Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet uğruna 4 ayda 23 kilo verdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Paranin gucu diye yazan ve destekleyen arkadaslari cidden ayipliyorum. Boyle cahilce bir yorum olamaz.

Paranin gucu ise ha cocugun babasi sponsor olmus hada bir firma. Ona bakarsaniz Kenan nin sponsorlari var bu paranin gucu degilmi?Kenanin o paraya ihtiyaci yokmu? Kenani ilk destekleyen maddi acidan zaten babasi degilmiydi yine?

Bos konusmak yerine biraz taktir etmeyi ogrenin. Sanki her gun motosiklet yariscisi cikiyorda babasi parali parasiz diye ayiracak kadar ukala olduk.

Ayirca makelede cok ciddi bir cumle var. Burdaki acilan bos konulara kapak olsun. Adam sampiyon olmus, egitim almis ama bakin ne diyor

"Henüz 1000cc motorlar için yeterli tecrübeye sahip olduğumu düşünmüyorum."

Bizim daldan dusmeler R1 alirim baslarim sokaklarda surerim diye dusunuyorlar. Egitim bunun icin var hem okulda hemde suruste..

O egitimden azicik alir iseniz Paranin gucu gibi sacma bir sey de demezsiniz. Sanki adamin babasi diger yariscilara para dagitti aman oglum gecsin bu seferlik sizi diye.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle Anıl arkadaşımızı tebrik ediyorum. Uluslararası yarışlarda en iyi şekilde temsil ediyor ve daha da edecektir.

Bazı arkadaşların yorumlarına çok şaşırdım. Yetenek diye bir şey var. Bir işi doğuştan yapabilme kabiliyeti. Eğitim ile onu daha da geliştirirsin ama yeteneğin yoksa eğitim ile sadece bir yere kadar ilerleyebilirsin. Kendini yetenekli sanan arkadaşların başkasının başarısını paraya ya da şansa yada başka bir şeye bağlamaları çok komik bir durum. Bunlara bağlayıp küçümsemesi ise hiç etik değil.

Kendini pistlere atmak isteyen arkadaşlar 30 TL ücret ile tek yarışlık lisans alabilirler.
    Eğitim almak isteyen arkadaşlar ise;
    Honda Güvenli Sürüş Eğitimi 1 - 320 TL.
    Honda Güvenli Sürüş Eğitimi 2 - 320 TL
    Honda Güvenli Sürüş Eğitimi 3 - 380 TL
    Honda Güvenli Sürüş Eğitimi 4 - 220 TL
    Anıl'ın gittiği California Superbike School - 575 Euro + KDV

Eğer bu iş için bu kadar bile para ayıramam diyorlarsa kendilerine SBK 2011: Superbike World Championship bilgisayar oyununu tavsiye ediyorum. Hemde son derece güvenli.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence de arkadaşı tebrik etmek gerek. kendini bilme bilgeliğine sahip en azından.
    parayı ver bende yaparım diyen arkadaşlar sadece yazı yazarak olmuyor bu iş. siz 4 ayda 27 kilo verebilir misiniz. disiplinli bir şekilde her gün yarışlara hazırlanırmısınız? eğper yaparım diyen varsa sponsor bulmak zor olmamalı. en fazla bir yıl içinde kendine sponsor bulabilirsin. git kkanuniye deki ben sizin yapacağınız 600 cc lik motorla ulusal ve uluslarası yarışmalara katlıacağım. buralarda sıralamanın üst sıralarında olacağım de. onlar sana bu imkanı verir. ama evde oturup sponsorum yok yarışamam dersen tembellik edersin. bence bu arkadaşın babasının parası olmasaydı da gene bir sponsor ayarlar kendini pistlere atardı. bunu içinde hissetmek önemli olan.

Motosikleti
    İnş GSX-R600
    Alıntı Talhaboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Anıl arkadaşımızı tebrik ediyorum. Uluslararası yarışlarda en iyi şekilde temsil ediyor ve daha da edecektir.

Bazı arkadaşların yorumlarına çok şaşırdım. Yetenek diye bir şey var. Bir işi doğuştan yapabilme kabiliyeti. Eğitim ile onu daha da geliştirirsin ama yeteneğin yoksa eğitim ile sadece bir yere kadar ilerleyebilirsin. Kendini yetenekli sanan arkadaşların başkasının başarısını paraya ya da şansa yada başka bir şeye bağlamaları çok komik bir durum. Bunlara bağlayıp küçümsemesi ise hiç etik değil.

Kendini pistlere atmak isteyen arkadaşlar 30 TL ücret ile tek yarışlık lisans alabilirler.
    Eğitim almak isteyen arkadaşlar ise;
    Honda Güvenli Sürüş Eğitimi 1 - 320 TL.
    Honda Güvenli Sürüş Eğitimi 2 - 320 TL
    Honda Güvenli Sürüş Eğitimi 3 - 380 TL
    Honda Güvenli Sürüş Eğitimi 4 - 220 TL
    Anıl'ın gittiği California Superbike School - 575 Euro + KDV

Eğer bu iş için bu kadar bile para ayıramam diyorlarsa kendilerine SBK 2011: Superbike World Championship bilgisayar oyununu tavsiye ediyorum. Hemde son derece güvenli.
    Superbike school'u 575 euro demişsin doğrudur tmm. Ama cocuk ne diyo 1 ay boyunca gittim diyo. Sadece 2 gün suruyo bu kurs hesapla bakalım 2günde 600euro olsa düz hesap 30 günde ne kadar yapıcak .. Hangimizin ailesi bu kadar zengin ? bu kadar parayı verebilir. Şahsen zengin olmazsan alamazsın bu kursları.

Anılada burdan başarılar dyorum.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocuk uluslararası yarışmalarda dereceler almış , memleketimizi başarıyla temsil etmiş , " paranın gücü" diyerek küçümsüyorsunuz.
    Motor kullanmaya 1 sene önce başlayanlar daha "cbf 150 den er-5 e geçeyim mi " ? diye düşünürken o daha bir yıllık tecrübe ile madalya almış.
    Verelim size 100 bin tl, acaba onun başarısının çeyreğini yakalayabilecek misiniz ?

Hem kendisini , hemde kendisine destek veren babasını gönülden tebrik ediyorum.
    bana ver ben yakalarım
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    yalnız arkadaşlar konuya dalmıyım dedim o kadarda kendimi tutamadım:D

kadir has ünüversitesi bile paralı ünüversite bilginize he bide bursta veriyor ama çok düşük bir ihtimal

bir dip notçuk : belki ortalık daha kızışır he ne dersiniz
    Mustafa Kemal Atatürk

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ulan enteresan milletiz.
    Çocuğa bi küfür etmediğiniz kalmış. Ha gayret..

Çocuk 4 ayda 23 kiloyu para sayesinde vermiş sanki.
    Hakikatten bu Ülkede her başarının bir bedeli var.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    kle500
    bazı yorumlar gercekten cok sacma. tamam, para olmadan olmaz bu iş, ama şöyle de bir gerçek var ki, sadece para ile de olmaz. adam türkiyenin en zengin motorcusu mu da şampiyon olmuş? tek 600cc ss ine sahip insanı mı? burada izmirde adım başı ara gaz vere vere gecen r1ler,hayabusalar, r6 lar 600rrlar geçiyo, sırf onları almakla olsaydı, dunya sıralamasında ilk 100ü kapatırdık komple turkiye olarak heralde. ha, "keşke benim de param olsa, benim de boyle bir şansım olsaydı, belki ben de cok yetenekliyim" diyebilir insan, o ayrı bir konu; ama bu gurur duyulacak bir şeye çamur atmayı gerektirmez bence.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı OnRYzK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Superbike school'u 575 euro demişsin doğrudur tmm. Ama cocuk ne diyo 1 ay boyunca gittim diyo. Sadece 2 gün suruyo bu kurs hesapla bakalım 2günde 600euro olsa düz hesap 30 günde ne kadar yapıcak .. Hangimizin ailesi bu kadar zengin ? bu kadar parayı verebilir. Şahsen zengin olmazsan alamazsın bu kursları.

Arkadasim boyle sacma mantik olurmu. Bak profiline insallah GSX R600 yazmisin bugun 45.000 TL bu motor bunu hayal ediyor isen demekki seninde onu alacak imkanin var ilerde, ee 45.000TL veriyor isen sende zenginsin. Boyle siniflandirma mi olur.

1 ay egitim programinin fiyatini oyle gunluk nasil hesapladin o da baska bir duz mantik.

Hos kimin ailesi ne kadar zengin ise bu neden bizi bu kadar ilgilendiriyor.

Turkiyede borc ile kredi ile 600 yada 1000 cc Race motor alacak bin tane adam bulursun. Ruhunu bile satar motor alacam diye.

Ama is birak egitimi adam gibi bir kask almaya geldimi , ben zenginmiyim ki su yada bu marka kask giyecem der. Egitim desen YUH kim verecek o kadar parayi der.

Bence bu sitede hic kimsenin o cocugun ailesinin zengin olup olmamasi konusunda yorum yapma hakki yok.

Essege altin semer giydir sen yinede essektir. Babasi milyon dolar dokse ne yazar yetenek yok ise.

Tam tersi aile cocuklarinin gelecegi icin , radikal bir karar almis ve motor sporlarina girmesi icin paralarini harcamis.

Ne biliyorsunuz belkide adam arabasini , arsasini yada birikimini bozdu cocugu icin.

Siz ler bunu kendi cocugunuz icin yapmazmisiniz???? Bu en guzel babalik ornegi degilmi?

Bu resmen KISKANCLIK. Kenan yarislara Sakaryadan tamirci oglu diye cikti ya. Tam Turk filmlerine gore hikaye , bayiliyoruz acitasyona.

Sporda , nerden geldiginin yada kimin oglu oldugunun ne onemi var.

Asin artik bunlari yaa,

Sizin imkaniniz olsa, ve de YETENEGINIZ , babaniz para verse . Yok baba ben almiyim motosiklet.net uyeleri neder sonrami diyeceksiniz

Gulunc duruma dusuyorsunuz bu yorumlara..........
    Brs. bunu beğendi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun lafın kısası. Yetenek,azim ve paran varsa başarılı olabilrisin.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı OnRYzK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Valla katiliyorum.
    Bir ay CSS egitmenleri için otel,yemek, günlük giderler,maaslari,hesapladim baya yekün tutuyor.
    Günlügü 1500 eurodan iki egitmen bir ay boyunca 90bin euro yapiyor.
    Bunlarin günlük ulasim,yeme,içme,otel masraflari da en azindan bin euro.
    30 la çarp 30bin euro da bunlar tutuyor.
    Oldu 120bin euro.
    Bu bir ay boyunca günlügü 70bin eurodan pist kirasi da 30x70.000=2.100.000€
    yapiyor.
    Motosikletin bir ay boyunca benzin,yag, lastik masraflarini da hesaba katalim.
    Günde 2 takim lastikle antreman yapsa 60bin euro lastiklere koy.
    30bin de yagdir,benzindir vs masraflari koy.

Yani Anil bir ayda toplam
    2milyon310bin euro yani TL cinsinden yaklasik
    5milyon 750bin lira harcayip yarisçi olmus.
    Neden?
    TMF'nin teneke kupasi için.

Yav arkadaslar nasil bir mantiginiz var sizin bir anlasam.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    coq saglam hesap çıkarmışsın

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coq saglam hesap çıkarmışsın
    Be abicim napayim?
    Öyle seyler yaziyorlar ki ben de dalgaya vurmak zorunda kaliyorum.
    Ben çocukken de bu mevzular vardi,40 sene geçti hala ayni mevzudayiz.
    Ah imkan olsa bizde de ne yetenekler var?

Sumayer kim, gelsin Istanbul trafiginde anahtarini alirim.
    Rossi kim, o motor bende olacak varya!!!

Dünya degisti bu bizim klişeler degişmedi.
    Ulem bedava oynanan futbolda bile bir tane dûnya stari çikaramadik.
    Bla bla konusuyoruz sadece.
    Araç kullanmakta ne kadar yetenekli oldugumuz, trafikte verdigimiz telefatlardan belli.
    Teröre bile bu kadar kurban vermiyoruz yahu.
    Terörün yilda aldigi can ortalama 1000
    Trafikte yilda verdigimiz can ortalama 5000
    yani terörün bes kati.
    Hala, söyle araç kullaniyoruz, böyle araç kullaniyoruz diye havamizdan yanimiza varilmiyor.
    40 yilda bir tane yetenekli bir adam çikiyor, onu da nasil asagilayacagimizi bilemiyoruz.
    Ne diyeyim bilmemki.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Sayın arkadaşlar yorumumun açılımı (malum herkez kafasına göre yorumlamış bi taraflardan çeşitli elementler uydurulmuş) asgari ücretle geçinen bir aile ne onu kadir has' a gönderebilir nede yurtdışında özel eğitim aldırtabilir nede 600cc motor ile özel pistte eğitim yapamazdı yapamazdı arkadaş birisi git demiş kanuniye sponsorluk ile ilgili görüş demiş kendi söylediğine kendin inanabiliyormusun? Adamın yeteneği olabilir ama yetenekte bir yere kadar ondan sonra para konuşur laflarımı çarpıtarak kafanıza göre yorumlamayın...

@drsteel

dediklerini yapamam çünkü borçlarım var çalışıp para kazanmam lazım hazır param maalesef ki yok eğer ki imkanım olsaydı (sadece ben değil bir çok insan yapardı) gerekli destekler verilirse yaparım yapılmayacak hiç bir şey yok kendime güveniyorum

@Talhaboy

Kurs Ücretleri

CSS Eğitimleri: 575 EURO + KDV (1 kur)

Track Day: 300 EURO + KDV *
    superbikeschool' un resmi sitesinde yazan fiyat

1 aydan hesapla kaç para yapıyor
    bu kawasaki bir başka dostummm

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    adam 3 kere şampiyon olmuş, hala para mara diyorsunuz. ne alakası var kardeşim. adamda azim var, akıl var (para da vardır doğrudur). hadi bakalım delikanlılar, ben şampiyon olurum diyorsunuz. 9000 euro madem eğitim. ben sponsor oluyorum size. 6 ay içinde herhangibir 600cc şampiyonasına çıkıp şampiyon olamazsanız ne diyeceksiniz?

helal olsun çocuğa.
    motorda motor, ille de motor

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    bende veririm kilo nolcakki...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    4 ayda 23 kilo büyük başarı,tebrik ederim

Şaka bir yana motosiklet.net ekibi kurup yarışlara katılmamız zor mu ülkemiz sınırları içinde?
    Sosyal etkinliğin hası olur.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende veririm kilo nolcakki...
    Yeterki para istemesinler.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı anamur.spor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 ayda 23 kilo büyük başarı,tebrik ederim

Şaka bir yana motosiklet.net ekibi kurup yarışlara katılmamız zor mu ülkemiz sınırları içinde?
    Sosyal etkinliğin hası olur.

Hiç zor değil kardeşim....Arkadaşlar gazlamaya gelmiyorlar daha ....Hafta sonu istanbul park tmf kupasındaydık bayağı eğlenceliydi...orda olmak lazım....yalnız 1100 kategoirisi olmadığı için ben katılamıyorum....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç zor değil kardeşim....Arkadaşlar gazlamaya gelmiyorlar daha ....Hafta sonu istanbul park tmf kupasındaydık bayağı eğlenceliydi...orda olmak lazım....yalnız 1100 kategoirisi olmadığı için ben katılamıyorum....
    100cc fazla diye kalbinizi kırıyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler