Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Motosikletli imam, köylüler istemeyince istifa etti

Motovento
    REKLAM ALANI
    dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Bence zevk işi ayrı binek olarak kullanmak ayrı. Peygamberimizden örnekveren arkadaşa gelince nasılda bağdaştırdın helal olsun. Peygamberimiz (S.A.V) deveyle atla müsabakalara katılıp hız denemesimi yapıyordu haşa. Savaş meydanlarında koştururkende ALLAH c.c yolunda korku zamanında da deve üstünde namaz kılarkende yine ALLAH c.c yolundaydı. Ki zaten mesajlarını okudum crazy (deli)imamın başka alternatifi sunmuyor.(İmam cemaat atasözünü kullamış tövbe yarabbim c.c) Kalbini elbette bilemem ama sorumluluk sahibi böyle ciddi biriş yapan insanların davranışlarına dikkat etmesi lazım. Sırf kadrolu olayım sigortam yatsın 2 milyara yakın maaşalıp keyfimi süreyim diyen hacı hoca tayfasından bol ne var etrafta. sivernson arkdaşımıda ayrıca tebrik ediyorum güzelbiaçıklama getirmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Allah'ım.. Güzel Allah'ım bu memleket ne çekti ise cahilliğinden çekti ne olursun insanlarımız daha insan olsunlar artık cuma günü bu duamı kabul eyle. Amin
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah'ım.. Güzel Allah'ım bu memleket ne çekti ise cahilliğinden çekti ne olursun insanlarımız daha insan olsunlar artık cuma günü bu duamı kabul eyle. Amin
    bu toplumu bu hale getirenler görevlerini çok iyi yapıyolar bizim insanlarımız da böle hurafelerle uğraşsın bende imam olcam hafızım ilahiyat okuyorum sırf motor kullanıyorum diye meslekmi değiştiriyim nasıl bir iştir bu anlamadım

imamı tanımıyorum ama eğer sırf motor için bu olay çıkmışsa bu cemaat nasıl bunun hesabını vercek anlamıyorum...cahillik...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence zevk işi ayrı binek olarak kullanmak ayrı. Peygamberimizden örnekveren arkadaşa gelince nasılda bağdaştırdın helal olsun. Peygamberimiz (S.A.V) deveyle atla müsabakalara katılıp hız denemesimi yapıyordu haşa. Savaş meydanlarında koştururkende ALLAH c.c yolunda korku zamanında da deve üstünde namaz kılarkende yine ALLAH c.c yolundaydı. Ki zaten mesajlarını okudum crazy (deli)imamın başka alternatifi sunmuyor.(İmam cemaat atasözünü kullamış tövbe yarabbim c.c) Kalbini elbette bilemem ama sorumluluk sahibi böyle ciddi biriş yapan insanların davranışlarına dikkat etmesi lazım. Sırf kadrolu olayım sigortam yatsın 2 milyara yakın maaşalıp keyfimi süreyim diyen hacı hoca tayfasından bol ne var etrafta. sivernson arkdaşımıda ayrıca tebrik ediyorum güzelbiaçıklama getirmiş.
    crazy nin anlamı çılgın demek sanıyodum,ben Efendimiz hız yapardı demedim,tebliğ amaçlı dedim yazdıklarımı dikkatli okursan sevinirim,ayrıcada beni nekadar eleştirsende böyle ciddi bir işi yapan kişinin biraz daha dikkat etmesi konusunda sana hak veriyorum...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crazy nin anlamı çılgın demek sanıyodum,ben Efendimiz hız yapardı demedim,tebliğ amaçlı dedim yazdıklarımı dikkatli okursan sevinirim,ayrıcada beni nekadar eleştirsende böyle ciddi bir işi yapan kişinin biraz daha dikkat etmesi konusunda sana hak veriyorum...
    bu görüşe katılıyorum yani camiye giderken motorla gitme ne olucak evinde istediğini yap al motorunu git arkadaşın kişiliği de önemli ben imam olsam cemaate motor tutkumu bu şekilde yansıtmazdım...bi parça imamıda kusurlu görüyorum...cemaat zaten cahillikten kurumuş artık din kisvesi altında daha ne hurafeler var...buna karşı çıkan cemaatin çoğu kuran okumayı bile bilmiyorlardır...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arkadaş facebookda arkadaşım benim motorcu diye eklemişti yada ben eklemişim tam hatırlamıyorum biraz bakmıştım imam falan diyolardıda inanmıyodum cidden imammıymış yahu

Şöyle bir eleştiride bulunmak istiyorum: İmamlar din insanı değilmidir.Kendisini ve bu dünyadaki hayatını dine adaması gerekiyor.Eğer dinin önüne geçebilecek tutkuları alışkanlıkları var ise bunlardan vazgeçmesi gerek.İşte burada kendisiyle çelişiyor arkadaş.
    Belkide aile baskısıyla imam hatip okudu ve sonunda imam oldu.Kendi tercihlerini yapamadığı için,,, yaşamak istediği hayat ile yaşaması gerektiği hayat biçimi çelişiyor.İmamlık bir meslek olarak algılanmamalı eğer meslek olarak algılanıyorsa sırf bevletin verdiği maaş için yapılıyorsa allah affetsin....Zaten imamlara maaş bağlanılmasının nedeninide anlayamıyorum,din için yaşıyorsa ne yapacak ayda bilmem kaç bin lira maaşı?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Peygamber efendimiz iyi bir at,iyi bir deve vs. dememiş...Peygamber efendimiz iyi bir "binek" buyurmuş...Ne yani bütün imamlar tofaş şahin'e doğan'a mı binecek Ayrıca imam efendi apaçiler gibi aynasız bir scooter'a kumaş pantolon,gömlek,deri ayakkabı ve kasksız binseydi muhtemelen köylüler bir şey demezdi."Selamünaleyküm hocam" "Aleykümselam ey cemaat" deyip geçerlerdi.Çok yazık
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

arkadaşım sen hangi devirden bahsediyosun,peygamber efendimiz (s.a.v) 20 nisan 571 yılında doğdu ne takım elbisesi ayrıca peygamber efendimiz (s.a.v)bu devirde yaşasaydı cep telefonu,laptop,araba hatta eminim motorcu arkadaşlarımıza tebliğde bulunmak için motora bile binerdi
    arkadaşım takım elbiseyi sembolik olarak söyledim,tamam takım elbise yoktu ama o dönem fransız düklerinin bizans imparatorlarının giydikleri ona benzer bir sürü kıyafet vardı,söylediğin bütün hepsine katılıyorum,ama kıyafet konusuna gelince,hayır peygamberimiz günümüzde dünyaya gelseydi yine giymezdi takım elbise.
    çünkü takım elbise kadar rahatsız birşey dünyanın hiçbir yerinde yoktur

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaş facebookda arkadaşım benim motorcu diye eklemişti yada ben eklemişim tam hatırlamıyorum biraz bakmıştım imam falan diyolardıda inanmıyodum cidden imammıymış yahu

Şöyle bir eleştiride bulunmak istiyorum: İmamlar din insanı değilmidir.Kendisini ve bu dünyadaki hayatını dine adaması gerekiyor.Eğer dinin önüne geçebilecek tutkuları alışkanlıkları var ise bunlardan vazgeçmesi gerek.İşte burada kendisiyle çelişiyor arkadaş.
    Belkide aile baskısıyla imam hatip okudu ve sonunda imam oldu.Kendi tercihlerini yapamadığı için,,, yaşamak istediği hayat ile yaşaması gerektiği hayat biçimi çelişiyor.İmamlık bir meslek olarak algılanmamalı eğer meslek olarak algılanıyorsa sırf bevletin verdiği maaş için yapılıyorsa allah affetsin....Zaten imamlara maaş bağlanılmasının nedeninide anlayamıyorum,din için yaşıyorsa ne yapacak ayda bilmem kaç bin lira maaşı?
    kardeş o cemaatin zihniyeti var sende heralde...senin dediğine göre doktorlarda kendini insanların iyiliğine adasın para almasın...görevini hakkıyla yapmıyan adama istediğini söyle ama görevini yapana böle cahil bir söylem komik oluyo...herkes din için yaşıyor ama çalışıyo ve hayatını yaşıyo,islamiyet böyle bişey değil malesef toplumu öle hale getiriyolarki sonuçlarıda ortada...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    biraz konuyu dağıtim the imam diye bi film vardı izlemişmiydiniz,izleyin arkadaşlar tavsiye ederim,motorlu uzun saçlı bir imamdı konusu ...
    Her asker yeşil bereli olamaz

tam polemik konusu bu başlık,umarım kilit gelmez sonunda

KingoftHeWest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    imam motor kullanırsa cemaat napsın :D

Alıntı KingoftHeWest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imam motor kullanırsa cemaat napsın :D

karnıma ağrılar girdi yaw gülmekten.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    Alıntı mates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oradaki köylülere ve imam arkadaşımıza karşı çıkanlara THE İMAM filmini izlemelerini öneriyorum.(nedense bir çok kişi hacı feyzullah olmaya niyetli)(Hacı Feyzullah filmde bi karakter)
    aynen sankıne fılmı yapılmış ne varfsa adamın motorunda
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    biraz konuyu dağıtim the imam diye bi film vardı izlemişmiydiniz,izleyin arkadaşlar tavsiye ederim,motorlu uzun saçlı bir imamdı konusu ...
    Hay çok yaşaFilm dilimin ucunda bir türlü aklıma gelmedi...Harbi filmdeki imam neydi öyle ya Cooper motor,uzun saç...yürü be koçum
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cRaZy_iMaM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topiği hortlatmak istedim nedense
    bu hızlı imam ın gerçek olup olmadğını bilmem ama ben gerçek bi imamım namım da yavaştan yayılıyo
    alemde tek teker imam diye bilirler caminin avlusuna tekerde giren tek imam benim sanırım :9 inanmayan olursa foto yükleyeblrm hatta face de ekleyip bakblrler
    http://www.facebook.com/tarikbalki
    Hemen köylüleri yobaz, imamı kahraman ilan ettik!?

Çok açık söylüyorum, bu zihniyette birinin değil camide toplu sürüşte bile arkasında durmam! Adı bir kere ofsayt..
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş o cemaatin zihniyeti var sende heralde...senin dediğine göre doktorlarda kendini insanların iyiliğine adasın para almasın...görevini hakkıyla yapmıyan adama istediğini söyle ama görevini yapana böle cahil bir söylem komik oluyo...herkes din için yaşıyor ama çalışıyo ve hayatını yaşıyo,islamiyet böyle bişey değil malesef toplumu öle hale getiriyolarki sonuçlarıda ortada...
    hayır alakası yok din bir meslek değildirki? niye diğer mesleklerle karşılaştırıyosun
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır alakası yok din bir meslek değildirki? niye diğer mesleklerle karşılaştırıyosun
    din bir meslek değil,ama imamlık bir meslek.bu kadar imam kadrosu,diyanet hep yanlış yapıyo ölemi.okadar basit değil.birde bu işi rahiiplikle karıştırmamak lazım kendini dine adasın evlenmesin vs.

şuan türkiyede imamlık bir meslektir doğru ama aslında olmaması gerekir.aslında diyanet işleri başkanlığıda olmamalıdır laik bir ülkede.adına laik dediğiniz bir ülkede kalkıp din işlerini devlet yönetiyor.hani devletin dini yoktu

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    yorum bile yapmaya değmez.... cehalet,kendi gibi olmayanı kabul etmeme hoşgörmeme.aslında biz millet olarak herzaman hoşgörümüzle farklılıklara pozitif yaklaşımımızla nam salmış bir toplumduk, ne oldu nasıl olduda bu hallere geldik orası tartışılır tabi...

ama imam güzel söylemiş;

"Sunroof’a değil gökyüzüne inananlardanız"

yürü be hocam kim tutar seni...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)