Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2015 Kawasaki Versys 650 Deneyimi (İncelemesi)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki / GSR 600
    2015 Kawasaki Versys 650 Deneyimi (İncelemesi)

İnternette böyle bir konuyu o kadar çok araştırdım ki bir türlü bulamadım böyle bir makale. Sonunda Ferhat Akkentli sayesinde kendim bizzat deneyerek test etme şansını yakaladım. Bende birşeyler yazayımda bu motor u merak eden arkadaşlar az da olsa fikir sahibi olur diye yazıyorum bu yazıyı. Öncelikle ben Suzuki GSR 600 Kullanıyorum. Ve yazacağım konular hep GSR 600 a göre kıyaslamalar olacak. Eşim ile birlikte 6. Manavgat Festivaline gidip gelince GSR 600 ün bize uygun bir motor olmadığına kadar verdik ve enduro tarzı bir motor a geçmeye karar verdik. Tabiki gene Ferhat abi sayesinde.

Benim en çok merak ettiğim iki konu vardı. Birincisi 4 silindir ve 2 silindir arasındaki vibrasyon farkı. İkincisi 88 Beygir ile 69 beygir arasındaki gazı algılama süresi. Öncelikle bu iki konu üzerinde konuşalım. 4000 devir e kadar GSR 600 da hiç yaşamadığımız bir vibrasyon oldu. Bu bizim için ufak bir sıkıntı oluşturdu ama ilerde yazacağım bir sürü olumlu konudan dolayı bunu görmezden geleceğiz. 4000 devirden sonra pek bir sıkıntı kalmıyor zaten.

İkinci konu ise gaz kolunun tepkime süresi GSR 600 a göre 1 tık aşağıda kaldı ama çok büyük bir sıkıntı değildi. Beni memnun etti genede bu konu. Motor u kullanmaya başladıktan sonra GSR 600 ü unutup buna alışabileceğimi düşünüyorum. Bu iki konuya olumlu anlamda cevapladığım için çok mutlu oldum.

Gelelim ekstralara.

Bizim en büyük sıkıntımız GSR 600 da rahatlık konusuydu. Versys 650 de tahminimizden çok daha rahat ettik iki kişi. Ben oturuş ve gidon u tutuş pozisyonu olarak çok rahattım. Eşimde arkada benden bağımsız bir şekilde oturduğu için hem o hem ben çok rahat ettik. Hatta o abartıp telefonla felan ilgilendi ara ara.

Diğer bir konu ise rüzgar tabiki. Ben GSR 600 de naked tarzı bi motor kullanmanın vermiş olduğu rüzgarı hissetme güzelliğini sonuna kadar yaşıyordum. Bunun içinde şikayet edemem. Ama versys 650 gögsüme, yüzüme ve bacaklarıma hiç rüzgar yemedim. Bu olayda güzel bir yanı olarak eklendi listeye. Hatta GSR 600 da hiç yaşamadığım bir şey yaşadım. Kask ın içinde sıcak hava oluştu. GSR 600 da fildir fildir esen rüzgar sayesinde hiç böyle birşey olmazdı. versys 650 de kaak rüzgarı göremeyince içerisi ısındı. Bu küçük bir olumsuzluktu ama görmezden gelebilirim.

Motorun heybetli ve yüksek yapısıda ayrı bir güzelliği. Sele yüksekliği GSR 600 ile aynı ama motor un genel yapısı yüksek olduğu için çok hoşuma gitti. 600 ile 650 cc arasında bir fark olduğunu göstermiş oldu bana.

600 ve 650 cc farkını hız olarak da gördüm. Hatta tahminimden daha yüksek hızlara çıktık. GSR 600 fa 6. viteste 6000 devirlerde 115 lerde gezerken versys de aynı vites ve devirde 140 ları gördüm. Gereksiz ama güzel bir detaydı. Hoşuma gitti.

Viraj a girme konusuna gelince. GSR 600 dan daha keyifli bir viraj deneyimi yaşadım buda çok hoşuma gitti. İki kişi eşim benden bağımsız arkada otururken çok rahat virajlara girebildim ama tabiki herkesin bildiği gibi daha güzel bir lastik ile daha keyifli bir hale gelebilir.

Son olarak da çantaların verdiği eşim için rahatlık konusu ve istediğin kadar eşya taşıyabilme güzelliği var.

Yani ben bu motor u çok beğendim. Kendi motorumu satıp alacağım bundan. Almayı düşünenlere de faydalı bir yazı olmuştur inşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gördüğüm 4654831 işaretinden anladığım kadarıyla motoru beğenmişsiniz .

Forumdaki bir arkadaş düşünüyor GSR 600, kendisi İstanbul'da ama.

Sizin ilana da denk gelmiştik bakarken zinciri saymazsak güzel motor yanlış motordan bahsediyor da olabilirim.
    Ertugyigit ve _SeNsiNi_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki / GSR 600
    Onca araştırma, sorup - soruşturma, sahibinde arama sonunda kavuştuk birbirimize

Ertugyigit ve Sokollu bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu bir koruma demiri bu kadar mı estetik durur bir motorda Güle güle kullanın keyifli kazasız gezilere vesile olur inşallah.

Tasarom olarak çok beğeniyorum Versys'i.
    _SeNsiNi_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Hayırlı olsun gerçekten yakışıklı ve sınıfında lider bir makina almışsınız , kazasız belasız
    _SeNsiNi_ bunu beğendi.

garaguru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    hayırlı olsun kazasız belasız inş.

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Mükemmel arkadaş, çok fena, güle güle kullanın

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    bu motorların enduroyla falan hiç alakası yok aslında. bunlar olsa olsa naked veya touring sınıfına falan girmeli.

şu motorla dakara falan girilir mi allasen ?

ne bileyim...

Değiştir lastikleri ister Dakar'a git ister dağ tepe gez..

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hayırlı olsun güle güle kullanın
    Bende yeni versysci olarak şunu söyleyeyim, aynı ybr gibi bir motor kullanması ve yönlendirmesi çok kolay, viraj kabiliyeti de çok iyi. 250cc motordan geçmeme rağmen daha hafif hissettirdi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)