Motosikletinde bulunan kaskı takmadığı için trafik polisinin 66 lira ceza yazdığı Mehmet Ali Erol, kaskını taktıktan 1 saat sonra yaptığı trafik kazasında kaskı sayesinde hayatta kaldı.

Motosikletinde bulunan kaskı takmadığı için trafik polisinin 66 lira ceza yazdığı Mehmet Ali Erol, kaskını taktıktan 1 saat sonra yaptığı trafik kazasında kaskı sayesinde hayatta kaldı.

İlginç olay, Torbalı'da meydana geldi. Kaskını kullanmayan bir sürücüye cezai işlem uygulayarak kurallara uyması yönünde uyarıda bulunan polis memuru, Mehmet Ali Erol'un hayatını kurtarmış oldu. Kazadan sonra hayatta olduğuna inanamayan Erol, "Havanın sıcak olması nedeniyle kaskı takmamıştım. Polisin uyarısı nedeniyle taktığım kask hayatımı kurtardı" dedi.

Torbalı'dan İzmir istikametine giden Mehmet Ali Erol'un kullandığı 35 TRM 79 plakalı motosiklet Kuşçuburun mevkiinde Çaybaşı Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekibi tarafından durduruldu.

Ehliyeti olan ancak kask taşımasına rağmen takmadığını gören ekipler, Erol'a 66 lira ceza kesti. Kaskını takarak yoluna devam eden sürücü, Ayrancılar'dan Torbalı'ya dönerken ışıklı kavşak yakınlarında trafik kazası geçirdi. Ara sokaktan anayola çıkan R.B. idaresindeki 03 LR 299 plakalı kamyonetin ön sağ kısmından çarpan Erol, çarpışmanın etkisiyle motosikletten fırladı. Başını kamyonetin sağ ön kapı camına çarpan Erol, kaskı sayesinde ölümden döndü. Bir süre yaralı olarak ambulans bekleyen sürücü, Torbalı

Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ayakta tedavi edilen şahıs daha sonra taburcu edildi.

Sürücü Mehmet Ali Erol, kendisine yazılan ceza sayesinde belki de ölümle sonuçlanabilecek bir kazayı atlattığını söyledi. Havanın sıcak olması nedeniyle kaskı takmadığını belirten Erol, "Kuşçuburun mevkiinde polisler yolumu keserek ceza yazdı. Bu sefer kaskımı takarak yoluma devam ettim. Ayrancılar'daki işimi hallettikten sonra geri dönerken talihsiz bir kaza yaşadım. Başımdan alabileceğim büyük bir darbeyi taktığım kask önledi. Belki de aldığım darbe yaşamıma malolacaktı. Şimdi de 'iyi ki polisler bana

ceza kesip kaskımı takmam konusunda uyarıda bulunmuşlar' diyorum."(

Kaynak : Haberciniz.biz http://www.haberciniz.biz/hayat-kurtaran-trafik-cezasi-1152020h.htm"]http://www.haberciniz.biz/hayat-kurt...i-1152020h.htm[/URL] [IMG][/IMG]