Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Polise Kızdı Motorsikletini Yaktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    İşin içinde polis oldumu nedense önyaregılarım harekete geçiyor..
    Neden bi işçi, bi tezgahtar yada esnaf dendiğinde aynı önyargılarım depreşmiyor..
    Acaba bunun nedeni polislerin kendilerimi?
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    polislerin ellerinnde 1 koçan ceza makbuzu var .. sistem vatandaşa ceza kesmeden gelme diyor ... ülkenin ekonomisi kesilecek cezalara bağlı !!!
    diğer taraftan motosikleti yakan eleman ne kadar haklıydı ?? bilmediğimiz olay sadece medyaya güvenmek yanlış olur ...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Adana cinnet ver piskopatlık konusunda kendini ispatlamış bir şehrimizdir.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polislerin ellerinnde 1 koçan ceza makbuzu var .. sistem vatandaşa ceza kesmeden gelme diyor ... ülkenin ekonomisi kesilecek cezalara bağlı !!!
    diğer taraftan motosikleti yakan eleman ne kadar haklıydı ?? bilmediğimiz olay sadece medyaya güvenmek yanlış olur ...
    bu sene şu kadar trafik cezası kesilmesi gerekiyor diye bütce hazırlanan bir hükümet politikasından ne beklersin
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

CAMADOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA REPSOL 1000RR
    Arkadaşı kutluyorum iyi yapmış.kapak oldu polislere

Wolker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de adelet hep fakirin tepesinde düşünüyorum da.Altımda 1000 cc lik bir makine var pois suçsuz yere ceza kesecegim dedi ne derim?Kes abi fara kes lastige kes şuna kes buna kes,neden çünkü zenginim ve param var(benzer bir olaylada karşılaştım).Fakir fukara'nın zaten zevki 3 kuruşluk , ehliyeti ruhsatı sigortası vergisi benzini cezası derken onuda bogazına diziyorlar.Mutlaka her meslek grubunda iyisi kötüsü vardır ama beni korumakla görevli poisim bana bunu yaparsa cidden zoruma gider ...
    Içerisinde Koruyacak Bir Beynin Yoksa , Kaskında Bir Anlamı Yok Tabiki ... Allah Muhafaza ...

KARA_MURAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    黑穆拉特 chinese cub
    bütün emniyet teşkilatını tenzih ederim de.... adamın sadece boy ve kilosuna bakarak,konuşmaktan aciz,dünya-hayat görüşü olmayan tipler teşkilata alınırsa olacağı bu,bence polis haksızmış adam o ana kadar delilik yapmamış motorunu yoktan durduk yere yakmamış da niye polis üzerine gelince yakmış,polis biraz daha üzerine gitse belki adam kendini de yakardı,bir arkadaşın dediği gibi 3 kuruşluk motor vergisi algısı benzini ötvsi garibim zaten yol parası vermemek için biniyor çoğu da efendi efendi biniyor,apaçilere kessenize tek teker yapanlara,hava atanlara,son ses müzik dinleyenlere,hız yapanlara,yarış yapanlara,patlak eksozla milleti korkutanlara,millet polislerle yüzgöz olmamak için 250 watt elektrikli bisikletlere binmeye başladı,sanki daha iyi oldu
    'He who laughs last, was too slow to get the joke'

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana cinnet ver piskopatlık konusunda kendini ispatlamış bir şehrimizdir.
    aynen öyle yakarız ulennnnnnnn
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Kim haklı? Biliyor muyuz?

Kırmızıda geçti mi? geçmedi mi?

Kask takıyor muydu acaba?

Polis gıcıklıktan mı yazıyor?

Eğer öyleyse böyleyse şöyle olurda böyle de olabilir ama şu şekilde de olmuş olabilir. Helal olsun yakmış motoru.. Vay polis sen nasıl yaparsın bunu.. Vay Yakılır mı motor.. Polisinde hakkı var... Onlarda insan...

Olayın aslı yok astarı var mi bilmiyoruz ama yorum gırla gidiyor...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    oyle sanıyorum kı sadece ışıkta gecmekle kalmadı,
    ışıkta gecme cezasını yedı,
    ehlıyetsızlıktende ceza yazacaklardıkı cezanın 1000 lıraya yakın oldugunu anlayıncada 500 lıralık motoru yakmanın daha mantıklı oldugunu sanarak motorunu yaktı,
    fakat sanıyorum her durumda cezayı yemış olmalı
    ve bırde ınsan hayatını tehlıkeye sokan hareketten cezada yemıs olması gerekıyor...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Modenas kriss 111
    Bugün bir duyum aldım anlatayım.Adamın motorda plaka yokmuş galiba polislerde durdurmuş bunu tam o sırada hemen yanlarından başka bir motorsiklet geçiyormuş onda da plaka yok tabi bizim ceza yiyen adam 'onda da yok onu neden tuttmuyorsunuz ona da ceza yazın ' demiş polislerde biz şu an senle ilgileniyoruz demiş adamda vurmuş tekmeyi benzin akarken sigarıyı üzerine atıp kaçmış.Yani motorun 2 katı ceza yiyeceğine yakmış motoru

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendini yaksaymış ya belki bir devrim başlatırdı.
    süpersin
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı MEGAN66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısın!
    Geçenlerde arkadaşımı kapısına bıraktım. Polisler sokak başında. Bıraktım arkadaşı arabamı kaldırdım. Sokağı dönerken dur çektiler. Hepsinin daha sakalları bitmemiş yeni yetmeler. Durduk. Araçtan in. İndik. Evraklar. Verdik. Kimlik yok mu yok. Neden? Yok işte yanımda. Ehliyette TC yazmıyor niye? Bana sorma devlete sor. Sene 99da alınmış. Arayın bunun arabasını en ufak esrar parçası bulana kadar! Dedim ki boşuna vakit kaybetmeyin. Sabaha kadar arasan bulamazsın. Vs Vs. Tartışdık. Amaçları ile tavırları çok farklı. Yazık adalete, demek ki bu kadar aciz bişey adalet, bunlar gibilere emanet edildiği için. Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın bu devletin araçlarını yakmadık, taş atmadık, kurşun sıkmadık, hep işimize baktık. Ama vatandaşa davranış bumudur? Şikayet edeceksin ama kime? Bu sebepten arkadaşıma hak veriyorum. Yapılmayacak olan maalesef yapılabiliyor.
    senin arabanı mahkemeden yazılı emir gelene kadar arayamazlar arada beni durduruyorlar mahkeme emrin varmı diyince tantana çıkarıyorlar direk 155 i arıyorum burda böyle bir ekibiniz var mı diye o zaman herifler karşılarındakinin kazma olmadığını anlayınca vaz geçiyorlar

bu arada o motorunu yakan ....... kesinlikle ceza almasından yanayım ödeyeceği topu topu 45 lira ceza (indirimli hali) ama motoru yakıyor asvalta zarar verdiğinden devlet malına zarar vermekten ceza almalı
    benim maaşım elime geçmeden 600 tl vergi kesiliyo öyle üç kuruşluk ..... kullansın diye yola veriliyor cezası verilsin ..................................!
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Yakında Kendinide yakar bu Antilop
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Alıntı Wolker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de adelet hep fakirin tepesinde düşünüyorum da.Altımda 1000 cc lik bir makine var pois suçsuz yere ceza kesecegim dedi ne derim?Kes abi fara kes lastige kes şuna kes buna kes,neden çünkü zenginim ve param var(benzer bir olaylada karşılaştım).Fakir fukara'nın zaten zevki 3 kuruşluk , ehliyeti ruhsatı sigortası vergisi benzini cezası derken onuda bogazına diziyorlar.Mutlaka her meslek grubunda iyisi kötüsü vardır ama beni korumakla görevli poisim bana bunu yaparsa cidden zoruma gider ...
    sana %100 katılıyorum keşke herkes senin gibi düşünse.

geçenlerde bu ilçede adam kendini yaktı.ULAN ADAM PARASINI ÇÖPTEN ÇIKARTIYOR.SEN GELİRDE O GARİBANA KEL MOBİLETE 1000 LİRAZ CEZA YAZARSAN ADAM NE YEYİP NE İÇSİN ADAM ZATEN DERME ÇATMA EVDE YAŞIOR.ADAM PARAYI MOBİLETN ARKASINA HAMEŞ BAĞLAYIP ÇÖP TOPLUYOR

BÖYLE POLİSLER ALLAHINDAN BULUR İNŞALLAH.O CEZALAR İNŞALLAHG KENDİNDEN ÇIKAR
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    eksik evrak ile yola çıkarsan olaya eksi başlarsın. kırmızı da geçersen minareyi çalar kılıfını da hazır edersin.
    ben inanıyorum ki motorun satışında rhsatında problem vardır nasıl olsa trafikten men edeceklerdi adam da şekil olsun diye yaktı
    şaka bir yana canımın çok sigara çektiği bir sabah kask kolumda sokak arasında ilerliyorum yolun tam çıkışında polis rutin trafik lambası beklemesi yapıyor. kafamda kaskın olmadığını gördü hemen geldi. hem kask takmadığımı hemde özrümün kabahatimden beter olduğunu sigara içerek araç sürerek tehlikeli araç kullandığımı söyledi. adam baştan sona haklı yazın cezamı.. yazdılar tabi o süreçte üzerimde yaz günü mesh montum elimde eldivenlerim ile bekliyorum. itira etmeyince ceza yazarken yoldan geçen diğer motosikletleri durdurmaya başladı. sonuç 5 dakika içerisinde 10 ay yakın sürücü dururuldu. tek ehliyetli bendim.
    yüzde doksanında ehliyet yok, vize yok sigorta da yok..
    5dakika da 45 lira ben ödedim ama 10 bin tl ye yakın ceza gözümün önünde yazıldı. çok komik bir durumdu.. her durdurulan sürücü birilerini aramaya çalışıyor. hani kurtaracak ya kendini artık kimbilir kimleri devreye sokmaya çalışıyor..
    şimdi şu şekilde sormak lazım.
    5 yılda 2 ceza yazılmış bana
    Çok mu zor kırmızıda geçmemek.
    çok mu zor ehliyet almak..
    40 liraraya sigorta yaptırmak..
    Not: sinirlenen vatandaş polis yerine motorunundan hırsını çıkardı ya..
    mahkemeden de farklı bir ceza almıyacak çünkü vergiye bağlı bir aracı bile bile yakmak kırmak dökmek kamuya zarar sayılır.. .çok başı ağrıyacak çokk.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:13 ----------

Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana %100 katılıyorum keşke herkes senin gibi düşünse.

geçenlerde bu ilçede adam kendini yaktı.ULAN ADAM PARASINI ÇÖPTEN ÇIKARTIYOR.SEN GELİRDE O GARİBANA KEL MOBİLETE 1000 LİRAZ CEZA YAZARSAN ADAM NE YEYİP NE İÇSİN ADAM ZATEN DERME ÇATMA EVDE YAŞIOR.ADAM PARAYI MOBİLETN ARKASINA HAMEŞ BAĞLAYIP ÇÖP TOPLUYOR

BÖYLE POLİSLER ALLAHINDAN BULUR İNŞALLAH.O CEZALAR İNŞALLAHG KENDİNDEN ÇIKAR
    o farı olmayan mobilet vizesi olamayıp freni tutmayan,üstüne mobilete birde yük bindirip çoluğuna çocuğuna bir çarpsın o zaman da böyle düşünürmüsün?

parası yoksa şartları yapamıyorsa el arabası ile çöp toplasın.
    hem daha çok kar eder benzini tamiri yok.
    çöpten günde 20 lira kazanacak 10 lira benzin parası..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Honda CBF150
    Yakana sormak lazım.

Motosikleti
    sym gts 250 gidiyor fz6 fazer gelecek
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksik evrak ile yola çıkarsan olaya eksi başlarsın. kırmızı da geçersen minareyi çalar kılıfını da hazır edersin.
    ben inanıyorum ki motorun satışında rhsatında problem vardır nasıl olsa trafikten men edeceklerdi adam da şekil olsun diye yaktı
    şaka bir yana canımın çok sigara çektiği bir sabah kask kolumda sokak arasında ilerliyorum yolun tam çıkışında polis rutin trafik lambası beklemesi yapıyor. kafamda kaskın olmadığını gördü hemen geldi. hem kask takmadığımı hemde özrümün kabahatimden beter olduğunu sigara içerek araç sürerek tehlikeli araç kullandığımı söyledi. adam baştan sona haklı yazın cezamı.. yazdılar tabi o süreçte üzerimde yaz günü mesh montum elimde eldivenlerim ile bekliyorum. itira etmeyince ceza yazarken yoldan geçen diğer motosikletleri durdurmaya başladı. sonuç 5 dakika içerisinde 10 ay yakın sürücü dururuldu. tek ehliyetli bendim.
    yüzde doksanında ehliyet yok, vize yok sigorta da yok..
    5dakika da 45 lira ben ödedim ama 10 bin tl ye yakın ceza gözümün önünde yazıldı. çok komik bir durumdu.. her durdurulan sürücü birilerini aramaya çalışıyor. hani kurtaracak ya kendini artık kimbilir kimleri devreye sokmaya çalışıyor..
    şimdi şu şekilde sormak lazım.
    5 yılda 2 ceza yazılmış bana
    Çok mu zor kırmızıda geçmemek.
    çok mu zor ehliyet almak..
    40 liraraya sigorta yaptırmak..
    Not: sinirlenen vatandaş polis yerine motorunundan hırsını çıkardı ya..
    mahkemeden de farklı bir ceza almıyacak çünkü vergiye bağlı bir aracı bile bile yakmak kırmak dökmek kamuya zarar sayılır.. .çok başı ağrıyacak çokk.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:13 ----------

o farı olmayan mobilet vizesi olamayıp freni tutmayan,üstüne mobilete birde yük bindirip çoluğuna çocuğuna bir çarpsın o zaman da böyle düşünürmüsün?

parası yoksa şartları yapamıyorsa el arabası ile çöp toplasın.
    hem daha çok kar eder benzini tamiri yok.
    çöpten günde 20 lira kazanacak 10 lira benzin parası..
    tebrikler

arkadaşlar pazartesi günü bi abimizin yanına satış noter işleri hakkında bilgi almaya gitmiştim babamla, başka bi konu için mekana trafik polisii geldi iki kişi. Biri komiserdi diğerinn rütbesi ne bilmiyorum memur.
    hep aklımda yapmak isteyipte kanunlara aykırıdır düşüncesiyle yaptırmadığım çakar ışıkları sormak için fırsat kolluyordum , aklımda mavi kırmızı çakar ışık vardı sırf geldiğimi göre göre önüme çıkan araçları vb. durumlarda biraz göz korkutmak ve daha dikkat çekmek daha görünür olmak için.
    aynen bu şekilde tarif ederek sordum komser abimize.
    çok samimi şekilde cvp verdi kendileri ;
    - ben bunu destekliyorum , motorun görünülüğünü arttırır dikkat çeker ,cezada yazılmaz dedi ama geçiş üstünlüğü gibi benzeri sebeplerden dolayı kasten güvenlik aracını andırır bi durum söz konusu olurda trafik memuru bunu fark ederse ceza yazar dedi. Normal takılan çakar lamba içinde şöyle bişey söyledi art niyetli memura denk gelirsen ceza kesmek için bahane arar dedi.
    - bende neden tam tersi teşvik edici olmak yerine motorlara böyle davranıyorlar diye sordum.-
    - dediki yılın 365 günü yaya ve arabalı kişilerden onlarca defa şikayet geliyor motorlar için, mahalesinde motorun sesinden rahatsız olan , arabasıyla giderken aralara sıkıştırır derecesine giren motorlular vesayre vesayre ... bizde bıktık bu şikayetlerden ve memurlar motorculara neredeyse düşmanlık derecesine gelmiş durumda af yok durdurup ceza yazmak için bahane arar duruma geldiler dedi.
    Yani motor kullanıcıları olaraktan haklı yada haksız genel olarak sevilmiyoruz arkadaşlar.

Onun dışında önce kendimiz sonra başkalarının can sağlığı için biz elimizden geldiğince kurallara uyalım uymayanları uyaralım eksiksiz olalım. Türkiye asla motor için söylüyorum sadece, bi avrupa gibi olamaz...

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck

iyiki hava güzelleşti

bugun istanbulda hava düzeldi diye motorla çıktım yatıyodu 3 gündür iyiki güneş açtı çakallar köprüde hemen çevirmeye başlamış kafamda kask elimde eldivenler üstümde motor montu işime gücüme geç kalmışım hiçbi eksigimde yok banada dur dur yapıyor eleman iş olsun amirine çalışıyor gözükecekya emniyet şeridinden giden jipi durdurmaz kurye arkadaşları çekiyolar kenara geçtim sola yardırdım takmış yün şapkayıda polis olacak arkamdan baktı oyle mal mal polisimizi sevdiğim kadar bu meslek parazitlerinede uyuz oluyorum
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    Kinetic Pridem Gitti :((((
    arkadaşlar motordada birşey var demek çünkü benzin sızıyormus ateşi oraya atmış benzin ???

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler