Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Gizlice aldığı motosiklet sonu oldu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    babam derdiki sigaraya başlayacaksan benım yanımda başla ama kımseden sigara alma içmesen daha iyi ama kımseden sigara alma derdi tabi üzerınden 25 sene gecti bizim ailede saklı gizli yoktu o zaman babamın korkuları başkaymış demekki esrara falan başlatırlar dıyemı korkmuştu acaba bilemıyorum .cocuğun bir şeye hevesi varsa buna ilk önce babanın çözüm bulması daha ıyı yazık olmuş ALLAH rahmet eylesın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosiklet çok güvenli bir ulaşım aracıdır.Ancak gerekli şartları sağlarsan...Çocuğa yasak koymak olmaz.Neden olmaz.18 yaşında kocaman adam.Benim arkadaşım evli ve 18 yaşında.Bu çocukta bazı şeyleri düşünüyordur.Babaya gelince firmayı dava edecekmiş.Ne diyeceksin? Satmayın demedik mi şeytan tuzağını...Satmayın çocuğuma diye bütün dünyadaki motosiklet mağazalarını mı tutacak.Bu olayda babası da suçlu çocuk kadar.Sen çocuğunu koruyacaksın.Ama bu yasaklar,katı kurallar değil.Eğitim ile olacak.Oğlum motosikletini ben alırım.Ama sen de biriktirdiğin para ile tam koruma olacaksın deseydi,bir kaç gün eğitim alsaydı bu çocuk belki her şey farklı olacaktı.Artık sözün bittiği yerdeyiz.
    Mekanı cennet olsun,geride kalanlara Allah sabır versin.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babam derdiki sigaraya başlayacaksan benım yanımda başla ama kımseden sigara alma içmesen daha iyi ama kımseden sigara alma derdi tabi üzerınden 25 sene gecti bizim ailede saklı gizli yoktu o zaman babamın korkuları başkaymış demekki esrara falan başlatırlar dıyemı korkmuştu acaba bilemıyorum .cocuğun bir şeye hevesi varsa buna ilk önce babanın çözüm bulması daha ıyı yazık olmuş ALLAH rahmet eylesın
    Merak ettim n'oldu sonra ? Sigara içtiniz mi ?

---------- Post added at 16:56 ---------- Previous post was at 16:53 ----------

Alıntı Talhaboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar doğru bilmiyorum ama bu Çin malı ucuz motosikletlerin ölümlü kazaları arttırdığını düşünüyorum. Motosiklete zar zor 1500-2000 TL veren bir kişi kask+ceket+dizlik+eldiven+koruma+motor bakımı için sizce ne kadar bütçe ayırmış olabilir? Eğer motosiklet satıcısı 50-100 TL'lik bir kask hediye ederse o kadarcık. Etmezse Allah'a emanet. Bu tür olaylar yüzünden motosiklete tehlikeli gözüyle bakılması tabiki normal.
    Olur mu öyle şey. Ucuz olması bahane olamaz. Hatta faydası olur. Motosiklete 10 milyar değil 1 milyar verirse korumaya daha ok parası kalmış olacak daha iyi koruma alacak. Hangi taraftan baktığınıza bağlı. Sözün özü, Koruma takmaması parasızlıktan değil, bilinçsizlikten ileri geliyor. Kaskı kolunda gezdiren 1000RR sürücüsü de aynı, 100 lük Cup sürücüsü de benim nazarımda. Cahillik para ile ölçülmez.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    gizli motor degil kendisi kendisinin sonu olmus, cok sukur ki masum baska birine zarar vermeden kendini bitirmis, bu kadar basit bir sona yazik

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Allah rahmet eylesin,daha körpecik bir can gitti.
    Motosikleti almasa ölmezmiydi sorusuna cevap bulmak imkansiz.
    Bir arkadasindan buldugu ya da kiraladigi emanet bir motosikletle de bunlar basina gelebilirdi.
    Burada çocugun taleplerini anlayamayan ebeveynlerin suçu büyük.
    Her çocuk bisiklete,motosiklete binmek ister.
    En azindan bir özenir.
    Anne baba ne kadar dikkatli de olsa bu istegi engelleyemez.
    çocuk er ya da geç bunu deneyimleyecektir.
    O zaman anne babaya düsen çocugun taleplerini dikkate alarak dogru yönlenmesi konusunda yardimci olmaktir.
    Evlat acisini kimseye tatirmasin Rabbim.
    çok zor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

tatlisert45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Allah rahmet eylesin...
    Hissettiğin gibi yaşa...

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    belkide siteye yazan arkadaşların çoğu gençtir henüz ergenlik çağına gelmiş çocukları yoktur
    olanlar çok daha iyi bileceklerki bir babanın merhameti oğluna söz geçirememesinden daha çok.
    hangimiz istediğimiz gibi bir evlat yetiştirebiliyozki çok çok zor, başarabilene helal olsun derim.
    yani bence babada mücadele etmiş oğluna sözü geçmemiş gitmiş bayiye demiş yinede engel olamamış
    baba uğraşmış,bayi mal satma derdinde işi bu zaten, çocuk hevesini almak istemiş ama çok toy olunca hevesi yarıda kalmış
    açıkça ben üzüldüm yani ALLAH kimseye kaza bela vermesin akıl fikir versin
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

17 yaşındayım motorunun rengi ve markası benimkiyle aynı

gerçekten çok üzücü

mekanı cennet olsun allah yakınlarına kolaylık versin..

Motosikleti
    GT 250R BEYAZ
    Allah rahmet eyleyin kolay değil evlad acısı keşke karşı çıkmak yerine bilinçli kullanmaya teşvik etseymiş iş işten geçtikten sonra öğüt veren çok olurmuş .........

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Bayiye motoru satma demesi engel olmadığı gibi, bana göre çocuğunu tam ekipman giydirmesi ya da eğitimlere göndermesi de çözüm olmayacaktı.Fotoğraftan gördüğüm üzere arkadaş çevresine fena sarmış apaçi diye tabir ettiğimiz genç.Kask takmaması tescil ettirmemesi ve tehlikeli hareketlere kalkışması bunu gösteriyor...

Kötü arkadaş çevresine sarması 18 yaşında bir anda olan bir şey değil.-Tamamen kendi fikrimdir- Anne baba çocuğunun bu şekilde dışarıdaki olumsuz durumlardan etkilendiğini gördüğü anda; 12-13 yaşında iken felan olur.Tedbirini almalı gerekeni yapmalı.Dışardaki serseri hayata takıldığında 10 yıl sonra ne durumda olacağını anlatmalı.Gerekirse profesyonel destek almalı.Gerekirse arkadaş ortamını mahallesini değiştirmeli...

Bunları kendi arkadaş çevremden görmüş yeni nesil olarak konuşuyorum.İlkokul ortaokul arkadaşlarımın hepsi bu saatte dışarıdadır.Durumları çok kötü.Aile desteği önemli.

Ben motorumu 18 yaşında aldım.Şuanda 19 yaşındayım.Alırken de babamdan maddi destek aldım.Ama motoru almadan önce ehliyetimi ekipmanlarımı aldım kenara koydum.Babam da bunu gördü maddi manevi desteğini esirgemedi.Genel de aileler karşı çıkar.Samimi bir arkadaşımın babası da öyle."Şeytan işi, binilmez kesinlikle almam izin de vermem" gibi sert tavırlarla karşı çıkıyor.Babam da güzel güzel anlatır kaskını montunu giymeden adımını atmaz ben destek veriyorum hiç bir şey de olmadı felan diye...

İlkay hocamın dediği gibi bu yaşlarda istemesi normal.Ancak bu yaşı gelince sert şekilde karşı çıkarak değil, küçük yaşta olması gereken terbiyeyi vererek gerçekleşmeli...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu adam bindiği herhangi birşeyle kendisini rahatlıkla öldürebilicek kapasitede birisiymiş zaten.

İşin kötüsü olaydaki tek masum motosiklet ama bütün suçu ona yıkıyorlar.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Evet aynen katılıyorum tek masum motosiklet kendi başına iki tekerinin üzerinde bile duramıyan sürücüsüz bi şey yapamayan motosiklet am genede üzücü bi olay Allah kimseye göstermesin böyle bi acı Allah rahmet eylesin gencimizede...
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    akıllı adam birbirinin üstüne motor sürmez. koruma da takmamışlar belli ki...
    Allah rahmet eylesin. bir hiç uğruna ölmüşler
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    gerçekten yazık :(

hoyrat79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR 600
    Allah rahmetını eksik etmesın tabıkı de affedersın ınsan gıbı kullanmassan sonuç bu...böyle dayı kaç yapıyor bu benım mondıal var 220 yapıyr bisiklet tekerı taktırdım vs..gıbı işlerın sonuçları.Firmayı şikayet edecekmıs baba 18 yasındakı reşit oğluna kendı parasıyla benden habersız motorsıklet sattılar dıye...firma sahıbı babayı dövmesse ıyı

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    varsın bana kalpsiz desinler, ben haberi okuduktan sonra herhangi bir üzüntü hissetmedim.
    Daha çocuksun güzel kardeşim.İleride anlarsın.
    Allah rahmet eylesin.
    16-18 en aptal olduğunuz yaştır.Kimsenin bir suçu yok bu durumda.
    Kolpa Adamları

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Allah rahmet eylesin.
    Çok genç ve bir okadar da tecrübesiz...
    Söylenecek çok şey olabilir ancak bana göre (her ne kadar 18 yaşında olsa da) bu gencin ailesi hatanın en büyüğünü yapmış!
    Yasaklarla hiç bir yere varamayacağımızı çok iyi biliriz.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    insanlara motorun erkeklik ispat aleti olmadığını anlatmak gerek, bazen ihtiyaçtan bazen keyiften bazen heyecan için kullanılan bir alet, başka anlamlar yüklemek işi sakata götürür
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    şahsen benım kardesım olsaydı motor meraklısı olsaydı belırlı sevıyeler getırıp ben alırdım motoru ,hızlı gıtmekle motorcu olunmayacagını asılardım önce otobanların bos durdugu yerde mahalle arasında ıbre sonlarına gelmenın yanlıs olacagını herseyın yerı zamanı olacagını anlatırdım ,bır baba olarak normaldır motora bınmemesını ıstemek ama o kadar heves yapan bır ınsanın onunde hıc bır sey duramaz ,bir baba olarka oglunun motor kullanıp basına bır sey gelecek dıye endıse eder. şu da bır gercekkı baba olarak ogluna bu konuda arkadasında oldugunu kurslara bızzat kendı goturup belırle kıvama gelmesını saglamak da bır erdemdır .o zaman gızlı saklı ısler olamayak ve kontrollu olacak ,tabıkı ecele care yok ama tedbır almak önemlı ,bunun muhasebesını de yapmak lazım ,örnek olarak verıyorum cocuk 6 yasına gelır babası ona dreksıyon verır cocuk 18 yasına gelır babası gıbı araba kullanır herseyı ogrenmıstır cılgınlık yapmak daha arka planda olur zaten yıllardır kullanmıstır ,bırde 18 yasına gelmıs babasından bırsey gormemıs olup ılk araba kullanmayı arkadasından ögrenen onun yaptıklarını yapmak ısteyenler de var sızce hangısı olurdunuz baba olarak =? herkeze kazasız gunler dılerım ..

Motosikleti
    İnşallah Honda CBR 125R
    Sonra motosiklet suçlu olur. Sebebe bak. Birbirinin üstüne sürmüşler. E be kardeşim, arabayı da sür bakalım birbirinin üstüne ne oluyor. Cahillik işte böyle şeylere yol açıyor. Yazık olmuş.
    Önce güvenlik :cat:

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)