Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Supermoto yapmak için fiyat/kalite olarak en uygun motoru seçmeye çalışıyoruz.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar selamlar,

Başlıkta belirttiğim gibi supermoto yapmak için uygun bir model seçmeye çalışıyoruz. su anda mt07 kullanıcısıyım fakat birkaç arazi deneyiminden sonra enduro tutkunu oldum. Aldığım motosikleti aynı zamanda uygun jant vs ayarlayarak,sehir içinde de kullanabilecegim haylaz,yaramaz bir sm yapmak istiyorum. tabiki aklımızda ktm exc,honda crf,kawasaki klx,yamaha wr250 modelleri var. Yaklasık 3 senedir 600cc'nin altında motosiklet kullanmadım. Acıkcası alıcağım motosikkletin bu nedenle güçlü olmasını istiyorum. Bütcem 20-25 arası fakat ben fiyatı olabildiğince min. seviyede tutmak istiyorum. Motosikletleri detaylı bir sekilde arastırdım tabiki fakat hem arazi ve hem sm için en cok hangisi uygun olacaktır bilemiyorum. Bu nedenle sizlerden destek bekliyor olacağım. Bu arada lc4,drz,sm510 vb modelleri km ve model için düşünmüyorum. Her öneriye açığım arkadaslar,şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Husqvarna nuda
    khois10 ve vitalx bunu beğendiler.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    bi böyle

bi böyle
    khois10, EmreKocyigit, doghouse ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    İstediğiniz zaman arazi istediğiniz zaman sm yapmak için en uygun motorlardan ilki xr650r, tak sm jant lastiği şehirde gez. Tak araziyi dağ taş gez. Sm jant lastiğiyle benim diyen adamı yerden yere vurur. Xr ın model yılı eski derseniz 16-17ye bir ktm 450exc alıp sm jant lastiği alabilirsiniz. Yine fazlasıyla tatmin eder.
    khois10 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Bu arada bu konunun bircok kez acildiginin farkindayim. Cogunuda incelemeye calistim. Yinede fikirlerinizi iletirseniz cok sevinecegim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

450exc en sicak baktigim motosiklet su an. En azindan guc olarak gercek bi smye benzeyebilir. Ayrica ktm cok serseri, smc modelini maddi olarak yakalayana kadar bu arayis. tesekkur ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:25 ----------

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mukemmel gozukuyor 250 mi ?

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Ducati hypermotard modelleri var. Yanlış değilsem onlarda sm olarak geçiyor. Çokta güzeller. Bütçenizede uygun http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ducati-masrafsiz-diyenlere-inat-30000-km-garantili-aciklamada-surpriz-331983055/detay

Motosikleti
    MT-07
    Enduro/sm dusunuyorum. Kesinlikle muthis guzel ama cadde icin.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducati hypermotard modelleri var. Yanlış değilsem onlarda sm olarak geçiyor. Çokta güzeller. Bütçenizede uygun http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ducati-masrafsiz-diyenlere-inat-30000-km-garantili-aciklamada-surpriz-331983055/detay
    Arkadaş sigortasını yatırmış. Yine sigorta ile milleti kafalamaya çalışan biri. Be adam banane yatırdığın sigortandan?

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin ilacın Mz Baghira, amma velakin bulması zor.

HoodlumHavoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Valla bu konu iyi oldu bende super motoya yonelmek istiyorum ancak kisa vadede olamayacagi icin su an sadece arastiriyorum. Ben daha cok sehir ve asvalt icin istiyorum arada toprak yola fln da girerim diye dusunuyorum o yuzden sadece super moto jantlariyla kullanmak icin bakiyorum bende 250 450 cc arasi bir supermoto almak veya yapip kullanmak istiyorum ancak aklimda bazi sorular var. Ornegin 4 zamanli arazi motorlarinda da 2 zamanli arazi motorlarindaki gibi saat muhabeti yapiliyor. Makine x saattedir gibi. Diger 4 zamanli motorlar gibi km araligina gore bakimlarinin yapilmasi gerekmiyor mu? Bir baska konu ise smc 690 in teknik verilerine bakarken yakita yag karistirilmasi mi gerekiyor o konuda biraz aklim karisti. Ben de konuyu takipteyim.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Alıntı khois10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mukemmel gozukuyor 250 mi ?
    2013 model 690 enduro r
    eger bütceniz el veriyorsa tavsiye ederim, ara ara enduro jant takacam, ara ara sm derseniz enduro modelini almanizi öneririm. enduro dan sm'e dönüstürmek smc modelini enduroya dönüstürmekten cok daha kolay ve daha az masrafli.

● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

HoodlumHavoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 model 690 enduro r
    eger bütceniz el veriyorsa tavsiye ederim, ara ara enduro jant takacam, ara ara sm derseniz enduro modelini almanizi öneririm. enduro dan sm'e dönüstürmek smc modelini enduroya dönüstürmekten cok daha kolay ve daha az masrafli.

http://i.hizliresim.com/m1BjGZ.jpg
    =) mt60 lar cok efsane gorunuyor. Motorunuzun bakimlari ne sekilde oluyor. Mesela 2500 km de bir normal yag degisimi vs seklinde mi yoksa farkli bir proseduru var mi? Mesela gunluk sehirici kullanabiliyormusunuz benzin koy devam et gibi. Birde depo anahtar ile mi aciliyor yoksa normal cevirip mi?

omeraydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690smc-R
    Paranız yoksa supermoto ve arazi keyfi ikisi bir arada olamıyor.
    forzaBJK bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş sigortasını yatırmış. Yine sigorta ile milleti kafalamaya çalışan biri. Be adam banane yatırdığın sigortandan?
    "Ne kurtarsam kar" )

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Tanımadığım birinde ortamdan dolayı iki kelime sohbet etmiştim.
    450exc sm yapmıştı görüntü olarak muhteşemdi, kullanım olarakta yüzünde güller açıyordu sahibinin anlatırken.
    Ama endurou çevirme felan nasıl olur bilemiyorum.
    İnsanların olmadığı orman ve arazilerden vazgeçemem

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    xt 660 x /r bakabilirsiniz temiz kullanılmış olanları var

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    450exc de plaka yok supermoto yapıp caddeye çıkacak mısınız
    forzaBJK bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    450exc de plaka yok supermoto yapıp caddeye çıkacak mısınız
    Cok onemli bi bilgi paylastin evet cikacagim :/

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bu konuya kafayı takmıştım ve son kararım şu oldu iki motor almak

İlk neden dağa çıkarken gidip hacı şu lastikleri değiştir veya şu jantları değiştir denemek veyahutta dur şunları degiştireyim dememek

İkinci neden hafif bir motor ve düşünce he çokda umurumdaydı diyip bi sigara yakma umursumazlığına sahip olmak

Üç masraf

Motosikleti
    MT-07
    Aslina bakarsan bugun bi bilgi edindim lc4 un devam serisi gibi bir seymis 690. enjeksiyon vs gelmis ve 690 enduro olmus. Ve lc4 sm ye cevirilebilen motorlarin basinda geliyor. O nedenle cok sicak bakmaya basladim. Fakat seyi sormak istiyorum 2013 ve uzeri mi onerirsin ozellikle. Ilanlarda uygun fiyatli bikac alt modeli var ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu konuya kafayı takmıştım ve son kararım şu oldu iki motor almak

İlk neden dağa çıkarken gidip hacı şu lastikleri değiştir veya şu jantları değiştir denemek veyahutta dur şunları degiştireyim dememek

İkinci neden hafif bir motor ve düşünce he çokda umurumdaydı diyip bi sigara yakma umursumazlığına sahip olmak

Üç masraf
    Butce nedir peki ? Yani iyi bir enduro almak icin iyide bir butceye sahip olmak gerekir. Hem 690 smc almak hemde 690 enduro almak demek 50 bin tl demek min. mesela bu butceye ne onerirsin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xt 660 x /r bakabilirsiniz temiz kullanılmış olanları var
    Ilk motorum mt 03 du xt ile motor blogu ayni . yetersiz buluyorum,ayrica xt cok agir bir motor. :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler