı geliyor banada. fakat serinin bitmiş olması kafamı karıştırıyor illaki bi zarar edicem satarken. ama ilk seçeneğim tenere
    yukarıda yazdığın motosikletlerden hangisini alın zarar etmeyeceksin diye sorsam hiçbiri dersin sonuçta zevk için kullanılan araç bunlar yani kar etme gibi bi durum olamaz
    sen en çok keyif alacağını al bence

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Boyunuz 175 den uzun ve 250 cc üzeri scooterları uzn yıllar kullanmışsanız bence xt660z alabilirsiniz. Bmw lerden uzak durun tek silindirler ergonomik degiller eskidiler artık (g650 cok eski degil ama pahalı ve eski teknoloji artık) .... Tiger ise cok guclu bence ve bir hayli de pahalılar. Tenere çok sağlam sorunsuz az yakan yakışıklı bir alet,
    dundanbiri bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)