Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cross Motor Tercihleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle Esenlikler, Adım Ali 18 yaşındayım,
    Babam eski bir moto yarışçısı olması hasebiyle uzun zamandır içimde motor kullanma özellikle cadde motorları isteği vardı,
    Babam kaza geçirip motoru satınca annem de benim motora binmemi hiç istemedi, hatta sütünü bile helal etmiyordu önceden :D
    Cadde motoru değil de, cross motora ikna oldu, hız yapmaması, güvenli sürüş, kaza/ölüm oranı vs. vs.
    Babamında eski arkadaşının kurduğu bir cross motor grubu var, bunlar her hafta sonu dağda atlayıp,zıplıyorlarmış. Benimde hobilerim arasında dağcılık/kampçılık olduğundan, ''Dağlar zaten benim!'' diyerek A2 ehliyete yazıldım, inşallah 1-1,5 ay içinde de alacağım. Şuan cross motor bakıyorum, çin motorların sağlam bir rampada paramparça olduğunu duydum/gördüm/okudum. Bu yüzden başlangıçda olsa kaliteli bir motor istiyorum. Günde en az 20 tane böyle konu geliyor / hepsine yakınını okudum fakat birde hem tanışmak maksatlı, hemde tavsiye maksatlı bu konuyu açıyorum.

125likler sizce bana küçük mü gelir? Yaş :18 , Boy : 183cm , Kg: 90.
    125lik veya 250lik motor tavsiyelerinizi bekliyorum, motor tecrübem ufak tefek var, fakat cross u kısa zamanda öğreneceğimi düşünüyorum (hocam çok iyi) rampalarda kolay kolay sıkıntı yaratmayacak, parça değişimi ve işçiliği makul olan, motor tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dealim daystar 250
    ben 1,85 boy 115 kilo ile lifan x plore 200 m aldım 1400 km de yim, 3900 tl ye aldım. memnunum madem baban eski motorcu lifan ın web sitesinden gir sanal kataloğuna bak orada görebilirsin motoru ince, birde mondial x treme var 150 lik onun fiyatı da aynı. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. japon istersen yamahanın wr 125 modeli var 6 vitesli olması bakımından o da senin işini görür bence.

Öncelikle cevabın için teşekükr ederim.Sanırım Lifan Türk malı, şekli şemali güzel, sürüşü yol tutuşu nasıl? Asıl merak ettiğim ramplarda ne durumda? Mondiali felan inceledim de mondial daha çok günlük hayatta binilecek ulaşım sağlayacak bir motosikletler ürettiği için içimde kuşku oldu açıkcası. Yamaha wr125 leri inceliyorum.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    lifan çin malı ama Türkiyede fabrikası var,rampada bana göre iyi ama görecelidir tabiiki, ben hoplama zıplama yapmıyorum 40 yaşında olunca insan 200 lük oluşu ve gaza tepkimesi bana göre iyi olunca, ben sevdim kendilerini yalnız uzun kilometre kullandıktan sonra tüm vidalarını kontrol etmen gerekiyor bazen bütçen varsa yamaha derim ben.
    cenkito bunu beğendi.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Bütçeni belirtirsen daha çok yorum gelebilir.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

7.000'e kadar bütçem var.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Benim de yeri gelmişken sorum vardı,buraya sormamın mahsuru var mı bilmiyorum,en düşük seleye sahip cross motor hangisidir?

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Benim de yeri gelmişken sorum vardı,buraya sormamın mahsuru var mı bilmiyorum,en düşük seleye sahip cross motor hangisidir?
    KLX ile CRF 'nin seleleri 88 cm, WR 93 cm.
    Bu arada bunlar tam kros değil, hem off road hem de on road sürülebilen dual sport motorlar.
    Gerçek kros motorlarında sele çok daha yüksek oluyor.
    oluroyle bunu beğendi.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

Dayımın motorunu kullanıyorum 125 cheetah sağlam ve güzel bir motor az yakıyor tek basına 100 km yi rahat geçiyor ama kendime motor almak istiyorum karasuda yaşıyorum sahili büyük kumda zıplamak için istiyorum benim için 2. eli 3000 TL ye kadar güzel bir motor hangisi olabilir ? Acemi sayılmam dayımın motoru ile atlıyorum ama genellikle ön ağır basıyor arka kalkıyor çok iyi ayarlamak gerekiyor motoru 130 kg ağır bir motor ama gayet sağlam.bana bir motor tavsiye edebilirmsiniz

Motosikleti
    Honda ps150i
    İyi aksamlar.kardesim eger baslangic olarak soruyosan cross olarak kaliteli yamaha wr 125r tavsiye ederim biraz tecrube edindikten sonra honda crf250l ama sakin 250 ile baslama derim .
    Dost tavsiyesi .ehliyetsiz ve ekipmansiz yola cikmaman dileklerimle ...

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı cheetah54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayımın motorunu kullanıyorum 125 cheetah sağlam ve güzel bir motor az yakıyor tek basına 100 km yi rahat geçiyor ama kendime motor almak istiyorum karasuda yaşıyorum sahili büyük kumda zıplamak için istiyorum benim için 2. eli 3000 TL ye kadar güzel bir motor hangisi olabilir ? Acemi sayılmam dayımın motoru ile atlıyorum ama genellikle ön ağır basıyor arka kalkıyor çok iyi ayarlamak gerekiyor motoru 130 kg ağır bir motor ama gayet sağlam.bana bir motor tavsiye edebilirmsiniz
    bulabilirsen temizinden kanuni cross 250 lere bak.

yada mondial max 150 de bakabilirsin
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Tavsiyeleriniz için teşekkürler max 150 ler sağlam bi motormu hızı çok düşük bildiğim kadarıyla benim alıcağım motorun en azından 100 ü geçmesi lazım bide çabuk hızlanması lazım Kanuni Cross 250 likleri de kanuni üretiyormu ? yani sıfır alabilme şansım varmı ben kanuninin sitesine girdim cross seçeneği yok modellerde

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    mondial max 100 ü gecer.

ben kullanıyorum bence yeterince saglam.

max kullanıcı sayfasını incelemeni öneririm.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

kanunide sıfır cross 250 de yok onun yerine cross 150 gelmişti suan o da yok

ne kadar saçma ya peki kardeşim max kullanıyorsun anladımda hiç kumda zıpladınmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

zevk veriyorumu kumda zıpladıkça onu söyle sen bana

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bu aralar benimde cross hevesim var, Motoran'ın 250 liklerine bakıyorum, yada Yuki izci. Asya'nın sulu 250 lik cross uda fena değil. Malzeme ve işçilik kalitesini yakından görüp, oturuş pozisyonunuda test ettikten sonra karar vericem. Araziye gireceğimdende değilde, şu İstanbul trafiğinde kaldırımlardan hoplayıp zıplayabilmek icin.

GY 200 Nasıl ya bilen varmı ?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı cheetah54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar saçma ya peki kardeşim max kullanıyorsun anladımda hiç kumda zıpladınmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

zevk veriyorumu kumda zıpladıkça onu söyle sen bana

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

sana verdiğim baslıgı okursan sana daha faydalı olur
    Machair, atreyu, Carbondioxid ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Anladım kardeşim :D Ama Tekerlekler bana yaramaz :D O teker deniz kumunda nasıl gidecekkk ? :D :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

GY 200 nasıl biliyormusunn ??

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    Yumuşak zemin sürüşünde tekerlerin dişleri elbetteki çok önemli ama ondan daha da önemli olan motorun tork, bg. gibi ürettiği güçtür. yani sırf tekerler dişsiz diye kötü performans alacaksın diye bir şart yok kaldı ki yumuşak zemin sürüşlerinde gaz kontrolünün daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Motor tavsiyesine gelirsek, o bütçeye Apache xz250r v4 bakabilirsin plakalısından.
    Onun dışında asya rx250 18 bg ve tasarım olarak spesiyale yakın duruyordu. (performans olarak iyi olduğunu duydum fakat tecrübe şansım olmadı)
    Hoplama zıplama konusunda parça kalitesi çok önemli fakat youtube'a bakarsan boğazdan bölünmüş bir dünya ktm, kawa, honda gibi üst kalite motorlarıda görmek mümkün. yani iş biraz tecrübeye ve adım adım ilerlemeye bakıyor.
    cenkito bunu beğendi.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Bende rks200r ı tavsiye ederim,yakın zamanda fiyatı artacak,fakat sahibinden de eski fiyatla veren çok yer var.
    O sınıfta fiyat açısından iyi bir seçenek.
    1.vites dişlisini kıranlar oldu,ama birde servistekilerle konuşun,çoğu sert kullanmaktan yada acemilikten.Diyeceğim o dur ki her konuda konuyu iki taraftan da dinlemek lazım.(motoru Suzuki diyipte daha Suzuki yi düzgün yazamayan zırcahillerde var,ama motoru Suzuki muzuki filan değil,her zamanki gibi bir China şehir efsanesi )
    Birde o motor ramzeylerde kullanılan gy200 motoru,yani parçaları da birbirine uyuyor.
    Blackcat i kullanan arkadaşım var,eh çok hız mız istemiyor ve başlangıçta idare ederim diyorsan,pirelli mt90 nın aynı ebatlarda lastikleri var onlarla gayet iyi gider diye düşünüyorum.(üzerindeki sticker lardan efsane üreten bir bayi var ismini vermeyim Denizli de,sadece sticker onlar başka bir şey değil,reklam amaçlı imitasyon).Fiyatı da iyi,fakat boyun kilon nedir bilmiyorum.
    Arkadaşın dediği gibi Apache lerde sağlam çıktı,yani fiyatına göre.Fakat tanıdığım bildiğim kullanan yok,ama servistekilerle konuştuğumda fazla sorunu yok deniliyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)