Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

50.000 TL’lik 112 Acil Motosikleti Hurdacıya Bırakıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i

Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğü’ne gönderilen ve 50 bin TL değerinde olduğu öğrenilen son model 112 Acil motosikletinin, hurda deposuna bırakıldığı iddia edildi.

Geçen yıl Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğü acil hizmetlerinde kullanılmak üzere 112 acil motosikleti gönderildi. İddiaya göre, yaklaşık 6 ay önce Şanlıurfa’ya getirilen ve ambulansların giremediği dar sokaklarda kullanılması planlanan son model sağlık motosikleti, önce plakası olmadığı gerekçesiyle daha sonra da şoförü bulunmadığı gerekçesiyle kullanılamadı. Kullanılmadığı için müdürlüğün hurda deposuna bırakılan, üzerinde acil yazısı olan son model motosiklet, depoda çürümeye terk edildi. Depo içerisinde hurda yığınına dönmüş eski motorlar ve arabalar ile birlikte çürümeye bırakılan son model motosikletin fiyatının ise 50 bin TL civarında olduğu öğrenildi.

Bu arada, Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

kaynak.. urfa1.com
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıklamada bulunmazlar tabi, neyi açıklayacaklarki?
    Bizim vergiler hurda deposunda çürüyor..
    Yazık.. Can kurtarmak yerine tüm ekipmanıyla orada öylece yatıyor cillop gibi motosiklet.
    Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğü'nde kendilerine tahsis edilen bu moto-ambulansın kullanılamadığına dair, Sağlık Bakanlığı'na bilgilendirmede bulunacak 1 tane sorumluluk sahibi yetkili yok mu acaba?
    En azından vergilerimizle alınan bu azımsanmayacak değerdeki kaynak, hurdalıkda yatmak yerine ihtiyaç olan bir başka yerde değerlendirilir ve canlar kurtarabilir.
    Tabi bunu düşünebilecek beyinler nerde...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:05 ----------

Bu arada, başlık "50,000TL'lik 112 Motosiklet" yerine "50,000TL'lik 112 Acil Motosikleti" olarak değişmeli sanırım; ben ilk okuduğumda 112 tane motosiklet hurdalıkta sandım.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    yuhhhhhh diyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Yazık giden millli servete, yazık bu serveti hurdalığa atan zihniyetlere.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Monalisa tablosu gibi duran motosikletemi acırsın, o motosiklet için ödenen vergilere mi acırsın... Motosikletleri alırken sürücülerini temin etme işini düşünemediler sanırım. Bu zihniyetle işimiz zor hemde çook zor

Birde şu var honda motosikletleri kuruma teslim ederken sıvılarını eklemiştir sanırım. Durum gerçekten böyleyse motor 6-7 ay yattıktan sonra yagını vs. degişmeden kullanmak motosiklet için ne derece saglıklı olacak tartışılır. Kısaca caaanım motosikleti mındar edecek bunlar...

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    önce yapar sonra düşünür olmaktan ne zaman kurtulacak bu memleket:
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Hayret birşey ,ancak bu kadar olur denir. Şaka gibi
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    verin ben kullanırım şaka bir yana yazık günahtır ya
    bu kawasaki bir başka dostummm

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Çalış çalış vergi ver,daha fazla daha fazla..... Nereye gidiyor bu vergiler (demiyorum) işte böyle çarçur oluyor.Gerçi bu örnek çöldeki kum tanesi gibi.Helal etmiyorum! verdiğim vergiler böyle çarçur ve heba oldukça.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    alakasız olacak ama motor marka model ne? anlaşılmıyor
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı zalim17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alakasız olacak ama motor marka model ne? anlaşılmıyor
    Motosikletler Honda Deauville.
    Yazık oluyor tabii ki.

Antakya'ya da iki adet gönderildi, vızır vızır çalışıyorlar.

Sürücülerinin eğitim almasını da sağlamıştık geldiklerinde.

EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    O belediyeler,valilikler daha neleri çürümeye bırakıyor,ne servetler döküyor çöpe bilseniz...
    Kolpa Adamları

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Neyse arkadaşlar sıkmayın canınızı.Urfa saglık müdürüyle görüştüm."makinayı mındar etmeyin verin burda köylere tansiyon bakmaya giderim ücrette istemez gönüllü saglık hizmeti vericem" dedim. Müdür çok sevindi "evladım yarın gel teslim al" diyor.

İşsiz motosikletçi kardeşler var. Alsınlar işe, hem devlet kazanır hem işsiz bir kardeşimiz iş bulmuş olur. Belki 1 kişi belki bir aile daha işsizlik derdinden kurtulur...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse arkadaşlar sıkmayın canınızı.Urfa saglık müdürüyle görüştüm."makinayı mındar etmeyin verin burda köylere tansiyon bakmaya giderim ücrette istemez gönüllü saglık hizmeti vericem" dedim. Müdür çok sevindi "evladım yarın gel teslim al" diyor.
    Olmaz yaa , önce bana söz verdi. Sünnetçiyim çocukları önce kesip sonra motorla dolaştırıcam dedim hemen paketleyip yollayalım dedi.

Bu arada haberde birşeyler abartılı gibi geliyor. Bir defa o motorun değeri 50.000 tl değil. İkincisi Sağlık bakanlığı diğer vilayetlerde kız gibi baktığı motorlarına neden Urfada farklı davransınki. Hatayda 112 ekipleri ile beraber eğitim aldık çok ilgili ve istekliydiler. Hatta eğitim esnasında motorlardan biri dengesini kaybedince sürücüsü kendi motoruymuş gibi üzülmüştü.
    Tahminimce motorda çıkan teknik bir problem yüzünden HONDA ile bakanlık arasında bir problem yaşanmıştır. Devlet bu konularda bizden daha şanslı ihale ile aldığı motorlar için kesin teminat mektubu almıştır. Motordaki problem giderilmez ise çatır çatır keserler Honda dan bu parayı.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Yazıklar olsun!!!!!!! Bunun sorumluları vatan hainidir bence..
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Denizli 112 ye Honda varadero verilmişti. Yazık o motorlara...
    112ciyiz

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmaz yaa , önce bana söz verdi. Sünnetçiyim çocukları önce kesip sonra motorla dolaştırıcam dedim hemen paketleyip yollayalım dedi.

Bu arada haberde birşeyler abartılı gibi geliyor. Bir defa o motorun değeri 50.000 tl değil. İkincisi Sağlık bakanlığı diğer vilayetlerde kız gibi baktığı motorlarına neden Urfada farklı davransınki. Hatayda 112 ekipleri ile beraber eğitim aldık çok ilgili ve istekliydiler. Hatta eğitim esnasında motorlardan biri dengesini kaybedince sürücüsü kendi motoruymuş gibi üzülmüştü.
    Tahminimce motorda çıkan teknik bir problem yüzünden HONDA ile bakanlık arasında bir problem yaşanmıştır. Devlet bu konularda bizden daha şanslı ihale ile aldığı motorlar için kesin teminat mektubu almıştır. Motordaki problem giderilmez ise çatır çatır keserler Honda dan bu parayı.

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Monalisa tablosu gibi duran motosikletemi acırsın, o motosiklet için ödenen vergilere mi acırsın... Motosikletleri alırken sürücülerini temin etme işini düşünemediler sanırım. Bu zihniyetle işimiz zor hemde çook zor

Birde şu var honda motosikletleri kuruma teslim ederken sıvılarını eklemiştir sanırım. Durum gerçekten böyleyse motor 6-7 ay yattıktan sonra yagını vs. degişmeden kullanmak motosiklet için ne derece saglıklı olacak tartışılır. Kısaca caaanım motosikleti mındar edecek bunlar...
    geç kaldınız motor elimde
    bu kawasaki bir başka dostummm

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağlık Bakanlığı nın sürücü alımı yok arkadaşlar. Yüzlerce 112 istasyonu açıldı, buralardaki sürücü ihtiyacını, orda çalışan (benim gibi) Acil tıp teknisyenleri ve paramediklere eğitim vererek karşılıyorlar. Uygulanan "güvenli ambulans sürüş teknikleri" eğitimini bayanlar da alıyor ve ambulans kullanıyor. Ben de 1yıla yakındır ambulans kullanıyorum hatta şu an eğitimciyim.
    Söylemek istediğim, ambulans sayısı her yıl onlarca artıyor ama bir tane bile şoför alınmıyor. Sırf motosiklet tutkunu diye kimseyi bu göreve almazlar fakat yapılabilecek en mantıklı hareket, ciddi anlamda motosiklet eğitimi veren(honda gibi) kurumlarla işbirliği yapmaktır. Bizler kişisel olarak belki maddi olumsuzlardan dolayı bu profesyonel eğitimlerden yararlanamıyoruz ama Sağlık bakanlığının bu yönde ayrılmış ciddi bir bütçesi var.
    112ciyiz

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Anlasilir bir yani yok bu devlet ve işletmekte olduğu makamlarinin
    Halkin alin terini curumeye terk ediyor neden...Surucu yokmus
    Allah sizi bildigi gibi etsin emi...daha onca akliniz neredeydi?? hipodorma kosu ati goturuyor ama ata binecek jokey yok...allahim sen bizi kimlerin eline biraktin...tez zamanda akil fikir ver sunlara belkide bir yakinin ihtiyaci vardir ve on hazirlik yapmislardir...hani bir muddete bekler depoda ve daha sonra ise motosiklet yaramaz, hurda oldu ve birin dayısı,oglu,yegeni veya benzerine ihale sonucu 1000,-TL ye sativeririler...artik her turlu pisligi bekler oldum...
    Turkun mali deniz yemeyen domuz seklinde bir soz var ya iste tam cuk gibi yakisiyor bu duruma.....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)