Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletine 'Murat 124' motoru taktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx

Aydın, Orman İşletme Müdürlüğü'nde gece bekçisi olarak 27 yıl çalıştıktan sonra emekli olduğunu belirterek, bu süre içinde bir atölyede motor tamirciliği yaptığını söyledi.

Emekli olduktan sonra evinin alt katında bir iş yeri açarak tamircilik yapmaya devam ettiğini anlatan Aydın, motosikletlere olan merakı nedeniyle yaklaşık 5 yıl önce Düzce'deki bir meslektaşının kapısını çaldığını kaydetti.

Meslektaşından 1800 liraya Rus malı 1991 model “Ural” marka sepetli motosiklet aldığını dile getiren Aydın, sözlerine şöyle devam etti:

“Motosikleti aldıktan sonra Düzce'ye gittim. Giderken 30 liralık benzin aldım ve yakıt bitince yolda kaldım. Daha sonra tekrar aldığım 30 liralık yakıtla Düzce'ye kadar gidebildim. Motosikletim 10 liralık yakıtla en fazla 2-3 kilometre gidiyordu. Çok fazla yakıt harcıyordu ve benim o kadar benzin alacak param yoktu. Bunun için çözüm aramaya başladım. En son olarak motosikletin motorunu değiştirmeye karar verdim.”

Bunun üzerine satın aldığı “Murat 124” marka otomobilin motorunu motosikletine taktığını kaydeden Aydın, “Şu an motosikletim bir otomobil gibi çalışıyor. Motosiklete birde LPG otogaz sistemi taktırdım. Mudurnu-Abant arasındaki yaklaşık 50 kilometrelik mesafede 10 liralık yakıt harcıyor. Motosikletim 5 kişiyi çok rahat bir şekilde taşıyabiliyor. Dağ taş demeden rahat bir şekilde kullanabiliyorum. Yakıt azalınca cebimde rahatladı bende” diye konuştu.

Alıntı : hürriyet
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    biraz araştırırsanız anasayfada aynı haberi göreceksiniz
    bu kawasaki bir başka dostummm

Free_AnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    bende bundan istiyorum Gına Geldi benzin zammından Lpg li Motor istiyorum olmadı Güneş Enerjili istiyorum ... !! Artık Zam istemiyorumm !!!!!
    ''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz araştırırsanız anasayfada aynı haberi göreceksiniz
    Aynısını ben yazacaktım ki bahsettiğin konu nedense uçmuş. Yazdığım mesajlara baktım, bu konuya yazdığım mesaj da yok.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısını ben yazacaktım ki bahsettiğin konu nedense uçmuş. Yazdığım mesajlara baktım, bu konuya yazdığım mesaj da yok.
    Ne oluyor ya
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Aynı konudan 2 tane olunca birleştirmeyi düşündüm ama, konulardan bir tanesi sadece bir link içerip devamı da konuyla alakasız yazılarla dolu olunca, içeriği daha dolu olan konu kaldı.
    Buradan devam edebilirsiniz.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı konudan 2 tane olunca birleştirmeyi düşündüm ama, konulardan bir tanesi sadece bir link içerip devamı da konuyla alakasız yazılarla dolu olunca, içeriği daha dolu olan konu kaldı.
    sen yetkili bir abiye benziyorsun
    bu kawasaki bir başka dostummm

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu daha iyi benim biraz tırt olmuş gerçekten.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Andurilf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    bu amcayı bildim bileli motosiklet ile uğraşıyor. 57 yada 60 model bi bmwsi vardı ona sepet takıp sonrada lpg takıp tüm batı karadenizi gezmişti.
    amcamız bolu'nun mudurnu ilçesinde
    ps: memleketim olur
    Rock & roll

Berkant ÖZTÜRK

Motosikleti
    Ramzey QM200gy cross yeşil
    DAYI GAZA FAZLA ASILMA HARARET YAPTIRIRSIN
    6 AYDA BİR CİGARALIK İÇENLER DERNEĞİ

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    pederdeki hacı muratı yürütsem motorla birleştirmek için bana yardımcı olan çıkarmı
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı Free_AnGeL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bundan istiyorum Gına Geldi benzin zammından Lpg li Motor istiyorum olmadı Güneş Enerjili istiyorum ... !! Artık Zam istemiyorumm !!!!!
    benim motor lpg li ben memnunum. sende yaptır bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

bence motosikletin orijinal motorunu tamir edip lpg taksa daha yakışıklı olurdu. yada 124 motorunu bir silindir düşürüp taksa daha esnettik olurdu. en azından motorun önü 2 metre öne fırlamazdı.
    diğer taraftan da hiç kimsenin doğru düzgün bireyler üretmediği günümüzde yapıcı olaraktan yeni bir şeyler icra etmiş olması da çok güzel. eleştirileri dikkate alarak tan daha iyilerini de yapabilir.
    ha birde plaka olayı var vergisini ödediği bir motoru kullansa daha daha hoş olurdu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)