Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cross motor seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Abilerim kardeşlerim merhaba. Ben 17 yaşındayım şuana kadar downhill,yol bisikleti,dağ bisikleti kullandım.Ama şimdi motorlara merak saldım. Oturdugumuz yerin 100 metre ilerisinden itibaren arazi ve tarlalar var. Cross motoru istiyorum yada bana ne önerirsiniz. Öncelikle öğrenci oldugum için kısıtlı bir bütçem var ve bu bütçem max 3.500-4000.Çok güçlü birşey olmasına gerek yok.Arazide keyfini yaşama yoldada beni taşımasını istiyorum sadece.Siz ne önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    eğer asfalt ve trafikte işin yoksa apachi bakabilirsin 17 bg lik olanın fiyatları o civarlarda ve diğerlerine oranla, şase olarak daha agresif ve yüksek ama söylediğim gibi asfaltta işin olmamalı çünkü plaka çıkartılamıyor.
    cenkito bunu beğendi.

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    atreyuya katılıyorum.fiyatını bilmiyorum ama asfaltta sürmeyecek trafiğe çıkmayacaksan apachi. az çok asfalttada süreceğini düşünüyorum bence Xtreme max'da yetecektir, yeni başlayan endurocu için gayet iyi bir motor. bende çoğu zaman araziye tarla yollarına giriyorum geziyorum yeterli oluyor bu motor benzer başka modellerde var almadan önce mutlaka hepsini git incele hangisi hoşuna gider içine sinerse ona yönel

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Mondial Xtreme 150 lik, lifan xplore 200 lük ikide aynı fiyatlarda.

Açıkçası ben cross motora sırf adrenalin yasamak ve kumda toprakta eglenmek için başlıycam bu motorlar idare edermi?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı PremiumDead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası ben cross motora sırf adrenalin yasamak ve kumda toprakta eglenmek için başlıycam bu motorlar idare edermi?
    arkadasların saydıgı modellerin hepsi senin işini fazlasıyla görecektir

profesyonel cross motorlarda neredeyse üst fiyatlar 30.000-40.000 liralara kadar cıkıyor.

senin dediğin gibi yeni baslayacak olana , ucuz yollu, yedek parcası ucuz olarak

sayılan modeller ideal olur
    atreyu bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasların saydıgı modellerin hepsi senin işini fazlasıyla görecektir

profesyonel cross motorlarda neredeyse üst fiyatlar 30.000-40.000 liralara kadar cıkıyor.

senin dediğin gibi yeni baslayacak olana , ucuz yollu, yedek parcası ucuz olarak

sayılan modeller ideal olur
    çok haklısınız, sonucta deli paralar kazanmıyoruz, motor zarar gördüğünde tamir ettirebilmek için gerekli parçaları temin edebilecek gücte olmamız gerek. Bana da ktm 85lik,125likleri öneriyorlar hep. Yahu bunların yedek parça fiyatları zaten ne kadar..
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    @oluroyle: ktm nin 85-125 liklerini önerenlere selam ediyorum buradan :D fiyat aralığına baktıklarını sanmıyor, ezbere konuştuklarını düşünüyorum. 85-125cc olan bile 250 cc ile neredeyse aynı fiyatta. Teknik açıdan bakınca üst sınıf motorlarda kırılma dağılma çinlilere göre daha az oluyor fakat periyodik bakımları aşırı tuzlu İlk tercih olarak X-treme max mantıklı geliyor kulağa. Fiyat ve performans olarak kullanıcılarından hep artı yönde yorum aldığını biliyoruö. Yaş da genç daha ilerde sürüş tarzına göre üst sınıf 2 veya 4 zamanlı bir makinaya geçersin.
    cenkito ve oluroyle bunu beğendiler.

Oncelikle sınavlarımdan dolayı giremedigimden dolayi Özür dilerim. Yukarıda asfaltta kullanmiyacaksak plaka cikarttirmiyoruz gibi bir mesaj okudum, peki plaka cıkarttırmazsak ehliyet gerekiyormu?

Motosikleti
    dealim daystar 250
    kolaya kaçma ehliyet elbet bir gün gerekir trafiğin içinde kullanmadığın araca, ehliyet zorunluluğu olmaz diye biliyorum.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    trafiğe çıkmayacağın için ehliyet, plaka, trafik sigortası vb gerekmez. aslında atlayıp hoplamaya gelecek düzgün bir cross lazım sana ama onlar da çok pahalı fiyatlara satılıyor. KTM firmasının motosikletlerine bakabilirsin, bisiklet işinde bir cannondale veya scott neyse arazi motosikleti işinde de KTM standart oluşturan firmadır. Tabi fiyat yüzünden sadece bakmakla da kalabilirsin.

nofearyns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR250 Destro
    Kesinlikle Mondial Xtreme 150 yi öneririm.uygun fiyat saglam makina !

Arkadaşım bende 4000 tl var araştırdım sıfır olarak mondial x treme max alabilirsin benim seçimimde o ulucak fakat bu 4000 tl nin üzerine noter plaka trafik sigortasını ekleyince 4600 civarı bişe oluyor bilgine 4000 binle bitmiyor iş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    Öncelikle öğrenci oldugum için kısıtlı bir bütçem var ve bu bütçem max 3.500-4000.Çok güçlü birşey olmasına gerek yok.Arazide keyfini yaşama yoldada beni taşımasını istiyorum sadece.Siz ne önerirsiniz? demişsin. ikinci el Mondial xtreme max 150 lik öneririm. Bütçene uyar,beklentine cevap verir benzin sorun olmaz (öğrencisn) selesi diğerleri gibi rahatsız değildir. yüksek sürate( 115-120) çıkmazsa titreşim yok, orta menzil uzun yol gidersin, arazide tatmin eder, sağlam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)