Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Elektrikli motosiklet sürücülerine uyarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Kulu İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yetiş, eleketrikli motosikletlere de ehliyet zorunluluğu ve 15 yaş üstü yaş zorunluluğu getirildiğini anımsatarak, elektrikli motosiklet sürücülerini uyardı.
    Yetiş, yaptığı yazılı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yazısı ve İçişleri Bakanlığının talimatları gereği ”elektrikli bisiklet” olarak tabir edilen, hızı 25 Km/saat’ten az olan araçların motorlu bisiklet olarak değerlendirildiğini anımsattı.
    Bu çerçevede elektrikli bisiklet sürücülerinin 15 yaş ve üstü olanların A/1 sınıfı sürücü belgesi ile kullanmalarının gerektiğini ifade eden Yetiş, şunları kaydetti:
    ”Aksi halde 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 36. maddesince sürücü belgesiz araç kullanmak suçundan cezai işlem yapılacak, sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse sahibine de cezai işlem uygulanacaktır.”

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    çinden her firma getirdi tutturabildiği rakama sattı piyasada ehliyet istemez bilmemne istemez die şimdide herkesin elinde kalacak kim uğraşırki bu alete gidip birde ehliyet almak için . zaten kendisini satıyorum desen ikinci eli hiç yok parada veren olmaz. hep söylediğim gibi nolacak bu milletin hali ?

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezai işlem yapılsa da görsek. Ben kırmızı ışıkta beklerken türkü söyleye söyleye geçiyorlar, çevirmeye takılsalar bari...
    112ciyiz

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    devleti yönetenlerin aymazlığı, insanına verdiği değer, iş bilirliği....... ne dersen de hepsi uyar. "Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yazısı ve İçişleri Bakanlığının talimatları gereği" bu mallar balkanlardan gelen serin hava gibi yurda giriş yaparken bu ülkede emniyet genel müdürlüğü yokmuydu? iç işleri bakanı yokmuydu? bakanlıkta ilgili birimler yokmuydu? şimdi söyleyecem içimden geçenleri suç olacak, bazı arkadaşlar siyaset yapıyorsun diyecek o nedenle sadece sormakla yetineyim. Peygamber efendimizin güzel bir hadisi var. " işi ehline verin" bu konuyla ilgili çok güzel ata sözlerimiz var, türkülerimiz var ama dillendirsem seçim yasaklarına girecek.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Bugün en işlek caddede yoğun trafikte elektrikli bir motosiklet sağımdan geçmeye çalışıyordu,olmadı solumdan geçmeye çalıştı sıkıştı girdi çıktı derken hem kendini hem başkalarını sıkıntıya soktu.Bence doğru karar ,biraz sap-saman ayıklanmalı.Kuralsa herkese kural.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    Honda Repsol olacak inş. :)
    En az 15 yaş yazıyor ancak A1 sürücü belgesi 17 yaşında alınıyor, biri beni aydınlatsın
    [B][COLOR="Red"]Honda Repsol Hastası [/COLOR][/B] :bounce: :joker:

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Birileri hedef ettikleri rakkami kazandi vatandasa satti mali, sonrasida magdur olan yine vatandas. Danisikli dovus gibi geliyor. Yazik bu halka
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birileri hedef ettikleri rakkami kazandi vatandasa satti mali, sonrasida magdur olan yine vatandas. Danisikli dovus gibi geliyor. Yazik bu halka
    bütün olay o zaten ZEDA , devlette kurumsallık kalmadı, kafasına esen istediğini yapıyor ne hesap soran var nede hesap veren. her seferindede giren millete giriyor. hukuktan tam gaz uzaklaşılmakta malesef. Allah sonumuzu hayır ede. bu kafa ile anayasa değiştirecek sayı çıkarsa sandıktan esas o zaman seyredeceğiz ...
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Evet devlet gerçek devletçilik zihniyetini kaybedeli çok uzun seneler oldu. Şimdi asıl uyarıyı hoşunuza gitmesede ben yapacağım. Karayolları ve Ulaştırma bakanlığı hazinenin boşalan kasasını doldurup bakan evlatlarına yeni gemicikler ikiz kuleler alabilmek için sayısı giderek artan elektirikli bisiklerin peşine düşmüş. Her geçen gün bu bisikletlere kesilen faturaların meblağı maliye bakanlığında, yollarda teferruatı algısı vergisi yok diye yoğun ilgi görülen motorlar ulaştırma bakanlığının gözünden kaçmamış meclis komisyonunda gündeme alınmış ve vergi alınması hususunda çalışmalar var. Bilgi sağlam yerden. Bu devletin kasasını hep fakir fukaramı doldurucak yaw. Zenginin mersedesine devam et geç diyenler garibanın 3 kuruşluk elektiriklisine vergi koyma peşinde yazıklar olsun.. Yakında pahalı ayakkabı giyenlerede neden pahalı ayakkabı giydin vergisi çıkarsa hiç ama hiç şaşırmam çünkü bundan sonra bu vatandaş yolda yalın ayak yürür.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı mert helin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En az 15 yaş yazıyor ancak A1 sürücü belgesi 17 yaşında alınıyor, biri beni aydınlatsın
    Deveye sormuşlar "boynun neden eğri diye" demiş ki "nerem doğru ki?"

Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet devlet gerçek devletçilik zihniyetini kaybedeli çok uzun seneler oldu. Şimdi asıl uyarıyı hoşunuza gitmesede ben yapacağım. Karayolları ve Ulaştırma bakanlığı hazinenin boşalan kasasını doldurup bakan evlatlarına yeni gemicikler ikiz kuleler alabilmek için sayısı giderek artan elektirikli bisiklerin peşine düşmüş. Her geçen gün bu bisikletlere kesilen faturaların meblağı maliye bakanlığında, yollarda teferruatı algısı vergisi yok diye yoğun ilgi görülen motorlar ulaştırma bakanlığının gözünden kaçmamış meclis komisyonunda gündeme alınmış ve vergi alınması hususunda çalışmalar var. Bilgi sağlam yerden. Bu devletin kasasını hep fakir fukaramı doldurucak yaw. Zenginin mersedesine devam et geç diyenler garibanın 3 kuruşluk elektiriklisine vergi koyma peşinde yazıklar olsun.. Yakında pahalı ayakkabı giyenlerede neden pahalı ayakkabı giydin vergisi çıkarsa hiç ama hiç şaşırmam çünkü bundan sonra bu vatandaş yolda yalın ayak yürür.
    Pahalı ayakkabıya vergi konur mu hiç? Terliğe vergi konur bu ülkede.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Çok iyi oldu.Ben ışıklarda beklerken bunlar durmadan geçiyordu.
    HONDA

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    elektrikli bisikleti satarken sözleşme imzalamış emniyet satan yer de bunları sattıkları adamlara verdi şimdi sen adama nasıl yasak diyeceksin saf vatandaş kandırılır ama ya işi bilen biri çıkarsa emniyeti verir mahkemeye..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:17 ----------

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cezai işlem yapılsa da görsek. Ben kırmızı ışıkta beklerken türkü söyleye söyleye geçiyorlar, çevirmeye takılsalar bari...
    bence bunda bi yanlışlık var ben açıktan okuyorum da bizim sınıfta bi genç arkadaşa kırmızıda geçti diye çakmışlar 145 lira yandım aman diye türkü söylüyor du bende iyi oldu dedim ne kask takarsın nede trafik kurallarına uyarsın az bile çakmışlar dedim benden küçük olduğu için birşey demedi bana ama çok koymuş cezayı ödemek
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektrikli bisikleti satarken sözleşme imzalamış emniyet satan yer de bunları sattıkları adamlara verdi şimdi sen adama nasıl yasak diyeceksin saf vatandaş kandırılır ama ya işi bilen biri çıkarsa emniyeti verir mahkemeye..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:17 ----------

bence bunda bi yanlışlık var ben açıktan okuyorum da bizim sınıfta bi genç arkadaşa kırmızıda geçti diye çakmışlar 145 lira yandım aman diye türkü söylüyor du bende iyi oldu dedim ne kask takarsın nede trafik kurallarına uyarsın az bile çakmışlar dedim benden küçük olduğu için birşey demedi bana ama çok koymuş cezayı ödemek
    bak eskiler ne demiş ; ananı öpen KADI kimi kime şikayet edecen.

arkadaşlar kural herkes için kuraldır. kırmızı ışık yanarken geçme hakkı yayada bile yokken bunlar neye güvenip geçiyordu? polisin işini yapmamasına. yoksa yok öyle bi uygulama. ben hala bisiklet kullanıyorum kırmızıda geçme hakkım varda benmi bilmiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi oldu.Ben ışıklarda beklerken bunlar durmadan geçiyordu.
    Şimdi öncelikle elektrikli bisiklet kullanmadığımı ve kullanan birini dahi tanımadığımı özellikle de kırmızıda geçmelerini desteklemediğimi belirteyim ki kendini haklı çıkarıyor diye düşünmeyin. Ama "iyi oldu ben bekliyorum onlar geçiyor" demek, bence 4 teker sürücülerinin trafikte "ben bekliyorum onlar niye gidiyor" deyip motosiklet sürücülerinin üzerine sürmesinden pek farkı yok.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elektirikli bisiklet demek yanlış bence.

Elektirikli motosiklet yada scooter denebilir.

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    elektrikli bisiklet demek daha doğru aslında.
    her allaaan günü kullanıyorum bunu ve max 35 yapıyor o da doğruysa. ve kesinlikle öyle en kötü motosikle bile karşılaştıralamayacak kadar son nefesini vermiş bir performansa sahip. yol tutuşu ise rezalet korkunç ötesi. 30'la giderken bile fren yapıp dönmek durumunda kalıyorsunuz. bisikletle kalkışta bunu rahat geçersiniz. hatta bisiklete her türlü yer bitirirsiniz bunu.
    bisiklete ehliyet yoksa buna da olmamalı.

hem a1 ehliyeti ne yawh? a1 ehliyetine sahip adam var mı memlekette merak ediyorum?

ayrıca o kadar insan "ne güzelmiş ya" diye aldıktan sonra alınmış hakkı nasıl geri alacaklar onu da merak ediyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:44 ----------

bana daha çok :
    "hmm hamdi abi bu elektrikli scooterlar iyi sattı, biz geç uyandık ama olsun ufaktan parsayı toplamaya başlayalım" modunda takılan yöneticilerin işi gibi geliyor bana bu ehliyet olayı.

yarın su kullanmaya başlasa araçlar suya %10000 zam gelmeyecek mi? gelecek evet.

banker yakup gülümsemesi (güvenle)
    yol iyidir.

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    elektiriklimotosikletin plakası yok vergi ödemiyor tescil belgeside yok yanlış bilmiyorsam muaneye zorunluluguda yok neyine ceza keseceklerse

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi öncelikle elektrikli bisiklet kullanmadığımı ve kullanan birini dahi tanımadığımı özellikle de kırmızıda geçmelerini desteklemediğimi belirteyim ki kendini haklı çıkarıyor diye düşünmeyin. Ama "iyi oldu ben bekliyorum onlar geçiyor" demek, bence 4 teker sürücülerinin trafikte "ben bekliyorum onlar niye gidiyor" deyip motosiklet sürücülerinin üzerine sürmesinden pek farkı yok.
    çok fark var!..
    otomobil de yeşilde geçiyor motosiklet de. otomobil de yaya geçidinde yol veriyor motosiklet de. Otomobil kaldırıma çıkmıyor Motosiklet de. motosiklet yayaların arasında karşıdan karşıya da geçmiyor.
    Ben de taraf tutmuyorum, vergisi plakası yok, ehliyeti yok diye de kıskandığım da yok. Adam gibi kullanılsın ona sözüm yok. Tek istediğim biraz daha denetim!..
    Ha bir de bu araçlar trafiğe çıktığında nasıl vergi-plaka ehliyet istenmediyse şimdi de istenmemesi lazım. Yok eskiden de vardı ise neden bu kadar göz yumuldu, çoluk-çocuğun eline oyuncak yapıldı? kanun böyle ise eskiden kanun yok muydu. Vardı da neden değişti, kimlerin ne çıkarı oldu yada olacak...
    112ciyiz

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    o alete ehliyet istenmesi yanlış bir uygulama. ancak plaka ve ruhsat çıkarılsa ve bir motosikletin uyması gereken tüm kurallar bu alet sürücüleri içinde geçerli olsa daha mantıklı olur. sonuç olarak bisikletten tek farkı biraz hormonlu olması ve pedal çevirmeden elektirik enerjisiyle çalışması. hızı 25-30 km olan bir aletin neyine ehliyet istiyorlar. bu alete ehliyet istemek saçmalıktan başka bişey degildir. ama dedigim gibi kurallara uymak zorundadır bunuda kullanıcıları bilinçlendirmekle olur. sonuçta bu aleti satın alan kişiler ehliyet yok, muayene yok, plaka yok, sigorta yok, bandrol vergisi yok kurallara uymak yok ve kask takma zorunlulugu yok diye aldılar. bunlar bu şekilde satılırken devlet neredeydi. aynı hükümet görevde degilmiydide sade bir vatandaş olarak benim gördüklerimi yetkililer göremediler. yoksa bu işin ticaretini yapanlar yandaş mı?

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı mert helin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Nasıl ya ? Benim bildiğim kadarıyla A1 15 'i doldurunca, A2 17 'yi doldurunca alınabiliyor B sınıfı da 18 'i doldurunca alınabiliyor..

Benim bildiğim bu.. Hatta bu sene temmuzda hayırlısıyla motosiklet ehliyetimi de almayı planlıyorum.. 12 Temmuz da 17 'yi doldurup 18 e giriyorum.. Sırf 2 gün yüzünden de ağustosta alacağım ehliyet ekime kalıyor...

Ha ayriyeten yorum olarak.. Düzgün kullanan için kötü olacak ama serseriler ve çoğu servis elemanı için, düzeltiyorum bunlara olacak olan bizim için iyi olacak...
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)