Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

wr 125!! beni durdurmak isteyen varsa ya şimdik durdursun yada sonsuza kadar sussun:D

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    yau cbr 125den indim yamaha wr 125 x e binicem.. sizce nasıl bi makina bilen az bişey anlatsın.. yakıt fiyatları canımı sıkıo cc yükseltmek istemiyorm.. cbr 125 den keyiflimidir kuvvetlimidir..? eski motorumu aratırmı.. fikri olanlara şimdiden teşekkür ederim..
    [COLOR="#FF0000"][B][U]Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir.:bounce:
    [/U][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    seni kimse durdurmasın git al.
    wr 125 r modelini crosda kullananlar var memnunlar.
    tahminim eski makinanı aratmaz,torklu bir makina
    daha keyifli kullanımı vardır.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    teşekkürler... yokmu daha bi fikir vercek...? önerileriniz benim için çok önemli..
    [COLOR="#FF0000"][B][U]Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir.:bounce:
    [/U][/B][/COLOR]

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    uzunyolculuk yapamazsın ıslak asfaltta cross lastık suremezsın koltuk ınce oldugu ıcın yanlıs bılmıyosam adam gibi binemezsın ve 2 kısı sıkısırsın
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    Ara verdi :(
    Ben çok memnunum yaklaşık Wr125r'ı 7000km dir kullanıyorum. (çoğu arazi ve toprak) amortisör ve frenlerinden çok memnunum arazide yaklaşık 3lt uzun asfalt gezilerinde 2.4-2.6lt gibi çok iyi bir yakıtı var (tasarruf yapmayada uğraşmadan) çok iyi tek sıkıntısı bence menzili oda 1 depoyla 200km'de yedek benzine düşmesi bi 25-30km de yedekte gidiyor 230km gibi bi menzili var. Tavsiye ederim pahalı gibi görünse de bence malzeme kalitesi ile parasını hak ediyor.

imirgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    kardeş ben normalde enduro,cross kullanmayı severim ama çeşitli tarzları sevmemezlik gibi bişe yapmama ne tür motosiklet bulursak kullanırız.evet konumuz arazi motosikleti wr 125 bende zamanında bu tarz crosslar aldım kullandım tork iyi de gücü yetmiyor.neden jipler arazi araçlarının motor hacimleri yüksek arazide güce ihtiyaç duyulur bu yüzden o wr 125 i al araziye gir ve düz yolda otobüz kamyon veya araç sollamaya kalk gerilerde kal ozaman ne demek istediğimi anlayacaksın.....önerim ise cross ve enduro sınıfında en az 250cc makina kullanacaksın neden mi bu araçlar çekim şanzımana sahip hızlı gitmez çekici tırlar ve traktör gibi çekim olur hızlı gitmez..en az 250 lik al mesela kawasaki klx 250,yamaha wr 250 olabilir suzuki dr 350,suzuki drz 400 ve dr 650 gibi gibi sen araştır bak en uygununu bul fiyat açısından ama bu arazi araçları anlamında küçük cc kullanma iki gün sonra satarsın benden demesi...
    "Koruma ekipmanlarım tam sıra kısmette varsa motosiklet satın almak."

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    Alıntı imirgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ben normalde enduro,cross kullanmayı severim ama çeşitli tarzları sevmemezlik gibi bişe yapmama ne tür motosiklet bulursak kullanırız.evet konumuz arazi motosikleti wr 125 bende zamanında bu tarz crosslar aldım kullandım tork iyi de gücü yetmiyor.neden jipler arazi araçlarının motor hacimleri yüksek arazide güce ihtiyaç duyulur bu yüzden o wr 125 i al araziye gir ve düz yolda otobüz kamyon veya araç sollamaya kalk gerilerde kal ozaman ne demek istediğimi anlayacaksın.....önerim ise cross ve enduro sınıfında en az 250cc makina kullanacaksın neden mi bu araçlar çekim şanzımana sahip hızlı gitmez çekici tırlar ve traktör gibi çekim olur hızlı gitmez..en az 250 lik al mesela kawasaki klx 250,yamaha wr 250 olabilir suzuki dr 350,suzuki drz 400 ve dr 650 gibi gibi sen araştır bak en uygununu bul fiyat açısından ama bu arazi araçları anlamında küçük cc kullanma iki gün sonra satarsın benden demesi...

dörtyollu hemşerim.. elinin altında gaz olması lazım diyosun.. anlıyorum seni ama ne yazıkki motorun plakası çıktı pazartesi elimde..:D bu konuyu uzun zamandır araştırıyorum.. suzuki drz 400 aklımda vardı.. bulduklarım hep yüksek km de.. hergün işe gidiorum yakıtı aylığa vurunca çok yakıyor.. klx 250 alcaktım ama supermoto takıntısı var bende.. klxi de supermotoya döndürmek dert.. kafamın tası attı ve yüksek cc den bu motora dönen birçok insanla karşılaştım birçok yorumlarını okudum beni ikna ettiler..
    [/U][/B][/COLOR]

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    selam babuxd, izlenimlerini alabilirmiyim, bende wr 125 almayi düsünüyorum.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    motoru alan sıteyı unutuyor arkadas sınır oluyorum su olaya
    ben de bu motordan alacaktım bılgı eksıklıgınden dolayı cbr 125 aldım
    bu sekılde gorunce konuları sıteye gıresım gelmıyor
    hellboys ve Sam@ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ara verdi :(
    Yaz geldi herkes gezer oldu, bende birazdan gidiyorum Altınoluğa hafta sonu için gezmeye ve denize. Motor hakkında denilecek fazla bir şey yok kronik bi arızası yok bilinen periyodik bakımları yap yeter, yedek parça ucuz (4 japon içinde) yakıt süper ötesi (ort:2,8lt 100km) 90-100 gibi hızlarda sürekli yol alına biliyor. daha ne olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru alan sıteyı unutuyor arkadas sınır oluyorum su olaya
    ben de bu motordan alacaktım bılgı eksıklıgınden dolayı cbr 125 aldım
    bu sekılde gorunce konuları sıteye gıresım gelmıyor
    iyi yapmıssın,en azından muhatabın var.
    WR125 çok güzel bir motor ama Yamaha'nın parça desteği yok.Gecen yıl XT 125 icin peşin para ile sipariş verdiğim parçalar bile aylar sonra geldi.
    kimse bu hataya düşmesin.

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    wr 125 x siyah model aldım.. henüz 650 km deyim.. motor super.. geçen gün kaza yaptım 60 la arabaya arkadan gömdüm ve arabanın bagajına çıktım ne bende bişey var nede motorda.. arabanın tampon kırıldı..:D ama direksiyon seviyesinin yüksekliği sayesinde kendimi koruyabildim.. motor beklenilenden çok değişik.. 125 cc değil.. bende cbr 125 vardı. ne hız konusunda ne yakıt konusunda wr 125le kıyaslanamaz..125 km yi gördüm.. hava rüzgarlı olmasa 135 basacak gibiydi.. yakıt 100 - 90 kuruş arası yakıyor.. aklımda alayımmı almayayım mı diye tereddutler vardı ama aldığıma çok memnunum.. ve almayı düşünen arkadaşlarıma çok tavsiye ederim..
    ertuğrul66 bunu beğendi.
    [/U][/B][/COLOR]

125 km yi gordun de ne halde gordun motorun devir saati olsa kacta olcakti acaba?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi yapmıssın,en azından muhatabın var.
    WR125 çok güzel bir motor ama Yamaha'nın parça desteği yok.Gecen yıl XT 125 icin peşin para ile sipariş verdiğim parçalar bile aylar sonra geldi.
    kimse bu hataya düşmesin.
    hyosungsource - güney koreden evime max 7-8 günde evime geliyor, benim eminim firma üzerinden alsam aylar geçer ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    Alıntı babuxd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wr 125 x siyah model aldım.. henüz 650 km deyim.. motor super.. geçen gün kaza yaptım 60 la arabaya arkadan gömdüm ve arabanın bagajına çıktım ne bende bişey var nede motorda.. arabanın tampon kırıldı..:D ama direksiyon seviyesinin yüksekliği sayesinde kendimi koruyabildim.. motor beklenilenden çok değişik.. 125 cc değil.. bende cbr 125 vardı. ne hız konusunda ne yakıt konusunda wr 125le kıyaslanamaz..125 km yi gördüm.. hava rüzgarlı olmasa 135 basacak gibiydi.. yakıt 100 - 90 kuruş arası yakıyor.. aklımda alayımmı almayayım mı diye tereddutler vardı ama aldığıma çok memnunum.. ve almayı düşünen arkadaşlarıma çok tavsiye ederim..
    hocam iyi güzel yapmışsın bence cbr 125 den daha yakışıklı motor ama hız konusunda cbrla kıyaslaman biraz saçma olmuş.yakıtlarda aynı,niye cbr ı gömdün çözemedim.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Cıbırın kullanma amacı farklı, Wr farklı..
    Tamamen zıt motor...
    Birisi her amaca uygun ,
    Diğeri kendini SS zannedne ama aslında hiç bir model olmayan bir motor...
    Almak isteyenlere öenerebilirim..
    Motor keyfini tatmak istiyorsanız güvenle alabilirsiniz..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam iyi güzel yapmışsın bence cbr 125 den daha yakışıklı motor ama hız konusunda cbrla kıyaslaman biraz saçma olmuş.yakıtlarda aynı,niye cbr ı gömdün çözemedim.
    bu motoru cbr la kıyaslamak gerçekten saçma evet.. kalite konusunda en ufak civatası bile özel olarak menevişlenmiş sertleştirilmiş.. cıbırın zincir ayarını yaparken bile civataları yalama oluyor.. aradaki üretim farkını en ufak civatadan değerlendirmemi saçma bulabilirsiniz ama üretici firmanın ürettiği malın kalitesi apaçık meydanda.. ayrıca cıbırla henüz 8800 km ye geldim 12000 de titreyen motor 8000 devirde titremeye başladı.. yakıt aynı deil.. uzun yolda cbr 110 kuruş yakıyor wr 125 ise 80 kuruş..! ayrıca yokuş yukarı 120 ile çıktığımı cbr ile hiç göremedim.. 125 ccler böyle diye kendimi inandırmya başlamıştım:D ama bu motor kalkışta da otobanda da süper kaçıyor.. sele yüksekliği direksiyon yüksekliği çok gösterişli yakışıklı makina.. cbrda kullandım hangisinin daha çok dikkat çektiği aşikar.. cbrla kıyaslanamaz..

---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 22:24 ----------

Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 km yi gordun de ne halde gordun motorun devir saati olsa kacta olcakti acaba?
    şöyle söyleyim.. vites 6 da.. düz yol ve rüzgarlı hava.. ve elimde çeyrek gaz daha vardı.. rüzgar biraz daha az olsaydı aynı yolda 130 u görebilirdim.. belkide daha fazla..

---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cıbırın kullanma amacı farklı, Wr farklı..
    Tamamen zıt motor...
    Birisi her amaca uygun ,
    Diğeri kendini SS zannedne ama aslında hiç bir model olmayan bir motor...
    Almak isteyenlere öenerebilirim..
    Motor keyfini tatmak istiyorsanız güvenle alabilirsiniz..
    bence istanbul gibi biyerde yaşıyorsan trafik ve kasisli kötü yollar için mükemmel makina.. istediğin kaldırıma çıkabilirsin.. engel tanımaz.. ama supersuportla sadece otoyolda keyif aldm.. 30 km den sonra keyif fln kalmazdı....

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

hondanın fren merkezini 40 iş günü bekledim..:D yamahada aynı kawasakide suzuki de.... burası türkiye.. parça isteyen varsa cbf 150 lere biner..
    [/U][/B][/COLOR]

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tartışma yaratmak gibi olmasın ama bir motoru fanatik bir şekilde savunmak çok abes çok yanlış. okuyanlar yanlış bilgileniyor.

WR125 te 15 beygirlik su soğutmalı YZF-R125 motoru var . Bu motorun uzun yolda 8 kuruş yakması için(1.9 lt yapar) 50-60 la sürmen lazım. Bizim otobanlarda da bu süratle giden motoru böcek gibi ezerler

Ve 125 cc bir motor 120 ile bir yokuşta süratini koruyamaz. CBR 125 le 110 yi koruyarak cıktığımı hatırlıyorum ama yokuşa yokuş demek biraz fazla, hafi eğimli bir yol sadece.

Bence çok abartıyorsunuz yakıt ve performans işini . Gerçek yokuşu gördünüzmü 80-85 e kadar düşer süratiniz. Ve zun yolda 1.9 litre yakmak için ayrodinamik olarak müsait degil motorunuz. yaksa YZF125 yakardı okadar az uzun yolda

Neyse güle güle kullananın, ama bu kadar abartmayın...
    spookslam bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartışma yaratmak gibi olmasın ama bir motoru fanatik bir şekilde savunmak çok abes çok yanlış. okuyanlar yanlış bilgileniyor.

WR125 te 15 beygirlik su soğutmalı YZF-R125 motoru var . Bu motorun uzun yolda 8 kuruş yakması için(1.9 lt yapar) 50-60 la sürmen lazım. Bizim otobanlarda da bu süratle giden motoru böcek gibi ezerler

Ve 125 cc bir motor 120 ile bir yokuşta süratini koruyamaz. CBR 125 le 110 yi koruyarak cıktığımı hatırlıyorum ama yokuşa yokuş demek biraz fazla, hafi eğimli bir yol sadece.

Bence çok abartıyorsunuz yakıt ve performans işini . Gerçek yokuşu gördünüzmü 80-85 e kadar düşer süratiniz. Ve zun yolda 1.9 litre yakmak için ayrodinamik olarak müsait degil motorunuz. yaksa YZF125 yakardı okadar az uzun yolda

abartılcak bir durum yok.. evet cbrla hızım 80 85 e düşüyordu ama bu motor cbrla kıyaslanamaz.. ccye göre değerlendirme yapıyorsunuz.. bu motorun şanzımanındaki dişliler zincir dişlileri ve deviri sübapları cbr dan farklı.. sadece cc ye göre değerlendirme yaparsanız evet ikiside 125 cc.. yakıt konusuna gelince bu motoru kullanan herkesten hemen hemen aynı şeyleri duycaksınız.. arada 5 10 kuruş oynama yapabilir en fazla.. o da kullanandan kullanana değişir..
    [/U][/B][/COLOR]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şu an bende honda kullanıyorum...
    Marka fanatikliği ile ne alakası var?...

Yakıt konusuna gelince...
    80-90 kuruş yakması imkansız...
    Yokuş aşşağı belki yakar ama düzde bile 12-14 kuruştan aşağı yakacağını sanmıyorum...

Performansa gelince...

CBR uzun soluklu yokuşları 110 la çıkması imkansız...
    Gerek gücü gerek torku ile buna müsait değil...
    Kaptırınca çıkar mı?
    Çıkar tabiiki... Ama canı da çıkar...
    Ama genel anlamda kullanım açısından WR daha uygun...
    Arkadaşın birisi 30 km den sonra rahatsızlık verici demiş ama,
    Adam önümde 110 km gitti.. Hiç te şikayetini duymadım.. ;)
    110 km CBR ile gidince rahatsızlık vermiyormu onu anlamadım
    Ben daha 5 km dayanamadım CBR125 e...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)