Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Motosikletlerde ÖTV Düştü

Motovento
    REKLAM ALANI
    RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel AydoganX teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asil soru su , bundan evel 250 cc de OTV %37 miydi? Yoksa hepsine genel %22 mi uygulaniyordu. Bunu merak ediyorum. Yani +250cc OTV sine zammi geldi bu durumda?
    Daha öncede +250cc'de %37 idi bu oran. Yani değişim olmamış.
    En kısa sürede inşallah +250'liklere de el atarlar.

Eski kanun:
    Not Mesajı: 87.11 Motosikletler (mopedler dahil) ve bir yardımcı motoru bulunan tekerlekli taşıtlar (sepetli olsun olmasın); sepetler (sepetler hariç)

Motor silindir hacmi 250 cm3’ü geçmeyenler %22

Motor silindir hacmi 250 cm3’ü geçenler %37

Yeni kanun:
    Not Mesajı: 87.11 Motosikletler (mopedler dahil) ve bir yardımcı motoru bulunan tekerlekli taşıtlar (sepetli olsun olmasın); sepetler (sepetler hariç)

Motor silindir hacmi 250 cm3’ü geçmeyenler %8

Motor silindir hacmi 250 cm3’ü geçenler %37
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Mondial 125ZN
    sevgili arkadaşlar bunlar SEÇİM RÜŞVETİDİR tek kelimeyle ülkemizde motosikletin yaygınlaşması için ötv 0 olması köprü ve paralı otobanların ücretsiz olması gerekir
    Belki hayatında motosiklete binmemiş vede motorseven vatandaşlarada şirin gözüktüğünü zanneden sevgili bakanımıza sorsanız bindiği motorun markasını ce hatta kaç cc olduğunu bilemez
    Artık böyle gösterişlerin basit kaldığını ne zaman anlayacaklar merak ediyorum

kizilkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı erginca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşlar bunlar SEÇİM RÜŞVETİDİR tek kelimeyle ülkemizde motosikletin yaygınlaşması için ötv 0 olması köprü ve paralı otobanların ücretsiz olması gerekir
    Belki hayatında motosiklete binmemiş vede motorseven vatandaşlarada şirin gözüktüğünü zanneden sevgili bakanımıza sorsanız bindiği motorun markasını ce hatta kaç cc olduğunu bilemez
    Kesinlikle katılıyorum ama şuan yapacağımız bu durumdan faydalanmak sandık başında yine herkes kendi tercihini gösterir 500 600 tl indirdiler diye kimse oyunu değiştirmez bence değiştirebilecek varsa da makarnaya oy verenlerden farkı olmaz

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı erginca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuçta bu halka yararlı bi indirimmi evet ,seçim rüşveti yada degil insanlar bi indirime oylarını degistirmek zorunda degil o her bireyin kendi bilecegi iş ,vermezsin olur biter.
    hangi partinin yaptıgı beni ilgilendirmiyo yapılıp yapılmadıgına bakarım ben,bu indirim şuan için bi milattır kim ne derse desin büyük bi adımdır siyaset tartışmıyorum ben burda , bu motosiklet severler için büyük bi gelişmedir bu ve ilerde daha güzel indirimler olabilmesine de bi köprüdür

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yahu bari bunu siyasete bulaştırmayın
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

İndirim olmasa ve yukarıdaki eski fiyatlardan satış devam etse, bazı arkadaşlar memnun olacakmış sanırım
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Kanuni ve mondiallerde fiyatlarda henüz bir iyileştirme mevcut değil..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:42 ----------

Yamahada hala;

"Toplam satis fiyatina %18 KDV ve OTV (250 cc alti %22, 250 cc ve uzeri %37) dahildir."

yazıyor:(
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Seçimlerden sonra tekrar %22 olacak mı acaba.Bu indirim önceki gibi geçici mi?Yoksa sürekli mi?Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar?

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seçimlerden sonra tekrar %22 olacak mı acaba.Bu indirim önceki gibi geçici mi?Yoksa sürekli mi?Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar?
    Burası Türkiye Heran herşey olabilir. Yükselebilirde düşebilirde..Aynı bu ÖTV indirimde gördüğümüz üzere 1 hafta önce motor alanlar, kredi çekenler, Beğendiği motor için anlaşma yapan arkadaşlar; hepsi %15 zarardalar malesef..

zaten ÖTV baştan sona şaçmalık.. yani 100 bin - 150bin liralık jiplere spor arabalara veya 1000 cc üzeri elit motorlara koyulsa anlarım onlar benim nazarımda özel tüketime girer. ama Araba ve motosiklet tamamen zorunlu bir ihtiyaç.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

choconut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    hayret bişeysiniz ya..indirseler bi dert çıkarsalar bi dert..anlamadım ben bu milleti..cbr250 alacak adamın cebinde 1150 lira para kalcak..o paraylada gider montunu kaskını pantolonunu alır..fena mı oldu yani?? seçim rüşveti olsa ne fark eder?? ben cebimden çıkacak paraya bakarım..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    her bireyin siyasi düşüncesi vardır tabıkıde . hayatın kendısı sıyaset ve polıtıka üzerine kurulu sistemler aracılıgıyla yonetılmekte ( siyasettı falan buraya gırmese daha iyi olur çükı : siyasi tutum yada tercihlerin acıga vurulması insanlar arsında ikileme ayrılıga gergınlıge neden olmaktadır
    lütfen siyaseti karıştırmayalım ve indirim anının tadını cıkartması için yenı arkadasları iki tekere davet edelım
    insallah bu indirim oranları daha sonrada devam eder de bizde cıtayı yukseltırız hafıf: hafıf

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayret bişeysiniz ya..indirseler bi dert çıkarsalar bi dert..anlamadım ben bu milleti..cbr250 alacak adamın cebinde 1150 lira para kalcak..o paraylada gider montunu kaskını pantolonunu alır..fena mı oldu yani?? seçim rüşveti olsa ne fark eder?? ben cebimden çıkacak paraya bakarım..
    kesinlikle haklısın ,mont kask alınır artı benzin parası çıkar

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Motosiklet almak siteyenler acele etsin bence.

Hatta mümkünse fuarda anlaşmalarını yapsınalar, çünkü stokdaki motorlar bittikten sonra fiyatlar aynı kalmaz.

Vergi düştü ama stoktaki ürünler bittikten sonra yeni gelen ürünlerin fiyatları eskisiyle aynı olmaz sanırım
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

başından beri zaten haksız olan haraç gibi bir verginin en azından bir kısmını düşürmüşler ağza bir parmak bal çalmışlar..olması gereken bu ÖTV denen saçmalığın sadece lüks tüketime uygulanması ama cep telefonundan benzine her yerde var.

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoğanx kardeşim ayrıntılı liste için teşekkürler

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    aydoğanx aynen eline sağlık

bi arkadaşım 2. el cbf almaya gidiyodu aradım dedim satıcıya söle 2.000 e veriyosan alıyımsıfırnın fiyatı düştü 2. elde milleti kazıklamaya çalışanlara kapak oldu

Motosikleti
    Tvs Apache
    Pcx çok beğenmiştim. Mutlu oldum..
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    cbf150 3765tl olmuş,indirimi fırsat bilen firmalar umarım bir hafta sonra hemen yüzde 10 zammı geçirmizler millete :D
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Yeni uyandım,ve bu güzel haberi görmek çok iyi geldi.. Fiyatlarda hemen yansımış..
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)