Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

tr deki sm ye en uygun motor

Motovento
    REKLAM ALANI

ktm nin duke serisi ve çakma duke pulsarın ergonomisi süpermoto ergonomisidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Selçuk Keleş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM SMC-R, Tek silindir, 690 cc biraz garip değil mi ?
    1290 duke da çift silindir oda garip dimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm nin duke serisi ve çakma duke pulsarın ergonomisi süpermoto ergonomisidir.
    çok anlamıyorum ama duke serisinden sadece 690 R için bunu söyliyebilrz gibi geliyor pulsar 200 ü DUKE 125 200 VE 1290 alakaları yok bence

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    SM her zaman ilgimi çeken bi tarz olmuştur ancak Türkiye'de ne çok bilgi sahibi olan var ne de çok kullanan.Geçmişte kullanmış ve çok araştırma yapmış biri olarak tecrübelerimi paylaşmak isterim.

Öncelikle sm nerede kullanılacak?Caddede hoplama zıplama motoru olacaksa hiç special olayına girmeye gerek yok.Sebebine gelince siz istediğiniz kadar hakkını verdiğinizi düşünün kırmızı ışıkta durduğunuz anda o motorun canına okuyosunuz,arkadaşınız vaay motor güzelmiş bi gaz vereyim dediğinde motorun canına okumuş oluyosunuz.Special sm lerin 2t motorlardan hiçbir farkı yok.Uzun yol olayı zaten yok 80 km.lik bir yola bile gidemezsiniz,yani gidersiniz ama motora da yazık size de.Amaç caddede gazlamaksa önerim sırasıyla ktm 690sm(c,c-r)-husqvarna sm610 ki bu araçlara plaka çıkabiliyor.

Şayet amaç tamamen pist ise special olmayan motorun da bu alanda işi yok.Special motorun da derdi çok.iş makinesi usulü saatlik bakımlar en az senede bir motor indirme (ki aldığınız motor sıfır değilse düzgün kullanılmamış ve düzgün bakım yapılmamışsa haftada bir bile indirebilirsiniz) hassas bakım (yıkarken egzozundan su gitse o bile sıkıntı) falan filan.Bu alanda tavsiye edilecek çok makina var,bu tamamen sizin bileğinize kalmış.2t leri de bu alanda tercih edebilirsiniz.ktm 250exc,tm 250-450,husqvarna smr510,wr 250,wr 450,husaberg fe650 diye giderde gider.tamamen sizin bütçeniz ve yarışmak istiyosanız kategoriniz ya da almak istediğiniz güce kalmış.

Benim naçizane görüşüm supermotonun safkan olması yönünde.Nirvanaya ulaşacak kadar tecrübe sahibi değilim ancak yıllardır motosiklet kullanıyorum ve hiçbir melezin hiçbir safkanın yerini tuttuğunu görmedim.Bi motor cross ise o amaçla kullanılmalı bence.Muhakkak aklıma gelmeyen birsürü şey vardır sormak istediğiniz bişey olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.Benim kullandığım sm husky smr510 idi,caddede kullandım,abilerimin sözünü dinlemedim ben hakkını veririm dedim ama sonuç hüsran oldu
    çiko-0 ve araltı bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)