Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Motoruyla Mini Otomobil Yaptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Reyhanlı ilçesinde 10 yıldır otomobil tamirciliği yapan Talat Yaşa (25) engelliler için motosiklet motorundan mini otomobil yaptı.

Yaşa, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, engelli vatandaşların çektikleri sıkıntıları gördüğünü ve bir nebze olsa faydalı olabilmek için onlara uygun ve ekonomik otomobil yaptığını söyledi.

Engelli vatandaşların 3 tekerlekli araçlarda veya tekerlekli sandalye ile rahat edemediklerini, yaptığı mini otomobil ile her türlü konforu yaşayacaklarını öne süren Yaşa, şöyle devam etti:

”Engelliler için tasarladığım üstü açılıp kapanabilen otomobilde müzik çalar, alarm, soğutma sistemi, diskli fren, emniyet kemeri, dik rampa ve yokuş çıkabilen sistem bulunuyor. Mini otomobili 3 ay içinde kısa sürede tamamladım. İki koltuğu bulunan mini otomobilde 2. 5 litrelik benzin deposu var. Bir depo benzinle 40 kilometre yol kat ediliyor. ”

Bin 500 TL’ye mal olan engelli otomobilin, saatte 90 kilometre hız yaptığını belirten Yaşa, fırsat ve imkan verildiği takdirde engelli vatandaşların daha rahat hareket ve seyahet edebilecekleri otomobilleri üretmek istediğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Motoaktuel

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    500 lira ucuz bir rakam... ama ne derece sağlam ve devlet bu araca ne şekilde izin verir önemli olan bu...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 lira ucuz bir rakam... ama ne derece sağlam ve devlet bu araca ne şekilde izin verir önemli olan bu...
    Doğrusu 1500 tl, bin500 diye yazdıklarından insanlar direk rakam kısmına odaklanıp fiyatı daha az okuyoruz

Benim çözemediğim nokta engellilere ne gibi bir kolaylık sağlıyor ki bu araç

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    evet doğru 1500 ün bin 500 yazıldığını göz yanılması ile 500 olarak gördüm... ben 1500 liraya maal edilen engelli aracının daha sonra engellilere daha büyük sorunlar yaratacağını düşünüyorum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

erman_erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    1500 tl mal oluyor %20 karla satsa 1800 oldu eeeee burası türkiye %38 ötv %18 kdv 2931 tl yaptı sen ona yuvarlak 3000 tl de saygılar :( yanlısım varsa of ola
    carpe diem

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Esas iş aracı imal etmesi degil,üretime geçilip imalat yapılacak ise devletin prosedürleri.Çok zor.
    Atari kolum buzuldugunda böyle üzülmüştüm.
    Bide motorumu sattıgımda...

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bence sadece kendini tatmin ediyor.

Hiçbir güvenlik testinden geçmemiş ergonomisi olmayan bir makine.

Hangi engelli kullanıp referans vermiş ki ?

Çıkma parça kullandığı için o paraya mal etmiş.

Sıfır parçalardan üret(ebil)se ? Ya da parçaları ürettirse aynı maliyet mi çıkacak. Kendi emeğinin bedelini de katmış mı ?

Maliyet hesabını bile düzgün yapabildiğinden emin değilim.

Zaten, karlı bir iş olsa yatırımcı bulurdu hemen...

(Özürlüler için araçlarda vergi indirimi var. Tam ödemiyorlar) .

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sadece kendini tatmin ediyor.

Hiçbir güvenlik testinden geçmemiş ergonomisi olmayan bir makine.

Hangi engelli kullanıp referans vermiş ki ?

Çıkma parça kullandığı için o paraya mal etmiş.

Sıfır parçalardan üret(ebil)se ? Ya da parçaları ürettirse aynı maliyet mi çıkacak. Kendi emeğinin bedelini de katmış mı ?

Maliyet hesabını bile düzgün yapabildiğinden emin değilim.

Zaten, karlı bir iş olsa yatırımcı bulurdu hemen...

(Özürlüler için araçlarda vergi indirimi var. Tam ödemiyorlar) .
    Araci imal ederken yanindamiydiniz imal eden arkadasin, yani parcalarin cikma oldugunu nereden biliyorsunuz? 4 lastik, bir disk fren takimi, bir zincir disli takimi ve bir motor sizce ne kadara mal olur? Bize bir maliyet hesabi yapabilir misiniz?

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araci imal ederken yanindamiydiniz imal eden arkadasin, yani parcalarin cikma oldugunu nereden biliyorsunuz? 4 lastik, bir disk fren takimi, bir zincir disli takimi ve bir motor sizce ne kadara mal olur? Bize bir maliyet hesabi yapabilir misiniz?
    Avukatlık yapmaya gerek yok. Fotoğraflardan ne olduğu belli. 125 cc motosikletin satış fiyatı da belli. Vergili - vergisiz.

İşin boyutu o parçaları bir araya getirmekten çok daha büyük. Ben maliyet hesabı nasıl yapılır onu biliyorum. Makinayı yapanın da bilmediğini tahmin ediyorum. Çünkü genel olarak gördüğüm, bu şekilde "bunu şu kadara mal ettik" diye çıkanlar biraz sorgulamadan sonra aslında o kadara mal etmediklerini farkediyorlar.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben avukat degilim, dolayisiyla avukatlik yapmiyorum sayin maliyet uzmani. Yada maliyet analisti mi demeliydim, kusura bakmayin cahilligime verin mesleki adinizi bilemedim.
    Biz cahiller kendi kendimizi tatmin ederiz, siz uzmanlar hep bilimsel konusursunuz, isin bu kismini da atladigim icin yine cahiligime verin.
    Herseyin en dogrusunu siz bildiginiz gibi, hic birsey yapmaz, yapamaz sadece elestirirsiniz. Sizi elestirenleri de hemen avukat kimligine sokarsiniz.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamanını değerlendirip birşeyler üretmek güzel.
    Üretici olmak lazım.
    Fakat;
    Birşey motorundan birşeyler üretenlerin haberleri her ay çıkar gazeteye.
    "Testere motorundan motosiklet yaptı"
    "Motosiklet motorunu bisiklete taktı"
    "Motosiklet motorundan otomobil yaptı"
    "Jenaratörden üç tekerli araç üretti"
    vb...

Bunları sanayideki herhangi bir usta rahatlıkla yapar.
    Hatta atolye verin mt'deki birçok üye bunu yapabilir.

Önemli olan farklı fikirlerle ortaya çıkabilmek ve sonuna kadar gidebilmek.
    Sanayiye gidin , sağda solda , kıyıda köşede birçok projeye rastlarsınız atılmış.
    4 profili birbirine kaynatıp teker takmak ile ne yazıkki engelli aracı olmuyor.
    Bunu engelli aracı yapan nedir? Neden engellilere uygun?

Yukarıdaki haberde fotograf eksik olmalı.
    Insan fotografı görünce "bu mu engelli aracı" diyebilir tabiki.
    Ama haberde yazan üstünün açılıp kapanabildiği , kliması olduğu vs.
    Nerede bunun kasası?

Engelli aracı demişken , bakın adamlar ne güzel yapmış , bitirmiş , piyasaya sunmuş.

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Arkadaşlar bence tartışmaya gerek bile yok 2.5 litre benzinle 40 km yol yapıyormuş,Türkiye şartlarında benzin fiyatı düşünüldüğünde bu aracı kim ister

böyle bir aracı engelliler için uğraşıp ürettiği için arkadaşa teşekkür ederim bende bedensel engelliyim benimde kafamda projem var kendime araç yaptırmak istiyorum talat kardeşimize nasıl ulaşabiliirim kafamdaki araç şöyle tekerlekli sandalye ile girişli araç istiyorum üstü kapalı soguktan yağmurdan güneşten koruycak yani araçta koltuk olmuycak rampalı sistem olsun istiyorum hatta maceristanda üretilen araçta var ama bu araç elektrikli ama ben elektirikli istamiyorum benzinli istiyorum linki yazıyorum
    www.kenguru-car.com

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

talat kardeşime rica ediyorum beni ararsa sevinirim 05436366996

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler