Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Olay imam Tarık Balkı yeniden görevde

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Muğla Dalaman’a bağlı Kapıkargın köyünde, farklı giyim tarzı ve motosiklet tutkusu nedeniyle cemaatten baskı gördüğünü iddia ederek, görevinden istifa eden imam Tarık Balkı, yeniden imamlığa başladı. Görevinden istifa ettikten sonra bir alışveriş merkezindeki sinemada ve bir kafeteryada garson olarak çalışan Balkı, vekil imam olmak için başvurduğu Bodrum Müftülüğü’nden olumlu yanıt aldı. Başvurusu değerlendirilen Balkı, Bodrum Müftülüğü tarafından imamı bulunmayan Yalıkavak beldesindeki Yemiş Camisi’ne atandı. Balkı, bu camide 4.5 yıl olarak vekil imamlık görevini yerine getirecek.

Görev yaptığı Kapıkargın köyünde, Dalaman müftüsü ve cemaat tarafından ”kot pantolon giyip yarış motosikleti kullandığı” gerekçesiyle baskı ve tehditlere maruz kaldığı iddia edilen 24 yaşındaki imam Tarık Balkı, 25 Mayıs 2011′de istifa etti. Balkı daha sonra Bodrum’daki ailesinin yanına döndü. Olayın basına yansımasının ardından bir alışveriş merkezinde bulunan sinemada çalışan, ancak yoğun ilgi nedeni ile buradan ayrılıp bir kafede garsonluk yapmaya başlayan Balkı, yeniden imamlık yapabilmek için Bodrum Müftülüğü’ne başvurdu.

Başvurusu Bodrum Müftülüğü tarafından değerlendirilen Balkı, vekil imam olarak Yalıkavak beldesi Gökçebel Mahallesi’ndeki 400 kişilik Yemiş Camisi’ne atandı. Balkı, yeni görev yerindeki ilk bayram namazını da kıldırdı. Namazdan sonra Balkı’yı ilk kutlayan Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanlarından Ali Şen oldu. Şen, ”Bayramın sevgisi neşesi tüm yıla yayılsın. Sevgi, hoşgörü ve saygıya en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. İmam kardeşimizin verdiği vaaz gerçekten çok güzeldi. Bu ülkenin böyle genç ve aydın düşünceli imamlara ihtiyacı var” dedi.

İmam Balkı, yaptığı başvurusunun kabul edilmesinden dolayı mutlu olduğunu kaydederek, ”Yaşantım üzerine polemik yaratacak açıklamalarda bulunmak istemiyorum. Motosiklet ve hız benim tutkum. Kimseye zararım yok. Mesleğimi de çok seviyorum. Bana güvenen insanları asla mahçup etmedim, etmeyeceğim. Bana anlayış gösterenlere teşekkür ederim. Ne mesleğimden ne de kimseye zarar olmayan tutkumdan vazgeçmek isterim. Bugün, bayram. Herkes birbirini sevmeli, sarılmalı. Ancak bu sadece bugüne mahsus değil, yılın her günü böyle olmalı. Sevdiğim mesleğime geri döndüm. Burada 4.5 yıl boyunca vekil imamlık yapacağım. Umarım kadrom bir an önce gelir” dedi.

Kaynak: Haberturk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçenlerde de bu arkadaşın mevzu bahsi geçmişti hatta bazı özel fotoğraflarından ötürü ajanlıktan falan bahseden de olmuştu...eğer haber doğruysa, meslek kelimesini kullanarak büyük gaf yapmış...zira bu ülkenin; imamlığı meslek olarak görüp profesyonel futbolcu gibi yaklaşanlara değil, kendisini 24 saat toplumun ilim irfan sahibi olmasına adayacak din adamlarına ihtiyacı var...
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Kusura bakmayında ben imamlık olayına tamamen karşıyım. Yani benim vergilerimle imamlar maaş alıyor. Emekli evinde oturan bir sürü adam var gitsin camide imamlığı hayrına o yapsın. İmamlar için devletin bütçe ayırması ve bunun meslek haline getirilmesi ve bunada kimsenin sesi çıkmamasına şaşıyorum.
    Zippo's bunu beğendi.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Helal olsun. Çok sevindim bu kardeşimiz için. Sana ne ya demi kötü birşey mi motora binmek. Herkesi olduğu gibi kabul etmeyeceksin, sonra bir de müslümanlıktan bahsedeceksin.
    Motosiklet = Özgürlük

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayında ben imamlık olayına tamamen karşıyım. Yani benim vergilerimle imamlar maaş alıyor. Emekli evinde oturan bir sürü adam var gitsin camide imamlığı hayrına o yapsın. İmamlar için devletin bütçe ayırması ve bunun meslek haline getirilmesi ve bunada kimsenin sesi çıkmamasına şaşıyorum.
    O noktadan bakarsan diğer vatandaş da "Benim vergilerimle bu ülkede yıllarca TEKEL var oldu, halen devlet eliyle şans oyunları vb. devam etmekte. Ben de onu istemiyorum" der ve iş b.ka sarar. İstersen hiç açmayalım.

Motosikleti
    nova 150 cc
    Alıntı motutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O noktadan bakarsan diğer vatandaş da "Benim vergilerimle bu ülkede yıllarca TEKEL var oldu, halen devlet eliyle şans oyunları vb. devam etmekte. Ben de onu istemiyorum" der ve iş b.ka sarar. İstersen hiç açmayalım.
    Kesinlikle doğru katılıyorum. Deryali yanlış düşünüyosun. Bak düşüncene katılmıyorum demiyorum yanlış düşünüyosun diyorum.

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Tabi canım haklısın sen zaten imamlık dediğin nedir ki herkes yapabilir! Sende git cumaları boş bir cami bul cemaati topla kafana göre vaaz ver. Bilmeye de gerek yok zaten salla gitsin millet hepten cahil ne desen inanır zaten! Bide günde beş vakit namaz fazla geliyo elin değmişken üç vakite indiriver. Hristiyanlar Hz. İsa yı tanrı yaptı sende Bizim peygaberimize bir terfi imkanı varsa ayarlayıver.
    maxi97 bunu beğendi.

Alıntı mondiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak düşüncene katılmıyorum demiyorum yanlış düşünüyosun diyorum.
    Yani Deryali' nin yanlış düşündüğünü düşündüğün halde O' na katılıyorsun, doğru mu anlamışım?

Motosikleti
    nova 150 cc
    Alıntı motutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani Deryali' nin yanlış düşündüğünü düşündüğün halde O' na katılıyorsun, doğru mu anlamışım?
    Yanlış anlamışsın bilader Hani herkes farklı düşünür derler ya bu arkadaşın düşüncesi yanlış. Farklı değil yanlış. onu demek istedim.

tamam birader imamlık mesleği kaldırılsın onun yerine din işlerini cemaatler yapsın zaten budurumda baskasınında yapmasını bekleyemeyiz... e sen gelir bu cemaatler ne ya bunlarıda kaldırın dersin

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçenlerde de bu arkadaşın mevzu bahsi geçmişti hatta bazı özel fotoğraflarından ötürü ajanlıktan falan bahseden de olmuştu...eğer haber doğruysa, meslek kelimesini kullanarak büyük gaf yapmış...zira bu ülkenin; imamlığı meslek olarak görüp profesyonel futbolcu gibi yaklaşanlara değil, kendisini 24 saat toplumun ilim irfan sahibi olmasına adayacak din adamlarına ihtiyacı var...
    konu gereği meslek demiş ne varki bunda. zaten imamlık dışında başka bir meslekle birlikte imamlığı aynı anda yürütömek yasak ve bu durumda kanuncada imamlık bir meslketir arkadaşım

bence buda saçma dini bilmeyen insanların bile bu işi yapmaları tamamen hem dinin yozlaşmasına hemde alınacak olan bilginin kaynağının bozulmasına neden olur sen bi matematik öğretmenini kaportacıda çalıştıramazsın bir kaportacıyada matematik dersi verdiremezsin
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    selamunaleyküm

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Alıntı cRaZy_iMaM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamunaleyküm
    Büyüklü küçüklü harflerle yazılan apaçi tarzı bir nick ilginç,gerçekten muhabbetin odağındaki kişi sen isen tanışmak isterim bodrumdayım yazın
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Yanlış haber.. Şuanda motosikletini sattı. Honda marka bir araç kullanıyor.. Ve Bodrumda uluslararası bir şirkette yaşam koçu. İmamlık yapmıyor,motosikletide yok..
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı quezzap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış haber.. Şuanda motosikletini sattı. Honda marka bir araç kullanıyor.. Ve Bodrumda uluslararası bir şirkette yaşam koçu. İmamlık yapmıyor,motosikletide yok..
    Haberin tarihine bi baksanız

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberin tarihine bi baksanız
    Arkadaşım yanlış haber diyorum.... Benim daha önce tanışmışlığım var Tarık ile.. Takipcisiyim.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    bir de the imam vardı tarık balkı arkasında salamworld fonlu bir fotoğrafın vardı. uluslararası şirket o mu yoksa.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Eski haber olduğu doğru.. Konuyu hortlatmışlar madem. Doğrusunu yazayım dedim

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    iyi ölmeden önce vasiyet ette,seni cenabet gömsünler.ha bide camilerin musallasınıda işgal etmezsen iyi olur.malum imam istemeyene musallada ,duada lazım değil.bi zahmet

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cRaZy_iMaM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamunaleyküm
    adam burda bide motoru satmış diyonuz yaw..

duyduğum bi imamda emekli olduktan sonra namaz kılmayı bırakmıştı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)