Merhaba arkadaşlar. crf250l ve wr125r arasında kalmıştım. bu aralar alacağım motoru fiyatların düşmesini bekliyorum. arkadaşta max200 var bizim girdiğimiz heryere giriyor adam zorlanıyor ama takılabiliyor arkamızda. Benim motorum yok henüz sattım, arkadaşlarınkiyle idare ediyorum.

10000tl kadar para biriktirebildim, ekipmanlar tamam. Biriktirmeye devam edip wr250r alıp sıkılmadan 10 yıl falan kullanmayı düşünüyorum. o yüzden crf250l almayı attım kafandam. Zaten kullanacağım alanlar okul-ev, arada sırada haftasonları 60km git gel yazlığa, bazen de hafif dağ yolları falan o kadar. wr250r alana kadar hard enduro yapmam zaten kaldı ki crf250l bile hard enduroya yeterli gelmiyor en az klx250 lazım.

xtreme 200 alsam şimdilik, bir arkadaşın tanıdığı satıyormuş 5000km de 4000e bırakırım dedi. kişisel olarak alırsam kafadan 600tl lik masraf gider zaten, lastik, sele yükseltme, siyaha boyama vb.

bu arada xtreme max 200 seleyi yükseltebilir miyim? 1.95 boyundayım orjınal selesi aşırı kısa geliyor boynum belim ağrıyor.

yükseltebilirsem eğer, sizce aradığım kriterlere göre en az 1 yıl en fazla 2 yıl kadar idare edebilir mi beni?

wr250r alırsam ilk yapacağım iş beyin değişimi egzoz değişimi falan olacak motor aşağı yukarı 22-23000 tl ye gelecek o yüzden yavaş yavaş biriktiririm parayı.

max 200 keser mi beni? kullananlar ne düşünüyor?

edit: crf250l alıp satabilirim tabi pek zarar etmeden fakat max200 almayı düşünmemin sebebi, kardeşimin yaşı 17 oldu seneye ehliyeti alırsa ona bırakırım diye düşünüyorum. böylece bizimkilere para dilenmek zorunda kalmaz. 4000tl lik çin malı bir motor da böylelikle çok işe yaramış olabilir.

ya da, max200 yerine önerebileceğiniz çin malı motorlar var mı? max düşünmemin sebebi en kötü ihtimalle sıfır alabilecek olmam ki o da 5000tl civarı pek birşey kaybetmeyeceğim yani. 2000e 3000e çok güzel, temiz, ucuz 200,250cc crosslar var ama güvenemiyorum işte. sıfır almayıpta masrafıyla uğraşmak istemiyorum.