Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Doğulu için özel bir motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunu çok beğenmedim ama bence custom olayı mükemmel ötesi birşey. birkez o motora tek sen biniyorsun dünyada başka eşi yok dolayısıyla kıyaslıcak hiçbir standart yok bence. eğer bunlardan alabilcek ve bakımını benzinini karşılayabilcek param olsa bir an düşünmem alırım bir tane daha doğrusu yaptırtırım. çok şahane aletler çıkabiliyor ortaya bakmaya vede binmeye doyulmayacak kadar.

birde bence lastikleri çok hoşmuş süper görünüyor. tartışmaya girmeye niyetim yok hiçbirşekilde ama bence mükemmel bi kültür keşke türkiyede de olsa yoğun birşekilde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neye göre frenaj ve viraj dediğine bağlı dostum. Bir SS ya da Naked makinenin fren ve viraj performansını bekleyemezsin zaten bu aletten. Frenaj, viraj derken kendi tarzına göre yapabileceği max hız zaten bellidir bu motorların. Kullanan kişinin de 200 km'ye çıkmaya çalışacağına pek ihtimal vermiyorum. Orta şeritte gürül gürül kendi halinde 100-120 km hızla seyrederken frenleri de virajı da gayet yeterlidir diyesim geliyor...
    yani o bakımdan haklısın ... kişisel bir yaklaşımda bulunmuş da olabilirim

yine de şöle bişi var. resimdeki a açısı fren sırasında ne kadar büyükse, b mesafesi ne kadar büyükse, motorun frenaj kabiliyeti o kadar iyi hale geliyor.

tartışılır tabi buranın konusu değil sanırsam... yine de ben güvenip bu alete popomu koymam :D
    !?

TT'nin kişiye özel safsatasını geçmesi lazım.zero engineering modelinden esinlenilmiş .boyasımı kişiye özel okadarda olsun tek farkı motor blogu shinya panhead,flathead'leri kullanırken TT günümüz yapımı cubic inch 1400-1600cc'lik motorları kullanıyor.old school'un uzagından bıle gecmiyor.birşey daha eklemek istiyorum.gidon mesafesi yakın ayaklar ise olabildigince uzaga alınmıs zaten kenan'ın boyuda kısa degılmı?umarım uzun mesafede suruslerde ezıyet cekmez.motosıklet olarak guzel.umıt edıyorumkı ulkemızde old school tarzıda gelısecektır.
    atahualpa'nin ekledıgı en ustekı fotograf zero engınerrıng'in bradd için yaptıgı model(harıkulade)

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Bu nedir kardeşim.......iki teker olsun diyoruz ama hiç sağlıklıbir makine olmamış bence....hava atmak için yapılmış bir şey sanki.....hayırlı olsun diyelim.....yalnız yolda görmiyim alırım anahtarını.....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar..
    kimse yazmamış ben yazacağım...

ben 20 küsür senedir motosiklet kullanan ama kültürsüz olan gariban bir vatandaşım...

el emeği göz nuru denilen şey de görecelidir bence... birinin bayıldığı şeye öbürü burun kıvırabilir...

zenginin malının züğürdün çenesini yorması,kedi ciğer muhabbeti hadisesi hiç değildir bu iş...bu motoru bana verseler,bağışlasalar fiyatı atıyorum 5 adet goldwing ediyorsa bile bi tane verenle takaslamazsam ne olayım..binmem abi bu şeye..zorlamı...

beğenmiyorum böyle garip bir ne idüğü belirsiz icadı...zorlamı?????

siz kültürlülere göre...
    kargacık burgacık ne olduğunu sittin sene çözemeyeceğiniz bir resme milyon dolarlar akıtanlar varken ..

o ne kardeşim adam sanki boyaları dökmüş eliyle şöyle bir karıştırmız al sana resim..uzungölün tablosu bunun yanında milyon kere güzel diyen birisi kültürsüz olabilir....
    bana göre değil....

yada ne dediğini hatta demediğini bile anlamadığınız bilmem kaçıncı senfoniyi duyduğunda ..

yahu ne diyo bu deyip ....canım Türkiyem parçasını binlerce kez tercih eden de kültürsüz olabilir....

bence değiller....

kimi Orhan Gencebay sever kimi Barış manço.... kime ne????

konu ile alakalı olarak...

şimdi yeni yetişen motosiklet sevdalısı kardeşlerim cup motorlara envayi çeşit çıkartma ,led ışık,boyama v.s uyguladıklarında hemen düşünmeden yahu şu apacheler dersiniz...

peki bu nedir???

zengin apacheliğinin dik alasıdır...

pardon onlar motosiklet kültürünü yemiş bitirmiş kişilerdir....

yerim öyle kültürü...yerim öyle beğenmemiş olana aşağılık gözüyle bakan kültürlülüğü......

bu şeyleri beğenmemek kültürsüzlük ise,denyoluk ise,ne bileyim daha da aşağılayıcı ne tabir varsa..

onlardanım bende kültürsüzüm arkadaş...varmı ötesi???????

helal sana sonuna kadar destekliyorumm
    Düş peşindeysen Düş peşime

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    vazgeçtim sildim mesajımı.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S

sanırım mesajı silmeden önce bu fotoğrafta ki motosiklet benzeri şeyin ayna ve fren kültürünü bize anlatacaktın...
    biz anlayamadık ta....

ha pardon bilmem kaç bin euro verince bir kaç euroluk aynaya ihtiyaç kalmıyorsa orasını bilemem tabi....

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vazgeçtim sildim mesajımı.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Bunlarin cogunda on fren olmaz samet. vites de araba gibi vites kolu ile degisir debriyaj ayaktadir. manetler o yuzden yok. fakat bilmiyorlar ki bu tasarımlar zorunluluktan yapılmıştır. 2.dünya savaşı sonrasında amerikada bile çok ciddi malzeme sıkıntısı çekildiginden dolayı eski tip şanzıman kullanan, degisik degisik motosikletlerin parcalarini kullanarak bir nevi frankestein motosikletler yapmışlardır savaştan dönen askerler. daha sonrasında ise zorunluluktan üretilen bu ilkel motosikletler old school adi ile anilamaya başlanmış zengin oyuncağı haline gelmiştir. anavatanı amerikada bile çok ciddi paralara satilmaktadir. Klasik ise ayri birseydir. O nedenle bunlarda ayna arama

mkemalyonca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv-650
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlarin cogunda on fren olmaz samet. vites de araba gibi vites kolu ile degisir debriyaj ayaktadir. manetler o yuzden yok. fakat bilmiyorlar ki bu tasarımlar zorunluluktan yapılmıştır. 2.dünya savaşı sonrasında amerikada bile çok ciddi malzeme sıkıntısı çekildiginden dolayı eski tip şanzıman kullanan, degisik degisik motosikletlerin parcalarini kullanarak bir nevi frankestein motosikletler yapmışlardır savaştan dönen askerler. daha sonrasında ise zorunluluktan üretilen bu ilkel motosikletler old school adi ile anilamaya başlanmış zengin oyuncağı haline gelmiştir. anavatanı amerikada bile çok ciddi paralara satilmaktadir. Klasik ise ayri birseydir. O nedenle bunlarda ayna arama
    TEBRİKLER.KASTIM(TÜRKÇE YAZILIŞI) MOTORLARIN FELSEFESİNİN NERDEN GELDİĞİNİ VE NE KADAR SAPTIĞINA GÜZEL BİR ANLATIM.

KÜLTÜR KONSUNDA YORUM YAPAN ARKADAŞLARA BİR KAÇ LAFTA BENDEN...BİRİSİNİN YAPTIĞI ŞEYİ BEĞENMEMEK,ELEŞTİRMEK GEÇEKTEN BİR KÜLTÜR MESELESİDİR.AMA AYNI ZAMANDA BEĞENE BİLİR HAYRANDA OLABİLİRİSİNİZ .BUDA SİZİN ZEVKNİZDİR.AMA BEĞENMEYİP ELEŞTİRENLERE TÜRK MİLLETİ BÖYLEDİR BİRİ YAPAR GETİRİR ŞURASI OLMUŞ BURASI OLMAMIŞ YOK WC POZİSYONU FİLAN DİYENLERE KÜLTÜRSÜZ DEMEK ASIL OLAN KÜLTÜRSÜZLÜKTÜR..
    KENAN SEVERİM ...AMA KENAN GİBİ ON BİNLERCE EOURO VERİP MOTOR YAPTIRANLARIN TEMEL DÜŞÜNCESİ KİMSEDE OLMAYAN BANA ÖZEL BİŞİ OLSUN BAKANLARIN DİBİ DÜŞSÜNDEN BAŞKA SIĞ BİŞİ OLAMAZ. HA BELKİ ŞU OLABİLİR. BEN BU TARZ MOTORDAN HOŞLANIYORUM DER ,SANATÇIYA BIRAKIR ; KARŞISINA GELENE ŞÜKREDER. AMA 2 .ŞIKKIN OLASILIK İHTİMALİ ZOR...
    MOTORCUBENCE BU TARZ MOTORLARIN ŞU AN KULLANILIYOR OLMASIMOTORCU FELSEFESİNİN DIŞINDADIR...TEVECCÜDEN UZAK,LÜKS SE YATKIN BİR BAŞKA DÜŞÜNCE AKIMI...HE SEN NEYE BİNİYOSUN DERSEN KORE MALI BİR KURUZIR A BİNİYORUM.. SIRF JAPONLARA GICIKLIK OLSUN DİYE YAPTIĞIM BİR FERDİ HAREKET...
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

Motosikleti
    değilmi Sencer...

bi ayna kaç para?? çoook....

bir de bakın...aynanın yanında kasklara bakın..bu tür motora binen bir Allah kulu varmı ki adamakıllı koruyucu bir kask ve giysi kullansın...

yoksa bu motorla kaza yapılmazmı yada yapılırsa kafadan darbe alınmazmı,alınırsa bişey olmazmı???

pardon bu aynasız ve yarımakıllı kasklı motor kültürüne aşık olmuş arkadaşlar..forumdaki genç,aynasız ehliyetsiz kasksız korumasız çocuklara laf etme gafletinde bulunmasınlar..onlar o kültürü bilmezler....

bu kültürde böyle motora binenler paralı....kültürlü.......

100 lük cup a aynasız binenler parasız .... kültürlüdürler......

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    hep birilerine şahsi görüş ve inanışları kabul ettirme çabası

yorumunuzu yapın btsin...

güzel mi ... EVET
    biner misin ? ... HAYIR

neden mi ?

öncelikle o motora verecek o kadar param yok , insanların beni süzmesini gözleri ile takip etmesini sevmem , artçılı binmeyi severim ,farklı olmak için başka yollar biliyorum vs.

bitti hepsi bu...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    ilk baştaki mesajları okursan eğer bu motorlara laf edilmeden önce sadece beğenmediği için kültürsüzlükle suçlanan - suçlayan insanları görürsün.....

beğenmedin diye sen ne anlarsın cahil moduna girildiğini görürsün....

herkesin kendine göre (ki bu motor kenan için) uygun olmadığını belirttiği halde sanki sütten çıkmış ak kaşığı inkar etmişler moduna girildiğini ve kısaca hakaret edilip ortadan kaybolunduğunu görürsün....

tüm mesajları tek tek okuyabilirsen kimin ne demek istediğini daha iyi anlarsın....

şimdi sen race sevmemişsin diye sana hakaret etmelerini hoş karşılarmısın????

ben karşılamam...

nitekim şahsen ben bu meret dışında tüm sınıf motorlara (chopper,enduro,scooter,naked,mopet v.s v.s) sahip olmuş hepsini ayrı ayrı sevmiş ama ilk sahibi olduğum şimdiki motorumu bazı özel sebeplerden dolayı satamadığımı (1997 modelin 35000 km de olmasından ne kadar kullandığım bellidir) ama aslında enduroyu daha çok sevdiğimi hatta goldwing hastası olduğumu tanıyanlar bilirler...

şimdiye kadar 20-25 motor değiştirmiş olmam beni motosikletler konusunda tecrübeli yapar..
    ama konudaki icatları sevmemem beğenmemem KÜLTÜRSÜZ yapmaz....

işte asıl takıldığım nokta budur...

ahhh ahh hic okumuyoruz degilmi, tak yapistir cevabi gitsin.

"Hayatimda bir kere su race motorlardan bir tanesi almak icimden bile gelmemistir. Bana gore kulyen rahatiz ve hava atmak icin alinan bos bir makina. Adi ustunde race, yeri sadece pistlerin olmasi gereken bir motoru neden bir insan gunluk yasam icin alir. Tabiki kendini ezik hisseden erkeklerin ego tatmini.

Simdi boyle dusunmek kolay.....Eger elistirmek istesem degilmi"

Sonunda oyle bir cumle varki boyle dusunmek kolay diyorum ama dogrusu bu degil diyorum. Benim race motor sevmemem race motor binenleri her daim ve ortamda onlari asagilamama sebep olamaz diyorum. Cunku bu elestirmek icin bir bahane diyorum sadece.

Hayatimda ne cevremde ne de bu sitede bir dostuma bile sen race motora biniyorsun sirf amacin ego tatmini hava atmak diye elestirmedim. Hepsi benim dusuncemi bilirler ama elestirmem

Esas olan saygi duymak tir. Lakin lutfen sizde kabul edin ki elestirir iken biraz insafsiz davranmisiniz.

Kaskin yarim olmasi yada kapali olmasi hic bir sey ifade etmez. Yarim kask yarim koruma olaysadi uluslararasi sertifikalari da yarim koruma diye verirlerdi herhalde. Onemli olan kask takmaktir.

ayna konusunda soyledim. Sonucta bende custom motor yapan biriyim ve gerekir ise cekimlerde ayna ve sinyalleri daha sokebilirim. Bu reklam cekimidir cunku . ama motorun legal trafik hali bu degildir.

Trafik polisi beni cevirip nerde aynan dediginde ben bu motora bir ton para harcadim custom motor buna aynami takilir diyemem

Cunku trafik poliside hakli olarak bana Custom bir trafik cezasini aynan doser hakli olarak

Benim tek arzum agir elestiri yapmadan evel biraz da oladugu gibi kabullenmeyi ogrenelim. Cunku asiri elestiri pesinde gizli bir tatminsizligi gosterir. Bu kadar hic bir seyi begenmez elestirir duruma gelir isek sadece bizim sahip oldugumuz seyler mi dogru secim dir bu dunyada acaba?
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    ben direk sana bişey söylemedim..o cümlenin de tamamını okudum merak etme..
    sadece örnekleme amaçlı yazmıştım...sana bu konuda ne bir hakaret ne bir eleştri yapmadım ben...

ama malesef hakaret edenler var dedim..hatta bir yorumda tüm mt ye hakaret edilmiş....

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse kusura bakmasın ülkenin en büyük motosiklet forumunun motosiklet kültürü bu kadarken motosiklet adına hiçbir şey gelişmez iyileşmez...
    ne demektr şimdi bu???? sitede tek kültürlü vatandaş varmış meğerse o da hakaretini etmiş gitmiş.....

bana göre motosikleti geliştirsinler kardeşim...bunlar kesip biçerek geliştirmeyi bırak ne güvenlik ne de konfor bırakmıyorlar bu motosikletlerde...hoş bunlar motosiklert ise diğerleri nedir???
    yok diğerleri motosiklet se bunlar nedir tartışılır ......

en konforlu en donanımlı en güvenli motosikleti geliştirsinler alınlarından öpeyim....

ayrıca yazılan olumsuz eleştri ve örneklerin bir çoğunun espri mahiyetinde olduğunu çocuk bile anlar...
    ama anlayamayanlar varmış demekki....

bak sevgili Sinan ne demiş...adam beğenmişki biniyor...doğru..beğenmiş...

ama bu herkesin beğenmesi zorunluluğunu getirmez...

beğenmedim,beğenmiyorum,aslada beğenmeyeceğim...

son cümlene istinaden......

hiçbirşeyi değil bu tip icatları beğenmiyorum ve bu benim en doğal hakkım....

soran olursa eğer........

dersiniz...

MT den Samet KÜLTÜRSÜZLÜĞE!!! devam ediyor hala.........

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet arkadaşlar..
    kimse yazmamış ben yazacağım...

ben 20 küsür senedir motosiklet kullanan ama kültürsüz olan gariban bir vatandaşım...

el emeği göz nuru denilen şey de görecelidir bence... birinin bayıldığı şeye öbürü burun kıvırabilir...

zenginin malının züğürdün çenesini yorması,kedi ciğer muhabbeti hadisesi hiç değildir bu iş...bu motoru bana verseler,bağışlasalar fiyatı atıyorum 5 adet goldwing ediyorsa bile bi tane verenle takaslamazsam ne olayım..binmem abi bu şeye..zorlamı...

beğenmiyorum böyle garip bir ne idüğü belirsiz icadı...zorlamı?????

siz kültürlülere göre...
    kargacık burgacık ne olduğunu sittin sene çözemeyeceğiniz bir resme milyon dolarlar akıtanlar varken ..

o ne kardeşim adam sanki boyaları dökmüş eliyle şöyle bir karıştırmız al sana resim..uzungölün tablosu bunun yanında milyon kere güzel diyen birisi kültürsüz olabilir....
    bana göre değil....

yada ne dediğini hatta demediğini bile anlamadığınız bilmem kaçıncı senfoniyi duyduğunda ..

yahu ne diyo bu deyip ....canım Türkiyem parçasını binlerce kez tercih eden de kültürsüz olabilir....

bence değiller....

kimi Orhan Gencebay sever kimi Barış manço.... kime ne????

konu ile alakalı olarak...

şimdi yeni yetişen motosiklet sevdalısı kardeşlerim cup motorlara envayi çeşit çıkartma ,led ışık,boyama v.s uyguladıklarında hemen düşünmeden yahu şu apacheler dersiniz...

peki bu nedir???

zengin apacheliğinin dik alasıdır...

pardon onlar motosiklet kültürünü yemiş bitirmiş kişilerdir....

yerim öyle kültürü...yerim öyle beğenmemiş olana aşağılık gözüyle bakan kültürlülüğü......

bu şeyleri beğenmemek kültürsüzlük ise,denyoluk ise,ne bileyim daha da aşağılayıcı ne tabir varsa..

onlardanım bende kültürsüzüm arkadaş...varmı ötesi???????
    bişilerde ben yazacaktım ......
    ama baktımki hazır yazılmışı var.. hemde tam 12 den yazılmış... aliim kopye ediim dedim ... ahada bencede sence ...
    yalnız " Zengin apaçiliğin dik alasıdır" lafı cuk oturmuş...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişilerde ben yazacaktım ......
    ama baktımki hazır yazılmışı var.. hemde tam 12 den yazılmış... aliim kopye ediim dedim ... ahada bencede sence ...
    yalnız " Zengin apaçiliğin dik alasıdır" lafı cuk oturmuş...
    ne yapayım hocam ..

dayanamadım..

sözcü olayım,elçi olayım dedim....

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cahillik kimsenin söyliyemediğini hiç fütursuzca söyliyebilmektir.. kral çıplak demek cidden zordur .. oysa kralın üstünde olmayan kıyafete methiyeler düzmek , düzebilmek ciddi eğitim ve kültür işidir.. Cem yılmazında dediği gibi cahillik mutluluktur..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    kültürsüzüm....
    cahilim....
    mutluyum.....

ortaya biri bir laf attı.40 kişi peşinde koşuyor.motorunu yatarak kullanan gençler ne kadar bir kültürse fotografını ekledıgınız motosıklet'lerde ayrı bır kulturdur.keza doganını modıfıye eden genc'te , nıssan sky'linini modıfıye eden genc'te ayrı bır kulturu barındırmaktadır.eleştir hakarete varmasın,begen yada begenme , saygı duymalısın saygı duymuyorsan ozaman mutlu olabılırsın.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahhh ahh hic okumuyoruz degilmi, tak yapistir cevabi gitsin.

"Hayatimda bir kere su race motorlardan bir tanesi almak icimden bile gelmemistir. Bana gore kulyen rahatiz ve hava atmak icin alinan bos bir makina. Adi ustunde race, yeri sadece pistlerin olmasi gereken bir motoru neden bir insan gunluk yasam icin alir. Tabiki kendini ezik hisseden erkeklerin ego tatmini.
    ?
    Hocam bu cevabı size hiç yakıştıramadım kusura bakmayın.Düşünce ile Eleştiriyi birbiri ile karıştırmayalım.
    Ben chopper motorlardan nefret ederim , bu benim düşüncemdir fakat kalkıpta "chopper kullanan insanlar kendini ezik hisseden , zevkten mahrum zavallı insanlardır" dersem bu düşünceden çıkar eleştiriyi bırakın , "ezik" kelimesi ile hakarete varan bir konuşma yapmış olurum."Esas olan saygi duymak tir" yazmışsınız ama %100 bir çelişki kendi sözlerinizden örnek verdim.

Sizin binbir emekle yaptığınız Cafe Racer motorunuz ile hava atmak isteyen insanlar yokmudur sanıyorsunuz ? Şimdi Cafe Racer'e binip sağda solda şöyle motorum var böyle motorum var demek mi ezikliktir , bir motorun markası modeli ne olursa olsun kuralına göre , usülüne göre binmekmi erdemliktir ? Herkesin pistte yarışacak parası ve yeteneği varmı sanıyorsunuz ?

İşin aslı görgüdür , bunu daha önce bir konu açarak uzun uzun yazmıştım , kocaman yolda yanımdan son sürat geçen başka bir racingin neden bu tip hareketler yaptığını merak eder bir konu açmıştım orada da dediğim gibi işin aslı görgüdür.Bir insanın altına hangi motosikleti verirsen ver sizin tabiriniz ile "eziklik" yapacaksa motosiklet modeli önemli değildir.Bunu belirtmek istedim.Lütfen Genelleme Yapmayalım.

Saygılarımla.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Samet Bey,
    Neden genele hitaben yazdığım bir mesajı üzerinize aldınız anlayamadım. Ayrıca sözümü söyleyip ortadan kaybolmuş falan da değilim ama her an forumda zaman geçirecek kadar boş vaktim maalesef yok.

Elbette ki, bir tarzı segmenti ya da modeli veya örnekteki gibi özel üretim bir aracı beğenmeyebilirsiniz. İsterse milyon dolar değerinde olsun bu tamamen kişisel estetik değerleriyle ilgilidir. Kimse de bunu kültürlü olmak ya da olmamakla ilişkilendirmez kaldı ki benim kültürsüzlük olarak nitelediğim durum asla beğeni değildi. Bu noktada bir yanlış anlaşılma mevcut.
    Kültür konusuna gelirsek ise yine söylediğimi tekrar ediyorum. Beğenmesek de satın almasak da belli bir disiplin ve formata uygun olarak üzerinde çalışılıp üretilmiş (kaç para olduğu mühim değil, 10 bin lira değerinde bir shadow da olabilir) bir motosikleti sırf tarza uzak ve hakkında bilgisiz olduğumuz için aşağılamaya çalışmak kültürsüzlüktür.

Ayrıca beğeni farkınız nedeniyle benim sizi kültürsüzlükle suçladığımı öne sürüyorsunuz oysa mesajınızı okursanız klasik müzikten keyif alanlara, soyut resme meraklı olanlara üstü kapalı bir şekilde inceden gönderme yapmış olmanız acaba o insanların beğenileri nedeniyle aşağılanması olmuyor mu ?

Forum ortamında bile olsa polemiği gerginliği seven biri değilimdir, yazışarak iletişimde anlaşmazlıklar elbette ki olacak kimseyi hedef allmadığımı ve kırmakk istemediğimi tekrar belirtirim. Saygılar.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler