Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Motosikletlerde ÖTV Düştü

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    www.honda.com.tr sitesinde tarih güncellenmiş, fakat rakamlarda hiçbir değişiklik yok

"Tavsiye edilen ÖTV + KDV dahil (26 Şubat 2011 tarihinden itibaren geçerli) perakende satış fiyatlarımızdır."
    Aydoğan, değişir daha o oradaki sayaç tarih olarak atıyor her gün ondan kaynaklanan mevzu bekleyelim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydoğan, değişir daha o oradaki sayaç tarih olarak atıyor her gün ondan kaynaklanan mevzu bekleyelim..
    Aykan, oradaki tarih günlük olarak güncellenmiyor. Fiyatlarda değişiklik olunca o tarihi güncelliyorlar.

Daha önce 4 Ocak 2011 tarihinden 24 Şubat 2011 tarihine kadar "4 Şubattan itibaren geçerli" ibaresi vardı.

Takip ediyorum sürekli, o yüzden biliyorum Dediğin gibi şimdilik bekleyeceğiz bakalım, inşallah site henüz güncellenme aşamasındadır.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hükümet 2006 senesinde ötvyi giydirmişti motosikletlere 2006 nisan ayında,şimdi indirim yaptı,hükümet aynı cumhurbaşkanı aynı başbakan aynı,ne değişti ben anlayamadım ama yinede çok güzel bir haber.
    Küfe dolulunca malı koyacak yer bulunmadı herhalde.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    www.honda.com.tr sitesinde tarih güncellenmiş, fakat rakamlarda hiçbir değişiklik yok

"Tavsiye edilen ÖTV + KDV dahil (26 Şubat 2011 tarihinden itibaren geçerli) perakende satış fiyatlarımızdır."
    adamlar 1 lira indirim yapmamış sonuçta yine bisürü insan bu indirimsiz fiyata hiç itiraz etmeden gidip alcak bayide baktı satışlar bu fiyatla gayet güzel ,kaçan bikaç müşteriyi çokta umursamıycaklar.
    Bu forumda şuanda 250cc ve altı yeni motor almayı düşünen biçok kişi var aslında biraz baski yapsak sonuçlar lehimize dönebilir,bilmiyorum siz neler düşünüyosunuz

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Aykan, oradaki tarih günlük olarak güncellenmiyor. Fiyatlarda değişiklik olunca o tarihi güncelliyorlar.

Daha önce 4 Ocak 2011 tarihinden 24 Şubat 2011 tarihine kadar "4 Şubattan itibaren geçerli" ibaresi vardı.

Takip ediyorum sürekli, o yüzden biliyorum Dediğin gibi şimdilik bekleyeceğiz bakalım, inşallah site henüz güncellenme aşamasındadır.
    Kanka rahat ol böyle bir ötv indirimi şu an halihazırda var ve bütün firmalar aşamalı olarak yeni fiyatlara geçiş yapıcaklar...yapmaması gibi bir durum mümkün diğil ..

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Herkez Honda CBR 250 R modeline odaklanmış durumda Haksızda değiller mantıklı ve güzel bir motosiklet bence.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    hondanın sitesinde

-KDV-ÖTV oranlarındaki değişiklikler teslimat esnasında müşteri tarafından karşılanacaktır
    -Araç üzerindeki tüm vergiler ve vergi mevzuatında oluşan tüm değişiklikler araç teslimatında müşteri tarafından karşılanacaktır.

maddeleri var,(ötv ve vergiler hep artıyodu ya bun maddelerde artarsa için yazılmışlar)
    ötv arttıgında farkı müşteriden alıp,azaldıgında farkı müşteriye yannsıtmazlarsa çok büyük ikiyüzlülük olur

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondanın sitesinde

-KDV-ÖTV oranlarındaki değişiklikler teslimat esnasında müşteri tarafından karşılanacaktır
    -Araç üzerindeki tüm vergiler ve vergi mevzuatında oluşan tüm değişiklikler araç teslimatında müşteri tarafından karşılanacaktır.

maddeleri var,(ötv ve vergiler hep artıyodu ya bun maddelerde artarsa için yazılmışlar)
    ötv arttıgında farkı müşteriden alıp,azaldıgında farkı müşteriye yannsıtmazlarsa çok büyük ikiyüzlülük olur
    tam bu yazıyı okudum topiğe eklicektim siz eklemişsinizburdaki ibarelerde diyoki kdv-ötv artarsa müşteriye yansıtırım ama fiyatta değiştirme hakkını saklı tutarım yani her türlü fiyatı değiştirmem diyoötv artsaydı müşteriye yansıcaktı ama düştü bu sefer fiyatı arttırma hakkı honda dasonuçta belli zaten olan bize oluyo..

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ötv indirimi ile cbf 150 nin fiyatı 3761 tl oluyo şimdiki fiyatını 0.885 ile çarpımı bu şekilde ama sanmıyorum bu fiyata satıcaklarını keşke böle olsa ama hiç sanmıyorum...
    Hayır 0.885 ile çarpman yanlış fiyat çıkartır çünkü kdv oranı ötv li fiyat üzerinden değerlendiriliyor bu yüzden o rakam doğru bir çarpım olmuyor. Bir arkadaş açıklamış işlemlerin nasıl yapılacağını bunu sırası ile yaptığında bu sonucu elde edersin

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Bütün 250 cc motosikletleri ve şu anki fiyatlarını bi topic altında toplasak aslında türleine göre güzel bir topic olur güncel fiyatları takip ederiz. Kim yüzde kaçını yansıtmış gibi.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır 0.885 ile çarpman yanlış fiyat çıkartır çünkü kdv oranı ötv li fiyat üzerinden değerlendiriliyor bu yüzden o rakam doğru bir çarpım olmuyor. Bir arkadaş açıklamış işlemlerin nasıl yapılacağını bunu sırası ile yaptığında bu sonucu elde edersin
    valla bikaç işlem daha yapsak motoru beleşe getircezya nolursa olsun eğer fiyat düşerse hiç aklımda yokken sıfırı gider sıfır alırım ve bayilerde artık ekmek kuyruğu gibi sıra olur bence

Honda'nın sitede fiyatlar güncellenmiş:

CBR 250 R : 8.810 TL
    CBF 150 : 3.765 TL
    CBR 125R : 5.435 TL

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bikaç işlem daha yapsak motoru beleşe getircezya nolursa olsun eğer fiyat düşerse hiç aklımda yokken sıfırı gider sıfır alırım ve bayilerde artık ekmek kuyruğu gibi sıra olur bence
    Onlar da bunu gözardı etmeyecektir Anesmotor'un yetkilisi de CBR250 nin 8200 tl civarına düşmesini beklediğini söyledi yani bu da yaklaşık aynı hesaplamalara denk geliyor Elbette sıfır al ben zaten alacaktım iyi ki abimin fuarı bekleyelim sözünü dinledim nasıl bir şanstır bu yüzümüze kahkaha attı desek yeridir

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Beyler fiyatlar aynen yansımış honda tr ye bakın.....

Motosikleti
    Honda CBF 150
    bu arada sitede güncellenmiş fiyatlar arkadaşlar hayırlısı olsun herkes için

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    işte honda budur ya..helal olsun adamlara..ertesi gün indirdi fiyatları.. 8800lira süper fiyat..cbr250 için..artık üzerine 2bin daha koyarım 600lük alırım dönemi gerçekten bitti
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    işte bu ya!!!!! süper !!! bunu kutlayalım bugun bayramımız olsun

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Asil soru su , bundan evel 250 cc de OTV %37 miydi? Yoksa hepsine genel %22 mi uygulaniyordu. Bunu merak ediyorum. Yani +250cc OTV sine zammi geldi bu durumda?
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    gayet güzel bir karar olmuş.
    büyük bir hatadan dönülmüş diyebiliriz.
    şahsi tercihim 1000 cc altındaki bütün motosikletlerde aynı oranın olması fakat henüz olası görünmüyor.

bu karardan dolayı yöneticileri tebrik ederek şahsi görüşlerimi de belirtmek isterim.
    bu karar neticesinde devletin vergi kaybı oluşacaktır ve bu da bir şekilde diğer kalemlerden kapatılacaktır. umarım bu artış yine dolaylı olarak karşımıza çıkmaz.

benim lisanımda motosiklet medeniyet işaretidir , tabi ki doğasına uygun olarak kullanıldığında.

asıl merakım hondadan yahut diğer büyük markalardan ziyade çin üretimli motosiklet fiyatlarının bunlardan nasıl etkileneceği. keşke bunu fuardan çok önce yapsalardı da fuarda motor alma niyeti olanlar daha hazırlıklı olsa idi. bir de yanlış hatırlamıyorsam vergi arttırımları da yine bir fuar vakti olmuştu.

zamanlamalar her dem manidar.
    keşke temel tüketim ürünlerinde de bu şekilde vergi indirimleri olsa, misal motosikletin temel tüketim elemanı olan benzin örnek olabilir.

sıfır motosiklet alma niyetinde olan arkadaşların 250 cc segmentine yöneleceğini düşünüyorum, umarım sektöre bir hareketlilik gelir. zira benim gelir grubum içerisindekiler için bir motosiklete 10.000 tl ve üstünü harcamak uzak ihtimal olarak hayatımızdaki yerini her dem koruyor.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)