Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Gizlice aldığı motosiklet sonu oldu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    feliçita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500**2006**

Babasından gizli motosiklet alan gencin, arkadaşı ile oynadığı tehlikeli oyun hayatına mâl oldu.

Muğla’nın Yatağan İlçesi’nde, biriktirdiği parayla babasından gizli motosiklet alan 18 yaşındaki İsmail Özdemir, yönetimindeki motosikletle, karşıdan gelen arkadaşı 16 yaşındaki C.Ç.’nin kullandığı motosiklet çarpıştı. Şakalaşmak için motosikletleri birbirlerinin üzerine sürdükleri iddia edilen motosiklet tutkunu 2 gençten Ç. ağır yaralanırken, Özdemir tedavi gördüğü hastanede verdiği yaşam savaşını, kazadan bir hafta sonra kaybetti.

Acılı baba Mehmet Özdemir, "Oğluma motosikleti satmamaları için firmayı uyarmıştım ama gizlice almış. Firma hakkında şikayetçi olacağım" dedi. Kaza, Yatağan İlçesi’ne bağlı Kavak Köyü yakınlarında 4 Aralık’ta saat 20.00 sıralarında meydana geldi.

Kavak Köyü’nden Kavaklıdere İlçesi yönüne giden C.Ç. yönetimindeki motosikletle, karşıdan gelen İsmail Özdemir’in kullandığı plakasız motosiklet çarpıştı. Kasksız olan iki genç, çarpışmanın şiddetiyle fırlayıp şarampole yuvarlanırken, motosikletler de hurdaya döndü. Kazayı görenler durumu sağlık ve jandarma ekiplerine haber verdi. Sağlık görevlileri, Ç.’yi Yatağan Devlet, Özdemir’i de Özel Yücelen Hastanesi’ne kaldırdı. Yaralılardan Ç. yapılan ilk müdahalenin ardından Muğla, Özdemir ise Milas Devlet Hastanesi’ne sevk edilip tedaviye alındı.

BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE SÜRMÜŞLER

Römorkör üretimi yapan firmada çalışan İsmail Özdemir ile karşıdan gelen arkadaşı C.Ç. ile şakalaştığı, motosikletleri birbirlerinin üzerine sürdükleri sırada kaza yaptıkları iddia edildi. Ayrıca iki arkadaşın da ehliyetinin olmadığı belirtildi.

YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETTİ

Babasından gizli olarak maaşından biriktirdiği parayla motosiklet alan ve henüz plakasını bile çıkartamayan Özdemir, yaşam savaşı verdiği hastanede kazadan bir hafta sonra dün hayatını kaybetti. Acı haberle gencin ailesi gözyaşlarına boğuldu. Özdemir’in cenazesi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi. Gözüyaşlı baba 55 yaşındaki Mehmet Özdemir, oğlunun motosikleti kazadan 1 hafta önce kendisinden gizlice aldığını ve eve hiç getirmediğini söyledi. Gözyaşlarına hakim Mehmet Özdemir, "Oğlum motosiklet almak istiyordu, ben de izin vermiyordum. Hatta motosiklet satışı yapan firmaya gidip oğluma satmamaları için uyardım. Ancak oğlum gizlice almış. O firma hakkında şikayetçi olacağım" diye konuştu. Jandarma, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Kaynak: DHA
    apachi'ler ve kendini apachi hissedenler beni yasaklı listesine ekleyin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gizlilikle yada aşıkar olması pek önemli değil ecel geldimi bir saniye bile beklemez. benim 125 cc den sonraki aldığım gizli ilk motorum 900 rr dı. 250 km hızlara çıkmıştım. sorun gizlilik degil.
    hatta ben şimdi 7 yaşındaki oğlumu motor sevgisi aşılıyorum. yerinde hız yapmayı kask takmayı boru üstünden geçmeyi. firenleme tekniklerini devamlı verip duruyorum.

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Allah rahmet eylesin, yaralıya da acil şifalar...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kaza sebebi akıllara zarar. "BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE SÜRMÜŞLER". ne diyim bunu yapan o an ölmese de yakın zamanda bi kamyonun altına girerdi zaten.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gizlilikle yada aşıkar olması pek önemli değil ecel geldimi bir saniye bile beklemez. benim 125 cc den sonraki aldığım gizli ilk motorum 900 rr dı. 250 km hızlara çıkmıştım. sorun gizlilik degil.
    hatta ben şimdi 7 yaşındaki oğlumu motor sevgisi aşılıyorum. yerinde hız yapmayı kask takmayı boru üstünden geçmeyi. firenleme tekniklerini devamlı verip duruyorum.
    Katılıyorum mesele gizlilik meselesi değil. Ancak "zamanı geldi" de değil.
    Bilinçsizlik meselesi, sosyal çevre meselesi.
    Bende gencim fakat henüz bir arkadaşımla şakalaşmak için motorları birbirimizin üzerine sürmedik...

Ailesine sabırlar diliyorum.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    varsın bana kalpsiz desinler, ben haberi okuduktan sonra herhangi bir üzüntü hissetmedim.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    Allah rahmet eylesin

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Kazada suçlu ilan edilenler, 18 yaşındaki gence motosiklet satan bayi. Bayiyi dava edecekmiş babası. Onun yerine oğlunu alıp motosikleti almadan önce 2 günlük bir eğitime götürse, hem bilinç hem beceri yönünden geliştirip öyle bir motosiklet almasını teşvik etse belki de oğlu yaşayacaktı. Gencimize Allah rahmet eylesin.
    Gökhan YAŞDAL

yalnlzkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1965 JAWA
    Allah rahmet eylesin vade yetmiş kaçış yok hangimiz babamızın motorunu kaçırıp binmedikki ?

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Ailesine Allah sabır versin.İlk defa görüyorum motosikletle birbirinin üstüne sürmeyi.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ağlasakmı,gülsekmi? koruma yok,kask yok,sanki bisiklet kullanır gibi bilinçsizce kullanılan motosiklet....bu sonuç kaçınılşmaz zaten....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Sen kendi çocuğunu adam edememişsin ondan sonra kalkıp bayiyi mahkemeye ver. Bayi mi demiş ona, al bunu tam gaz arkadaşlarının üzerine sür diye? Fare zehiri olsaydı bu çocuk şaka olsun diye düğün pilavına koyar mıydı? Kalem olsaydı arkadaşının gözüne saplar mıydı? Av tüfeği olsa tetiğe basar mıydı? El bombasıyla at tut oynarsan.. adın eğitim zaiyatı olur!!! İyi ki eline kamyon falan geçmemiş, bir durak dolusu insan öldürürdü bu.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    cehalet,eğitimsizlik
    zaten şu kask takmayanları anlamıyorum : arabanın camından içeri giren rüzgar bile insanı yüz felci yapabiliyoken, insanlar nasıl kasksız motor kullanırlar hayret...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Non-Quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    her zaman derim motor alicaksan motoru almadan ekipmanlarini alicaksin ekipman olmadan motoru almicaksin alirsanda binmiceksin

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    keşke olmasaymış ama hangimiz birbirimize şaka yapmıyoruzki genellikle arabaylan.
    gizli alması sadece dramatik yönü .ve tüm kaza yapanlar illa cahilmi yada eğitimsizmi
    kazaya davetiye çıkarmaktan uzak olmak hele hele iki tekerlen çok çok dikkatli olmakta lazım.
    geçnç yaşta ölen bu arkadaşa şaka yaptığı için ölümü haketmiş gibi yorumlar haksız bence
    allah rahmet etsin kalanlara sabır dilerim
    ......
    işin aslı önce tedbir sonra takdir
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Ergenlik başa bela.
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    yazık çok yazık,daha gencecik çocuklar hem de :((((
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    ALLAH(c.c) rahmet eylesin. Gençliğin vermiş olduğu heves ve Acı bir kaza ne yazıkki.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama bu Çin malı ucuz motosikletlerin ölümlü kazaları arttırdığını düşünüyorum. Motosiklete zar zor 1500-2000 TL veren bir kişi kask+ceket+dizlik+eldiven+koruma+motor bakımı için sizce ne kadar bütçe ayırmış olabilir? Eğer motosiklet satıcısı 50-100 TL'lik bir kask hediye ederse o kadarcık. Etmezse Allah'a emanet. Bu tür olaylar yüzünden motosiklete tehlikeli gözüyle bakılması tabiki normal.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Babasi oglunu kaza test mankeni olmadigi konusunda egitseymis bunlar olmazmis. Kazada motoru satan bayinin sucu yok bu kisiye kesinlikle motor satmayacagim diye kagit imzalatmadiysa babasi, yasal olarak en buyuk suclu kazaya karisan diger cocuk.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)