Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki KLR 250' yi nasıl bilirsiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 CBR125 R
    Bu, forumdaki ilk postum. Herkese merhaba.

Bir yıldan biraz fazla süredir motor üstündeyim. 2013 model CBR 125R kullanıyorum. 7000km civarı tecrübem var.

Geçenlerde arkadaşın CRF250L' ini biraz toprakta biraz asfaltta kullanma şansım oldu. Yüksek oturuş pozisyonu, güçlü tork, 3.5- 4 lite gibi düşük yakıt sarfiyatı ve arazi koşullarındaki eğlenceli sürüşüyle bu makine kalbimi çaldı. Aklımda CBR'ı elden çıkarıp bir enduro edinmek var. CRF' nin gücü hoşuma gittiğinden en az onun kadar güçlü bir şey bakıyorum. Bütçem CBR' ın ederi kadar. Bu bütçeyle bu güçte bulabildiğim tek alternatif KLR 250 gibi ancak motor çok eski. CBR' ın yürür aksamında bir problem yok ve beni tatmin eden bir motor. Acaba KLR almakla başıma bela mı alırım yoksa arızası toplaması vs bütçemin içinde mi kalır?

Bahsettiğim şartlarda motor önerebilecek varsa şimdiden teşekkür ederim. Bunun dışında KLR hakkındaki yorumlar da çok işime yarayacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 CBR125 R
    Up up up up up!

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabredip aralık ayında crf250l almanı öneririm eski model kawasaki biraz masraflı olur. Benim subjektif fikrimdir. Kullanıcı konularına sorabilirsin, daha sağlıklı bilgi alırsın.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    klr 250 döneminin iyi motorudur ama takdir edersiniz ki miadı dolmuştur.
    nx 250'de öyle idi.
    honda XL 200'lere bakabilirsin.

Motosikleti
    2013 CBR125 R
    Hondolog kullanıcı konusu fikri için teşekkürler. Aralığı beklersem CRF' lerin fiyatının 6000 liralara ineceğini mi söylüyorsun? Biraz gerçekçilikten uzak buldum ancak böyle bir durum varsa bu aralığı değil bi dahakini bile beklerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:29 ----------

Kuvvetmira xl 200'ün performansının beni tatmin etmeyeceğini düşünüyorum. Yalnızca sürat göstergesinden oluşan gösterge tablosu da cabası. Kenara biraz para koyup bi CBR 250 veya CRF almak aklıma daha çok yattı. Yine de bi çılgınlık yapıp KLR edinebilirim. Eğer böyle bir şey olursa o motoru adam ederkenki çabaları da belgeleyip paylaşmaya çalışırım

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yarış motoruyla arazi motoru çok farklı tarzlar, ikisi arasında kalman değişik bir durum.
    arzular demlensin, bakalım ne çıkacak.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Sana benden tek bir tavsiye 'o kadar eski bir motor alma.'eğer çok güvendiğin bir usta yoksa ve elin anahtar tutmuyorsa.üzülürsün, motor sürmekten soğursun, suratın düşer.motosiklet ustalarının eline kimse düşsün istemem.ağzına bakar durursun,işini yapmaz,paranı alır rezil olursunaman diyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler