Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Akaryakıt alırken dikkat

Motovento
    REKLAM ALANI

Tüketiciler Birliği, sürücüleri, depo dolduktan sonra pompanın otomatik sistemle akışını durdurmasının ardından akaryakıt alımına son vermeleri konusunda uyardı. Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, birçok akaryakıt istasyonunda görevlilerin tüketici ´´depoyu fulle´´ dediğinde, sattığı ürünün miktarını ve cirosunu artırmak için depoyu taşırdıklarını öne sürdü.

Bu yönde son aylarda birliğe çok sayıda şikayetin gelmeye başladığını belirten Kaya, şöyle konuştu: "Sürücüler, depo dolup pompanın otomatik sistemle akışını durdurduktan sonra alıma kesinlikle son vermeli. Aksi takdirde görevliler tarafından taşırılan yakıt, kaporta ile depo kapağı arasında bulunan tahliye borusuyla aracın altına akıyor. Böylece sürücünün parasını ödediği yakıt, akıp boşa gidiyor. Pompanın tık sesini duyduktun sonra alınan yakıt tahliye borusu ile dışarı atıldığından tüketici kullanmadığı yakıtın bedelini ödeyerek mağdur ediliyor."

Kaya, bu durumun tüketiciye getirdiği ek maliyetin yanı sıra yakıtın depodan taşarak yola akmasıyla trafik kazalarına da davetiye çıkardığını öne sürdü. Türkiye´nin dünyanın en pahalı akaryakıtını kullandığını iddia eden Kaya, ´´Bu nedenle tüketicilerden, kullanamayacakları yakıta bedel ödememeleri için akaryakıt istasyonlarındaki görevlilere tam anlamıyla güven duymamaları gerektiğini belirtiyoruz´´ diye konuştu.

Nazım Kaya, bu şekilde çalışma yapan istasyonların, dağıtıcı firmalara ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu´na (EPDK) şikayet edilmesi halinde gerekli cezai yaptırımların uygulanabileceğini ifade ederek, ayrıca fazladan alınan yakıtın taşması sonucu trafik kazasına neden olması durumunda istasyon ve dağıtıcı firma hakkında tazminat davası açılabileceğini bildirdi. Kaya, bunlara gerek kalmadan istasyon yetkileri ve dağıtım firmalarının pompadaki görevlilerini uyarmalarını da istedi.

Kaynak: Sakarya Gazetesi Eskişehir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

+1, Depo şamandırası deponun fazla doldurulmasıyla bozulabiliyor,yakıt ibresinin yanlış göstermesine neden olabiliyor,aşırı doldurmaması için pompacıyı uyarmakta fayda var.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bide üstüne çıkıp çiğniyoruz biz çok alsın diye
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    cbf150
    Motosiklet için en kolay formül şu: Motosikleti yan ayaklık üzerinde iken benzin almak, sıkıysa taşırsın
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    şu anda yok
    Depoyu fulleyen kaldı mı?????

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    Alıntı yunuskocak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu fulleyen kaldı mı?????
    benden çok yaşıyacan

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bunun icin iki tane cozum var

Ya pompaciya tam rakkam diyeceksiniz mesala 50 TL diye

Yada basinda duracak ve pompa ilk atmada tamam oyle kalsin diye uyaracaksiniz.

Ben fazla benzin motorumdan tasip pislik yapiyor diye uyariyorum pompaciyi.

Ama basinda durmaz iseniz adam selenin altina dahi benzin koyabilir
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL 650
    Bu burda başıma 4. defa geliyor diye bağırıp cıngar çıkartıp belkide para ödemedende çıkılabilir

Motosikleti
    05 zx6r (636)
    sattığım saxo vts de olmuştu.içerde benzin var.tehmini 5lt civarıydı.
    aracın tam kapasitesi 45lt.gittim ankaradaki shell istasyonuna doldur dedim.adam 47lt koydu dahada koyuyo akıllı.hayırdır kolay gelsin dedim.yüzsüz yüzsüzde teşekkür ederim diyo.45lt lik depoya iyi doldurdun valla bravo dedim.abi bunlar 50lt diyoki 50 olduydu zaten.
    dedim çek pompayı.vermiyorum para falan.benzin ışığı yanmazken sen 50lt de üstüne doldurdun nasıl yetenekse dedim.olurmu abi işte sen arabanı bilmiyosun falan lafları.3 senedir arabayı bn senin avucunu bildiğinden daha iyi biliyorum dedim.
    vermiyorum dedim benzinin parasını.ekip otosuda benzinliğe girince.bi kaç kişi geldiydi.efendim bi yanlışlık oldu heralde kusura bakmayın lafları falan.
    sonra güzel güzel benzin kokuları gelmeye başlayınca aracın altı güzelce ıslanmıştı bnzinden.dedim içindeki benzini düşüyorum 45lt den parasını veriyorum.
    kabul ettiler haliyle.az saf olsan yedirecekler insana.

aklınızda bulunsun pompanın litre hesabına güvenmiyorsanız eğer oradaki litrelik dolum kaplarından hesaplayarak dolum yapabilirsiniz.

Tesla.tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge SR4 Max
    Benim de motoruma son benzin alışımda aynısı başıma geldi. Dur tamam dedim, adam gözü pompada, küsuratı yok etmeye uğraşıyor. Kardeşim dursana, taşacak diyorum, yok abi, bişolmaz diyor(göz pompada). kart geçecem, bırak küsuratlı kalsın diye bağırınca durdu. Motora bindim, 50 metre ilerdeki markete girdim. eşyaları sele altına koyacakken taşan benzini görüp bastım küfürü.
    Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler! M.K.Atatürk

uzun yolda hangı benzını kullanmalıyım.95-97..
    ???????

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    ortalık çakal dolu
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı rmznkymco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolda hangı benzını kullanmalıyım.95-97..
    ???????
    Böyle bir değerlendirme yok.Kullanım Kitabında ne diyorsa o oktanda benzin kullanmanız gereklidir.Oktanı yüksek benzin iyidir diye bir şey yoktur.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    illet bir durum..
    her defasında yere taşan benzin var..
    ve her defasında kavga...
    mübarek benzin almaya değil, pompacıyla kavga etmeye gidiyoruz sanki...

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    huyum kurusun hep rakam söylerim benzinciye ona göre koyar benzini
    Ninja

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    6-7 senedir motor sürüyorum en az 70 bin km yol yapmışlığım var benzinliğe gidipde 1 kere fulle demek nasip olmadı valla hiç fulletmedim komik bi durum antalyada yaşıyorum yazlar sıcak olduğu için benzin buharlaşıyor gidiyor fullemiyorum kışları turist sezonu bitiyor param olmuyor fulleyemiyorum inş bi gün nasip olur (1 kere enduronunkini fullemiştim gezi için xD )

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1, Depo şamandırası deponun fazla doldurulmasıyla bozulabiliyor,yakıt ibresinin yanlış göstermesine neden olabiliyor,aşırı doldurmaması için pompacıyı uyarmakta fayda var.
    gökmen hoca sana katılıyorum benim tvs depoyu fullemekten şamandıra bozulmuştu,hızlı dolduruyorlar fulle diyince zarar veriyor.garanti kapsamınday'dı motor'da yırttım para vermekten.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Bu bilgi çok iyi oldu. Teşekkürler. Bizim otobüslerin şamandırası demek ki bu yüzden bozuluyormuş.
    Motosiklet = Özgürlük

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    en iyisi pompacıya miktarını söylemek

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bunu da pompacılara öğreten yine sürücüler. Arabayı sallayanmı ararsın tekmeleyenmi ararsın. Sanki 1 lt daha fazla alınca 3 gün fazladan gidicek.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)