Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kx 250f mi wr250r mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

şu anda elimde mondial extreme 200 var. bu motorla yaklaşık 1000 km yaptım ve arazideki performansı yeterli gelmiyor. o yüzden leveli yükseltmek istiyorum. gözüme kestirdiğim 2 motor var kx 250f ve wr 250r .
    sorum şu bu motorların bakım aralıkları kısa mıdır ? hergün bakım yapmak gerekir mi ? arazideki performansı açısından hangisi daha üstündür ?

not : sadece arazi amaçlı kullanacağım.yaşım 21

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı feldmarschal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu anda elimde mondial extreme 200 var. bu motorla yaklaşık 1000 km yaptım ve arazideki performansı yeterli gelmiyor. o yüzden leveli yükseltmek istiyorum. gözüme kestirdiğim 2 motor var kx 250f ve wr 250r .
    sorum şu bu motorların bakım aralıkları kısa mıdır ? hergün bakım yapmak gerekir mi ? arazideki performansı açısından hangisi daha üstündür ?

not : sadece arazi amaçlı kullanacağım.yaşım 21
    İkisini de kullanmadım.
    Bunlar birbirinden farklı motorlar. WR ile kıyaslanabilecek motor KLX'tir. Bunlar dual sport olduğundan bakım aralıkları uzundur.
    KX "spesiyal" de denen tam kros modeldir, trafikte kullanamazsın. Tabii ki yukardakilerden arazide çok üstündür, bakım aralığını bilmiyorum.
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Sadece arazi amaçlı ise wr kx in yanında çöptür

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    düşünürseniz klx250 mi satıyorum

Motor almak istiyorum 0 tecrübe croos enduro tarzı bir motorla baslamak istiyorum ne önerirsiniz herkes Çinli diyor yuki izci 250 var yada ramzey 200 gy ama akıl 2.el klx ten çıkmıyor

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı TekkTabanca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor almak istiyorum 0 tecrübe croos enduro tarzı bir motorla baslamak istiyorum ne önerirsiniz herkes Çinli diyor yuki izci 250 var yada ramzey 200 gy ama akıl 2.el klx ten çıkmıyor
    Japon iyidir, ödediğin farkın karşılığını fazlasıyla alırsın. Klx/Crf 'den şaşma, bütçen hangisine yeterse onu al.
    Ekipmanı da ihmal etme tabii.

Alıntı Selçuk Keleş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon iyidir, ödediğin farkın karşılığını fazlasıyla alırsın. Klx/Crf 'den şaşma, bütçen hangisine yeterse onu al.
    Ekipmanı da ihmal etme tabii.
    Eyvallah abi tabi ekipman eksik olmicak cross ekipmanlarina hastayım heleki kasklar 0 a bütçe yetmez ikinci el bj klx 250 işimi görür

Motosikleti
    KX250F
    Bütün tecrüben 1000 km ise bulaşma derim birazdaha piş mondial ile sonra al kx yada wr, kx arazide daha iyi, ama bu motor special diye tabir ettiğimiz özel bir motor bakımları saatlik olarak yapılmakta ve 100 - 150 saatte bir piston segman değişimi var(sadece bununla da bitmiyor tabii iş) bakımları ağırdır cep yakar haberin ola, wr birazdaha cep dostu (kx e göre) arazide de iyi iş çıkartır ille de alacağım diyorsan wr derim ben wr de çok iyi motor bakım aralıkları daha uzun (km saatine göre yapılıyor bakımları) , daha ayrıntılı bilgi için kullanım kılavuzlarına bakabilirsin her iki motorun da , yinede para senin karar senin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)