Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Supermoto İçin Yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır supermoto hevesim var çünkü ayıptır söylemesi motorun üstünde sağı solu rahat duramayanlardanım o yüzden bi street motoru perte çıkartmışlıgım var, bütçem 4.000 TL marka vs. pek bilgim yok markası önemsiz bütcem civarlarında supermoto var mı acaba? Cevap veren vermeyen herkese teşekkürler, kazasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tracer700
    bende araştırıyorum ama o bütçeye süpermoto yok marka önemsiz değil özellikle süpermotoda iyi bir marka olması şart bence yoksa keyif alamassın çinlilerle falan performansda göremessin anaca 4bin tl yi peşinat verip kalanınıda taksit yaapabilirsin bu motorsiklet fiyatlarıda değerlerinin çok çok çok üzerinde sattıkları için bizim gibi sınırlı bütçeli insanlar bile altı üstü 250cc olan bir motorsikleti bile alamayoz vay arkadaş sinir bir şey gerçekten

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    nasıl iş bu arkadaş ya, motorun 3de1'i vergi oluca mecburen..

merhaba arkadaşlar bende elimde bulunana motorumu sattıktan sonra yaklaşık olarak 4.000 tl bütçe ile 200-250 cc kategorisinde bi supermoto - enduro motor almak istiyorum dediğiniz gibi zaten fazla bi çeşit yok bu fiyatlara yuki, kuba gibi markaların 225cc lik 17-18 hp lik crooss motorları mevcut su an aklıma yatan yuki 250cc cross almayı dusunuyorum merak ettiğim motorun uzerinde bulunan cross lastik ve jantlarını supermoto lastik ve jantlarıyla degistirip dislilerlede ufak bi oynamayla sehir içinde kullanıma uygun hale gelebilirmi bu tarz uygulama yapan arkadaşlardan yardım istiyorum. ayrıca motoru almaktaki sebebim artık scooter kullanmak istemiyorum fazlada butce olmadıgı için alabilceğim ve yakıtıyla başa çıkabilceğim motorlar bunlar artık vitesli bi motora geçme zamanımın geldiğini düsünüyorum motoru aldıgımda dediğim gibi araziye girip cross yapma hevesim yok zaten halihazırda bi arabam var motorda yazın hem trafık sorunundan hemde park yeri sorunundan dolayı oldukça işime yarıyo şehir içinde 250cc lik bi cross motor oldukça işimi gorur diye dusunuyorum. bu arada kullanımım %75 sıcak asfalt %25 mıcırlı asfaltta kullanıcam jant ve lastık değişimi cok masraflı olur sadece su tarz bi lastik al kullan diyebilirmisiniz cevaplarınız için şimdiden teşekkurler.
    ayrıca apachının supermoto modelini ( trafiğe çıkabilen) çoooookk beğendim şu an için 2. eli olmadığından ve de sıfırına butcem yetmediğinden alamıyorum inşallah bi 5-6 ay sonra hem para biriktirip hemde bu tarz motosikleti denedikten sonra o modeli almayı dusunuyorum sizce bu kadar parayı verdikten sonra bilinmeyen ulkemize yeni gelmiş bi markayı almak ne kadar mantıklı olurr?

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    yamaha xt125x ve wr125x var bunlar bence iyi ve makul

evt dediğiniz gibi ikiside çok guzel motorlar bi kere yamaha kalitesi fakat benim bütçemin yettiği motorlar 5-6 yaşlarında sizce 2012-2013 çinli yerine 2007-2008 model yamaha tercih etmelimiyim? benim için önemli olan şeyleri sıralarsam 1- sorunsuzluk (malum masraf çıkatmasın) 2- yakıt ekonomisi (maaşlı çalışanım durum bu) 3- e tabi performans ta önemli tabi :D:D

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    mondialin de var extreme iyi diyolar onu düşün olmadı asfalt lastiği tak devam

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondialin de var extreme iyi diyolar onu düşün olmadı asfalt lastiği tak devam
    Yanlış bilmiyorsam cross lastiklerini değiştirip supermoto yapmak pahalı bi iş

Motosikleti
    gsxr13000
    selamlar...
    bende sizin gibiyim. cross aldim lastik degistirmeye calisiyorum. uygun asfalt lastigi yok .ogrendigim kadari ile tel janti yapiyorlar yeni ebatta. bunu ist. avrupa yakasinda yapan usta biliyormusunuz?

Aslinda aklimda oda var hatta mondial daha du ucuz fakat verebilcegim biraz daha para varken 250cc almak istiyorum sonucta ikiside cin mali ve motoruma bakarim ben kronik problem yoksa cin mali bile olsa uzun yillar binebilirim Almisken 250 cc aliyim diyorum performans acisindan

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Jant degisimi vs cok masraf oluyorsa cross lastikleriyle asfalt kullanimi cokmu sakincali olur yada jant degistirmeden sadece asfalt lastigi takilabiliyomu cahilligimi mazur gorun malesef bu konuda neredeyse hic bilgim yok

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    birde şuna bakın gençler..

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/35728-hyosung-rx125sm-paylasimlari.html

berketan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Mondiale mail atın, 150 lik max ın supermoto fotoğrafını görmüstüm, bayi toplantısında yanlıs hatırlamıyorsam.Konusu da vardı mondial 2014 modelleri diye. eğer talep olursa getirebilirler

evet modeller için açılan başlıkları hızlıca okumaya çalıştım fazla km yapmamış 1-2 yaşından fazla olmayan çinli japon türk alman farketmez bi supermoto almak istiyorum beğendiğim modeller ya uretimden kalkmış 2. eli bile yok (mesela monidal 250cc supermoto) yada maddi yönden beni aşıyo (apachı 250cc supermoto) bu yuzden şu anda aklımda olan asya motor 250cc lik supermotosu sahibindende bi kaç tane alabilceğim motor var fakat yaşadığım yere çok uzak :(

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı cadde48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet modeller için açılan başlıkları hızlıca okumaya çalıştım fazla km yapmamış 1-2 yaşından fazla olmayan çinli japon türk alman farketmez bi supermoto almak istiyorum beğendiğim modeller ya uretimden kalkmış 2. eli bile yok (mesela monidal 250cc supermoto) yada maddi yönden beni aşıyo (apachı 250cc supermoto) bu yuzden şu anda aklımda olan asya motor 250cc lik supermotosu sahibindende bi kaç tane alabilceğim motor var fakat yaşadığım yere çok uzak :(
    demek istedigimde tam böyle bişey, markası ülkesi ne olursa olsun motoru adam gibi kullanırız sorun degil yeter ki bi tane bulalım çünkü maddi yönden sıkışığız.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Daha once cross olarak kullandigim bi Çinli vardı. Marka kendini tanitamadi pek ve sonrasinda imaj degistirdi. 2005 yılında ülke piyasasina giren bir motordur kendileri ve kendiyle ayni zamanda cikmis olan zealsundan ne bileyim ramzeyden falan iyidir. 200cc hacime sahip digerleri gibi enduro kirmasi degil cross şaseli ve ustten egzantrikli ozetle muadillerine gore daha atik. 4000 tl butceyle hayli hayliye alınır bir motordur supermoto olarakda bulabilme sansiniz vardir.
    Marka skyteam model st200 idi zannedersem. Gerekli disli oynamalari yapilarak sehir içi keyf verici bir motor haline getirebilirsiniz
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha once cross olarak kullandigim bi Çinli vardı. Marka kendini tanitamadi pek ve sonrasinda imaj degistirdi. 2005 yılında ülke piyasasina giren bir motordur kendileri ve kendiyle ayni zamanda cikmis olan zealsundan ne bileyim ramzeyden falan iyidir. 200cc hacime sahip digerleri gibi enduro kirmasi degil cross şaseli ve ustten egzantrikli ozetle muadillerine gore daha atik. 4000 tl butceyle hayli hayliye alınır bir motordur supermoto olarakda bulabilme sansiniz vardir.
    Marka skyteam model st200 idi zannedersem. Gerekli disli oynamalari yapilarak sehir içi keyf verici bir motor haline getirebilirsiniz
    jant falan baya masraflı oluyomuş usta ya, yine aynı paraya denk gelir sanırım.

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    sahibinden de bir arkadaş satıyordu. ASYA 200 GV. supermoto halıne getirmiş. temiz motordu. 3 kusur istiyodu. bi bak derim.
    bir tane daha gördüm onu da yazayım. mondial xtreme idi. supermoto jant lastik takmış arkadaş. motorunla oynamış biraz 250 cc mi ne yapmışlar. ama kilometreleri azdı. Bi bak derim..

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı lifespeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden de bir arkadaş satıyordu. ASYA 200 GV. supermoto halıne getirmiş. temiz motordu. 3 kusur istiyodu. bi bak derim.
    bir tane daha gördüm onu da yazayım. mondial xtreme idi. supermoto jant lastik takmış arkadaş. motorunla oynamış biraz 250 cc mi ne yapmışlar. ama kilometreleri azdı. Bi bak derim..
    eyvallah usta ya asyalara hayran kaldım fiyatta ucuz, inşallah hayırlısı ama yine de tedbiri elden bırakmamak lazım araştırmaya devam ediyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)