Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Motosikletlerde ÖTV Düştü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte tam burda devlet devletliğini yapıp ağırlığını koyması gerek.milletin yararına yapılan bir değişim sonucunda eğer bayilerin cebine bir lira giriyorsa bunlar tespit edilip büyük cezalar verilmeli,yoksa bu kanun bayi kazancına kazanç eklesin diye yapılmıyor.
    cok doğru !!
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işte tam burda devlet devletliğini yapıp ağırlığını koyması gerek.milletin yararına yapılan bir değişim sonucunda eğer bayilerin cebine bir lira giriyorsa bunlar tespit edilip büyük cezalar verilmeli,yoksa bu kanun bayi kazancına kazanç eklesin diye yapılmıyor.
    devletin böyle inceleme yapacağını hiç sanmıyorum firmaların da fiyatları yuvarlak hesap olarak 100-200 tl yukarı atacakları kesin adım gibi de eminim

şu konuda mutluyum,2009 yılında otomobilde ötv indirimi olmadan aylar önce lafı çıkmıştı,o yüzden firmalar gardını alıp önce çaktırmadan zamladılar fiyatı sonra ötv indirimi çıkınca indirdik dediler ama fiyatlar yine aynı oldu,bindirimli indirim olayı yani.bütün indirim oto bayilerinin cebine girmişti.
    ama bu kanun güm diye çıktı herkese sürpriz oldu.bayiler çok açık yakalandı.şimdi herkez biliyor en azından almayı düşündüğü motorun fiyatını yarın gidip bayiye eeee gardaş şimdi ne kadar indiriyonuz bunu diyebilecek.

Arkadaşlar hiç boşuna ümitlenmeyin derim.
    Hiçbirimiz bence büyük bir indirim göremeyeceğiz.
    Aynı durum otomobillerdede yaşanmıştı,kısa bir süreliğine piyasayı canlandırmak için ötv indirimi yapıldı.
    Ötv indiriminden önce ''a'' aracının fiyatı:25.000 tl iken,ötv indiriminden sonra aynı aracın fiyatı 1 günde 30.000 tl oldu ve vatandaşa 5.000 tl ötv indirmi gibi gösterilip 25.000 tl'den satıldı.
    Birçok Türkiye'nin önde gelen firması bunu yaptı.
    Motosiklette de aynı durum görülecek büyük ihtimalle.

Ve bunun önüne gemesi gereken devlet'tir.
    Fakat bırakın önüne geçmeyi denetimleri yavaşlatarak destekler nitelikte bir tutum sergilemişti.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar 10.000 liralık mal 8102 lira inmesi gerekiyor işte. 8800 değil

Motosikleti
    BENCE ELLERI MAHKUM YAPICAKLAR BIRDEN CIKTI YAKALANDILAR 300TL YAPSA YETER CBF 150 YE:d
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

bekleyip göreceğiz bakalım yarından itibaren firmalar fiyat listelerini güncellemeye başlar,çıkar meydana kimin daha namuslu olduğu.

Anılxx92 : Otoda firmalar 1 hafta kadar gerçek fiyatlardan araba verdiler sonra hemen giydirdiler. Yani indirimin tamamından yararlananlar azda olsa olmuştu

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    şu konuda mutluyum,2009 yılında otomobilde ötv indirimi olmadan aylar önce lafı çıkmıştı,o yüzden firmalar gardını alıp önce çaktırmadan zamladılar fiyatı sonra ötv indirimi çıkınca indirdik dediler ama fiyatlar yine aynı oldu,bindirimli indirim olayı yani.bütün indirim oto bayilerinin cebine girmişti.
    ama bu kanun güm diye çıktı herkese sürpriz oldu.bayiler çok açık yakalandı.şimdi herkez biliyor en azından almayı düşündüğü motorun fiyatını yarın gidip bayiye eeee gardaş şimdi ne kadar indiriyonuz bunu diyebilecek.
    ve herkes gidip bayiye bizim motorda (örnek) 700lira indirim olması gerekiyo sen yapmıssın 150lira indirim diyip diretebilir ve baktı bayi de diretiyo gerekirse arkasını dönüp motoru bırakıp gidebilirse bayi de böyle müşteriler sayesinde fiyatlandırmayı yeniden gözden geçirebilir diye düşünüyorum (umuyorum daha çok)

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENCE ELLERI MAHKUM YAPICAKLAR BIRDEN CIKTI YAKALANDILAR 300TL YAPSA YETER CBF 150 YE:d
    Eğer Honda olduğu gibi bu indirimi yansıtırsa CBF150'nin 3.762 TL olması gerekiyor.
    Göreceğiz bakalım, yeni fiyat ne olacak.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben öyle ağam şahım bi indirim olacağını sanmıyorum belki de devlet motorsiklet şatışını patlatıp ehliyetsiz olanları yakalayıp cezadan köşe yi dönerim hesabı yapıyorda olabilir hadi hayırlı olsun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı aydoganx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer honda olduğu gibi bu indirimi yansıtırsa cbf150'nin 3.762 tl olması gerekiyor.
    Göreceğiz bakalım, yeni fiyat ne olacak.
    cbf150 için cok guzel bı fıyat olursa satısını katlar dahada surumden kazanır bence

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    bu durumda 3.000 tl lik motor ne kadar olacak ?
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anılxx92 : Otoda firmalar 1 hafta kadar gerçek fiyatlardan araba verdiler sonra hemen giydirdiler. Yani indirimin tamamından yararlananlar azda olsa olmuştu
    Çok iyi biliyorum o dönemi.
    1 hafta gibi bir süre zam yapmadılar değil yapamadılar!
    Hemen anında zam yapılmasının çok göze batacağını düşündükleri için hemen zam yapmadılar.
    Tabi bu arada yani bir haftalık (gerçek) indirim sürecinde rahat rahat gidip araba alabilen oldumu?
    Tabiki hayır,10 bayiyi gezsen dokuzu ''elimizde araba kalmadı'' yalanını uydurup müşterileri başından savdılar.
    Çünkü merkezden gelen talimat buydu ''sakın indirimli fiyatta satmayın araba,biz zam yaptıktan sonra satarsınız!'' dediler.
    Açıkcası o bir haftada araba alabilen birkaç şanslı kişi var.
    Zaten onlarda eş,dost araya sokarak zar zor alanlar.

Alıntı anilxx92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi biliyorum o dönemi.
    1 hafta gibi bir süre zam yapmadılar değil yapamadılar!
    Hemen anında zam yapılmasının çok göze batacağını düşündükleri için hemen zam yapmadılar.
    Tabi bu arada yani bir haftalık (gerçek) indirim sürecinde rahat rahat gidip araba alabilen oldumu?
    Tabiki hayır,10 bayiyi gezsen dokuzu ''elimizde araba kalmadı'' yalanını uydurup müşterileri başından savdılar.
    Çünkü merkezden gelen talimat buydu ''sakın indirimli fiyatta satmayın araba,biz zam yaptıktan sonra satarsınız!'' dediler.
    Açıkcası o bir haftada araba alabilen birkaç şanslı kişi var.
    Zaten onlarda eş,dost araya sokarak zar zor alanlar.
    Aynı film yani tiyatro yine sahnelenecek. ben düşündüğüm model için baya bi tartışacam bayiyle öyle gözüküyo

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı film yani tiyatro yine sahnelenecek. ben düşündüğüm model için baya bi tartışacam bayiyle öyle gözüküyo
    bende tartışırım kesinlikle arkadaşlar hakkımızı arayalım,alamıyorsak bile en azından sesimizi yükseltelim.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    vaybe eğer bu indirim olursa ve bayiler satış fiyatlarına bi zam yapmazsa motor piyasası tamamen karışır,2. el cbf 150 yi 3.500 den aşağı bulamıyosun temiz şimdi bu fiyat inerse sıfır alıp az kmde satıcak olanlar baya bi zarar edicek ortalık karışıktı hepten karıştıbide bunun üzerine elektirikli araçlar çıkarsa bak o zman işe elektrikli araçlarda da ötv düşük olucakmış,artık ülkede herkesin kafa karışırvalla allah sonumuzu hayr eylesin ne denirki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:16 ----------

bende tartışırım kesinlikle arkadaşlar hakkımızı arayalım,alamıyorsak bile en azından sesimizi yükseltelim.
    valla iyi diyon güzel diyosunda kime sesini yükselticen devlet ötvyi indirdi bayi motora zam yaptı sen ister al ister alma kardeşim demezmi...eski fiyatından alan aldı normalde cbf 150 4.250 etmez bence daha düşük bi fiyatta olması lazım ama sürüsüyle insan aldı...ya devlet bu olayın arkasında durcak yada biz ötv düşük vericez ama motorun asıl fiyatıyla bunu dengelicekler...

benzin olsn araç olsun herşey pahallı kimin cebine giriyo bu paralar,başka bi ülkede yaşıyan adam benden daha rahat yaşıyo ve daha az para veriyo adalet bumu gelişmişlik bumu değil tabikide...

Alıntı Tarkan1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    formülü açıklıyorum, kavgaya gerek yok

satış fiyatını 1,18 e bölerek %18 kdv yi düşün
    kalan rakamıda 1.22 ye bölerek %22 lik eski ötv den arındırın
    kalan son rakam motosikletin çıplak rakamı
    onada % 8 yeni ötv oranını ekleyin
    sonrasındada % 18 kdv yi ekledimmi iş bitti,

ALIN SİZE MOTOSİKLETİN YENİ SATIŞ FİYATI

syglr
    Evet,hesaplaman doğru. Bu demektirki, 10.000 Tl.lık alım için;

takribi 3.000.- TL vergi yerine, 1.750.- TL. vergi ödenecek ve

10.000.- TL. yerine satıcıya 8.750.-Tl. ödeme yapılacak.

Bir şartla bu ödeme geçerlidir. O da satıcının aradaki farkı

tüketiciye yansıtmayıp gizli zam yapmaması durumudur.

'' Serbest Pazar Ekonomisi ve Fırsatı Ganimet Bilme ''

Örnek:
    10.000.- TL lık üründe, size 9.250 TL. fiyat veren bayi, extradan

500.- TL. gizli zam yapmış ve karını perçinlemiş olacaktır..

Bu nedenle ÖTV ve KDV indirimi öncesi ve sonrası oluşan veya

oluşacak fiyatlara dikkat edilmesi ve duyarlı davranılması önem

arzetmektedir..

Aksi durum vergi indiriminden olumsuz etkileneceğiniz anlamını taşır.

Sizin zararınız , satıcının haksız kazancını oluşturur..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Motorun eski liste fiyatı = 1000 TL ise:

%22 ÖTV hariç fiyat = 1000/1.22=820 TL

% 8 ÖTV ile YENİ FİYAT = 820 x 1.08 = 885 TL

Bir motorun ÖTV sonrası yeni fiyatını bulmak için, motorun fiyatını 0.885 ile çarpmanız yeterli.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    CBF150 nin fiyatı indirimleri ve yeni vergileriyle birlikte Net olarak=3464.2 tl yapıyor arkadaşlar CBF150 alacak arkadaşlara şiddetle önerim bu fiyatı baskı yapın tüketicinin bilgili olduğunu, soygun yapamayacaklarını anlasınlar ki böylece hakkımız olan fiyatı alabilelim. Ben de CBF150 alacağım ve bu fiyatı geçirmemeleri için gereken her türlü çirkefliği yapacağım sizlerden de bu konuda özverili olmanızı bekliyorum. Unutmayın ''müşteri her zaman haklıdır''

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)