Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik kazası geçirenin tedavisi devletten

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA

ANKARA - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), çıkarılan torba yasanın ardından, trafik kazalarında yaralıların tedavi giderlerinin karşılanmasına yönelik genelge yayımladı.

Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Hasan Çağıl imzasıyla yayınlanan genelgede, daha önce konuyla ilgili yapılan duyuruda, 14 Kasım 2008'den sonra trafik kazası geçiren sigortalılara üniversiteler ile diğer bütün resmi ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında verilen sağlık hizmetlerine ait incelenmemiş faturaların ilgili sağlık kuruluşuna iade edilmesi, ödenmiş faturaların da iade edilerek tutarın ilgili hastanenin alacaklarından mahsup edilmesinin istendiği hatırlatıldı.

Genelgede, 25 Şubatta yürürlüğe giren 6111 sayılı ''Bazı alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun''un 59. maddesi ile 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun yeniden düzenlenen 98'inci maddesinde; ''Trafik kazaları sebebiyle üniversitelere bağlı hastaneler ve diğer bütün resmi ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarının sundukları sağlık hizmet bedelleri, kazazedenin sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanır'' ifadesine yer verildiği belirtildi.

Kaynak:ntvmsnbc
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önceden SGK karşılamıyordu ama Sağlık Bakanlığı Karayolları Trafik Döner Sermaye İşletmesi tarafından karşılanıyordu. Kaza yapan kimse için durum değişmedi!.. Özel hastaneler bile trafik kazası sonucu gelen kimsenin tedavisinden sonra ücret isteyemiyorlardı, tabi vatandaşın bilinçli olması gerek. Ücret ödenmeden tedavi yapılamayacağını gösteren belge istediğinizde problem kalmıyor.

hastaneye girerken size uzatılan " .... kadar ücret ödemeyi kabul ediyorum" şeklindeki evrağı asla imzalamayın
    112ciyiz

duvpuduv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS125T-2005, SL150-2009
    alla alla?! ben yaklaşık 1 ay önce servisle işe giderken trafik kazası geçirdim ve hafif yaralandım. hastaneye gidip röntgen çektirdim. masraflar için döner sermaye gişesine gittiğimizde ücreti servis firmasına ödettiler.

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Nasıl yani önceden karşılamıyormuydu?

Araba yada motor yada Trafikde kaza geçirdik diyelim bunlar karşılanmıyormu?
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

Tan_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW s 1000rr
    bu yasa gelmeden önce trafik sigortası ödüyordu, yasa geldi devletle sigorta şirketleri arasındaki belirsizlik nedeniyle şimdi ikiside ödemiyor, dikkatinize...

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceden SGK karşılamıyordu ama Sağlık Bakanlığı Karayolları Trafik Döner Sermaye İşletmesi tarafından karşılanıyordu. Kaza yapan kimse için durum değişmedi!.. Özel hastaneler bile trafik kazası sonucu gelen kimsenin tedavisinden sonra ücret isteyemiyorlardı, tabi vatandaşın bilinçli olması gerek. Ücret ödenmeden tedavi yapılamayacağını gösteren belge istediğinizde problem kalmıyor.

hastaneye girerken size uzatılan " .... kadar ücret ödemeyi kabul ediyorum" şeklindeki evrağı asla imzalamayın
    İmzalamadık diyelim ya kabul etmezlerse?
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mczaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmzalamadık diyelim ya kabul etmezlerse?
    Kabul etmeme şansları yok(tu) şimdi "acil" tanımını değiştirdiler, "ben acil hastayım benimle ilgilenmek zorundasınız" diyebilmeniz için ambulansla getirilmiş olmanız gerekiyor.
    Trafik kazası farklı bir durum. 3ay öncesine kadar yukarıda bahsettiğim gibiydi. 3aydır çalıştığım yerden dolayı ne gibi değişiklikler oldu bilmiyorum.
    112ciyiz

deneme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kadar taşıt alım vergisi yoldan geçtin vergi köprüden geçtin vergi taşıt pulu ve dolaylı yoldan bir sürü vergi daha 2 adamın yarasına pansuman bezi koydular diye bu kadar patırtı yapmaya gerek yok o kadar vergi nereye gidiyor
    http://www.sirinevlerhamami.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)