Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 10 yıl çok uluslu firmalarda ve kurumsal firmalarda finans muhasebe departmanlarında çalıştım. Sonrasında İki sene kendi işimi yapmaya çalıştım, esnaflık e-ticaret vs. ancak bir türlü olmadı. Gerek ben beceremedim gerekse piyasa şartlarından dolayı tutunamadım. Yaklaşık 6 aydır işsiz kaldım. şimdi motosikletle yapılabilecek işlere bakmaya başladım, birincisi motosiklet bi zevk ve tutku bundan ekmek kazanabilirsem oh ne ala. Aklımda ilaç firmaları evrak dağıtan firmalar vs. tarzında biraz eli yüzü düzgün firmalarda kuryelik yapmak var. Konu hakkında ilanlara bakıyorum ancak sürekli yemek dağıtan firmalar ve d.pizza ilanları çıkıyor. Onu da biraz araştırdım ama bu yaştan sonra benim yapmam çok zor (tuvalet temizleme masa silme kutu yapma vs). Muhtaç olursak her işi yaparız ama şimdilik o kıvamda değilim yapanlara saygım sonsuz kimse yanlış anlamasın. Ankara'da belirttiğim gibi evrak ilaç vs. dağıtabileceğim bu şekilde bir kargo firması varmıdır, nasıl bir yol izlemem gerekir buralara başvururken. Yada bu tarz sektörde çalışan herkesin hayali midir böyle yerlere girmek sıfır tecrübe ile iş bulmam imkansız mı. Konu hakkında bilgisi olan yönlendirebilecek olanlar olursa sevinirim.

Not: Motosikletim yok şu anda ama iş olsun gider sıfır da alabilirim. Ankara'da motosiklet sektörüyle ilgili iş tekliflerine de açığım bu arada. Yaşım 36. Üniversite mezunuyum. çoluk cocuk sahibiyim src belgem bile var valla